0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #80 -: Април 09, 2013, 15:19:58 pm »
Благодаря момичета, а относно двете яйцеклетки четох преди време в бг мама, че на едно момиче и бяха взели 500 лв, дано пропуснат при теб  :lol:, а след като сте имали намерение да замразявате, ми е странно как не са ти поискали тази такса оплождане, заедно с плащането на пункцията, поне при мен така направиха предния месец 350 лв пункция + такса оплождане 250 лв, но както казах този месец като ме питаха, какво ще правим и аз казах трансфер ми взеха само 350 лв пункция.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #81 -: Април 09, 2013, 15:22:29 pm »
дейзи, аз имам само 1 стимулиран опит миналия м.май и при мен поне доктора категорично отказа да правим стимулирани опити  без да се потърси причина за неуспеха. правихме имунологични, кариотип, 2 биопсии с лекарство помежду тях , ЗЕТ-  неуспешен на 3 ембриона и сега идеята е ест. цикъл за да се види естествената яйцеклетка да не би да е била влошена от стимулирането. всичко това ми допада, но много се проточи във времето - цяла година, затова толкова се дразня на всеки пропуснат шанс за напредък. Та и вие сигурно сте предпиели нещо след неуспехите? през тези 4-5 месеца действате ли нещо? ако не - наистина няма смисъл от ново стимулиране според мен. само да не ти мине срока на заповедта. успех!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #82 -: Април 09, 2013, 15:53:54 pm »
Люба, откъм изследвания сме направили всичко възможно- излезе проблем в кариотипа при мен. А също в последните 3 месеца имам- 3 ЕЦ:
-1ви ЕЦ- 1 замразен ембрион- бластоцист.
-2ри ЕЦ- не извадиха Я.
-3-ти ЕЦ- 2Я, ама некачествени ембриони.
При мен проблема е в качеството на ембрионите. Вероятно за част от тях има роля генетичния проблем, но генетиците ме увериха, че не може всички некачествени ембриони да се дължат на това, понеже при мен ген. проблем е в много нисък процент и го водят най-лекия проблем. Та моя случай е по-сложен- изисква задължително отглеждане на ембрионите до 5-ти ден, вероятно затова некачествените отпадат.
И като цяло най-добре на ЕЦ, ама много нерви и пари...та незнам....
Но е факт, че и при двата стимулирани опита ставаха некачествени ембриони...
та незнам- само да се тъпча с хормони..... :? :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #83 -: Април 09, 2013, 20:19:54 pm »
Записвам се в темата, след едно неуспешно ИКСИ със зверски силна стимулация смених доктора. След срещата ми с д-р Персенска решихме на ЕЦ, затова ще ви следя с интерес.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #84 -: Април 10, 2013, 04:16:39 am »
дейзи, аз имам само 1 стимулиран опит миналия м.май и при мен поне доктора категорично отказа да правим стимулирани опити  без да се потърси причина за неуспеха. правихме имунологични, кариотип, 2 биопсии с лекарство помежду тях , ЗЕТ-  неуспешен на 3 ембриона и сега идеята е ест. цикъл за да се види естествената яйцеклетка да не би да е била влошена от стимулирането. всичко това ми допада, но много се проточи във времето - цяла година, затова толкова се дразня на всеки пропуснат шанс за напредък. Та и вие сигурно сте предпиели нещо след неуспехите? през тези 4-5 месеца действате ли нещо? ако не - наистина няма смисъл от ново стимулиране според мен. само да не ти мине срока на заповедта. успех!
Ако не ме притискаше фактора години, щях да продължа на ЕЦ, да замразя 2 ембриона и със един пресен да направя трансфер. Но сега съм съсредоточена в стимулацията, дано не се налага пак да се връщам към ЕЦ. При евентуален неуспех, ще постъпя по този начин, но всеки сам преценява за себе си.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #85 -: Април 10, 2013, 12:48:04 pm »
а с тоя клостил винаги ли правят замразяване?
Дотук имам четири опита за една година по следната схема: Клостил, пункция, вадим, трансферираме на 3-ти ден. Не сме замразявали, не сме имали проблем с лигавицата уж, макар че на мен лично ми се струваше, че последните два пъти можеше и да е повече.
Първия нещо не улучихме яйцеклетката, но вторият имаше забременяване. Третият и четвъртият биохимична бременност и нищо. За мен Клостилът е много добър вариант, обикновено вадим по две хубави яйцеклетки, правим пункция деня преди или в деня на овулацията, но аз си я знам принципно и много си настоявам за кога да се планира.

При мен проблема е в качеството на ембрионите. Вероятно за част от тях има роля генетичния проблем, но генетиците ме увериха, че не може всички некачествени ембриони да се дължат на това, понеже при мен ген. проблем е в много нисък процент и го водят най-лекия проблем. Та моя случай е по-сложен- изисква задължително отглеждане на ембрионите до 5-ти ден, вероятно затова некачествените отпадат.
Ние имаме сходен проблем при мъжа ми. Но при нас стават всеки път чудесни ембриони- всички им се дивят и ги хвалят. Въпреки това засега нямаме бебе, само биохимични бременности. Отдават го на генетичния проблем (а генетиците и на нас ни казаха, че мозаицизмът е нискостепенен и всеки момент ще улучим свястно ембрионче). Аз обаче леко започвам да се отчайвам  :?.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #86 -: Април 12, 2013, 12:17:24 pm »
Момичета, аз съм на ЕЦ със стимулация - Гонал  и Мерионал, но нещо взех да се обърквам, защото от ЕЦ май съм си минала на къс протокол. Ако някоя от вас е минала през подобно нещо може ли да ми каже приблизителна сума за пункция, оплождане и трансфер/в Надежда съм/?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #87 -: Април 12, 2013, 12:57:58 pm »
Момичета, аз съм на ЕЦ със стимулация - Гонал  и Мерионал, но нещо взех да се обърквам, защото от ЕЦ май съм си минала на къс протокол. Ако някоя от вас е минала през подобно нещо може ли да ми каже приблизителна сума за пункция, оплождане и трансфер/в Надежда съм/?
Как така ЕЦ, пък със Гонал и Мерионал. Това си е стимулация по къс протокол. Тогава мисля, че цената не е разбита по отделно а е обща за трите манипулации - 2100 лв (ако не се лъжа)
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #88 -: Април 12, 2013, 15:27:48 pm »
Момичета, аз съм на ЕЦ със стимулация - Гонал  и Мерионал, но нещо взех да се обърквам, защото от ЕЦ май съм си минала на къс протокол. Ако някоя от вас е минала през подобно нещо може ли да ми каже приблизителна сума за пункция, оплождане и трансфер/в Надежда съм/?
Как така ЕЦ, пък със Гонал и Мерионал. Това си е стимулация по къс протокол. Тогава мисля, че цената не е разбита по отделно а е обща за трите манипулации - 2100 лв (ако не се лъжа)
И аз мисля, че все още е 2 100 лв., а инжекциите и изследванията се заплащат допълнително.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #89 -: Април 12, 2013, 21:25:23 pm »
Благодаря ви момичета - ще се готвим  да печелим 6- ца от тотото тогаз :D
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #90 -: Април 21, 2013, 19:58:57 pm »
Здравейте момичета!
Аз пак ще пробвам на ЕЦ :)
На 12 ден хормоните ми бяха LH - 7.97, E2 - 276, в 10 часа вечерта Прегнил и в Понеделник (14-ти ден) в 8.15 пункция.
Предния път при същите стойности на LH, прегнила беше в 12 вечерта и изпуснаха фоликула, сега не знам защо го назначиха по-рано вместо по-късно, но дано те да знаят... надявам се утре да успеят да извадят яйцеклетка :)
До скоро... :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #91 -: Април 22, 2013, 13:21:05 pm »
Здравейте момичета!

Извадиха яйцеклетката днес!!!  :D
Утре ще чакам да ми се обадят, за да кажат дали се е оплодила  :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #92 -: Април 22, 2013, 16:28:31 pm »
а, честито! стискаме палци и утре за добри новини. е, съвсем същите ли ти бяха стойностите на ЛХ и Е2? и съвсем същия мм фоликул? и въпреки по-ранния прегнил извадиха яйцеклетката..? браво на тях.  ти в коя клиника беше? на мен този месец ми обещаха да ме викат по-начесто, пък да видим... Дори д-ра стигна до извода че може би това ми е генералния проблем - че много ми избързват в развитието си и яйцеклетките , и ембрионите и се разминават с лигавицата /?!?/. Накратко - може да с оказже че трите изпуснати фоликула все пак са дали някакъв резултат - изводи и диагноза.  ех, надежди.. колко ли месеца ще минат докато хванем фоликула , пък се оплоди, пък се замрази, пък се размрази, пък се синхронизира с лигавицата, имплантира, развие и т.н. ...
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #93 -: Април 22, 2013, 18:19:41 pm »
lubadim, Благодаря!  :D Но има още време... да видим какво ще стане нататък... :)
Само стойността на LH беше същата, а фоликулът даже този път беше по-голям, но пък на по-ранен ден от МЦ.
Ето как бяха нещата:

1-ви опит - на 10-ти ден фоликул 13.5; LH 4.25, Е2 - 91; на 13-ти ден фоликул 15.5, LH 7.66, Е2 - 316; вечерта в 12 часа на 13-ти ден прегнил и сутринта в 8 часа на 15-ти ден пункция. Резултат - спукан предварително фоликул.

2-ри опит -  на 11-ти ден фоликул 16.5; LH 3.67, Е2 - 166; на 12-ти ден LH 7.97, Е2 - 276; вечерта в 10 часа на 12-ти ден прегнил и сутринта в 8.15 часа на 14-ти ден пункция. Резултат - изваден фоликул. :)

Аз не бих имала нерви да замразяваме и после да чакам още един месец, за да върнем ембриона... ако и този път нещо се обърка, може би следващия месец ще опитаме с лека стимулация и ако пак не стане, ще си чакам заповедта от ФАР за стимулиран опит...
При теб какви бяха стойностите на LH трите пъти в деня на Прегнила?
Радвам се, че сте тръгнали с док. в дай Боже правилната посока. Дано наистина да не са били напразни неуспешните опити. Стискам палци съвсем скоро да се похвалиш! Успех!!!!  :crossfingers: и пиши как вървят нещата.
Аз съм в клиника Малинов, при д-р Семерджиева.

Междувременно питах док. по "нашия" форумски въпрос за Прегнила - отговори ми, каквото вече коментирахме тук - че се слага за до узряване на яйцеклетката и за таймиране. Като попитах за таймирането какво точно се има предвид, отговорът беше, че обикновено овулацията настъпва 36 часа след поставяне на Прегнила, а те вадят фоликула обикновено малко по-рано. Каза също, че понякога фоликулът се пука по-рано и това е риска на естествения цикъл (но това ние си го знаем :)). Най хвърлящото светлина по въпроса в разговора ни беше отговорът на въпроса ми: "Ами добре, ако фоликулът от самосебе си е щял да се спука след 15 часа примерно, поставянето на Прегнил и чакането след това да минат 32- 34 часа не обърква ли нещата?" Отговорът беше - не, фоликулът е нямало да се спука от самосебе си след 15 часа, защото LH е било по-ниско от 10 в момента на Прегнила. Мисля, че това ми отговори на така дълго дискутирания въпрос.

Според мен ако LH е над 10, това би означавало, че е започнал естествения процес на овулация и от 24 до 36 часа след това би трябвало да се очаква естественото спукване на фоликула. Може би в случаите, когато лекарите пристъпват към пункция без Прегнил, LH вече е високо от самосебе си и тогава наистина няма да имат от къде да започнат да броят часовете. И може би фоликулите понякога се изпускат, защото изследването на LH обикновено е през деня, а Прегнила вечер и може през това време стойностите на хормона да се повишат, т. е. в момента на Прегнила вече LH да е над 10. - това са мои разсъждения, вие как мислите?

Ох, много дълго стана, но дано да съм се изразила ясно :) Щеше ми се да споделя с вас новата за мен информация.


