0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Правим опити за бебе - Тема 2
« -: Март 01, 2014, 08:59:18 am »
Заповядайте в новата тема! :)
Това е обща тема за споделяне, за всички които планират бременност или правят опити за бебе. Разговорите, които може да водите тук са с по-широк диапазон - може да споделяте за всичко, което ви вълнува около забременяването - овулация, секс, очакването на теста, проблеми, симптоми, емоционално състояние, да си оказвате подкрепа.

Правила на общуването в темата:
* Правила на форума
* Темата се заключва при изписани 50 страници
* Заглавието не се променя
* Създаването на списъци от имена - очакващи, ловуващи, забременели и други, не се допускат - ще се изтриват без предупреждение
* Всякакви снимки извън основната тематика на дискусията ще бъдат изтривани, без предупреждение

Когато имате въпроси, на които търсите възможно най-изчерпателен отговор, питайте в съответните форуми или конкретни теми. Така имате възможност да получите отговори от много повече потребители. Това са част от форумите, които могат да ви бъдат полезни в такива случаи.

Хормонални проблеми при жената. СПКЯ. - за въпроси свързани с резултати от хормонални изследвания или хормонални проблеми. Въпроси свързани със Синдрома на поликистозните яйчници.
Стерилитет при жената - Проблеми с женската репродуктивна система. Цветна снимка, лапароскопия.
Стерилитет при мъжа Когато имате въпроси свързани с мъжките репродуктивни проблеми или разчитането на спермограма.

Момичетата, на които в даден момент се наложи да прибягнат до асистираната репродукция (инсеминация, ин витро) могат да търсят информация или да споделят с други потребители, преминаващи през същото, в този форум - Асистирани и репродуктивни методи или Споделено - текущи процедури

Тези от вас, които имат нужда да излеят някъде душата си или да описват през какви изследвания и процедури преминават, могат да направят свой дневник във форум Дневници

И понеже сме сигурни, че от тази тема ще излязат много бъдещи майки, искаме предварително да ви помолим, когато настъпи този нов период в живота ви, имайте уважение към останалите потребители, които ще пишат в тази тема. Всички въпроси и вълнения около бременността може да обсъждате спокойно в Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет съответно и в "Темата на бременните".

Във форумите на Зачатие може да намерите отговори, подкрепа и добри приятели.
Пожелаваме на всички бъдещи участници в темата, скоро да видят заветните две чертички :)  yahoo_17

Тема 1 - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49111.0
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #1 -: Март 04, 2014, 11:39:40 am »
Здравейте! Аз и моят приятел правим опити за бебче от скоро. Цикълът ми е на 29 дни. Този месец го очаквах на 24 март. Закъсня ми с 10 дни и доста се бях обнадеждила, че се е случило, но уви на 11 ден от закъснението ми дойде :(
Съпричастна съм с всички и ви стискам палци  за  :bfp1: preggo
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #2 -: Март 04, 2014, 21:35:54 pm »
Здравейте и от мен момичета. Ние правим опити от много скоро 3 месеца, като не си меря температурата, а разчитам на цервикалната слуз и тогава наблягаме с контактите. Единственото, което пия е Огестан витамини и фолиева киселина - предписани от гинеколога ми. Надявам се в най-скоро време да имаме успех и да видя две чертички най-накрая :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #3 -: Март 07, 2014, 08:34:36 am »
Момичета, започна кампанията на радио Витоша "Тройка на разсъмване".
Който желае може да си пробва късмета и да изпрати е-мейл за някоя от клиниките.
Аз вече си имам номерче. :D

"Повече българчета за България" - "Човечността има лице"

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #4 -: Март 09, 2014, 19:16:35 pm »
Зравейте момичета !
Искам само да кажа ,че всичко е божа работа.Ние пробвахме за бебе 3 години.Януари в началото  мъжът ми се реши да си направи спермограма,оказа се лоша. Изписаха му хапчета. Точно взе да ги пие  и се оказа, че аз съм бременна .Т. е. забременяла съм декемвриц месец, преди да започне да се лекува.Така че , всичко е когато Господ каже,и когато му дойде времето. Гледайте да мислите позитивно,знам че е трудно.
Успех ви желая  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #5 -: Март 13, 2014, 14:17:25 pm »
Привет на всички :) Аз съм нова в този форум и в опитите за забременяване също :) Имам дългогодишна връзка и от януари месец работим за бебе. До декември пиех противозачатъчни. Януари и февруари ми дойде цикълът на около 28-29 дена. Този месец го очаквах на 17-ти, но ето, че снощи прокървях. Днес също има кървене. Искам да попитам, ако на 3-4 съм била в овулация и евентуално съм забременяла това имлантационно кървене ли е или е подранила менструация. Кървенето не е обилно, но го има.
Благодаря ви предварително и ще стискам палци да има много щастливи мами през новата година.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #6 -: Март 13, 2014, 14:37:24 pm »
Така че , всичко е когато Господ каже,и когато му дойде времето. Гледайте да мислите позитивно,знам че е трудно.
Позитивното мислене не помага в общия случай.
Когато бебето се забави, е необходимо да се вземат мерки.
Лека бременност ти пожелавам!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #7 -: Март 13, 2014, 14:39:57 pm »
Зравейте момичета !
Искам само да кажа ,че всичко е божа работа.Ние пробвахме за бебе 3 години.Януари в началото  мъжът ми се реши да си направи спермограма,оказа се лоша. Изписаха му хапчета. Точно взе да ги пие  и се оказа, че аз съм бременна .Т. е. забременяла съм декемвриц месец, преди да започне да се лекува.Така че , всичко е когато Господ каже,и когато му дойде времето. Гледайте да мислите позитивно,знам че е трудно.
Успех ви желая  :)

На мен пък пет години не ми се случи от само себе си. Добре, че не разчитах на това.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #8 -: Март 15, 2014, 19:04:22 pm »
Така че , всичко е когато Господ каже,и когато му дойде времето. Гледайте да мислите позитивно,знам че е трудно.
Позитивното мислене не помага в общия случай.
Когато бебето се забави, е необходимо да се вземат мерки.
Лека бременност ти пожелавам!

Не съм казала ,че трябва да се оставяме на течението.Естествено ,че трябва да се търси проблема.Но в моя случай така се стекоха нещата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #9 -: Март 20, 2014, 12:51:23 pm »
Здравейте и от мен! Аз в началото на миналия месец претърпях хистероскопия - премахнати бяха 2 полипа в матката. Всичко мина добре и този месец моята лекарка ми каза, че има всички условия за забременяване. Видя 2 фоликула на 12ти ден от цикъла. Сега попълвам графиката и стискам палци и се надявам да имам късмет  :) Желая късмет на всички!  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #10 -: Март 20, 2014, 13:15:20 pm »
И аз се нареждам в списъка на бебеправещите



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #11 -: Март 20, 2014, 17:47:17 pm »
И аз се записвам! От май 2013 лекуваме мъжлето заради лоша спермограма и тези дни ще правим контрола. Моля се да е успешно лечението.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #12 -: Март 20, 2014, 18:18:30 pm »
И аз се записвам! От май 2013 лекуваме мъжлето заради лоша спермограма и тези дни ще правим контрола. Моля се да е успешно лечението.

Късмет!



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #13 -: Март 20, 2014, 18:26:59 pm »
И аз се записвам! От май 2013 лекуваме мъжлето заради лоша спермограма и тези дни ще правим контрола. Моля се да е успешно лечението.

Късмет!
Благодаря
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #14 -: Март 23, 2014, 15:28:47 pm »
Привет на всички бебеправещи :) Аз съм нова във форума и засега отчитаме с моята половинка половин година неуспешни опити да забременея. С моя приятел решихме да почнем опитите , когато решихме ,че вече сме напълно готови и двамата, и така всеки месец от септември 2013-та много кофти изживяваме всеки неуспех. Той се държи повече,опитва се да ме надъхва да не спирам да вярвам и да се обезсърчавам. И  така, всеки месец с нова надежда поемаме отново по пътя на вярата ,че щастието ще се усмихне скоро. За разлика от другите месеци като върна лентата назад , този определено ми закъснява повече от обикновено. Трябваше да ми дойде по мои изчисления на 14 март,а вече сме 23-ти и от както специално правим опитите не се е случвало толкова да ми закъснява.. За сравнение обикновено на 31 дни ми беше ритмично идващ цикъла-януари си ми дойде на 11-ти, февруари също си ми дойде на 11-ти. Вече стават 41 дни от началото на последния ми цикъл.Нормално ли е в такъв случай да отчете отрицателен тест.Вероятно е още рано,всъщност...  :( А единствените симотоми,които са налице,освен закъснението са умора, напрежение ниско долу,и понеже вчера имахме повод за празнуване вкъщи реших да се чукна за наздраве,обаче отпивайки глътка започна да ми се гади
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #15 -: Март 23, 2014, 19:42:49 pm »
vasilevaaa, при тази ситуация има различни възможности, но на първо време направи кръвен тест, той ще покаже със сигурност има или не бременност. Желая ти положителен резултат!
В противен случай е добре да те погледне лекар, възможно е да има задържан фоликул и това да забавя цикъла, но е възможно да е имало по- късна овулация и цикълът да предстои.
По възможност пусни кръвен тест, може да се направи във всяка лаборатория за около 20лв. Стискам палци за положителен резултат  :). Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #16 -: Март 26, 2014, 11:31:16 am »
Хоп и ние при вас  :( Правим опити от една година. решихме да тръгнем по изследвания и още от първото ударихме на камъм СГ ни е доста лоша. Ето и нея
ТЕСТ :                                                ОТКЛОНЕНИЕ :      РЕЗУЛТАТ :    РЕФЕРЕНТНИ СТОЙНОСТИ:
ДНИ НА ВЪЗДЪРЖАНИЕ :   …………………..   …………………..   (3-5)
СПЕРМАЛЕН ОБЕМ :     …...N……   .... …..5,4...……..     (2.0-6.0 мл.)
ВРЕМЕ НА ВТЕЧНЯВАНЕ:    ………. ….     ...……15…….    ( 1-60 мин.)
рН     ……………     ...……..8,5.......   ( 7,2-7,8 )
ВИСКОЗИТЕТ:    ……..……   ………..0..……   ( 0,1,2,3,см.)
ЖЕЛАТИНОВИ ТЕЛЦА:     ННН   МАСОВО   (- )
ЦВЯТ:         
СПЕРМАЛНА КОНЦЕНТРАЦИЯ:   .……!……    ……..…--………    (20-250х106/мл.)
ПРОГРЕСИВНИ ДВИЖЕНИЯ:   …….!……   …….....0.……..   (> 50%)
БЪРЗИ ПРОГРЕС. ДВИЖЕНИЯ:   …...! ….   .…….…0………   ( % )
БАВНИ ПРОГРЕС.ДВИЖЕНИЯ:    …….……   ………..0..……..   ( % )
БЕЗ ПРОГРЕСИВНИ ДВИЖЕНИЯ:   .…………   ..……...0……….   ( % )
НЕПОДВИЖНИ :   …..……    …….....100……    ( % )
ОБЩА СПЕРМ.КОНЦЕНТРАЦИЯ:   …………    ……....13,2…..    (20-1500х106/обем)
НАЛИЧИЕ НА ДРУГИ КЛЕТКИ:          
ЛЕВКОЦИТИ :     …..N.…….   5-6   ( 3- 5 )
МЛАДИ КЛЕТКИ ОТ СПЕРМ.РЕД:         ( + / - )
СПЕРМАЛНИ АГЛУТИНАТИ:         ( - )
                                                                                                     
**На нативен препарат : Много рядко неподвижни сперматозоиди !         
         
**След седиментиране на целия обем :  Рядко единични акинетични сперматозоиди  с анормална морфология!         
         
ЗАКЛЮЧЕНИЕ………OligoAsthenoTeratozoospermia……………………         
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #17 -: Април 15, 2014, 11:41:03 am »
Здравейте и от мен. Ние правим опити за бебе от април 2013 година. Декември ме оперираха от миома, като операцията беше коремна. Сега ще подновяваме опитите. Като вече 3-ти месец и двамата пием фолиева киселина. Смятам другия месец и да следя О при лекаря. Стискам палци на всички да сбъднем мечтите си.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #18 -: Април 15, 2014, 11:50:45 am »
Здравейте момичета! Аз съм нова в сайта,така че ако нещо бъркам с въпросите и правописа моля ви кажете ми.... сега да мина към проблема ми: от както ми дойде цикъла на 16 год.ми е нередовен бях на поне 5 доктора ,но никой не казва точно какъв е проблема или просто не им се занимава правих си какви ли не изследвания и всичко ми е наред. сега съм на 25 год. и си имам приятел  с който живея 8 год. и искаме да имаме детенце пробваме вече 1 год. направих си изследвания на хормони и обременявяне ми правиха и ми казаха да пия инофолик 6 месеца. моя приятел си прави спермограма и доктора каза че всичко е ок при него,значи проблема е при мен  :( иначе ходя при доктор румяна патрикова тя ме видя този месеци следяхме овулация но нямяше, попитах я дали може да пия клостилбегита и тя каза че може с малка доза да пробва ме , с приятеля ми разбира се пробвахме след цикъла ми до сега  докато дойде другия дори и да невижда ме овулация , макар че целия месец правя тестове за ову. и все тест линията ми е изразено розова ясна е не много и незнам и аз какво става.. моля за съвет как да постъпя, да сменя лекарката ли или да пробвам с клостила, ако сега пак нищо не е станало с опитите ще имам някъде 8 дена да реша дали да го пия. много искаме да имаме детенце.. а все не се получава...
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #19 -: Април 15, 2014, 14:31:25 pm »
sylver, обсъдете с лекарката възможността да направиш цветна снимка ( проверява се проходимостта на маточните тръби). Преди стимулация с какъвто и да е препарат трябва да сте сигурни, че няма проблем с тях.
Не разбрах след като лекаря ти, те е следил този месец - установи ли овулация или не?

Хубаво е да се насочиш и към специалист по репродуктивни проблеми, звучи банално, но със сигурност е най-правилното.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!