0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #160 -: Октомври 18, 2014, 21:34:00 pm »
Няма зависимост между деня от цикъла  и измерването на пролактина.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #161 -: Октомври 18, 2014, 21:37:10 pm »
Аз правих контрола на пролактина, на 6ти ден, и док каза че навремето са правили хормони заедно с пролакктина на 4-7 ден, , макар че аз знам че е добре на 3-5 ден да се прави, консултирах се и се оказа че 6ти е също възможен, в лабораторията седях има няма 3 минути  :lol:
А без кафе ми беше супер гадно ама  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #162 -: Октомври 18, 2014, 22:01:22 pm »
Като се замисля няма ден от цикъла през който да не са ме карали да проверявам стойностите на пролактина, но най-вече на или около Овулацията. Поне е така в последните 5-6 години.
f_30, според мен спокойно можеш да си пиеш кафе  час преди изследване на пролактина, особено и ако си с ниско кръвно и не те превъзбужда твърде много! Преди когато пиех кафе след като разбрах че мога да си го пия сутрин не съм се лишавала от него. Сега съм на зелен чай и мед и пак го пия час - два преди изследването.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #163 -: Октомври 23, 2014, 06:55:09 am »
Здравейте, има едно въпросче.
Миналия месец забременях, но не се разви и си направих спонтанен аборт без лекарска намеса. Цикълът ми дойде на 47ия ден (при нормален около 32дни) . Можем ли този месец да подновим опитите или трябва да изчакаме един месец?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #164 -: Октомври 23, 2014, 08:35:37 am »
papilio много съжалявам за случилото се. Аз също имах такъв неприятен момент. Според мен е редно да те види лекар, за да се види дали всичко е изчистено добре. Ние подновихме опитите си след първият цикъл, но мисля, че е индивидуално. Успех
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #165 -: Октомври 23, 2014, 12:38:56 pm »
Да, и аз мисля че трябва да те види лекар. При мен имаше лекарска намеса /имах мисед в 7-8г.с./, затова ни препоръчаха поне 3 месеца пазене. В твоя случай обаче си се изчистила сама, така че може би няма да се налага да чакаш толкова, но наистина най-добре е да те види специалист, а е и добре да ти се нормализира цикълът. Успех  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #166 -: Октомври 23, 2014, 13:45:21 pm »
Оооооо аз ходя на лекар по два пъти в седмицата през последните три седмици. Затова съм спокойна и знам че съм се изчистила. Последно утре ще ходя защото ми свърши цикъла. Според аг може да изчакаме един месец,но каза и че не е проблем аки не изчакаме. Аз лично не искам да пропускам никоя възможност. Причините са много....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #167 -: Октомври 23, 2014, 16:58:55 pm »
Според аг може да изчакаме един месец,но каза и че не е проблем ако не изчакаме. Аз лично не искам да пропускам никоя възможност. Причините са много....
След като АГ е казал, че не е проблем не разбирам защо искаш мненията на непознати по интернет..?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #168 -: Октомври 23, 2014, 17:45:17 pm »
Здравейте, има едно въпросче.
Миналия месец забременях, но не се разви и си направих спонтанен аборт без лекарска намеса. Цикълът ми дойде на 47ия ден (при нормален около 32дни) . Можем ли този месец да подновим опитите или трябва да изчакаме един месец?
При моя такъв аборт,гинеколога ми каза,че след като няма хирургична намеса не е нужно да се пазим,но пък ендокриноложката ми каза да пропунем следващия цикъл,защото макар и краткотрайната бременност хормоните се разбушуват и е добре първо да влезнат в норма и тогава.Въпреки това аз послушах Гинеколога и не се пазихме и ходих даже тогава на фоликулометрия за да проследим нещата.Оказа се анувалоторен месец и според мен до голяма степен заради повишения ми пролактин,който се беше покачил на 1200.Така че дори и ние да искаме да не пропускаме възможност,то ораганизма си иска почивка.. :D :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #169 -: Октомври 23, 2014, 22:34:05 pm »
Според аг може да изчакаме един месец,но каза и че не е проблем ако не изчакаме. Аз лично не искам да пропускам никоя възможност. Причините са много....
След като АГ е казал, че не е проблем не разбирам защо искаш мненията на непознати по интернет..?

Исках да разбера при подобна на моята случка,как са протекли нещата при другите ...за да преценя какво решение да взема.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #170 -: Октомври 25, 2014, 22:54:39 pm »
papilio, съжалявам, че си преживяла и това, но е хубаво, че си се изчистила сама, аз не мога да те посъветвам нищо, защото при мен се стигна до кюртаж и двата пъти и се наложи да изчакаме, аз също търся съвет за себе си, точно решихме да подновим опитите и ми откриха 5 см. киста пълна с кръв, лекарят ми каза, да си пробваме за бебе и да не я мисля, защото ако забременея най-вероятно сама ще изчезне, но мъжът ми не иска да рискуваме, моля за съвет

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #171 -: Октомври 26, 2014, 10:15:36 am »
Момичета, важно е не само физическото, но и психическото ви възстановяване, при всяка е различен периода, в който ще се почувства готова, за да поднови опитите.
Някои лекари се презастраховат с времето и може би по този начин щадят най-вече психиката.
Всичко е строго индивидуално и зависи от състоянието ви и е важна най-вече преценката на доктора!
Вярвам, че всичко, което ни казват да правим е само за наше добро!  yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #172 -: Октомври 27, 2014, 19:15:08 pm »
Здравейте, аз съм нова в този форум. Съпругът ми и аз правим опити за бебе от 7, 8 месеца и все още нищо.Незнам дали и кога трябва да потърся лекарска помощ. Аз съм на 26 години , а мъжът ми е на 31, според него няма смисъл да ходим на лекар все още. А аз чувсвам , че се депресирам вече. Всеки път когато ми дойде цикъла се чувствам ужасно и започвам да плача. Двамата живеем в чужбина и аз нямам приятели на които да споделя или от които да потърся съвет, а семейството ми е далече. Пожелавам на всички дами успех и скоро да се радват на две чертички  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #173 -: Октомври 27, 2014, 20:01:51 pm »
Здравейте, аз съм нова в този форум. Съпругът ми и аз правим опити за бебе от 7, 8 месеца и все още нищо.Незнам дали и кога трябва да потърся лекарска помощ. Аз съм на 26 години , а мъжът ми е на 31, според него няма смисъл да ходим на лекар все още. А аз чувсвам , че се депресирам вече. Всеки път когато ми дойде цикъла се чувствам ужасно и започвам да плача. Двамата живеем в чужбина и аз нямам приятели на които да споделя или от които да потърся съвет, а семейството ми е далече. Пожелавам на всички дами успех и скоро да се радват на две чертички  :)
Здравей, не се притеснявай, така съвсем няма да се получи. Щом си на 26 изчакайте още известно време преди да посетите лекар, може би около половин година. Редовен ли ти е цикълът, имаш ли представа кога  настъпва овулацията? Ако не ти се струва твърде досадно, почни да мериш базалната температура и прави ову тестове. В сайта на Зачатие има овулационен календар, където можеш да нанасяш данните и после да ги коментираш с другите момичета. Успех и спокойно!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #174 -: Октомври 27, 2014, 20:06:46 pm »
ифи, на твоята възраст спокойно можеш да изчакаш да мине една година в опити за спонтанно забременяване.

