0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #120 -: Юни 24, 2014, 07:39:03 am »
И този месец загубих битката  :( тази сутрин Т падна до 36.5 и ми дойде цикъла. Цяла сутрин си обмислям следващия ход и реших този месец да отида пак към 12ти ден да ме видят имам ли фоликул, паралелно с това ще пусна естрадиол, след предполагаемата О пак ще отида на преглед и след това прогестерон. Ще взема да говоря с лекаря дали температурата втората фаза ми е достатъчно висока или трябва нещо да ми изпише. Как ви звучи?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #121 -: Юни 24, 2014, 16:30:57 pm »
Точно така, lilibell, най-добре проследяване чрез УЗ с изследване на хормони (доминантен ф., настъпва ли О., проверка на прогестерона след овулация ....) и по преценка на лекаря- лечение. Доколкото си спомням посещаваш репродуктивен специалист, консултирай се, успех този месец!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #122 -: Юни 24, 2014, 17:11:20 pm »
marsi единствения ми проблем е,че искам да отида при друг лекар защото не че не вярвам на настоящия си, но не искам да ме стимулират - аз правя опити от 3-4 месеца, почти нямам история с изследвания кое в какво състояние е и много непрофесионално ми звучи идвай и започваме с инжекциите. Вярно АМХ ми е ниско, но все си мисля,че поне една консултация следва да направим преди да започнем с химиите. Та сега ще си потърся друг лекар в същата клиника - поне документите ми са там, надявам се да ги пазят в архив


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #123 -: Юли 07, 2014, 20:53:35 pm »
Здравейте и от мен!И аз съм с този проблем  :( С моя приятел сме заедно от 2 години и половина и не се пазим тъй като искаме да си имаме бебче,но уви нищо не се получава!Друг е проблем е в това,че когато правя секс винаги  ме боли и го чувствам сякаш ми притиска органите някакси отзад-не на мястото където трябва да бъде във влагалището.Ходих на генеколог няколко пъти,споделила съм за това,но той твърди че аз си го втълпявам и че уж всичко било наред,но според мен имам някакъв проблем  :(  иначе до сега щях да си гушкам така мечтаното бебче  :( Много съм се отчаяла,вече незная защо така се получава с мен...Някой имал ли е подобен проблем?Аз все пак ще продължавам да се надявам и да опитвам,пък дано Господ бъде с нас!  :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #124 -: Юли 07, 2014, 21:28:44 pm »
bebok20142015, според мен е наложително да потърсиш мнението на още един специалист. Относно болката, възможно е евентуално дълбочинно възпаление, но може да има и други причини ..... Този лекар направи ли микробиология, прегледа ли те с вагинален ехограф, за да огледа матката, яйчниците ...?
Относно желанието ти за бебе, две години и половина неуспешни опити, е доста време и според мен трябва да се консултираш с репродуктивен специалист, често гинеколозите нямат достатъчно опит с такива проблеми. Може да напишеш откъде си, тогава евентуално повече момичета ще се включат с препоръка за лекар (клиника).
При тези системни болки, за които казваш, е възможно да съществува хроничен проблем, който да пречи на забременяването (няма да давам примери, за да не те притесня предварително). Нужни са обстоен преглед и изследвания по преценка на лекаря (хормонални, за възпалиние в момента, стари възпаления .....).
Правила ли си досега някакви изследвания?     
« Последна редакция: Юли 07, 2014, 22:02:00 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #125 -: Юли 07, 2014, 21:51:17 pm »
Здравейте и от мен!И аз съм с този проблем  :( С моя приятел сме заедно от 2 години и половина и не се пазим тъй като искаме да си имаме бебче,но уви нищо не се получава!Друг е проблем е в това,че когато правя секс винаги  ме боли и го чувствам сякаш ми притиска органите някакси отзад-не на мястото където трябва да бъде във влагалището.Ходих на генеколог няколко пъти,споделила съм за това,но той твърди че аз си го втълпявам и че уж всичко било наред,но според мен имам някакъв проблем  :(  иначе до сега щях да си гушкам така мечтаното бебче  :( Много съм се отчаяла,вече незная защо така се получава с мен...Някой имал ли е подобен проблем?Аз все пак ще продължавам да се надявам и да опитвам,пък дано Господ бъде с нас!  :?
