0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #100 -: Юни 16, 2014, 23:32:20 pm »
Марси мерси за разяснението. Правилно ли разбирам, че колебаенето в температурата във втората фаза не е толкова фатално, стига в подходящото време да е достатъчно висок прогестерона, за да се имплантира? Качих си графиката, ако може да й хвърлиш един поглед да кажеш как ти изглежда.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #101 -: Юни 17, 2014, 00:38:18 am »
lilibell, колебаенето не е проблем, ако е в рамките на 0,1-0,2 градуса, но е много важно да има достатъчна температурна разлика между Фоликулна Фаза и Лутеална Фаза. Средно температурата през ЛФ трябва да е с 0,4-0,6 градуса по-висока от ФФ.
В твоята графика до тук има качване на температурата в ЛФ, но е редно да се качи още в средващите дни (поне до към 36.9, даже 37.0). Започнала е БТ да се покачва, но трябва да се повиши още, дано!

« Последна редакция: Юни 17, 2014, 01:10:17 am от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #102 -: Юни 17, 2014, 07:44:15 am »
Ами днес ми се качи до 37.1 обаче съм забелязала, че не я държи много тази температура - това дали е проблем? Предишните месеци се вдига до 37 и нагоре за 1-2 дни, иначе в по-голямата част от втората фаза е 36.8-36.9. Чудя се дали да не пусна събота един прогестерон - дали ще е късно ако минат повече от 7 дни от предполагаемата О?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #103 -: Юни 17, 2014, 10:36:42 am »
lilibell, заради падането на БТ на 13-ти, предполагам че овулацията е била около тази дата, т.е. има леко изместване на О. от очакваното, затова 7 ден се пада около петък, така че пусни прогестерон, ако искаш.
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 10:42:38 am от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #104 -: Юни 17, 2014, 10:42:45 am »
да ама 5 дни преди това ми измериха фоликул 22 мм и лигавица 8 мм, не е ли много късно О да е на датата на твоето предположение? Аз си мисля,че О е след първия спад от 36,3. Май нещо не се ориентирам с тези температурни графики и ще мина на варианта фоликулометрия, макар че нямам никаква възможност да ходя на преглед през работно време. Просто не знам как ще стане ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #105 -: Юни 17, 2014, 10:56:31 am »
Да, заради измерването на фоликула този месец, логично е да се предположи О. до три дни след това, но следващото значително падане на БТ на 13-ти, обърква.
Заради това вторично падане на БТ, може да се предположи изместване на О. (макар винаги да стои и възможността за грешка в измерването).
lilibell, много добре се ориентираш  :), но БТ не винаги се държи като по учебник. Затова принципно е добре да се включат всички признаци при определянето на О. (БТ, ову. тестове, ЦС, калкулатор) или фоликулометрия.
 
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 11:03:06 am от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #106 -: Юни 17, 2014, 11:16:13 am »
няма грешка Марси, аз я мерих втори път след 5 минути  :D обикновено като имам съмнения меря пак. Аз по-скоро си мисля за някаква инцидентна промяна в нивата на хормоните точно тогава щото все пак е точно след О. Другия вариант, за който не ми се мисли, е да имам проблеми с яйцеклетката, което може да се предполага при ИЯР.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #107 -: Юни 17, 2014, 16:20:07 pm »
Здравейте пак от мен,
Вчера (17ти ден) и днес имам положителни тестове за ову. ЦС що-годе се възстанови по мое мнение. Сложихме ние снощи сърчице, обаче ме притеснява, че при все, че лежах с повдигнат таз на възглавница, изчете бая.
Днес пък ме тръшна бъбречна криза и се наложи да пия Уринал акут и Но-шпа. Дали това би застрашило бебеправенето ни този месец?
Предварително благодаря за отговорите, много е хубаво да срещаш разбиране на дори дребните си проблеми :*

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #108 -: Юни 17, 2014, 18:42:42 pm »
beb4o_me4o, и двата медикамента не могат да ти навредят. Уринал (червена боровинка) е хранителна добавка, разрешена при бременност и кърмене. Но-шпа се изписва при инвитро процедури и бременност. Дано да се повлияеш и бързо да отзвучи бъбречният проблем.
Успех този месец!
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 12:48:16 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #109 -: Юни 18, 2014, 16:04:02 pm »
Марси, много ти благодаря за бързия отговор. Успокоих се. Мен снощи, след още два приема на Но-шпа и папаверин, в крайна сметка ме отпусна. Наливам се с течности и пишкам често, но поне днес няма болка в бъбреците.
Днес тестът за ову е отрицателен, имам оскъдно количество прозрачна разтеглива ЦС, и от сутринта започна една тъпа болка ниско долу. Вероятно от отминаващата/отминалата овулация.

Отново много благодаря за всичко, Марси :* Страхотна си!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #110 -: Юни 21, 2014, 19:11:46 pm »
Аз влизам да се оплача. Дано да ме извините. Не си правя илюзии, че може да са симптоми, защото овулацията ми трябва да е била преди едва 4 дни (според теста). Обаче от вчера болката ниско долу се засили, чувството е сякаш всеки момент ще ми дойде МЦ, а е твърде рано очевидно. Чувствам се постоянно мокра и сякаш ми идва, но няма обилно течение, само остава леко лъскаво по хартията като се избърша и забелязах няколко пъти гъста жълтеникава слуз, но в никакъв случай не е обилна, нито е на всяко ходене. Кръста също ме боли и цялата горя, а ТТ не е висока, около 37 - 37,2 е, което е нормално за мен преди цикъл. То и попринцип си имам приболявания след овуто до идването на МЦ, ама тоя месец просто чупя рекорди, а и усещането е различно от предишните месеци, точно същото е като преди да ми дойде :( И днес като бях решила, че сигурно и тоя път не е станало, половината ден го изкарах на рев :(  И така...
Извинявайте всички за голямото МРЪН, дето го направих :*

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #111 -: Юни 21, 2014, 20:01:03 pm »
здравейте момичета,и аз като вас се опитвам за бебе и започвам вече да психясвам.цикъла ми се скъси и това много ме притеснява ,защото си мисля че при 10 дневна втора фаза няма как да се имплантира яйцеклетката.засяках овулация този месец на 11ден защото температурата беше предните два дни ниска после изведнъж се вдигна.днес ми 21 ден на цикъла имам чувството ,че всеки момент ще ми дойде.изпитвам дискомфорт ниско долу,болки в яйчниците ,нервна съм и чак ми се плаче, че и този месец няма да стане. незнам какво да правя дайте ми съвет моля.може ли с лекарства да се регулира тази дължина на цикъла,започна да се променя откакто правим опити а преди това си беше нормален на 28 дни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #112 -: Юни 21, 2014, 22:03:19 pm »
beb4o_me4o, на този етап нищо не може да се каже, трябва да се изчака закъснение на цикъла и около тази дата- уринен тест. Дали има бременност може да разбереш и малко по-рано чрез кръвен тест (към края на следващата седмица). Знам колко е изнервящо да чакаш и да се надяваш всеки месец ..... Дано да се е получило!

liliana_78, да, с прогестеронов медикамент може да се стабилизира лутеалната фаза (приема се след овулация), консултирай се със специалист. След преглед и изследвания, евентуално може да назначи лечение.
« Последна редакция: Юни 21, 2014, 22:49:09 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #113 -: Юни 21, 2014, 23:15:51 pm »
благодаря марси дано попадна на добър лекар ,защото повечето казват няма проблем всичко ви наред.като попитах за изследване на хормони ми отговориха важното е да имаш овулация и толкова.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #114 -: Юни 22, 2014, 00:01:34 am »
liliana_78, за да си спокойна, че получаваш компетентна оценка за състоянието си и адекватно лечение, най-добре се свържи с репродуктиван специалист. В противен случай може да загубиш време, защото често гинеколозите нямат опит с репродуктивни проблеми. Във форума има много информация към кого да се насочиш, в задисимост от града, в който живееш или дай малко повече информация и евентуално ще получиш конкретна препоръка.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #115 -: Юни 22, 2014, 07:52:57 am »
Рядко влизам в тази тема,но като си припомних дългите тягосни месеци с мерене на температура,следене на овулация с фоликуметрия,тъпчене с дуфастон и утрогестан,вълнение при всяко закъснение на цикъла и накрая-нищо...длъжна съм да ви попитам:партньорите ви правили ли са спермограма и то  разширена в специализирана лаборатория?Защото ние загубихме 2  години,размахвайки обикновена спермограма,според която мъжът ми можел да бъде видите ли дори донор,а после се оказа,че нещата не са така розови,дори наоротив и едва след специфичните методи за преодоляване на мъжкия стерилитет съм бременна след поредното ин-витро.
Та,никого не искам да обезкуражавам,но ако случайно нечий партньор няма до сега правена разширена спермограма в надеждна лаборатория,съветвам го да не се мъчи с температури и фоликометрии,преди да е направен спермалния анализ и изяснена оплодителната му способност.
Успех пожелавам на всички.Нека намерите най-краткия път до срещата с вашите рожби!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #116 -: Юни 22, 2014, 11:22:28 am »
hope-love много добра забележка  :balk_103: Моя има правена,не е перфектно всичко, но андролога изписа само добавки,след като мине един цикъл с добавките ще пуснем и втора, за да видим има ли подобрение. Но по тази логика не е ли важно да се направи и една снимка на тръбите защото ако пък няма проходимост, то и резултата пак ще е нулев :D Аз съм си мислила да направя снимка обаче ако си я поискам сама не знам дали гинеколога ми няма да ме погледне странно.
beb4o_me4o с теб сме  :bighug: всички сме така - люшкаме се между надеждата и сълзите всеки месец, вглеждаме се в неща, които преди не сме и забелязвали, но от сърце пожелавам тези дни да отминат по-бързо и да започнем да се притесняваме за други неща - например в какъв цвят да тапицираме детската стая  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #117 -: Юни 22, 2014, 14:06:41 pm »
Лили,абсолютно си права за тръбите.И тяхната проверка за проходимост не бива да се отлага дълго, както и хормоналните изследвания и тези за хламидия.Месеци наред мерене на температурата и после сълзи,като ни дойде цикъла са излишна работа според мен,ако не сме сигурни,че показателите от спермограмата позволяват естествено раждане,а тръбите ни са проходими и половите хормони в норма.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #118 -: Юни 22, 2014, 15:17:56 pm »
Момичета, страхотни сте! Просто не мога да ви опиша каква опора сте ми, без дори да ви познавам :* Много благодаря на всички за стиснати палци, подкрепата и вниманието. Дано за всяка от нас вълненията минат в избор на дизайн за детската стая (хихи, това наистина беше много сладко казано!).
Прегръдки и целувки от мен!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #119 -: Юни 22, 2014, 17:14:33 pm »
ако не сме сигурни,че показателите от спермограмата позволяват естествено раждане
Редактирам се:имала съм в предвид естествено забременяване,разбира се :)