0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #80 -: Юни 10, 2014, 16:24:43 pm »
beb4o_me4o прави тестове за О до пълно уеднаквяване на двете линии.
А БТ мериш ли? Моят Ц е 29 дена и почти винаги ( според моите наблюдения, измервания и тестове) О ми е на 16-тия ден.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #81 -: Юни 10, 2014, 16:50:58 pm »
Не, не меря БТ. Нямам такава възможност, честно казано, а и ми идва малко в повече.
До сега разчитах на ЦС, сега започнах и тестовете. Моят цикъл беше по 34 дни средно, така ми дава и календара тук, в сайта. Миналия месец за първи път от години ми беше на 31 дни, като по ЦС правилно съм засякла овулацията. Днес съвсем на идея направих теста, както казах, очаквах да е съвсем отрицателен, и като видях втората чертичка, макар и по-бледа от контролната, се зачудих как да го тълкувам като резултат, при положение, че по ЦС не мога да съдя за наближаваща ову, а ми е рано, според мен, едва 11 ден е. И се чудех дали да не изчакам до 14 ден и тогава да започна с тестовете?

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #82 -: Юни 10, 2014, 22:55:41 pm »
Аз преди време  няколко месеца поред  пробвах с ову лентичките,правих ги по описание и така и неможах да видя ярка втора черта  по която да се ориентирам.Винаги около овуто в продължение на 4 дни ми се появяваше втора черта, но винаги по бледа!Не мисля, че е сигурен начин за установяване на точно ову!:-D:-D:-D и май на всеки му е писнало от изследвания  и кво ли не...хихихихи....Ох мили мой...дано скоро се свърши с тоя тормоз и ние си гушнем бебчета..
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 22:59:55 pm от Gerita »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #83 -: Юни 11, 2014, 00:34:49 am »
beb4o_me4o, предвид продължителността на твоя цикъл, смятам че е още рано за тест, евентуално от 14 ден нататък. Но щом си ги почнала (а и защото за първи път ползваш тестове), ще бъде информативно за теб да си ги продължиш, съпоставяйки с промените на Цервикалната слуз. Това, че в момента има втора по-бледа черта не дава информация кога да очакваме О., може няколко дни да е така. LH се качва рязко за един ден  и тогава тестовата черта става наситена колкото контролната или по-наситена. При някои жени (при по-високи нива на  LH), може да има (+) тест в два поредни дни. Добре е тестове да се правят от (-) до (-), затова направи още един тест и в деня след положителния тест.
Успех с ову. тестовете, дано това да е твоят успешен цикъл!  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #84 -: Юни 11, 2014, 01:09:49 am »
Аз преди време  няколко месеца поред  пробвах с ову лентичките,правих ги по описание и така и неможах да видя ярка втора черта  по която да се ориентирам.Винаги около овуто в продължение на 4 дни ми се появяваше втора черта, но винаги по бледа!
Gerita, възможно е да си имала ановулаторен цикъл (в един месец или в няколко поредни) и това е редно да се провери чрез консултация със специалист, евентуално измерване на хормони, фоликулометрия .....
Също възможно е да не са спазени всички изисквания. Тестовете за овулация отчитат концентрацията на LH в урината, затова препоръката е да се ограничи приемът на течности около 2 часа преди тест. Покачването на LH обикновено започва рано сутрин и за следващите 4-6 часа се появява и в урината. Не трябва да се използва сутрешна урина, в упътването на повечето тестове пише между 10ч. и 20ч. Най-добре тестът да се направи около обяд или в ранния следобед.
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 11:27:50 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #85 -: Юни 11, 2014, 11:39:59 am »
Да може и аз да не съм правила нещата както трябва,правих ги няколко месеца подред,но така и неможах да се ориентирам с тях и ги парясах накрая,затова сега реших да заложа на сигурно с фоликулометрията... :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #86 -: Юни 11, 2014, 16:49:25 pm »
Благодаря ти, марси!
Днешният ми тест е с видимо по-тъмна чертичка, макар и по-бледа от контролната. Насища се. Само ЦС все още е кремообразна и сравнително оскъдна, но до два три дни очаквам да се промени към белтъкообразна и обилна, като си гледам календара от миналите месеци, общо взето така е било.
Хубава вечер, мили момичета!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #87 -: Юни 12, 2014, 13:24:05 pm »
Този месец О ми е като по учебник - след като понеделник фоликула беше 22 мм, вторник БТ 36.3, сряда 36.5 и днес 36.8. Дано да сме улучили качествена яйцеклетка този месец


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #88 -: Юни 12, 2014, 14:24:16 pm »
Успех, lilibell, много добре, че сте успели да засечете фоликула този месец, дано да се получи!  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #89 -: Юни 12, 2014, 15:26:38 pm »
Дано marsi, много силно се надявам. Въпреки че съм с ИЯР, затова се надявам на качествена яйцеклетка, то каквото зависеше от мен и моя мъж сме го свършили  :balk_144:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #90 -: Юни 12, 2014, 16:04:59 pm »
Дано marsi, много силно се надявам. Въпреки че съм с ИЯР, затова се надявам на качествена яйцеклетка, то каквото зависеше от мен и моя мъж сме го свършили  :balk_144:
lilibell не се притеснявай тук винаги ще имаш подкрепа :hug2: дори и да не стане този месец ще  има други месеци  с качествени яйцеклетки    :bighug:  :pleasantry:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #91 -: Юни 13, 2014, 10:46:51 am »
Дано marsi, много силно се надявам. Въпреки че съм с ИЯР, затова се надявам на качествена яйцеклетка, то каквото зависеше от мен и моя мъж сме го свършили  :balk_144:
Успех и от мен lilibell!! :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #92 -: Юни 13, 2014, 14:31:53 pm »
shinzou, Gerita, благодаря ви момичета. За съжаление при мен май ще е по сложния начин - днес сутринта БТ ми беше 36,5, след 5 мин - 36,6. Направо се чудя на какво може да се дължи това понижение, дали е нещо сериозно или временно. Ще видим утре сутрин каква ще е температурата  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #93 -: Юни 13, 2014, 20:27:16 pm »
Здравейте започвам с въпроса си дойде ми МЦ на 29 05 14 и ми свърши на 03 06 14 след което съм имала полов акт и на 12 06 си направих тест положителен после още 3 теста и те положителени кръвен тест и той положителен днес отидох на гинеколог и той ми каза че няма нищо взех си още 2 теста и пак са +  и откакто ми е свършило всеки ден имам кафяво зацапване какво се случва моля ви за мнение Благодаря само да допълня пия еутирокс за щитовидната жлеза
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #94 -: Юни 13, 2014, 20:52:33 pm »
lilibell, да изчакаме и да видим как ще е утре температурата, не може да се правят изводи, може да е нещо моментно. Успех!


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #95 -: Юни 14, 2014, 18:14:42 pm »
Момичета, помагайте спешно :(
Днес ми е 14 ден, очаквам овуто около 18-ти ден. Тези два дни ми насъбра малко повечко стрес, вчера и днес особено. До вчера ЦС се движеше по учебник - от кремообразна премина към бистра и разтеглива. След снощния стрес обаче намаля, днес съм пресъхнала. Сега проверих - просто няма нищо, все едно са ми първите дни след цикъла.
Възможно ли е от стреса да изчезне? Ще се възстанови ли до овуто, ако се успокоя? Не знам какво да си мисля, за първи път ми се случва.
Не знам дали е важно, имахме три поредни дни сърчица, но и преди се е случвало, а ЦС не е изчезвала...Не знам какво да правя :(

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #96 -: Юни 14, 2014, 21:34:56 pm »
beb4o_me4o, тези дни прави ли редовно тестове за овулация? Единият вариант е да е минала овулацията. Но, ако О. предстои, то може да е нещо моментно, а и в отделните месеци не винаги е идентично. Половото общуване не може да е причина за проблем.
« Последна редакция: Юни 14, 2014, 21:42:50 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #97 -: Юни 14, 2014, 21:52:30 pm »
Марси, много ти благодаря за бързата реакция. Да, не съм пропуснала ден без тест, спазвам стриктно да не пия течности и да не пишкам два часа преди теста, правя ги всеки ден по едно и също време, в 15ч.
Днес чертичката е по-тъмна спрямо предишните дни, най-тъмна спрямо първия, но видимо по-стевла от контролната. Започнах от едва видима чертичка на 11 ден, така че предполагам, предвид потъмняването й, че овулацията тепърва предстои.
Дано си права и е нещо моментно. Колкото и да се стремя да пазя спокойствие, за да вървят нещата нормално, последните два дни ми се събра много стрес, накрая днес като видях как съм пресъхнала, си изревах очите, че и този месец няма да ни се случат нещата. Смятай колко съм се шашнала и разстроила ...Успокои ме, благодаря ти.  Дай Боже да е нашия месец :*

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #98 -: Юни 16, 2014, 10:35:11 am »
lilibell, да изчакаме и да видим как ще е утре температурата, не може да се правят изводи, може да е нещо моментно. Успех!
Марси на следващия ден след спада температурата се качи пак на 36,8 градуса, вече три дни си е все толкова с изключение на днес - днес измерих 36,7 С. Вече се чудя дали този първи спад не е повлиял на яйцеклетката или обратното - да показва,че нещо не е наред с Я? Какво мислиш?Довечера ще си попълня графиката да се види цялата картинка


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #99 -: Юни 16, 2014, 11:24:18 am »
Не се притеснявай за яйцеклетката. Прогестеронът има отношение към имплантацията. Варирането на температурата 0,1-0,2 градуса (до 0,3) е нормално.
lilibell, като попълниш графиката ще погледна. През ФФ, заради естрогените, БТ е ниска. По време на овулацията фол. се спуква и се преобразува в т.н. жълто тяло (Corpus Luteum), откъдето се синтезира прогестеронът, той повишава БТ. Колебаенето на температурата е следствие лекото вариране на хормоните. Прогестерона-повишава, естрогените - понижават БТ.
На тази схема може да видиш последователността в развитието на фол. (по посока на часовниковата стрелка). Първо са антралните фоликули, след това се формира доминантен фол., след спукването му я. се освобождава, а фол. се преобразува в жълто тяло, което започва да синтезира прогестерон и БТ се повишава за 1-2 дни (понякога до 5 дни).
« Последна редакция: Юни 16, 2014, 12:09:46 pm от marsi »