0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #220 -: Ноември 02, 2014, 00:52:05 am »
Много ви благодаря,момичета,страхотни сте.
По принцип съм с Хашимото,но уж сега са ми горе долу добре хормоните.Последното ТСХ ми е 2,13,знам,че трябва да е към 1,но за сега това ми е най-добрата стойност...Започнах Еутирокс по 0,25 сутрин,но не знам дали да продължавам да го приемам с тази стойност на ТСХ.
Хубав уикенд ви желая  :wink:
Здравей, посъветвай се с ендокринолога си. Аз знам, че TSH  трябва да е около 2 за забременяване.
Ако е така,значи съм го нацелила и то сама. Аз съм от Русе и по принцип ме следи ендокринолог от Варна,който лятото каза,че с ТСХ 3,66 съм супер и да действам,аз не й повярвах и в Русе също посетих ендокринолог,който ми изписа без изследвания Еутирокс от 0,5г.Но аз сама си намалих дозата,тъй като често от хипо отивам в хипер с по-високи дози на Еутирокс и сама след това си пуснах изследване и тсх беше 2,13.Тоест твоят съвет е да го продължа,щом ми действа добре?
tihanova88, за забременяване е препоръчително TSH да е между 0,5 и 2.0 , прегледай тази статия: Функция на щитовидната жлеза и забременяване 
А това е темата за щитовидна жлеза: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания, виж последните коментари, скоро отново беше обсъждан TSH.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #221 -: Ноември 02, 2014, 13:26:53 pm »
Благодаря за информацията,момичета!
Да,съгласна съм за билките и мен ме е страх ей така да започна нещо,не стига,че пия сума ти неща.Бях на 5 месечна имунотерапия на доц.Конова,сега съм в края на 5-я месец,само витамини останаха.Нейният съвет е да почина от терапии 3 месеца,в които само да работим за бебе и ако и след тях не стане,да се пускат изследвания и т.н.Започнах да пие вит.Е,не мисля,че може да ми навреди по някакъв начин,пия си и ФК от 1 година насам,пия Еутирокс 0,25г,ще изследвам ТСХ след 2 седмици,когато става месец и ще видим кое накъде е.А отделно пия и Ципралекс,за който получавам противоречива информация,но до сега май всички гинеколози са ме успокоявали,че имат бременни,употребяващи го..и родилки със здрави деца.Да се надяваме!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #222 -: Ноември 04, 2014, 08:25:46 am »
Благодаря за информацията,момичета!
Да,съгласна съм за билките и мен ме е страх ей така да започна нещо,не стига,че пия сума ти неща.Бях на 5 месечна имунотерапия на доц.Конова,сега съм в края на 5-я месец,само витамини останаха.Нейният съвет е да почина от терапии 3 месеца,в които само да работим за бебе и ако и след тях не стане,да се пускат изследвания и т.н.Започнах да пие вит.Е,не мисля,че може да ми навреди по някакъв начин,пия си и ФК от 1 година насам,пия Еутирокс 0,25г,ще изследвам ТСХ след 2 седмици,когато става месец и ще видим кое накъде е.А отделно пия и Ципралекс,за който получавам противоречива информация,но до сега май всички гинеколози са ме успокоявали,че имат бременни,употребяващи го..и родилки със здрави деца.Да се надяваме!


Ще стане бебчето ще видиш, но трябва да си спокойна, и другото което аз мисля, колкото повече пием лекарства, се нарушава равновесието в организма, след всяко лечение трябва да има почевка и според мен е хубаво да посетиш и хомеопат, със изследванията които ти си правила, много са добри и лечението дава чудесни резултати. Но наистина трябва да си разбират от работата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #223 -: Ноември 04, 2014, 16:26:19 pm »
Здравейте момичета, този месец правя фоликуметрия и май ще се окаже че ЛФ е по-къса от 14 дена. Лекатят ми каза, че този месец ще удължи цикъла, а следващият можел да измести овулацията напред. Как става тази корекция в ову и ЛФ ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #224 -: Ноември 04, 2014, 16:47:06 pm »
Как става тази корекция в ову и ЛФ ?
Предполагам, че с хормонален препарат.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #225 -: Ноември 04, 2014, 17:40:56 pm »
Здравейте момичета, този месец правя фоликуметрия и май ще се окаже че ЛФ е по-къса от 14 дена. Лекатят ми каза, че този месец ще удължи цикъла, а следващият можел да измести овулацията напред. Как става тази корекция в ову и ЛФ ?

И при мен изникна нещо такова. Да не говорим, че от средна дължина на цикъла от 25 дни, последните 3 месеца са съответно 24, 23 и 22 дена. Аз другата седмица съм при док и ще обсъдим какво да правим, защото при мен това се оказва поредното "откритие"  :lol: За себе си съм забелязала също, че не всеки път след предполагаемата дата на овулация (при мен 11-12 ден) имам характерното течение, което по принцип жълтото тяло провокира. Това предполагам е заради нисък прогестерон, но ще видим какво става следващата седмица. Ще се радвам да споделиш как ще процедирате с твоя лекар.
Успех!  :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #226 -: Ноември 05, 2014, 09:33:12 am »
Днес ще пусна кръвен ЧХГ за всеки случай,тъй като кръстът продължава да боли...но имам въпрос - може ли да се пие кафе и хапва преди теста?Според мен не влияе,но все пак..?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #227 -: Ноември 05, 2014, 09:40:19 am »
имам въпрос - може ли да се пие кафе и хапва преди теста?Според мен не влияе,но все пак..?
Кафето и храната не влияят на резултатите от теста.  yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #228 -: Ноември 05, 2014, 14:01:22 pm »
Благодаря.Ето и резултата:
total Бета ЧХГ ( beta HCG )   <0,1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6
 :cry:
Тоест моето жълто течение и болка в кръста може да е от инфекция?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #229 -: Ноември 06, 2014, 08:07:37 am »
Тоест моето жълто течение и болка в кръста може да е от инфекция?
Може да имаш, а може и да нямаш. Ако искаш иди да ти вземат секрет за микробиологично изследване.

p.s. Съжалявам за отрицателния резултат.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #230 -: Ноември 07, 2014, 16:40:38 pm »
Момичета,това + тест за ову ли е според вас?Малко м ие рано за ову на 10-я ден,но ми се струва,че са доста наситени и ме боли вдясно..  :hug2:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #231 -: Ноември 07, 2014, 18:27:55 pm »
p&e, според мен е положителен, сложете сърчице тази вечер, но утре направи още един тест.
Късмет  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #232 -: Ноември 07, 2014, 18:35:05 pm »
p&e, според мен е положителен, сложете сърчице тази вечер, но утре направи още един тест.
Късмет  :)
Благодаря ти,мила! Ще сложим,задължително  :bed:
Да,ще направя,защото аз всъщност днес започвам с тестовете и какво да видя  :lol: цяяял ден ме боли цялата дясна част обаче,дано да е от ову-то,като тръгне от кръста,мине през яйчник и чак до крака..Приятна вечер ви желая  :balk_50:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #233 -: Ноември 10, 2014, 13:07:06 pm »
Изпращат ме на цветна снимка. Някой правил ли е такава? С пълна упойка ли се прави, после колко време е необходимо да се възстановиш и върнеш към нормалния си ритъм на живот?  Ако има и съфорумки от Пловдив, кажете къде направихте снимката?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #234 -: Ноември 10, 2014, 15:45:29 pm »
the_savage, използвай търсачката. Има доста теми във форума за цветната снимка.  yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #235 -: Ноември 10, 2014, 16:38:30 pm »
p&e, според мен е положителен, сложете сърчице тази вечер, но утре направи още един тест.
Късмет  :)
Вече е по-бледа чертичката и не ме боли вдясно,като в деня на ову./изобщо даже не ме боли/.Само се притеснявам да не би ову-то да ми е минало ,например на 9-я ден,а аз правих тест чак на десетия ден,не съм предполагала,че може да е толкова рано този месец...и защо според теб всеки месец ми е на различен ден,при един и същи цикъл - веднъж на 16-ия,веднъж на 12-я ,а сега на 10-ти?Август месец пък, ми е била на 9-ия ден,изобщо разликите са големи..
И още нещо,ако не ставам нахална..  :oops: по принцип съм с ниско кръвно /100/60;110/70/,но днес на работа започнаха да ми пищят много силно ушите и реших да го измеря - 140/100  :ask:  Взех валидол и падна на 120/80 и повече не съм го мерила,но поне ушите не пищят вече...Четох ,че като ранен симптом се приема ниското кръвно,дали може високото също да е ранен симптом за бременност?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #236 -: Ноември 10, 2014, 17:22:43 pm »
p&e, не си изпуснала овулацията, според мен графиката е добре засега  :)
Тестовете за овулация отчитат т.н. пик на LH, който е за един ден (или два поредни дни при по-високи нива на LH). Ако се направи проследяване за няколко дни, първо се наблюдава по-бледа тестова черта от контролната, за един ден тестът става положителен и на следващия пак е по-бледа:
Примерно така:

Или така, положителен за два поредни дни:

А овулацията настъпва 12-48 часа след + тест и това е времето, в което да акцентирате с опитите (всеки ден или през ден), започвайки от деня с + тест.
Ако тестът е положителен повече от два дни, би означавало проблем, затова е редно тестовете да се правят от - през + до -, за да се провери и това.

Може да има различни причини за изместване датата за овулация - хормонални, стрес, друго общо заболяване ..... включително неизяснени. Консултирай се с лекар, евентуално отново да провериш хормоните на 3 ден от МЦ (най-добре в 2-3 поредни цикъла заедно с фоликулометрия, би било по-информативно). Също и ТСХ.

Така наречените бременни симптоми не са сигурен признак, всяко от тези неразположения може да е свързано и с нещо друго, затова на такива симптоми не може да се разчита. Има отделна тема за споделяне на първите симптоми при вече доказана бременност, прегледай я и ще се убедиш, че при някои жени има множество симптоми, при други - никакви:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8168.0 .
Тест за бременност ще даде категоричен отговор на въпроса има ли бременност, уринен около 14-15 дни след овулация, кръвен след около 11-12 дни.
Късмет!  :)

« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 22:24:40 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #237 -: Ноември 10, 2014, 19:22:38 pm »
Изпращат ме на цветна снимка. Някой правил ли е такава? С пълна упойка ли се прави, после колко време е необходимо да се възстановиш и върнеш към нормалния си ритъм на живот?  Ако има и съфорумки от Пловдив, кажете къде направихте снимката?
Правила съм ЦС два пъти (през три години). Първата без упойка, едната ми тръба не пропусна в началото и доста ме заболя, но все пак пропусна след това.
Втората я правих с пълна упойка, която е много кратка (може би не повече от  5-10 мин.).  И в двата случая, веднага след приключване на процедурата, може да се върнеш към нормалния ритъм на ежедневието си.
За Пловдив не мога да дам насока, това са темите за ЦС, попитай в някоя от тях:
Цветна снимка и хидротубация
Цветна снимка   

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #238 -: Ноември 10, 2014, 20:33:22 pm »
Изпращат ме на цветна снимка. Някой правил ли е такава? С пълна упойка ли се прави, после колко време е необходимо да се възстановиш и върнеш към нормалния си ритъм на живот?  Ако има и съфорумки от Пловдив, кажете къде направихте снимката?
Здравей! :)
Преди 5 години съм правила ХСГ/цветна снимка/ без упойка в Стара Загора, след това си продължих нормалния си ритъм на живот!
Предстои ми да направя още една следващият месец, и съм си избрала  д-р Даскалов в Пловдив да ми я направи :)
Да, с упойка се прави :)

Ето тук, на сайта им има информация!

http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=55

А тук можеш да прочетеш отзивите за него, и ако имаш въпроси - да зададеш:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28607.msg1060080#top

Успех! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #239 -: Ноември 12, 2014, 09:41:08 am »
p&e, не си изпуснала овулацията, според мен графиката е добре засега  :)
Тестовете за овулация отчитат т.н. пик на LH, който е за един ден (или два поредни дни при по-високи нива на LH). Ако се направи проследяване за няколко дни, първо се наблюдава по-бледа тестова черта от контролната, за един ден тестът става положителен и на следващия пак е по-бледа:
Примерно така:

Или така, положителен за два поредни дни:

А овулацията настъпва 12-48 часа след + тест и това е времето, в което да акцентирате с опитите (всеки ден или през ден), започвайки от деня с + тест.
Ако тестът е положителен повече от два дни, би означавало проблем, затова е редно тестовете да се правят от - през + до -, за да се провери и това.

Може да има различни причини за изместване датата за овулация - хормонални, стрес, друго общо заболяване ..... включително неизяснени. Консултирай се с лекар, евентуално отново да провериш хормоните на 3 ден от МЦ (най-добре в 2-3 поредни цикъла заедно с фоликулометрия, би било по-информативно). Също и ТСХ.

Така наречените бременни симптоми не са сигурен признак, всяко от тези неразположения може да е свързано и с нещо друго, затова на такива симптоми не може да се разчита. Има отделна тема за споделяне на първите симптоми при вече доказана бременност, прегледай я и ще се убедиш, че при някои жени има множество симптоми, при други - никакви:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8168.0 .
Тест за бременност ще даде категоричен отговор на въпроса има ли бременност, уринен около 14-15 дни след овулация, кръвен след около 11-12 дни.
Късмет!  :)
Много ти благодаря за изчерпателния отговор  :bighug: Малко ме притесняват високите ми температури още в началото на цикъла,че и след свършването на кървенето продължиха да са по-височки,36,8;36,9... и се покачиха след предполагаемата ову само с 2 десети.Дали е нормално?Ще пиша отново като направя тест за бременност,стискайте палци  :bori_010: