0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #180 -: Октомври 29, 2014, 17:07:50 pm »
Здравейте,нова съм във форума,за това бих искала да ме извините,ако греша в нещо предварително.
От 5 месеца правим опити за бебе,интересувам се постоянно и научавам всеки месец по нещо ново или за мерене на БТ,за ову,за лекарства,проблеми и т.н. Имам много въпроси ,но все ще започна отнякъде,дано има кой да ми отговори.
Почти всеки цикъл от години ми започва с кафяво зацапване и до преди 3 месеца си отбелязвах деня на зацапването като първи ден от МЦ,но след посещения вече при гинеколози техният съвет е да се отбелязва като 1 ден денят с кърваво течение,вие как мислите?Тоест първите 2 месеца от бебеправенето може ову-то ми да сме го подминавали,щом съм отбелязвала грешен първи ден,но следващите 3 месеца,уж всичко беше наред,отбелязвах както трябва,но бебе все още няма.Знам,че е рано,но все пак искам съвет и от вас.
Това е за сега,благодаря предварително
Здравей, МЦ започва от първия ден с кървене. Ако кървенето почне следобед, за първи ден се счита следващият ден. Ако мериш. БТ, тя ще те ориентира кога е била овулацията. Между двете фази на цикъла трябва да има поне 2 десети рсзлика в БТ. Лутеална фаза под 10 дни е проблем за имплантацията на оплодената яйцеклетка. Успех!


Благодаря за отговора. Метода на мерене на БТ показва,доколкото знам,чрез повишението на темп,че ову е имало и е минала предния ден преди покачването,нали така? Но това ми е странното в последните 3 цикъла,че веднъж ову ми е на 16-я ден,другия път е на 12-я ден,а третия на 9 ден,не е ли голяма разликата?Другото нещо миналия месец беше,че теста ми за овулация отчете 2 черти в деня на повишението на температурата,а не предния,защо така?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #181 -: Октомври 29, 2014, 17:20:29 pm »
Здравейте момичета, може ли едно въпросче - може ли без проверка на тръбите да се мине към инвитро? Някъде по форума четох, че запушените тръби пречат или водят до извънматочна, но нещо не мога да си обясня след като оплодената яйцеклетка се слага директно в матката и тръбите не играят роля, как запушените тръби биха могли да пречат? Ще съм благодарна ако някой може да ми обясни
lilibell, при всички случаи е редно тръбите да се проверят. Ако са непроходими, това е проблем при спонтанните опити, а при наличие на хидросалпинкс, обрича на неуспех и ин витро опита. Възможно е изтичане на течността към матката и това да попречи на имплантирането на ембрионите, поради механично отмиване. Освен това тази течност е токсична за ембрионите и променя рецептивността на ендометриума (занижава възможността за имплантация): Хидросалпинкс и инвитро

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #182 -: Октомври 29, 2014, 19:25:21 pm »
Здравейте,нова съм във форума,за това бих искала да ме извините,ако греша в нещо предварително.
От 5 месеца правим опити за бебе,интересувам се постоянно и научавам всеки месец по нещо ново или за мерене на БТ,за ову,за лекарства,проблеми и т.н. Имам много въпроси ,но все ще започна отнякъде,дано има кой да ми отговори.
Почти всеки цикъл от години ми започва с кафяво зацапване и до преди 3 месеца си отбелязвах деня на зацапването като първи ден от МЦ,но след посещения вече при гинеколози техният съвет е да се отбелязва като 1 ден денят с кърваво течение,вие как мислите?Тоест първите 2 месеца от бебеправенето може ову-то ми да сме го подминавали,щом съм отбелязвала грешен първи ден,но следващите 3 месеца,уж всичко беше наред,отбелязвах както трябва,но бебе все още няма.Знам,че е рано,но все пак искам съвет и от вас.
Това е за сега,благодаря предварително
Здравей, МЦ започва от първия ден с кървене. Ако кървенето почне следобед, за първи ден се счита следващият ден. Ако мериш. БТ, тя ще те ориентира кога е била овулацията. Между двете фази на цикъла трябва да има поне 2 десети рсзлика в БТ. Лутеална фаза под 10 дни е проблем за имплантацията на оплодената яйцеклетка. Успех!


Благодаря за отговора. Метода на мерене на БТ показва,доколкото знам,чрез повишението на темп,че ову е имало и е минала предния ден преди покачването,нали така? Но това ми е странното в последните 3 цикъла,че веднъж ову ми е на 16-я ден,другия път е на 12-я ден,а третия на 9 ден,не е ли голяма разликата?Другото нещо миналия месец беше,че теста ми за овулация отчете 2 черти в деня на повишението на температурата,а не предния,защо така?
Здравей, а каква е общата дължина на цикъла ти през тези три месеца? За тестовете за ову, нека някой друг от момичетата да сподели опита си. Аз не ползвам, тъй като имам поликистоза, при която нивата на LH са високи и тестовете за ову не ми отчитат коректно. На въпроса ти за БТ - да щом се вдигне БТ и се задържи висока  ову е минала.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #183 -: Октомври 29, 2014, 20:51:21 pm »
Благодаря момичета за успоконието! Само да кажа, че си меря базалната темп.от около месец, дори си направих календар във този форум, но незнам баш кога е овулацията ми, защото веднага след цикъл бт се покачва, и после преди цикъл отново се покачва! Аз мисля, че ми е 1,2 дена след цикъл. А също пия и фолиева киселина от около 5 месеца, ей така за всеки случей!  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #184 -: Октомври 29, 2014, 21:12:50 pm »
ифи, дай линк към твоята графиката, ще бъде по-лесно да се ориентираме в твоя цикъл и да коментараме  или напиши с кое име си регистрирана в овулационния календар, ще погледна  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #185 -: Октомври 29, 2014, 21:15:56 pm »
Здравей, ифи!Не разбрах с каква дължина е цикъла ти /извинявам се ако си споменала/ , но не ми се вярва О да ти е в първите дни от МЦ. Тук във форума, момичетата биха ти помогнали да се ориентираш в графиката си и да разбереш дали и кога настъпва овулация при теб.

Успех ти желая!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #186 -: Октомври 29, 2014, 21:43:04 pm »
Здравей, ифи!Не разбрах с каква дължина е цикъла ти /извинявам се ако си споменала/ , но не ми се вярва О да ти е в първите дни от МЦ. Тук във форума, момичетата биха ти помогнали да се ориентираш в графиката си и да разбереш дали и кога настъпва овулация при теб.

Успех ти желая!
Дължината ми е около 30 дена (+-1,2).
През май месец бях забременяла, но направих спонтанен аборт още в първите седмици, не се наложи лекарска намеса, сама се изчистих. Но все пак отидох на лекар, те ме успокоиха, че всичко е наред, но не са ми правили изследвания. Та тогава си спомням, че когато си мислех че ще съм в овулация бях на почивка, без мъжът ми, и само бяхме итимни след мц през април и преди мц за май, но тогава ми закъсня много и се оказа, че съм била бременна
Благодаря, :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #187 -: Октомври 29, 2014, 21:50:01 pm »
ифи, дай линк към твоята графиката, ще бъде по-лесно да се ориентираме в твоя цикъл и да коментараме  или напиши с кое име си регистрирана в овулационния календар, ще погледна  :)
Здравей, регистрацията ми е ифи
Както казах по-рано само от около един месец си меря бт, знам, че трябва да е поне 2 месеца, за да се види хубаво.
Благодаря, :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #188 -: Октомври 29, 2014, 21:51:38 pm »
tihanova88, ползвай едновременно тестове за овулация и метода на Базална температура, тестовете показват кога да очакваш О. (настъпва 12-48ч. след + тест), а БТ дава информация дали овулацията е настъпила. Температурата може след овулация да се повиши рязко или да се покачва постъпателно, приблизително до пет дни трябва да се повиши и след това да се задържи висока.
Имаш ли регистрация в овулационен календар тук? Ако имаш, копирай линк към твоята графика или сложи линк в подписа си, ще бъде по-лесно за коментиране.
« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 22:19:09 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #189 -: Октомври 29, 2014, 22:04:33 pm »
Ифи, в настройки трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители.
Не успявам да отворя графиката, на кирилица или латиница е изписано името в овулационния календар?
За цикъл 30 дни, очаквано фертилните дни са около 15, 16, 17 ден от МЦ, може да си направиш изчисление с овулационен калкулатор, примерно този http://www.moetodete.bg/calculator/ovulation.html , овулационният календар в Зачатие също ги посочва. За още по-точно установяване дните на овулация, може да включиш и тестове за О.
« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 22:28:04 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #190 -: Октомври 29, 2014, 22:34:16 pm »
Здравейте,нова съм във форума,за това бих искала да ме извините,ако греша в нещо предварително.
От 5 месеца правим опити за бебе,интересувам се постоянно и научавам всеки месец по нещо ново или за мерене на БТ,за ову,за лекарства,проблеми и т.н. Имам много въпроси ,но все ще започна отнякъде,дано има кой да ми отговори.
Почти всеки цикъл от години ми започва с кафяво зацапване и до преди 3 месеца си отбелязвах деня на зацапването като първи ден от МЦ,но след посещения вече при гинеколози техният съвет е да се отбелязва като 1 ден денят с кърваво течение,вие как мислите?Тоест първите 2 месеца от бебеправенето може ову-то ми да сме го подминавали,щом съм отбелязвала грешен първи ден,но следващите 3 месеца,уж всичко беше наред,отбелязвах както трябва,но бебе все още няма.Знам,че е рано,но все пак искам съвет и от вас.
Това е за сега,благодаря предварително
Здравей, МЦ започва от първия ден с кървене. Ако кървенето почне следобед, за първи ден се счита следващият ден. Ако мериш. БТ, тя ще те ориентира кога е била овулацията. Между двете фази на цикъла трябва да има поне 2 десети рсзлика в БТ. Лутеална фаза под 10 дни е проблем за имплантацията на оплодената яйцеклетка. Успех!


Благодаря за отговора. Метода на мерене на БТ показва,доколкото знам,чрез повишението на темп,че ову е имало и е минала предния ден преди покачването,нали така? Но това ми е странното в последните 3 цикъла,че веднъж ову ми е на 16-я ден,другия път е на 12-я ден,а третия на 9 ден,не е ли голяма разликата?Другото нещо миналия месец беше,че теста ми за овулация отчете 2 черти в деня на повишението на температурата,а не предния,защо така?
Здравей, а каква е общата дължина на цикъла ти през тези три месеца? За тестовете за ову, нека някой друг от момичетата да сподели опита си. Аз не ползвам, тъй като имам поликистоза, при която нивата на LH са високи и тестовете за ову не ми отчитат коректно. На въпроса ти за БТ - да щом се вдигне БТ и се задържи висока  ову е минала.

Ако не броим зацапването през първия ден,то циклите ми са от 29,30 дни,а ако ги броим са 27,28 дни...това ме обърква доста. Но пък разликата е само ден,два винаги,не става въпрос за голяма разлика,но овуто ми все се мени,това проблем ли е или е нормално?
ЛФ ми е последните 2 месеца съответно 12 и 16 дни.Дори този месец не очаквах да ми дойде,заради тази дълга ЛФ,но уви,дойде ми вчера,отново със сутрешно зацапване и чак към следобед с кръв,за това ще броя като 1 ден от МЦ днес,29-ти.Графиките ми са на листи,за мое удобство,но ще взема да ги попълня и да ги прикача тук за последните 2 месеца,за да е по-удобно.
Последният ми въпрос е може ли да съм в ову,(както показва теста,с две хубави на цвят черти) и едновременно с това да измервам температура 37? Или при такава темп ову непременно е свършила?
Много благодаря за бързите и информативни отговори,страхотни сте  :youwoman:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #191 -: Октомври 29, 2014, 22:59:59 pm »
tihanova88, може да има леко разминаване между положителния ову. тест и покачването на БТ, но най-добре първо си попълни графиките за 1-2-3 месеца назад (за колкото си измервала), по единични стойности не бива да се прави заключение. Трябва графиката да се разгледа цялостно и да се съпостави температурата през ФФ и ЛФ.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #192 -: Октомври 30, 2014, 10:03:00 am »
Ифи, в настройки трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители.
Не успявам да отворя графиката, на кирилица или латиница е изписано името в овулационния календар?
За цикъл 30 дни, очаквано фертилните дни са около 15, 16, 17 ден от МЦ, може да си направиш изчисление с овулационен калкулатор, примерно този http://www.moetodete.bg/calculator/ovulation.html , овулационният календар в Зачатие също ги посочва. За още по-точно установяване дните на овулация, може да включиш и тестове за О.
Благодаря за информацията. Аз също имам приложение календар на телефона и също изчислява овулациата, и досега по него се ориентирах, но тъй като нищо нестава, реших да започна да си меря бт. Ще пробвам и с ову тестовете. А ето го и линка за графиката
 http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=85303

Благодаря :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #193 -: Октомври 30, 2014, 18:42:58 pm »
Ифи, в настройки трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители.
Не успявам да отворя графиката, на кирилица или латиница е изписано името в овулационния календар?
За цикъл 30 дни, очаквано фертилните дни са около 15, 16, 17 ден от МЦ, може да си направиш изчисление с овулационен калкулатор, примерно този http://www.moetodete.bg/calculator/ovulation.html , овулационният календар в Зачатие също ги посочва. За още по-точно установяване дните на овулация, може да включиш и тестове за О.
Благодаря за информацията. Аз също имам приложение календар на телефона и също изчислява овулациата, и досега по него се ориентирах, но тъй като нищо нестава, реших да започна да си меря бт. Ще пробвам и с ову тестовете. А ето го и линка за графиката
 http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=85303
Благодаря :)
Здравей, графиката не се отваря
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #194 -: Октомври 30, 2014, 20:28:09 pm »
Ифи, в настройки трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители.
Не успявам да отворя графиката, на кирилица или латиница е изписано името в овулационния календар?
За цикъл 30 дни, очаквано фертилните дни са около 15, 16, 17 ден от МЦ, може да си направиш изчисление с овулационен калкулатор, примерно този http://www.moetodete.bg/calculator/ovulation.html , овулационният календар в Зачатие също ги посочва. За още по-точно установяване дните на овулация, може да включиш и тестове за О.
Благодаря за информацията. Аз също имам приложение календар на телефона и също изчислява овулациата, и досега по него се ориентирах, но тъй като нищо нестава, реших да започна да си меря бт. Ще пробвам и с ову тестовете. А ето го и линка за графиката
 http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=85303
Благодаря :)
Здравей, графиката не се отваря
Здравей, пробвай да видиш календара ми, регистрирана съм- ифи промених си настройките на календара вече.
Благодаря много.
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 20:29:57 pm от ифи »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #195 -: Октомври 30, 2014, 20:52:48 pm »
Ифи, при задаване на това име, излиза съобщение: Няма потребител с такова име, а като го изпиша на латиница, съобщение: Този потребител не споделя графиките си. Погледни още веднъж с кое име си регистрирана в Овулационен календар, как точно е изписано (очевидно има някакво несъответствие). Отвори графиката си, погледни името горе вляво(в червено) и го копирай тук.
 
За настройките:
Овулационен календар--> (вляво, оранжевото поле)Моят профил--> след Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители:  , трябва да сложиш отметка. Накрая натискаш бутона: Запиши промените.
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 21:14:05 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #196 -: Октомври 30, 2014, 21:03:27 pm »
Ифи, при задаване на това име, излиза съобщение: Няма потребител с такова име, а като го изпиша на латиница, съобщение: Този потребител не споделя графиките си. Погледни още веднъж с кое име си регистрирана в Овулационен календар, как точно е изписано (очевидно има някакво несъответствие). Отвори графиката си, погледни името горе вляво(в червено) и го копирай тук.
 
За настройките:
Овулационен календар--> (в ляво, оранжевото поле)Моят профил--> след Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители:  , трябва да сложиш отметка. Накрая натискаш бутона: Запиши промените.
Да и аз така не успях да видя графиките на Ифи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #197 -: Октомври 31, 2014, 09:01:57 am »
Здравйте момичета. Проверих си регистрацията в календара и е  ифи на кирилица с малки букви. Що се относя до настройките и на тях съм отбелязала, че позволявам други профили да виждат графиките ми. Явно става някакво объркване някъде. :) :) :)
 Сега ще изчакам да ми свърши мц и продължаваме с опитите! Благодаря на всички за полезната информация, сега по-разбирам овулацията ми.
Дано да ни се случи  скоро!!!
 Късмет на вдички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #198 -: Октомври 31, 2014, 10:29:48 am »
ифи,

пиши едно лично съобщение на администратора beast и му обясни проблема с твоята регистрация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #199 -: Октомври 31, 2014, 11:05:23 am »
Ифи, междувременно пробвай да сложиш лентичка в подписа си, вероятно ще се получи  :)

От  Овулационен календар--> (оранжевото поле) Лентички --> кликваш върху избрана картинка и копираш линка --> отиваш във Форум --> Личен профил --> публична информация --> поставяш копирания адрес в Подпис --> бутон Промяна на профила
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 11:12:54 am от marsi »