0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #260 -: Декември 09, 2014, 20:12:25 pm »
Здавейте момичета.Моята втора пункция от ново не успешна :(.Искам да попитам нещо след прегледа при док.се наложи да ми сложат една инжекция подкожно в корема Цитротиде(защо се слага тази инжекция) и 23:30часа ми сложиха Хориомон(може би заместител на Прегнил).И в деня на пункцията фоликула се оказа презрял.Защо е настъпила преждевремена овулация нали за това се слага Прегнила(Хориомон).Моля ако някой може да ми каже нещо за това.Всичко ми е като мъгла.Благодаря предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #261 -: Декември 09, 2014, 21:05:22 pm »
Здавейте момичета.Моята втора пункция от ново не успешна :(.Искам да попитам нещо след прегледа при док.се наложи да ми сложат една инжекция подкожно в корема Цитротиде(защо се слага тази инжекция) и 23:30часа ми сложиха Хориомон(може би заместител на Прегнил).И в деня на пункцията фоликула се оказа презрял.Защо е настъпила преждевремена овулация нали за това се слага Прегнила(Хориомон).Моля ако някой може да ми каже нещо за това.Всичко ми е като мъгла.Благодаря предварително.
Здравей, до колкото знам цитротида е за предотвратяване не преждевременна овулация. Хориомонът е заместител на Прегнила. Очевидно обаче нещо се е объркало с таймирането на овулацията. Не можах да разбера имала ли си пункия, или вече се е бил спукал фоликула преди пункцията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #262 -: Декември 09, 2014, 21:12:58 pm »
Здравей, vaniadi31 ! Цитротид се  бие с цел предотвратяване пукането на фоликулите /преждевременна овулация/, като подтиска покачването на ЛХ, което води до О. Хориомона е за доузряване на яйцеклетките и таймиране на овулацията. В твоя случай може би не е била таймирана правилно О и затова се е получило така. Но не съм лекар, а казвам това от мои лични опити!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #263 -: Декември 09, 2014, 21:14:53 pm »
Kati_vm ми не фуликула не се беше спукал преди пункция минах преглел бяха ми сложили абуката и на него упоиката но доки. каза че е овулирал фуликула(презрял) и нямало смисъл да ме преспиват.И си ме дигнаха да си ходя.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #264 -: Декември 09, 2014, 21:18:30 pm »
Здравей Kaffi! Цикъла ми е на 28 дена( винаги точен) Ови. на 12 ден на МЦ.Първата пункция пак на 12 ден(фуликула ми беше 22мм) същите инжекции ми сложиха но тогава ми казаха не годен за оплождане.Втората пункция На 12 ден на прегледа фуликула ми беше 20мм.
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 21:31:20 pm от vaniadi31 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #265 -: Декември 09, 2014, 21:35:35 pm »
От това, което казваш излиза, че на прегледа докторът е видял, че е минала овулацията. Затова е нямало смисъл да те приспиват. Аз поне така го разбирам...

Искам да те питам как така ти казаха, че фоликула е негоден за оплождане? Бил е празен или яйцеклетката от него е била негодна? Нещо се обърках. И още нещо- след като ти овулираш винаги на 12 ден, защо не ти измествят пункцията за 11 ден примерно? Някакви изследвания пускат ли ти-Е2, ЛХ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #266 -: Декември 09, 2014, 22:07:53 pm »
Kafffi Изследвания които съм правила са хормонални FT4,TSH,TAT,MAT и Пролактин за пункцията ЛХ,Фибриноген и другото за което са ми взели за жалост не мога да го прочета(гледам от касовата белешка).За фоликула не ми казаха пречината каква е.На преглед ,консултация и за пункция ходя на един път иначе ми изместват часовете и няма вреждане при док.Аз също съм много объркана.В клиниката която ходя е Надежда но моята Надежда нещо взе да избледнява.
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 22:12:50 pm от vaniadi31 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #267 -: Декември 09, 2014, 22:33:36 pm »
Ооо, не дей така  osi_6  Надежда винаги има! А и от това, което съм чела в твоята клиника докторите са добри и си знаят работата. Довери им се. А ако случайно имаш някакви съмнения по отношение на лечението в кокнкретно твоя случай, винаги можеш да говориш с лекаря си за притесненията си или пък да смениш клиниката. Но в никакъв случай не се отчайвай!

