0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #240 -: Ноември 12, 2014, 09:51:56 am »
p&e, при мен се е случвало това с високата температура в началото на цикъла и в повечето случай причината е била задържан фоликул, който при мен се изчиства обикновено с кръвотечението. Знам, че и при повече от един фоликул на цикъл също може да се наблюдава малко по-висока температура. Не мисля, че трябва да се притесняваш излишно  :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #241 -: Ноември 12, 2014, 12:34:14 pm »
p&e, и според мен задържан фоликул може да е причината за по-високата БТ в началото на цикъла, включително и по-оскъдната менструация, но само чрез УЗ преглед може да се каже със сигурност.
Действително, по-висока е като цяло температурата при теб, но зависи и от начина на измерване (ректално БТ е по-висока от вагиналното измерване). 
Също беше питала за сравнение и коментар на последните три графики. Когато има задържан фоликул, не може да се предвиди поведението му. Може да достигне определен размер и да се спука или да започне да се свива, докато се редуцира напълно, дали успоредно с това ще се оформи нов доминантен и дали ще настъпи овулация, пак чрез УЗ може да се каже със сигурност (и проследяване на хормоните). При мен, когато е имало задържан от предишния цикъл, настоящият МЦ го отписвам, доминантният не успява да достигне нужния размер и овулация няма. Но е възможен и другият вариант, ето при теб температурата добре се покачва в ЛФ ....  Най-информативно би било да се направи фоликулометрия за 2-3 поредни цикъла (лекарят ще прецени колко), започвайки от 2-3 ден от МЦ с изследване на хормони и преброяване на антрални фоликули, още един или два прегледа до овулация (да се проследи развитието на доминантния фол.), и преглед след О. с изследване на прогестерон(на 7 ден след доказана О.).

Късмет този месец!  yahoo_17
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 10:02:07 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #242 -: Ноември 13, 2014, 22:43:30 pm »
Здравейте,

Имам един въпрос, койте ме притеснява и ще се радвам да ми отговорите.
На лечение съм със глобилки Полижинакс, но по средата на лечението, когато беше овулацията ми, с моя приятел пробвахме за дете.

Има ли някаква вероятност Полижинакс да попречи по някакъв начин или да увреди плода ако забременея.



Мерси предварително
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #243 -: Ноември 14, 2014, 14:34:45 pm »
Здравейте, хайде и аз да се запияша тук, явно се очертава да поседя в темичката.
Накратко, с приятеля ми започнахме да правим опити, но цикълът ми е много нередовен, дори отсъства с месеци(имам ПКЯ) и след година неуспешни опити, решихме да се обърнем към специалист и да направим необходимите изследвания.Очаквах,че проблемът ще е в мен и с малко медикамнетозна помощ ще се оправят нещата(само да уточня, че имам едно детенце на 6 години, но не от сегашния ми приятел.)Генеколожката ми изписа дуфастон за предизвикване на цикълът и след това кломифен,който  аз не пих съответно,понеже много четох тук в Зачатие и разбрах, че кломифена не се пие без неоходимите изследвания.Решихме между временно да направим хормоналните изследвания  и спермограма.А ето ги и реултатите:
Направени са на 4-ти ден от цикъла:

FT3-4.34 (3.1-6.8 pmol/l)
FT4-14.34 (12.0-22.0 pmol/l)
TSH-0.98 (0.27-12.6 uIU/ml)
LH-10.1 (2.4-12.6 U/l)
FSH- 4.4 (3.5-12.5 U/l)
Estradiol - 117.4 (46-607 pmol/l)

И от спермограмата:

Дни на въздържание- 5 (3-5)
Консумация на алкохол:не
Лечение с антибиотици:не
Мтериалът е получен: на място
Време на втечняване: 10 мин (60мин.)
Обем: 5,5(2,0-6,0мл.)
ph: 7,2-7,8(7,2-7,8)
Вискозитет:0(0,1,2,3)
Желатинови конгломерати: не
Аглутинати:не
Бактерии:да
Кръгли клетки: 10-20 (<5 млн.)
Обща концентрация на сперматозоиди на 1 мл.-39,5(20,106)/ml
Нормокинетични сперматизоиди(А+В)-37,1%(>=50%)
A.С бързи ленерли постъпителни движения (ЛПД)- 18,4%
В.С бавни ЛПД-18,7%
Хипокинетични-16,7%
Акинетични-46,2%
Концентрация нормокинетични сперм. А+В на мл.-14,65 (10,106/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.80,58(20,106/ml) в обема

Заключение:Asthenozoospermia

Бихте ли коментирали как ви се виждат нещата, тъй като вече трети ден чакам отговор от АГ-то(бяхме се разбрали да и изпратя резултатите,тъй като сме от различни градове), но отговор все още нямам.
Мислите ли,че трябва вече да се обърнем към специалист по стерилитет и изобщо към какъв специалист да се обърнем от тук нататък?
Изобщо имаме ли някакви шансове за естествено забременяване или вече да мислим за други алтернативи?
Извинявам се за дългия пост, но съм много объркана, очаквах и генеколожката да отговори за да знам какво да правя,но....вече се побърках от четене  8O
Благодаря предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #244 -: Ноември 14, 2014, 19:37:34 pm »
Здравейте, хайде и аз да се запияша тук, явно се очертава да по в темичка.
Накратко, с приятеля ми започнахме да правим опити, но цикълът ми е много нередовен, дори отсъства с месеци(имам ПКЯ) и след година неуспешни опити, решихме да се обърнем към специалист и да направим необходимите изследвания.Очаквах,че проблемът ще е в мен и с малко медикамнетозна помощ ще се оправят нещата(само да уточня, че имам едно детенце на 6 години, но не от сегашния ми приятел.)Генеколожката ми изписа дуфастон за предизвикване на цикълът и след това кломифен,който  аз не пих съответно,понеже много четох тук в Зачатие и разбрах, че кломифена не се пие без неоходимите изследвания.Решихме между временно да направим хормоналните изследвания  и спермограма.А ето ги и реултатите:
Направени са на 4-ти ден от цикъла:

FT3-4.34 (3.1-6.8 pmol/l)
FT4-14.34 (12.0-22.0 pmol/l)
TSH-0.98 (0.27-12.6 uIU/ml)
LH-10.1 (2.4-12.6 U/l)
FSH- 4.4 (3.5-12.5 U/l)
Estradiol - 117.4 (46-607 pmol/l)

И от спермограмата:

Дни на въздържание- 5 (3-5)
Консумация на алкохол:не
Лечение с антибиотици:не
Мтериалът е получен: на място
Време на втечняване: 10 мин (60мин.)
Обем: 5,5(2,0-6,0мл.)
ph: 7,2-7,8(7,2-7,8)
Вискозитет:0(0,1,2,3)
Желатинови конгломерати: не
Аглутинати:не
Бактерии:да
Кръгли клетки: 10-20 (<5 млн.)
Обща концентрация на сперматозоиди на 1 мл.-39,5(20,106)/ml
Нормокинетични сперматизоиди(А+В)-37,1%(>=50%)
A.С бързи ленерли постъпителни движения (ЛПД)- 18,4%
В.С бавни ЛПД-18,7%
Хипокинетични-16,7%
Акинетични-46,2%
Концентрация нормокинетични сперм. А+В на мл.-14,65 (10,106/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.80,58(20,106/ml) в обема