« Последна редакция: Април 22, 2013, 18:37:53 pm от Елени »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #94 -: Април 22, 2013, 19:04:23 pm »
Елени,  звучи логично това, което казваш за LH над 10, но пък ето при мен как беше.  Март и април LH беше малко над 3 в деня на Прегнила, но януари и февруари- съответно 10,27 и 12,86, никога не съм имала предварително спукан фоликул. Не оспорвам твоето мнение, аз самата често  не мога хвана логиката. Ето последния път Е2 беше 230 и сравнявайки с предишните месеци, очаквах 1 яйцеклетка, а се оказаха 2   :), едната не беше качествена, но това е друг въпрос.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #95 -: Април 22, 2013, 23:00:27 pm »
marsi, аз въобще не съм сигурна, че разсъжденията ми са правилни, но само в това обяснение до сега виждам логика. Въпреки, че ето при теб сне се е получило точно така...
В лабораторията, в която ти си правиш изследването на хормоните, какви са референтните стойности?
В Малинов са следните:
LH в mlU/mL- фол. фаза 2.12 - 10.89; овал. ф. 19.18 - 103.03; лут. ф. 1.2 - 12.86; мен. 10.87 - 58.64; м. 1.24 - 8.67
Е2 в pg/mL- фол. фаза 24 - 114; овал. ф. 62 - 534; лут. ф. 80 - 273; мен. 20 - 88; м. 20 - 88
Ето и тук имам чуденка  - какво се прави, когато LH e между 10.89 и 19.18? :) Но... май стига вече сме го бистрили този Прегнил :)
Важното е да има положителни резултати накрая с по-малко опити :)
« Последна редакция: Април 22, 2013, 23:08:57 pm от Елени »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #96 -: Април 22, 2013, 23:23:21 pm »
В "Надежда " съм, референтните стойности са същите.
Както казваш за реф. стойности на LH, аналогично виж как се застъпват стойностите на Е2 от фоликулна към овулационна фаза, което показва, че тези хормони може много да варират при различните пациентки.
 
Успех на всички!
« Последна редакция: Април 23, 2013, 00:07:34 am от marsi »

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #97 -: Април 23, 2013, 10:54:03 am »
Ето как бяха нещата:
...и сутринта в 8 часа на 15-ти ден пункция. Резултат - спукан предварително фоликул.
...и сутринта в 8.15 часа на 14-ти ден пункция. Резултат - изваден фоликул. :)
Мисля че ключът при теб е като при мен - 14 ден най-късно пункция. Аз на 15-ти ден не бих могла да имам неспукан фоликул освен при извънредни обстоятелства, ако яйцеклетката не се развива добре и прочие, при което пък няма смисъл да я вадим. Цикълът ми е 27-28 дни.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #98 -: Април 23, 2013, 16:40:21 pm »
marsi, lili2011, да, хормоните ни може много да варират и циклите ни са различни и индивидуални... трудно ще ни е да направим това обобщение, което ни се иска и да разберем рецептата за успех... :)

Момичета, сега говорих с клиниката - имаме си ембрионче!   :D
Ако всичко е наред, в четвъртък ще има трансфер :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #99 -: Април 23, 2013, 17:32:19 pm »
давай елени, само така.! браво за ембриона. ще стане , ще видиш. ще взема да се преместя при вас за един таен ест. цикъл ,ако четвърти път в надежда не ми хванат фоликула. утре ми почва проследяването. а относно стойностите на ЛХ и Е2, ето какви са ми били на мен 3-те последователни цикъла с изпуснат фоликул: /като гледам вашите стойности при мен отдалече се вижда че е изпуснат момента/... Значи: 1 месец: фоликул 18мм ЛХ 22.98, Е2 183. 2 месец: фоликул 17мм ЛХ 11.45, Е2- 214 - тук за малко да го хванем . 3 месец: 17мм ЛХ 15.2, Е2 180. Не съм се съредоточила още да разсъждавам да си извадя изводи, но много логично ми звучи това за ЛХ под и над 10. Явно трябва да ме викат по-рано за прегнил, при по-малък фоликул и ЛХ под 10. /Ама що не се сещат сами не знам, сигурно пък няма да е узрял, но нали затова са лекари , да го измислят/