0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #60 -: Юни 02, 2014, 15:12:54 pm »
beb4o_me4o, в тази статия ще намериш информация за овулацията, разделът
Лутеинизиращия хормон (LH) и вашите фертилни признаци
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799
също наскоро обсъждахме в тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49932.20 , разгледай диаграмата.

Покачването на LH обикновено започва рано сутрин и за следващите 4 до 6 часа се появява и в урината. Затова препоръката е да не се използва първа сутрешна урина, а около обяд или ранния следобед, в повечето тестове пише между 10ч. и 20ч. http://cleartest.bg/?page_id=1496, при по-чувствителните - по всяко време на деня. Мисля, че 2 часа ограничаване на течностите са достатъчни. Каква е продължителността на цикъла при теб?
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 15:16:12 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #61 -: Юни 02, 2014, 15:36:41 pm »
beb4o_me4o, в тази статия ще намериш информация за овулацията, разделът
Лутеинизиращия хормон (LH) и вашите фертилни признаци
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799
също наскоро обсъждахме в тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49932.20 , разгледай диаграмата.

Покачването на LH обикновено започва рано сутрин и за следващите 4 до 6 часа се появява и в урината. Затова препоръката е да не се използва първа сутрешна урина, а около обяд или ранния следобед, в повечето тестове пише между 10ч. и 20ч. http://cleartest.bg/?page_id=1496, при по-чувствителните - по всяко време на деня. Мисля, че 2 часа ограничаване на течностите са достатъчни. Каква е продължителността на цикъла при теб?

Благодаря ти много за информацията. Статията за овулацията вече я знам почти на изуст от препрочитане, но темата ще я разгледам довечера като заспи сина ми.
За ограничаването на течностите - и 2 часа са ми много, да си призная. Факт, че ако се напъна да стискам, ще удържа, но пък при мен не е желателно, защото доста години имах проблеми с бъбреците и редовното уриниране без задържане ми е важно по тази причина.
За дължината на цикъла - средно на 33-35 дни. В редки случаи на 31 или на 40, като цяло варира. Веднъж или два пъти в годината имам месец, в който ми пропуска, това е от години. Според гинеколожката ми било нормално, още повече, че и изследванията на хормоните, които ми правиха след втория аборт, не показаха отклонения, с изключение в инсулина, но там вече е ясно защо. Цикълът ми е с такава дължина от както ми е дошъл за първи път, никога не е бил по-кратък, но пък поне идва редовно в този интервал. Този месец ми беше 31 дни, по ЦС засякох овулация на 18-19 ден ( специално ЦС беше като по учебник този месец, сухите дни в началото след мензиса, преминаване от кремообразна към силно водниста и разтеглива ЦС, внезапно изсъхване на обилния секрет, но запазване на разтеглива слуз като белтък на 18-19 ден от цикъла, последвани от кремообразна за три-четири дни и отново сухи дни преди самия мензис). Температурата ми падна в деня, в който ми дойде - както и предишните месеци, в които се следя.
Надявам се да не съм прекалила с информацията, но предвид, че ценя мнението и съветите, се опитах да съм изчерпателна за важните неща. Благодаря ти отново за вниманието, миличка!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #62 -: Юни 03, 2014, 11:18:58 am »
beb4o_me4o, наистина при цикъл 31 дни, е логично овулацията да е около 18 ден.
След като продължителността на МЦ варира, евентуално при използване на ову. тестове, в някои от месеците ще са нужни повече лентички. Предложих тестовете за О., защото комбинирани всички показатели, биха дали по-голяма яснота кога да очакваш овулацията и да сте активни точно в тези дни. Поне от моя опит е било така. Когато съставях графики на фертилност, използвах всички индикации (тестове, БТ, ЦС, калкулатор за О.). Разгледах си пак графиките, разтеглива ЦС се е появявала понякога 2 дни преди О., друг път 3 дни, и т.н. Затова по-информативно за мен е било като използвам всички признаци, но след като цервикалната слуз и БТ при теб са достатъчно категорични и показателни, може да си продължиш и по този начин.
Дано да успеете още в този цикъл :)!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #63 -: Юни 03, 2014, 12:19:32 pm »
Много ти благодаря, мила. Права си, може би ще е добре да се заредя с тестове и търпение и да пробвам този месец да включа и тестовете.
дай Боже да е нашия месец, наистина...Една приятелка каза: Юни е детски месец, ще видиш!
И аз..така се надявам :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #64 -: Юни 04, 2014, 15:48:08 pm »
Добрее, на мен МЦ ми свършва и ни предстои започване на хубавата част :) Искам да попитам няколко неща и ще бъда много благодарна на отговори :)
1. Вярно ли е, че слюнката и геловете за овлажняване се отразяват негативно на процеса на бебеправене? Четох, че и двете ( от геловете визирам конкретно Глайтгелен, за който в аптеката ме убеждават, че не влияе по никакъв отрицателен начин върху бебеправенето) имат негагивен ефект върху сперматозоидите и възпрепятстват зачеването. Истина ли е?
2. Колко често всъщност се препоръчва да бъдат сексуалните контакти? Никакъв спомен нямам колко често сме си обръщали внимание, когато правехме първото, нито пък при неуспешните две бременности след него. Чета всякакви мнения от това да се прави всеки ден в периода около и по време на овулацията, както и такива да е на 48 часа приблизително. Вие на какво мнение сте?
3. Колко време е желателно да се лежи след секс и има ли нещо вярно в това да се вдигат краката или да се повдига таза на възглавница - четох, че се препоръчва, за да не изтича сперма след акта...Има ли нещо вярно в това?

Благодаря предварително на всички, които имат търпението да изчетат дългия ми пост и още повече-да ми отговорят :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #65 -: Юни 05, 2014, 16:33:17 pm »
beb4o_me4o,
- конкретно за Глайтгелен не мога да кажа, но ако имаш нужда да ползваш някакъв лубрикант,
има такива, които са не само овлажняващи, а и подпомагат придвижването на сперматозоидите. Прегледай тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37271.msg928876#msg928876

http://www.preseed.bg/problem.php
 
Има и други подобни медикаменти:
http://apteka.framar.bg/30025847/%D1%81%D0%B0%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80-conceive-plus-%D0%BB%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-4-%D0%BC%D0%B3-3-%D0%B1%D1%80-

- при съпруга ми показателите, доказано със спермограми, са най-добри при въздържане не повече от 2 дни. Правили сме така- общуването през ден, а когато ову. тестът покаже (+) резултат, задължително сърчицето вечерта, също и следващата вечер;

- становището на лекарите е, че няма доказан ефект от продължителното лежане, а също в определена поза. Но заради личното ти спокойствие и комфорт, може да си полежиш 20-30 мин., както се прави и в клиниките след трансфер.

От сърце ти желая това да е твоят успешен месец!  :)
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 17:31:44 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #66 -: Юни 06, 2014, 12:35:24 pm »
Марси, благодаря ти отново!
Да, откровено казано, ми е необходим лубрикант, тъй като имам известни затруднения след усложнения от първото раждане (естествено с доста разкъсвания).  Вероятно ще пробваме този месец Пре-сийда, ще видим.

Дано, дано наистина да е успешен този месец. Съпругът ми преди две вечери, както се гушкахме, изведнъж ме погледна и ми каза: Мило, някакси чувствам, че това ще е нашият месец....

И на мен ми стана страшно мило и спокойно. Господ си знае работата, сигурна съм. Дай Боже да ни се случат скоро нещата - и на нас, и на всички тук :*

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #67 -: Юни 06, 2014, 13:04:32 pm »
Дано, дано наистина да е успешен този месец. Съпругът ми преди две вечери, както се гушкахме, изведнъж ме погледна и ми каза: Мило, някакси чувствам, че това ще е нашият месец....
Желая ти го от сърце  :D  yahoo_17

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #68 -: Юни 06, 2014, 16:44:34 pm »
Сдружение "Зачатие" призовава всички на Мълчалив поход на живота на 7 юни(събота) от 11ч.

София - площад "Народно събрание"
Стара Загора - шествие, което започва от сградата на Общината до ъгъла на бул.Цар Симеон Велики и ул.Кольо Ганчев - лобното място, където беше убит 4-годишния Паоло
Варна - шествие, което започва от сградата на Общината до Съдебната палата
Пловдив - шествието започва от началото на малката главна ул. "Райко Даскалов" пред БНБ и свършва на площад "Централен"
Бургас - площада пред Общината
Разград - Общински културен център
Банско - площад Централен
Русе - пред Общината
Благоевград - пред Общината
Габрово - площада пред Общината
Плевен - в Градската градина
Сливен - Стария бряст
Пазарджик - парк ТРАКИЯ, пред паметника на "Св. Св.Кирил и Методий"
Раднево- шествието започва от Общината до СОУ "Гео Милев"
Перник - пред Общината
Шумен - пред Общината
Ямбол - пред Общината
Велико Търново - пред паметника "Майка България"

Всички сме дълбоко потресени от нелепата загуба на 4-годишния Паоло, прегазен в пешеходна зона в центъра на Стара Загора. Решихме да изразим своя гняв, своя протест и нежелание да продължаваме да живеем в страх за децата си.

Призоваваме всеки, който има възможност. Споделяйте тази информация със свои близки и приятели и елате утре да изразим гражданската си позиция в подкрепа на живота!
https://www.facebook.com/events/744328748923442/744892988867018/?comment_id=744916282198022&ref=notif&notif_t=like
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 20:21:21 pm от marsi »

*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #69 -: Юни 09, 2014, 15:41:54 pm »
Здравейте момичета!незнам дали е тук мястото, защото съм много притеснена и много щастлива.В неделя след 3 дневно закъснение си направих тест и той показа мечтаните две чертички!не очаквах изобщо, зашото така ме болешее, все едно ще ди дойде всеки момент.Днес бях на лекар, но за съжаление нищо не може да се потвърди, защото е рано.Видя се само една точика ( сянка както каза гинеколожката ми) с р-р 6.9 мм.Каза ми да отида след десет дни да се види по-добре.Притеснявам се дали всичко е наред , защото ме боли ниско долу и кръста от време на време.Каза ми да пия но шпа 3х1 и фолиева киселина.Дано да отшуми болката и всичко да е наред, (може да ви е смешно ама лекарката ми каза:теста показва, че си бременна, но не показва къде е, можело да бъде и извънматочна).Дано всичко е наред!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #70 -: Юни 09, 2014, 16:08:44 pm »
Здравейте и от мен и успех на всички с опитите за  :babyflips: :goodluck: :sucky:
Аз съм след спонтанен аборт в ранна бременност,след един месец въздържание сега ми предстои фоликулометрия,търся си групичка с която да споделяме дългия и мечтан път към една успешна бременност!Ако някой е минал през това,моля да сподели преживяванията си.. :balk_173: и си бъдем упора....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #71 -: Юни 09, 2014, 19:45:01 pm »
choni89, в тези дни не може да се види повече, вижда се точка, а с по-прецизна апаратура може с точност да се измери плодното сакче. Не се знае каква апаратура използва твоята лекарка, може да не е много чувствителна, затова да не е била категорична в измерването. Но макар и ориентировъчен, този размер е напълно нормален за етапа на бременността. Всичко звучи много добре, спокойно си изчакай следващия преглед. Нормално е да има напрежение, тежест, придърпване ..., проблем би било по-обилно зацапване (кървене), в такъв случай се свържи с лекаря си без да чакаш.
Желая ти лека и спокойна бременност!  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #72 -: Юни 09, 2014, 19:53:15 pm »
Здравей, Gerita, добре дошла!  :)
Съжалявам за загубата на бременността ти, аз също имам аборт в 5г.с.  Добре е, че вече си планирала фоликулометрия и дано да са добри резултатите от изследванията и УЗ! 
Успех!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #73 -: Юни 09, 2014, 21:47:47 pm »
Мерси "marsi"много се радвам,че ги има тези форуми,за да знаеш че не си сама и това което ти се случва не е единствено на теб и че въпреки трудностите и разочарованията,рано или късно всеки преминава от една тема в друга докато стигне заветната и дългоочаквана,тази в която жените споделят проблеми около отглеждането на мечтаното бебче.Дай боже всеки му в най-скоро време!!!
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 21:50:27 pm от Gerita »
*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #74 -: Юни 10, 2014, 10:18:18 am »
Marsi, Много ти благодаря за отговора.Чувствам се по обнадеждена!Болките отшумяват със всеки изминал ден ( има ги леки, но на моменти ).И аз съм много благодарна, че го има този форум и такива чудесни жени, които са винаги готови да помогнат!Благодаря още веднъж   :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #75 -: Юни 10, 2014, 10:20:02 am »
Здравей Gerita, успех от мен и се надявам пътя ти към мечтата да е по-кратък.
Аз имам един въпрос, вероятно някъде има инфо по него, но не знам къде да потърся затова ще ме извините, че направо питам. Вчера си правих профилактичните изследвания с цитонамазка и гинекологичен преглед и гинеколога ми видя (а и аз го видях) фоликул 22 мм. Колко трябва да е, за да има овулация, с какъв размер долу горе се пукат? Гинеколога каза следващите 3 дни ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #76 -: Юни 10, 2014, 11:04:05 am »
Мерси "lilibell"много успех и на теб ти желая...
Относно размера аз лично не мога да кажа със сигурност(да не те подведа,защото при всеки може би има някви разлики),но мисля че найстина това е размера и момента.На мен са ми засичали 20мм.и тогава ми каза,че през следващите дни предстои.И като отидох пак след два дни се беше пукнал!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #77 -: Юни 10, 2014, 11:52:10 am »
Lilibell, при такъв размер би могло да настъпи овулация в следващите 1-3 дни. Обикновено това става при фоликул около 21-24 мм. Зависи дали е спонтанна овулацията или стимулирана. Отиди на преглед след 3-4 дни, за да видите дали фоликулът се е спукал. Възможно е и да не се пукне и тогава става киста, която изчезва при следващата менструация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #78 -: Юни 10, 2014, 13:30:48 pm »
Здравейте момичета!
Добре дошли и много успех на новопристигналите в темата :)
Аз имам питане - при положение, че цикълът ми е между 31 и 35 дни, кога да започна с тестовете за овулация? Този месец съм си купила направо 10, с идеята да мога да проследя по-спокойно.
До сега съм се ориентирала най-вече по ЦС, а тя в момента е не-обилна, бяла и кремообразна. Да чакам ли да стане по-обилна, разтеглива, белтъкообразна? Щото при разминаването в продължителността се чудя от кой ден на цикъла да ги почна. Днес ми е 11 ден. Миналия месец ми дойде на 31 ден.
Благодаря предварително за отговорите! Слънчев ден!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #79 -: Юни 10, 2014, 15:57:22 pm »
Аз не се стърпях и реших, че така и така имам 10 теста, нищо не ми пречи да напишкам един. успях да не пишкам почти 2 часа, направих теста - излезе видима розова чертичка. По-бледа е от контролната, т.е. не е положителен, но пък чертичката си е доволно видима. ЦС е кремообразна и оскъдна, макар цветът да отива към прозрачен, сравнено с предишните два дни.
Това сега как да го тълкувам, като наближаваща ову ли? Да продължавам ли да правя тестовете при този резултат?