Заключение:Asthenozoospermia

Бихте ли коментирали как ви се виждат нещата, тъй като вече трети ден чакам отговор от АГ-то(бяхме се разбрали да и изпратя резултатите,тъй като сме от различни градове), но отговор все още нямам.
Мислите ли,че трябва вече да се обърнем към специалист по стерилитет и изобщо към какъв специалист да се обърнем от тук нататък?
Изобщо имаме ли някакви шансове за естествено забременяване или вече да мислим за други алтернативи?
Извинявам се за дългия пост, но съм много объркана, очаквах и генеколожката да отговори за да знам какво да правя,но....вече се побърках от четене  8O
Благодаря предварително.
Здравей, не мога да коментирам спермограмата. Относно твоите хормони  -  отношението LH:FSH показва наличие на поликистоза. Бих те посъветвала  да се обърнеш заедно с партньора ти към репродуктивен специалист. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #245 -: Ноември 15, 2014, 08:58:55 am »
Здравейте момичета!

Като всички хормони бяха така, както трябва пускам вчера tsh и какво да видя 2.45  osi_12 на всичкото отгоре получих зверска алергия от дуфастона, който пия след доказана ову. Сега знам какво следва л-тироксин. :( ако отида на ендокринолог, освен всичко останало цикъла ми този месец не е както трябва доста оскъден. С док решихме да спра дуфастона този месец и да се опитам с класическия хомеопат да се справим първо с алергията, защото не ми се иска да се връщ :(м годиин назад с алергии, на системи и тотално спиране на цикъла поради химията която пия, след което да се справя и с ТСХ, както успяхме да се справим с пролактина ми и чак тогава да се надявам на две чертички на тест и живо и здраво бебе на финал. Имам нужда от подкрепата ви.  :( Моля се нещата да се развият позитивно и то по-бързо, ако е възможно. Не знам защо съм толкова крива, че не мога да понасям каквито и да е било химически медикаменти, такова чудо като мен едва ли друго има. :(

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #246 -: Ноември 15, 2014, 09:28:33 am »
Hoppe,миличка :) Сигурна съм, че с хомеопатията ще оправите алергията :) Важно е, че знаеш стъпките и  една по една - ще стигнеш до мечтания финал, убедена съм :) Стискам палци :)  :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #247 -: Ноември 15, 2014, 09:35:51 am »

lilitu благодаря ти за подкрепата и хубавите думи  :bighug: Дано!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #248 -: Ноември 16, 2014, 09:05:55 am »
Здравейте, имам едно въпросче! Скоро си купих ову тестове, и се чудя има ли значение кога се првят- дали се правят сутрин, следобед, вечер или няма значение?
Благодаря!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #249 -: Ноември 16, 2014, 10:10:39 am »
Скоро си купих ову тестове, и се чудя има ли значение кога се правят- дали се правят сутрин, следобед, вечер или няма значение?
ифи, има значение кога се правят тестовете за овулация.
Добре е да се правят следобед- тогава лутеинизиращия хормон(LH) достатъчно се е натрупал. Трябва да не се пиеш течности и да не ходиш до тоалетна около 3- 4 часа преди тестването.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #250 -: Ноември 16, 2014, 11:55:12 am »
Здравейте момичета!

Като всички хормони бяха така, както трябва пускам вчера tsh и какво да видя 2.45  на всичкото отгоре получих зверска алергия от дуфастона, който пия след доказана ову. Сега знам какво следва л-тироксин. :( ако отида на ендокринолог, освен всичко останало цикъла ми този месец не е както трябва доста оскъден. С док решихме да спра дуфастона този месец .........
Hoppe , съжалявам че така се е получило  :hug2: ...
За ТСХ, според мен е добре за следващите два-три месеца по-честичко да изследваш хормона и да коментираш с лекаря си дозата на л-тироксин - да се уточни нужната за теб доза, за да се стабилизира и стойността на хормона.
Съжалявам, че си имала такава реакция от Дуфастон, добре все пак, че не се е наложила хоспитализация, заради алергията.
Аз не съм имала алергична реакция към прогестероновите медикаменти, но пък усетих, че ми действат много различно (като ефект и като странични реакции) и последно док. прецени, че за мен по-добър ефект има приемът на Утрогестан.
Дано, със спиране на медикамента, бързо да се успокои алергичната ти реакция, но след време, ако отново има нужда от прогестеронов медикамент, задължително е да предупредиш лекаря и при нужда евентуално да пробваш с друг подобен медикамент, внимателно и под лекарско наблюдение.   


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #251 -: Ноември 16, 2014, 16:12:38 pm »
Благодаря ти Марси! Да, ще го имам предвид. Тъпото е че вероятност да не направя алергия към медикаменти е много минимална не случайно вече 3-4 години съм на класическа хомеопатия иначе ситуацията с алергията излиза извън каквито и да е било нормални граници. Прави сметка щом имам обрив и в устата 8O. За сега втори ден на хомеопатия за алергията и вече нещата почват да се успокояват. Пролактинома също го овладяхме с хомеопатия - сега разчитам на класическата хомеопатия и за ТСХ-то, което до преди няколко месеца беше си под 2. Не знам вече. Сега докторката ме праща на допълнителни изследвания за антителата ТАТ и МАТ, да видим там как е положението и по всичко изглежда че следващия цикъл ще правя пак пълния комплект изследвания и на останалите хормони, въпреки че те бяха супер преди два месеца. Не знам как ще стане работата и с цветната снимка предвид отново непоносимост /наследствена/ към контрастното вещество и упойката. Стискай палци! Тъкмо си мислих че всичко вече сме вкарали в норма и това тсх ме изненада определено.  :balk_146:

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #252 -: Ноември 16, 2014, 16:22:09 pm »
Благодаря Теди за отговора, само незнам как ще издържа 3 - 4 часа без да ида до тоалетната,  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #253 -: Ноември 16, 2014, 16:27:55 pm »
Ами, като не пиеш - не ти се ходи. :)
Имай предвид, че бледата чертичка НЕ означава положителен тест(както при тестовете за бременност), тя трябва да бъде еднаква или по-тъмна от тестовата.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #254 -: Ноември 16, 2014, 18:47:49 pm »
Благодаря за отговора,Кати,вече започнах да търся специалист.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #255 -: Ноември 21, 2014, 21:03:45 pm »
Здравйте,имам един въпрос!Ин витрото ми е на спонтанен цикъл октомври месец ми беше първа пункция( но фуликула не беше годен за оплождане).Та въпроса ми е през колко време се правят лаболаторните изследвания(Спин ,Васерман и т.н ),след две седмици ще имам пункция трябва ли да се правят на ново тези изледвания.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #256 -: Ноември 21, 2014, 21:33:52 pm »
Здравйте,имам един въпрос!Ин витрото ми е на спонтанен цикъл октомври месец ми беше първа пункция( но фуликула не беше годен за оплождане).Та въпроса ми е през колко време се правят лаболаторните изследвания(Спин ,Васерман и т.н ),след две седмици ще имам пункция трябва ли да се правят на ново тези изледвания.
Здравей,  HIV, Васерман и хепатит В са с давност 6 месеца. Успех с опита!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #257 -: Ноември 21, 2014, 21:53:31 pm »
Здравйте,имам един въпрос!Ин витрото ми е на спонтанен цикъл октомври месец ми беше първа пункция( но фуликула не беше годен за оплождане).Та въпроса ми е през колко време се правят лаболаторните изследвания(Спин ,Васерман и т.н ),след две седмици ще имам пункция трябва ли да се правят на ново тези изледвания.

Изследванията за Спин, Васерман, Хепатит В и С са с валидност до 3 месеца, поне в клиниката, която посещавам е така: Подготовка за ин витро процедура. Успех при следващия опит!  :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 22:03:42 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #258 -: Ноември 21, 2014, 22:55:25 pm »
Благодаря ви момичета.Успех желая на всички!!! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #259 -: Ноември 25, 2014, 20:12:08 pm »
Здравейте,ще може ли някои да ми каже каква е цената на Пълна кръвна картина във Надежда.