Пожелавам ти следващия път всичко да е ОК и скоро да се похвалиш  preggo
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #268 -: Декември 10, 2014, 11:31:08 am »
Здравейте сладури , иска ми се да споделя какво се случва с мен , а не смятам че някой би ме разбрал както вас..Пих клостилбегит   от 5-до 9 ден , вчера бях на фоликуметрия , имам 2 фоликула единият 15,7мм другият 14,5 мм .Лигавицата беше малко тънка и ми изписа нещо от сорта на виаграта и в петък да ида да бием Прегнил.Питането ми е до тогава дали ще са пораснали достатъчно и кога е най-удачният момент да хващам моя за ушите?  :oops:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #269 -: Декември 10, 2014, 11:43:30 am »
Здравей, snaPi!
Най-добре си вземи тестове за овулация. Те ще ти трябват, за да знаеш кога да очакваш овулацията(12-48ч.) след (+) тест.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #270 -: Декември 10, 2014, 12:35:29 pm »
Изтривам си поста, прочетох че Прегнила не бърка тестовете за ову.Благодаря за отговора :)
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 12:58:33 pm от snaPi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #271 -: Декември 10, 2014, 13:06:17 pm »
Изтривам си поста, прочетох че Прегнила не бърка тестовете за ову.Благодаря за отговора :)
Здравей, ако приемем че фоликулът нараства с 2 мм средно на ден, в петък по-големия трябва да е узрял. Ще пускаш ли естрадиол в петък, или само на база на УЗИ ще ти бият прегнила? Когато ме стимулираха с клостил в деня за биене на прегнила първо пусках естрадиол и то разреден, заради стимулацията. На фоликул трябва да се падат по 200 pg/ ml, за да се счита за наистина зряла яйцеклетката в него. След като ти бият прегнила, имайте контакти в петък, събота и неделя, а може и в понеделник, но по-добре сутринта.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #272 -: Декември 11, 2014, 17:09:57 pm »
Здравейте мили момичета,на 21 години съм,не съм с фикс идея за забременяване,но до скоро страдах от много лошо възпаление на яйчниците,лекувах се дълго време,пероралните антибиотици не помогнаха,наложи се венозни,заобиколени с обилно количество макмирор.Вече съм добре,и психически се чувствам по-спокойна,имам си мъж,човекът който всяка една секунда беше до мен и ме подкрепяше и който обичам безусловно,заобиколена съм от приятелки непукистки,с по няколко аборта,родили от неизвестни източници,пушещи...пиещи...с напълно здрави деца,забелязвала съм подлата ирония на съдбата,която дава нещо на тези,които не го искат,а кара да чакат тези,които дават всичко за него..За това реших да не се пазя.Детето е божи дар,а живеем в такива времена,че всяка втора жена е с репродуктивни проблеми...Това беше моят кратък монолог,надявам се на бебенце,пожелавам и на всички прекрасни жени да станат едни отговорни и щастливи майки :)! :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #273 -: Декември 12, 2014, 00:23:23 am »
Здравей, uBu, желая ти още този месец да се окаже успешен и да сбъднеш мечтата си!!!  :)
Но все пак да попитам, водиш ли си точен календар на месечния цикъл, ползваш ли някой от методите за определяне на овулацията (калкулатор, овулационни тестове)?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #274 -: Декември 12, 2014, 09:51:44 am »
Здравей, uBu, желая ти още този месец да се окаже успешен и да сбъднеш мечтата си!!!  :)
Но все пак да попитам, водиш ли си точен календар на месечния цикъл, ползваш ли някой от методите за определяне на овулацията (калкулатор, овулационни тестове)?

Тъй като много  страдах от възпаление на яйчниците,два пъти в месеца си знаех часа при гинеколога,баща ми е лекар  и за това не беше проблем да ходя толкова често,този месец,когато за първи път пробвам да забременея,на 4ти декември получих силни спазми в дясно,помислих си ,че пак съм с възпаление,ходих по спешност в Селена (частна клиника в Пловдив) Взеха ми 60 лв за една ехография... Та гинеколожката докато ме преглеждаше силната болка утихна,каза ми че фуликула се е спукал и болката наистина беше спряла. Направихме опит още същата вечер ,след това на следващия ден,това ми е първия месец с опити,затова не мога да кажа ,че досега съм следяла овулация,пиех противозачатъчни и не беше важно за мен,цикълът ми без тях също мога да кажа,че е редовен от 28 до 33 дни мисля,че е нормално,затова ако този месец не се е получило ще започна да се интересувам от овулацията си.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #275 -: Декември 12, 2014, 13:41:56 pm »
uBu, късмет в този цикъл, стискам палци  :D

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #276 -: Декември 12, 2014, 14:52:49 pm »
иВи, и от мен имаш стиснати палчета. И аз като теб понякога (да си го кажа направо) съм завиждала на всички онези, които без изобщо да го искат (да не кажа отричат), са се сдобивали с най-голямото Щастие (поне в моя свят). Но от друга страна, децата нямат вина за "грешките" на родителите си и това, че са се появили на този свят, е най-прекрасното Чудо, което Бог и Съдбата могат да сътворят. Пожелавам ти да не ти се налага да чакаш твоето Щастие, а то да те връхлети още в този ти месец. Нали знаеш, понякога успехът на начинаещия си казва думата ;)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #277 -: Декември 12, 2014, 15:00:25 pm »
иВи, и от мен имаш стиснати палчета. И аз като теб понякога (да си го кажа направо) съм завиждала на всички онези, които без изобщо да го искат (да не кажа отричат), са се сдобивали с най-голямото Щастие (поне в моя свят). Но от друга страна, децата нямат вина за "грешките" на родителите си и това, че са се появили на този свят, е най-прекрасното Чудо, което Бог и Съдбата могат да сътворят. Пожелавам ти да не ти се налага да чакаш твоето Щастие, а то да те връхлети още в този ти месец. Нали знаеш, понякога успехът на начинаещия си казва думата ;)

Благодаря ти за дългото и откровено мнение.Ще пиша какво се случва с мен,дори да не е желаното,и пожелавам на всички вас ,които знаете какво искате да го получите.Идва Коледа,винаги ми е давала надежда,винаги
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #278 -: Декември 12, 2014, 17:44:03 pm »
Здравейте момичета,днес бях на преглед , но прегнила остава за утре.Оказа се,че и от дясно имам фоликулче и сега всички са около 17.8мм Не нарастват ли бавно или сега са компенсирали за "новия"
Kati_vm не ми е казал да пускам естрадиол,само на база големината.Ще пораснат ли до утре ???

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #279 -: Декември 12, 2014, 18:08:55 pm »
Здравейте момичета,днес бях на преглед , но прегнила остава за утре.Оказа се,че и от дясно имам фоликулче и сега всички са около 17.8мм Не нарастват ли бавно или сега са компенсирали за "новия"
Kati_vm не ми е казал да пускам естрадиол,само на база големината.Ще пораснат ли до утре ???
Дано, стискам палци!