Ако те мъчи неизвестността и бездействието, опитай да проследиш овулацията си с мерене на базалана температура и уринарни тестове за овулация. В библиотеката на Зачатие има статии за тези два метода, а във форума има теми, в които се обсъждат въпроси, проблеми и вълнения по въпроса.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1633.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28.0

Друго важно нещо, което можеш да проучиш, е как работи здравната система в страната, където живееш по отношение на репродуктивните проблеми, в случай че опреш до нея. Провери как и къде се правят изследвания, процедури, кой и колко плаща, в кои клиники, има ли местни интернет форуми.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #175 -: Октомври 28, 2014, 22:17:52 pm »
Здравейте момичета, може ли едно въпросче - може ли без проверка на тръбите да се мине към инвитро? Някъде по форума четох, че запушените тръби пречат или водят до извънматочна, но нещо не мога да си обясня след като оплодената яйцеклетка се слага директно в матката и тръбите не играят роля, как запушените тръби биха могли да пречат? Ще съм благодарна ако някой може да ми обясни


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #176 -: Октомври 29, 2014, 11:26:00 am »
lilibell и аз преди време се чудех защо при запушени или увредени тръби се пристъпва към премахването им преди инвитро. Получих ясно и точно обяснение от д-р Дасклов. Когато тръбите са запушени, те задържат течност, която при стимулциите преди инвитро се излива обратно в матката и може да осуети опита. Освен това се премахват поради риска от извънмточна бременност.
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #177 -: Октомври 29, 2014, 12:11:26 pm »
Здравейте,нова съм във форума,за това бих искала да ме извините,ако греша в нещо предварително.
От 5 месеца правим опити за бебе,интересувам се постоянно и научавам всеки месец по нещо ново или за мерене на БТ,за ову,за лекарства,проблеми и т.н. Имам много въпроси ,но все ще започна отнякъде,дано има кой да ми отговори.
Почти всеки цикъл от години ми започва с кафяво зацапване и до преди 3 месеца си отбелязвах деня на зацапването като първи ден от МЦ,но след посещения вече при гинеколози техният съвет е да се отбелязва като 1 ден денят с кърваво течение,вие как мислите?Тоест първите 2 месеца от бебеправенето може ову-то ми да сме го подминавали,щом съм отбелязвала грешен първи ден,но следващите 3 месеца,уж всичко беше наред,отбелязвах както трябва,но бебе все още няма.Знам,че е рано,но все пак искам съвет и от вас.
Това е за сега,благодаря предварително
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #178 -: Октомври 29, 2014, 13:10:46 pm »
Здравейте,нова съм във форума,за това бих искала да ме извините,ако греша в нещо предварително.
От 5 месеца правим опити за бебе,интересувам се постоянно и научавам всеки месец по нещо ново или за мерене на БТ,за ову,за лекарства,проблеми и т.н. Имам много въпроси ,но все ще започна отнякъде,дано има кой да ми отговори.
Почти всеки цикъл от години ми започва с кафяво зацапване и до преди 3 месеца си отбелязвах деня на зацапването като първи ден от МЦ,но след посещения вече при гинеколози техният съвет е да се отбелязва като 1 ден денят с кърваво течение,вие как мислите?Тоест първите 2 месеца от бебеправенето може ову-то ми да сме го подминавали,щом съм отбелязвала грешен първи ден,но следващите 3 месеца,уж всичко беше наред,отбелязвах както трябва,но бебе все още няма.Знам,че е рано,но все пак искам съвет и от вас.
Това е за сега,благодаря предварително
Здравей, МЦ започва от първия ден с кървене. Ако кървенето почне следобед, за първи ден се счита следващият ден. Ако мериш. БТ, тя ще те ориентира кога е била овулацията. Между двете фази на цикъла трябва да има поне 2 десети рсзлика в БТ. Лутеална фаза под 10 дни е проблем за имплантацията на оплодената яйцеклетка. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #179 -: Октомври 29, 2014, 13:14:29 pm »
Благодаря за инфото. Вече все повече се ориентирам към инвитро и си помислих, че ще мога да си спестя проверката на тръбите.
lilibell и аз преди време се чудех защо при запушени или увредени тръби се пристъпва към премахването им преди инвитро. Получих ясно и точно обяснение от д-р Дасклов. Когато тръбите са запушени, те задържат течност, която при стимулциите преди инвитро се излива обратно в матката и може да осуети опита. Освен това се премахват поради риска от извънмточна бременност.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети