0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #140 -: Септември 11, 2014, 10:52:16 am »
Много благодаря за инфото и дано скоро се похваля  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #141 -: Септември 16, 2014, 12:38:09 pm »
Здравейте, на 20г. съм. От 6 месеца правим опити за бебче, но уви нищо. До сега съм имала много точен цикъл , но от 4 месеца е страшно нередовен.. при всяко закъснение правя тест и всеки път виждам разочорование.От месец насам пия "фолацид" и всеки месец имам така наречените симптоми, гади ми се много често, замайване, болки ниско доло в кръста и корема,напрегнати гарди, огромен апетит, а няма нищо не знам внушавам ли си какво става. Моля ви за някакъв съвет, знам,че всичко е божа работа, но може някой да има същия случай като моя. Толкова много се надявам скоро и нас да зарадват двете чертички, успех на всички чакащи този момент.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #142 -: Септември 17, 2014, 12:59:03 pm »
Понякога човек с желанието си да се е получило, си предизвиква симптоми и дори закъснение. Моят съвет е да си купиш тестове за овулация и да пробвате така.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #143 -: Септември 17, 2014, 19:26:33 pm »
Ronche, би ли написала с каква продължителност е цикълът ти и ползвала ли си овулационен калкулатор? Ако нямаш, направи си регистрация в Овулационния календар http://calendar.zachatie.org/work/HomePage, той ще ти посочва за всеки цикъл кои са фертилните (благоприятните за зачеване) дни, в зависимост от продължителността на твоя цикъл. Към това,
за по-точно определяне на овулацията, може да включиш тестове за овулация, както написа и Деси, евентуално и измерване на базална температура     
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=682:--&catid=177

Въпреки тези насоки, от сърце ти желая да се е получило още този месец!  :) 
Коя е датата на последната менструация и приблизително кога очакваш следващия цикъл?
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 23:49:18 pm от marsi »

*

    Toni_Krasi

  • *
  • 34
  • [url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mama
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #144 -: Септември 19, 2014, 09:58:35 am »
И аз се записвам за бебе правещи. Ние си имаме едно прекрасно момиченце на 3г. И 10 месеца казва се Радост , вече година правиме опити за второ бебче ,но за сега не се получава....! Пожелавам много положителни тестове  на всички в тази тема.:-)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #145 -: Октомври 13, 2014, 22:20:56 pm »
Здравей те .Най редовно чета коментарите тък и много ми харесват но сега се рещих да се регистрирам и аз да си излея мъката :( и аз съм от бебе правищите но нестава и нестава от 4 години скоро на 11.10.2014г имах първата пункци но нищо фуликула негоден за оплождане,Бих искала да знам повече за ПИГМЕН 5000 защо се слага тази инжекция .Ин витрото ми е спонтанен цикъл два дена преди пункцията ми слойиха една подкожна в корема и пинмен 5000.Благодаря предварително
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 22:23:43 pm от vaniadi31 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #146 -: Октомври 15, 2014, 13:56:56 pm »
vaniadi31, вероятно са ти сложили Прегнил 5000, има за цел да подпомогне доузряването на яйцеклетката в последния етап. Пункцията се прави около 36 часа след Прегнил (или Овитрел,
или Хориомон -аналози на Прегнила).
При ин витро на Естествен цикъл наистина е нужно много търпение, защото се разчита на една-две яйцеклетки на цикъл и е голяма вероятността яйцеклетката да не се оплоди, или да се спука фоликулът преди пункция, или да се окаже празен .....
Предполагам имаш уговорка с лекаря си да продължиш на ЕЦ в няколко поредни месеца. На напълно естествен цикъл ли беше този опит или с лека стимулация, поговори с лекаря си за различните варианти и какво би препоръчал да пробвате в следващия цикъл.

Във форума има много информация по въпроса, това е темата за ин витро на ЕЦ:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49526.0
Ако още нещо те притеснява, пиши. Успех!  :)
« Последна редакция: Октомври 15, 2014, 14:05:16 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #147 -: Октомври 15, 2014, 21:59:57 pm »
Благодаря ти Марси.И всъщност Прегнил 5000 извинявам се за грешката.Ще разгледам линка от ново Благодаря :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #148 -: Октомври 16, 2014, 22:23:37 pm »
Гледам,разглеждам и чета за ЕЦ и започвам да се страхувам ,че май няма да се получи така лесно.Първата ми неуспешна пункция си я изкарах в сълзи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #149 -: Октомври 17, 2014, 21:55:58 pm »
Здравейте дами!Дано съм в правилната тема :).На 26г.съм и със съпруга ми правим опити за бебче вече 2години.Правих изследване на
репродуктивните хормони
цветна снимка на тръбите,
цитонамазка,
хламидии и уж всичко е ок.Вчера ми направиха ехограф на щитовидната жлеза и се оказа,че имам 5 кисти.Големи са от 1мм до 3,5мм.Някой знае ли какво представляват тези кисти?Четох,че това са мехурчета пълни с течност и не били опасни ,ако не променят размера си,и че могат да изчезнат от само себе си .Все още не съм показала резултатите на ендокриноложката.Тези кисти биха ли били причина да не мога да забременея вече толкова време?Толкова много искаме бебе,но все не идва :(Знам...Божа работа!Но моля Ви ако имате съвет да ми пишете!Благодаря Ви!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #150 -: Октомври 17, 2014, 23:31:31 pm »
Vista88, важно е да бъдеш диагностицирана правилно, затова е редно да се консултираш с ендрокринолог и да изследваш хормони на щитовидна жлеза TSH, T3, T4 и антитела  TAT и MAT.
За забременяване хормоните трябва да се поддържат в определени граници. Прегледай тези статии:
Функция на щитовидната жлеза и забременяване
Бременност и заболявания на щитовидната жлеза
Би ли написала резултатите от изследваните репродуктивни хормони.
А това е активната тема за ЩЖ  Щитовидна жлеза - резултати от изследвания
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 23:35:15 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #151 -: Октомври 18, 2014, 10:16:44 am »
Здравей! :wink: Следващата седмица имам час при ендокринолог и тогава се надявам да стане ясно.
Това са резултатите от хормоните.

Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
FT3   4.27   pmol/L                                                     3.1 - 6.8
FT4   16.00   pmol/L                                          12.00 - 22.00
TSH   4.14   mkIU/ml                                               0.27-5.50
Anti - TPO   8.73   IU/mL                                             0 - 34.0
Prolactin   554.60   mkIU/mL                                 Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
Всичко изглежда наред :)
Според теб има ли някое изследване,което не съм направила?
Благодаря за насоката,,,,ще погледна и другите темички за щитовидната жлеза.Пожелавам успех на всички бебеправещи:) Сигурна съм,че и при нас ще се случи най-голямото щастие :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #152 -: Октомври 18, 2014, 11:07:23 am »
Vista88, за забременяване е препоръчително TSH да е под 2.0 , това е коментирано в темата за ЩЖ, също в статията, прегледай ги.
Аналогично за пролактина, макар и в референтни граници, препоръчително е да е около 200-300.  Прегледай тези теми
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35563.msg720298#msg720298
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=607.msg797813#msg797813
не е излишно да го провериш още веднъж поне, тъй като нивото му се влияе от много фактори, не трябва да си правила секс предишната вечер и др., описани са и в тази статия, раздел Хиперпролактинемия, включително как високите нива се отразяват на забременяването.

Консултирай се с добър ендокринолог и с репродуктивен специалист, може да е необходимо да се направят още изследвания, също проследяване на фоликулите, за да се провери настъпва ли овулация.
Изследвала ли си FSH, LH, Estradiol ? 

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #153 -: Октомври 18, 2014, 15:34:48 pm »
Правила съм,но преди 2 години.

LH 10,92                 1,9-12,6
FSH 13,12              2,5-12,5
Testosteron 1.34    0.29-1.67
Estradiol 264.10         46-607
Prolaktin 614,20      59.3-619
Progesteron  50.85   5.3-86.0
 Май е редно да ги направя пак :) 
А дали мога да отида направо в лабораторията или трябва да ми ги назначи гинеколог?       
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #154 -: Октомври 18, 2014, 16:10:38 pm »
Правила съм,но преди 2 години.

LH 10,92                 1,9-12,6
FSH 13,12              2,5-12,5
Testosteron 1.34    0.29-1.67
Estradiol 264.10         46-607
Prolaktin 614,20      59.3-619
Progesteron  50.85   5.3-86.0
 Май е редно да ги направя пак :) 
А дали мога да отида направо в лабораторията или трябва да ми ги назначи гинеколог?     
Здрсвей, на кой ден си правила изследванията?  Можеш да пуснеш новите без да са ти назначени от гениколог на 2-3 ден от цикъла. Съжелявам, но FSH и Prolaktin  хич не ми изглеждат добре. На колко години си?
« Последна редакция: Октомври 18, 2014, 16:54:46 pm от kati_vm »
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #155 -: Октомври 18, 2014, 16:36:10 pm »
На 5ден от началото на цикъла,а прогестерона мисля на 21 ден.На 26г съм.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #156 -: Октомври 18, 2014, 16:53:22 pm »
На 5ден от началото на цикъла,а прогестерона мисля на 21 ден.На 26г съм.
Здравей, дано да е било временно състояние. Не знам как са коментирани с теб изследванията тогава, но FSH е твърде високо, а и с оглед на възрастта ти е доста странно. По принцип високи стойности на FSH говорят за изчерпан яйчников резерв. Тези стойности могат да се появят при по-възрастни жени, затова те попитах на колко години си. Когато пуснеш новите изследвания, ако FSH пак има сходна стойност, моят съвет е да се посъветваш с репродуктивен специалист. Относно пролактина, преди е бил на горната граница, сега пак си пускала изследване и е висок. Хубаво е да се обърнреш към ендокринолог. Да се пусне три дни поред този хормон за изследване, като трябва да не си в стрес, да си 15 минути преди изследването в покой, да не си правила секс предната вечер, или сутринта преди изследването. Пролактинът е стресов хормон и се влияе от емоционалното състояние. Високите му стойности пречат на овулацията и забременяването.
« Последна редакция: Октомври 18, 2014, 16:57:11 pm от kati_vm »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #157 -: Октомври 18, 2014, 20:34:54 pm »
Виста, съгласна съм с казаното от Кати и Марси.
Исках само да допълня, че задължително трябва да се заемеш с разрешаването на проблема с хормоните и чак тогава вече можеш да се надяваш на позитивно развитие в опитите за бебе.
Задължително намери добър Ендокринолог. Обезателно направи нови изследвани според правилата на хормоните. Евентуално ако пролактина ти е висок и в трите последователни дни ще ти назначат ЯМР /ядреномагнитен резонанс/ за да се види да не би да имаш аденом, който да причинява покачените стойности на пролактина или е следствие на моментен стрес.
В лабораторията преди взимане на кръв е добре да полежиш известно време преди да ти го вземат. Също така да добавя, че пролактина най-добре се изследва между 10 сутринта и 13 часа на обед, пий си кафето, чая или водата. Можеш спокойно и да си закусиш преди това.
« Последна редакция: Октомври 18, 2014, 20:39:53 pm от Hoppe »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #158 -: Октомври 18, 2014, 20:50:41 pm »
Пролактин се прави на 3ти ден от МЦ,  без кафе и храна, и със сън минимум 8 часа , препоръчително е покой в лабораторията поне 10 минути и се прави сутрин до 10-11 часа
не и до 13  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #159 -: Октомври 18, 2014, 21:02:02 pm »
Пролактин се прави на 3ти ден от МЦ,  без кафе и храна, и със сън минимум 8 часа , препоръчително е покой в лабораторията поне 10 минути и се прави сутрин до 10-11 часа
не и до 13  :)

Да, до скоро така се смяташе. Но през последните години, дори в чужбина вече в компютърната система на болниците се смята за правилно, че нивото на пролактина се изследва в диапазона от 10 до 13 часа.
Първите години, така го изследвах и аз на гладно, според правилата казани ми от тукашни лекари, но когато попаднах при други обстоятелства в друга среда на друго място се оказа че нещата са съвсем различни.
Тук също така смятаха, че от Достинекс човек не може да получи алергия, а в чужбина разбраха точно от коя съставка в Достинекса имам алергия. Така че нещата са малко относителни.
Лично аз съм го изследвала и така и така. В последните години според новите правила от 10 до 13 часа. Дори лекаря определя в кой ден от цикъла да отида на изследване - не винаги е на третия!