здравей бебок и аз съм така все нещо ме боли,но понякога е нормално ,но ако е всеки ден е друго.аз мисля,че е просто защото твоето момче влиза по-"надълбоко",но все пак иди на лекар да те прегледат,понякога такава болка може да признак за раничка във входа на шийката на матката.при смяна на позите на една не те боли,а на другата те боли .желая ти успех и да видиш скоро 2-те чертики   :bfp:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #126 -: Юли 08, 2014, 20:40:48 pm »
Здравей marsi !Микробиологията я направихме и лекаря каза че уж няма за какво да се притеснявам и въобще да не й обръщам внимание,но не съм минала през вагинален ехограф...Единственото,което ми каза,че аз съм била прекалено емоционална и че сама си втълпявам разни неща и да продължаваме да опитваме!Не зная,но някак не ми вдъхва много доверие  osi_10 Аз съм от Видин и не зная към кого да се обърна...така че,ако познавате и знаете някой,който ще ми обърне внимание по-сериозно и би могъл да ми помогне,независимо дали ще е от Видин,Враца,Плевен или пък София...Ще съм благодарна,ако ме посъветвате :)
shinzou благодаря ти!И аз се надявам скоро да видя тези две чертички!!! :)
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 20:42:37 pm от bebok20142015 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #127 -: Юли 08, 2014, 22:57:32 pm »
bebok20142015, възможно е и да няма сериозен проблем и неразположението да е примерно от не добре овлажнено влагалище (макар че дори и да е това, би следвало лекарят да препоръча нещо за разрешаване на проблема), но вие опитвате вече две години и половина и не се получава, затова има смисъл да се потърси причината.
Най-близките до Видин градове, в които има репродуктивни специалисти, са Плевен и София. Тук има пълен списък на репродуктивните клиники   http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=109 ,
Прегледай също тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28317.msg984632#msg984632
и остаталите от този подфорум, има теми за различните клиники (лекари):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=40.0
Не е задължително да се стигне до инвитро, но като начало консултация и изследвания, за да се установи откъде идва проблемът и евентуално да се предприема лечение.
Ако имаш въпроси или искаш да споделиш нещо, пиши  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #128 -: Юли 19, 2014, 11:16:31 am »
Здравейте и от мен :) Аз съм с 2 мисед аборта и след изследване ми откриха тромбофилия , получих заключение за терапия от доц.Конова. Вече пет месеца не успявам да забременея, а преди ставаше от раз. Този месец съм се заела по-сериозно със следен на овулация, започнах да меря БТ, нещо което до сега не съм правила, реших и тестове за ову да включа от този цикъл, но не знам от кой ден да започна с тестовете. Цикълът ми е средно на 30 дни, но има цикли и по 32-32 дена. Бихте ли ми казали  от кой ден на цикъла да правя тестовете за ову.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #129 -: Юли 19, 2014, 16:01:25 pm »
Здравейте и от мен :) Аз съм с 2 мисед аборта и след изследване ми откриха тромбофилия , получих заключение за терапия от доц.Конова. Вече пет месеца не успявам да забременея, а преди ставаше от раз. Този месец съм се заела по-сериозно със следен на овулация, започнах да меря БТ, нещо което до сега не съм правила, реших и тестове за ову да включа от този цикъл, но не знам от кой ден да започна с тестовете. Цикълът ми е средно на 30 дни, но има цикли и по 32-32 дена. Бихте ли ми казали  от кой ден на цикъла да правя тестовете за ову.
ако ти е средно цикъла по 30 дена ,защо да не започнеш примерно от 12-13 ден,а пък има сайтове с калкулатори за изчисляване на ову.,не че са 100 % верни,но все пак може да опиташ.Желая ти успех  :goodluck:
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 16:03:35 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #130 -: Юли 19, 2014, 23:03:50 pm »
the_savage, чрез календара на Зачатие или друг калкулатор си изчили кога са очакваните дни на овулация, като вземеш най-краткия като продължителност цикъл (30 дни), и започни с тестовете 2-3 дни преди тази дата.
При цикъл, в който продължителността варира, често се налага да се започне по-отрано с тестовете и евентуално да се използват повече лентички.
Може да направиш справка и с тази статия, има таблица за начало на тестването при съответна продължителност на цикъла: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=682:--&catid=177:---sp-965&Itemid=142&highlight=WyJsaCJd

Дано това да е успешният ти цикъл!  :)
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 23:54:15 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #131 -: Август 05, 2014, 17:49:27 pm »
Здравейте , вчера имах положителен тест за ову, но от вчера мъжа ми е на антибиотик (Амоксиклав) заради зъбобол. Искам да ви пита да действаме ли или да пропуснем с опитите докато е на антибиотик?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #132 -: Август 05, 2014, 20:15:30 pm »
the_savage, преди един от трансферите ми се наложи да слагам антибиотични глобули и много се бях притеснила за състоянието на ембрионите, консултирах се с двама лекари и те ме увериха, че това не може да навреди на ембрионите. За неговия антибиотик, предполагам че не е проблем, но все пак е редно и лекар да си каже мнението.
