0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« -: Март 28, 2013, 01:06:19 am »
Момичета, заповядайте в новата тема! Да я напълните с много положителни резултати!

Ето и линк към предишната:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47186.0

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #1 -: Март 28, 2013, 07:25:32 am »
Благодаря blue_sky.
Хоп-цом в новата тема, голям късмет за мен, че аз се записвам първа  :lol:
Дано и първа да се похваля с положителния тест  :wink:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #2 -: Март 28, 2013, 14:38:20 pm »
Пу втора! Девети ден след ЕТ... мътя. :balk_35: То едно беше яйчицето, но не намерих подходящ емотикон.
Късмет и много сбъднати мечти в темата!
« Последна редакция: Март 28, 2013, 14:40:46 pm от devora »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #3 -: Март 28, 2013, 17:15:39 pm »
Стиснати палци на всички мътещи кокошки :lol:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #4 -: Март 28, 2013, 17:25:03 pm »
Успех, момичета!  :ballons:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #5 -: Март 28, 2013, 18:52:39 pm »
Успех, devora:goodluck:
В предишната темичка имах предвид, че с Прегнил овулацията се таймира също толкова прецизно, колкото и без при нормален точен цикъл. Tочен час и минута за овулиране дори врачка не може да предвиди, иначе не си обяснявам защо биват изпускани толкова много яйцеклетки, при все че са уж таймирани два дни предварително.
Колкото до това да имаме пълно доверие в лекарите смятам, че това е също толкова 'полезен' съвет като другия -да не се доверяваш изобщо на лекарите. Според мен всичко трябва да е с мярка, и да работим заедно с лекарите за нашия успех. Да питаме и да ги насочваме в правилната посока ако е нужно (например бавно и търпеливо да се обяснява колкото пъти е нужно, че не сме за инсеминация, понеже нямаме тръби и други такива)... И да вярваме в успеха!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #6 -: Март 28, 2013, 20:41:05 pm »
Цитат
В предишната темичка имах предвид, че с Прегнил овулацията се таймира също толкова прецизно, колкото и без при нормален точен цикъл.
Значи прегнила е излишен според теб.
Аз не бих имала смелостта да твърдя това. Не всичко е залък за нашите уста (да гугъла е прекрасно нещо .... и все пак) - лично мнение. За мен щом специалист(т.е. човек който със сигурност има образованието и практиката, които аз нямам) е преценил и е сметнал за необходимо, още повече съм го осведомила, че съм часовник в това отношешие и пак ми слага прегнила ... пак не бих оспорвала, а и до колкото ми е известно това е масова практика, при това не само в Бг, тук часовете имат значение и за това се движи по "ръба на бръснача", за това има и фалове, оказ да приемем, че това е риск и все пак се случва е друг въпрос. Ако се повторят фаловете без да се вземат мерки и се повтаря едно и също също е друг въпрос. Повтарям се, това е лично мнение.
Доверието да - на избрания от мен. Липсва ли такова бягам със 300та от там - не е единствен. Ако имам съмнения и ме гложди нещо и не получа отговор който да разсее съмненията ми .... това не е моя лекар.

Девора, стиснати палци и от мен.
« Последна редакция: Март 28, 2013, 21:23:59 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #7 -: Март 29, 2013, 10:50:22 am »
Здравейте момичета,
Ето отговор на въпроса за Прегнила от лекар:
Здравейте,

Поставянето на Прегнил е за "доозряване" на яйцеклетките и таймирането на овулацията при всички видове цикли (спонтанни, стимулирани).
Подходът на лекуващия Ви акушер гинеколог е бил съвсем адекватен - пункцията да се планира на 32-рия час след апликацията на Прегнил. Обичайно овулацията постъпва след 36-ия час.
За съжаление, има механизми, които водят и до по-ранна овулация, както се е случило при Вас.
Това са рисковете на пункцията на спонтанен цикъл - пукането на единствен фоликул или риск изобщо да не се аспирира яйцеклетката.
За допълнителна информация е желателно да се обърнете към лекуващия Ви акушер гинеколог.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #8 -: Март 29, 2013, 11:11:59 am »
Цитат
В предишната темичка имах предвид, че с Прегнил овулацията се таймира също толкова прецизно, колкото и без при нормален точен цикъл.
Значи прегнила е излишен според теб.
По-коректно е да се каже, че се чудим какъв е смисъла при нормална и точна овулация да се слага. Да, на мен ми е предлагал лекар (специалист един вид) да не слагаме Прегнил преди пункция, значи може със, може без.
Елени, мерси! Пункцията се прави малко по-рано, поради което трябва прегнил за да са достатъчно зрели яйцеклетките въпреки по-ранното вадене. А може би и още нещо.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #9 -: Март 29, 2013, 11:48:35 am »
lili2011, след всички дебати по въпроса и аз така си го обяснявам - слагат Прегнила, за да са сигурни, че няма да извадят недоозряла яйцеклетка, тъй като пункцията е преди естествената овулация. Предполагам, че когато са ти предлагали да е без Прегнил, си имала шанса изследването на LH-то ти да е било точно в краткия момент на пика му, който показва, че от 24 до 36 часа ще настъпи овулация. Остава малка мъгла върху въпроса за таймирането, но явно повече от това, че с Прегнила се таймира няма да разберем :)

Дано да са по-малко изпуснатите фоликули и скоро всяка от нас да се похвали със заветните две чертички! :)
Успех, момичета!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #10 -: Март 29, 2013, 13:12:17 pm »
Дано да са по-малко изпуснатите фоликули...
И повече напишканите памперси! Успех, момичета!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #11 -: Март 29, 2013, 14:00:14 pm »
lili2011, avallon , nadejda_sb, Елени, благодаря ви за пожеланията! И да ви се връщат! :bighug:
papa2011, кога ти е теста? Желая ти една тлъста, безкомпромисна цифра! yahoo_17
Не мога да се включа компетентно в дебата ви за Прегнила, понеже нямам толкова опит. Само ще кажа, че имах два фоликула в деня, преди да го бия - 16 и 18 мм. Преди пункцията единият вече се беше спукал (макар че специално пътувахме предния ден и спахме на хотел, за да не тръскаме яйцата), а аспирираният беше 21 мм.
Момичета, не знам как ще издържа до 04.04... Започвам леко да откачам, а ми е едва десети ден... osi_17
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #12 -: Март 29, 2013, 16:27:52 pm »
Момичета, знаете ли какви са най-подходящите стойности на LH и Estradiol при ин витро на естествен цикъл (в деня на Прегнил)?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #13 -: Март 29, 2013, 16:42:44 pm »
Започвам леко да откачам, а ми е едва десети ден... osi_17

Аааа, без такива! Пази си нервите за детския пубертет  :wink:! Имаш ли някакви усещания?
dsd, доколкото знам е хубаво ЛХ-то да не е много високо, а естрадиола по 200-300 на качествена яйцеклетка.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #14 -: Март 29, 2013, 16:53:00 pm »
Референтни граници
LH ( Лутеинизиращ Хормон )  Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
Estradiol (Естрадиол) Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201

Все пак ми е интересно LH колко горе-долу се счита за високо, тъй като четох разни неща в нета, но не ми стана ясно... ?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #15 -: Март 29, 2013, 20:53:42 pm »
Все пак ми е интересно LH колко горе-долу се счита за високо, тъй като четох разни неща в нета, но не ми стана ясно... ?
В деня на прегнила, когато док реши, че всичко е наред и вървим към пункция, ЛХ ми е бил 5,2; Е2 - 220. Имам един канцелиран опит с ЛХ 15 на осми ден. Бях питала каква е идеалната стойност преди Прегнил и отговорът като че ли беше ок. 3,5 (обаче толкова бях шашната, че може и да не съм запомнила добре).
Започвам леко да откачам, а ми е едва десети ден... osi_17

Аааа, без такива! Пази си нервите за детския пубертет  :wink:! Имаш ли някакви усещания?
Имах повече интересни усещания в началото. Даже гърдите ми бяха напрегнати допреди два дни. Сега - нищо и май затуй откачам. Леки, спорадични придръпвания из корема, лека т. температура - нищо друго. Гадна ми е миризмата на цигари, но не мога да преценя от какво е - отказах ги пущините преди два месеца заради каузата (бях си сериозен и последователен пушач)и може би започвам да ставам проклета като всички бивши пушачи. Може пък хората много кофти цигари да пушат :?
« Последна редакция: Март 29, 2013, 20:58:23 pm от devora »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #16 -: Март 29, 2013, 21:20:07 pm »
Повишената т. температура е хубав знак принципно. Не казвам, че задължително значи положителен тест, но е добре. При мен беше положителен знак преди 1 година. Успех!!!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #17 -: Март 30, 2013, 07:19:38 am »
Леки, спорадични придръпвания из корема, лека т. температура - нищо друго.
Че то това е достатъчно като бременни усещания, пожелавам ти да се окажат такива!
Моето лх при успешно извадени яйцеклетки е било 5-6, имала съм няколко пъти 9 и над 9 и или сме спирали или е била спукана клетка.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #18 -: Март 30, 2013, 08:54:37 am »
Тя температурата ми е ясна от какво е, въпросът е да се задържи и в дните след датата за М. Днес отивам да ме надупчат с последния Прегнил и следва финалното чакане. Поставила съм си разни задачки да ме ангажират и да не се вкисвам и взирам.
maya_the_bee, lili2011 , много сте мили, момичета!  :flower:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #19 -: Март 30, 2013, 10:44:14 am »
Относно ЛХ, вчера бях при Персенска и тя ми изписа Клостилбегит от 3 ден на цикъла, при положение че, ЛХ , което изследвахме беше 7.12./ на втори ден от цикъла/.

Това не означава ли,че изобщо няма смисъл от някакво стимулиране , очевидно е,че опита ще е неуспешен.

Вече имам две неуспешни пункции, с празни фоликули, сега уж малко стимулация.Ама не съм обнадеждена :(