Принципно, тъй като след (+) тест овулацията се очаква да настъпи след около 12-48ч., добре е да има полово общуване още същата вечер (евентуално и на следващата), защото сперматозоидите имат по-дълго време на активност сравнено с яйцеклетката и се смята, че е по-добре те да са там, когато фоликулът се спука, а след това на спукан фоликул- пак. Така че, в този период е добре половото общувате да е всеки ден или през ден. 
« Последна редакция: Август 05, 2014, 20:21:20 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #133 -: Август 18, 2014, 10:13:17 am »
Момичета имам следното питане- снощи към 21ч ми беше овулацията ( усетих кога ми се спука фоликула с рязкото спиране на болките в яйчниците) , но мъжа ми беше на работа и ще можем да сложим сърчицето чак довечера- има ли смисъл и шанс? Ще са минали около 24 часа.
 Иначе вчера и онзи ден теста за овулация беше наситено положителен, ще го видим днес как ще е
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #134 -: Август 20, 2014, 11:01:32 am »
Здравейте! :)  :cupid:
С моя приятел неотдавна започнахме опитите за бебче, засега неуспешни, за съжаление. В понеделник 18.08 бях на преглед при моя гинеколог и след обстоен преглед стигна до заключението, че е имало овулация,която според него е била преди повече от седмица, каза,че не виждал бременност,но ако не ми дойде тази седмица да ида да ме види пак,защото все пак имал някакви съмнения. /Според вас това,че съм с двурога матка бави ли  процеса на забременяване  :( / Последният ми МЦ беше на 14.07. Цикълът ми е нередовен, като средната продължителност изчислена от календара ми е 37 дни. Възможно ли е да има този път бременност според вас,при положение,че овулацията ми е била преди повече от седмица а дните на бебеправене са 02.08, 03.08, 05.08 и 11.08, 12.08. Всеки път нямам търпение да правя тестове, но сега се спирам,знам че сигурно е рано. За кръвен не знам, май пак е рано. Ще се радвам някой да се включи с мнение.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #135 -: Август 22, 2014, 00:41:03 am »
armani_doll, при цикъл от 37 дни, овулацията е била около 5.08 ориентировъчно, така че не е рано за тест, ако имаш възможност за кръвен би било по-добре, ще ти даде категоричен отговор дали има бременност. Кръвен тест може да се направи най-рано 11 дни след предполагаемия ден на зачеване.
За двурогата матка, има жени с успешна бременност при такъв проблем, но други са постигнали забременяване едва след оперативна намеса. Зависи от конкретния вариант - има ли септум, трябва ли да се отстрани ..... лекар трябва да прецени .
Консултирай се с добър специалист. Успех! :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #136 -: Август 26, 2014, 17:56:03 pm »
Здравейте закаснява ми вече 11 ден отпаднало ми е имам болки долу ниско във корема болят ме гърдите и постояно ходя до тоалетна има ли вироятност да съм бременна Благодаря  :) :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #137 -: Август 26, 2014, 18:23:33 pm »
Sladuranata защо не си направиш един тест за бременност, а най-сигурно е кръвен тест - с това закъснение ако има бременност при всички случаи и двата теста ще покажат. Иначе тези симптоми може да са както за бременност, така и за още хиляда други неща, а ние можем само да гадаем. Успех от мен и стискам палци


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #138 -: Септември 11, 2014, 10:24:56 am »
Здравей те на всички,аз съм нова в темата от скоро правим опити за бебе има няма два месеца.Желанието ми,както предполагам и на всички Вас за бебче е огромно.Регистрирах се ,защото мисля че през периода на чакане за хубавата новина,споделянето на мнения и даване на съвети ще бъде полезно и приятно.Като за начло желая успех на всички  :wink: 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #139 -: Септември 11, 2014, 10:46:30 am »
Здравей, Десита, може да си направиш регистрация в Овулационния календар на Зачатие:
http://calendar.zachatie.org/work/HomePage
Календарът ще ти посочва кои са фертилните дни за конкретния цикъл, а за да имаш още по-голяма яснота за дните на овулация, може да включиш допълнително тестове за О., евентуално и измерване на базална температура.
Желая успех и скоро да сбъднеш мечтата си!  :)
 
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 10:48:50 am от marsi »