0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #60 -: Април 07, 2013, 18:15:57 pm »
мецани, да - прегнила ми го дават в клиниката. а свбодно време имам, работя на смени и винаги има кой да ме замести. мислех че съм подготвена за рисковете на ест. цикъл, но не си представях че ще се спъваме все в един и същи проблем /а на мен цикъла ми е редовен, не е еди път да овулирам на 7 ден , а после на 20-ти/. трчбва да продължим с това защото идеята е да се види качеството на яйцеклетката без стимулация - аз имам един стимулиран опит в същата клиника и сега искахме да сравним.
дейзи, браво на теб за смелостта да поспориш с доктора и очевидно си била права, аз също на своя глава сложих прегнила с 40 мин по-късно, не посмях повече, но явно не е било достатъчно. първия месец на 18мм фоликул сложихме в 21.30 и се беше спукал на предварителния преглед, втория път на 17мм сложихме в 23.00 и се спука по време на пункцията, за малко да успеем. сега третия път на 17мм казаха да го бия в 22ч , аз се усъмних , но... както казах го бих в 22.40, не посмях да го забавя повече , а и нямаше с кой да споря, звънна ми по телефона мед. сестра само за да ми каже часа и кога да дойда за пункция...та така, следва 4-та серия.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #61 -: Април 07, 2013, 19:08:55 pm »
Люба, на твое място бих питала Д-ра има ли нужда да се продължава на ЕЦ и дали не може да се пробва с някаква лека стимулация.
Ако все пак кажат да продължиш с опитите за ЕЦ, то тогава им повтаряй по няколко пъти да ти назначат прегнила за по-късен час или в краен случай, ти сама си промени часа- на твое място бих го сложила най- рано в 24ч.
Но най- добре лекарят да ти каже кога.
Лошото е, че нервите си остават за нас.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #62 -: Април 07, 2013, 19:35:56 pm »
спомена се ако искам да отида на 3 ден за лека стимулция с клостил,но на този етап какво би помогнало това? най-много да ми се пукат по 2-3-4 фоликула, та още повече да ме е яд. а и нали исакме да видим естественото състояние на яйцеклетките. мисля го,де. може и така да направя... но по-скоро ще питам за някакъв "цитротид" за забавяне на овулацията, за който още миналия месец едно момиче тук ми каза, но не посмях да предлагам , че докторите се дразнят /а и някак не намирам момент в който да ги коментирам тези неща/. благодаря ви за съчувствието и съветите.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #63 -: Април 07, 2013, 20:10:19 pm »
Не съм забелязала да се дразнят, питай си спокойно. Да, натоварено е и логично лекарят да е експедитивен при прегледа, но каквото и да съм попитала винаги съм получавала отговор, още повече имаш повтарящ се проблем и основание да повдигнеш въпроса.
а и нямаше с кой да споря, звънна ми по телефона мед. сестра само за да ми каже часа и кога да дойда за пункция...
lubadim , след прегледа и изследване на хормоните схемата е такава. Резултатът от лабораторията отива при Док. да го види и прецени дали Прегнила е за тази вечер, после досието отива в манипулационната и там медицинската сестра те записва в списъка за пункции с някакъв пореден номер, с оглед на това кога приблизително е твоята пункция, в началото на списъка или по- в края, ти изчислява кога да се сложи Прегнила и ти се обажда по телефона. Така, че разговора би трябвало да бъде проведен с твоя лекар в дните за проследяване на фоликулите, не е излишно при всеки преглед да напомняш, какво се е случило вече три поредни месеца и най-вече на последния преглед преди пускане на хормоните, така че Док. да го има предвид по-късно като гледа изследванията. Това би могло да се отбележи в досието, за да го видят по-късно в манипулационната, не е излишно при обаждането на медицинската сестра на нея също да кажеш, че има особеност в твоя случай, за да не ти изчислят пак по стандартната схема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #64 -: Април 07, 2013, 22:21:46 pm »

мама Гали, как е ембриончето, обадиха ли ти се?

да , засега се развива добре
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #65 -: Април 07, 2013, 22:40:55 pm »
devora, пиши утре какво е станало! Дано все пак има добри новини!  :crossfingers:

lubadim, много ми е мъчно, че пак така се е получило... кураж! :bighug: Не знам какво да те посъветвам, защото и аз самата се чудя какво ще се случи със следващия ми опит на ЕЦ... дано да имаме късмет!
Не ги разбирам някои лекари... как е възможно въобще да не поглеждат досието на пациента преди да пристъпят към дадена процедура, или пък да не записват в досието какво се случва... Не мога да ги оправдая и с това, че имат много пациенти и не смогват - ами да поемат толкова, на колкото ще могат да обърнат нужното внимание, лекари са все пак, а не продавачи на хляб в магазина! Много се ядосвам като чета как повтарят едно и също и чакат различен резултат и то на чужд гръб, нерви и емоции...
Не знам какво да кажа...
На мен като ми изпуснаха фоликула, ми предложиха за да не губим цикъла да направим инсеминация. Аз им казвам - каква инсеминация, аз нямам две тръби, а те - а, така ли? Ние ви водим с мъжки фактор... :balk_132:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #66 -: Април 08, 2013, 10:50:42 am »
Не съм забелязала да се дразнят, питай си спокойно. Да, натоварено е и логично лекарят да е експедитивен при прегледа, но каквото и да съм попитала винаги съм получавала отговор, още повече имаш повтарящ се проблем и основание да повдигнеш въпроса.
а и нямаше с кой да споря, звънна ми по телефона мед. сестра само за да ми каже часа и кога да дойда за пункция...
lubadim , след прегледа и изследване на хормоните схемата е такава. Резултатът от лабораторията отива при Док. да го види и прецени дали Прегнила е за тази вечер, после досието отива в манипулационната и там медицинската сестра те записва в списъка за пункции с някакъв пореден номер, с оглед на това кога приблизително е твоята пункция, в началото на списъка или по- в края, ти изчислява кога да се сложи Прегнила и ти се обажда по телефона. Така, че разговора би трябвало да бъде проведен с твоя лекар в дните за проследяване на фоликулите, не е излишно при всеки преглед да напомняш, какво се е случило вече три поредни месеца и най-вече на последния преглед преди пускане на хормоните, така че Док. да го има предвид по-късно като гледа изследванията. Това би могло да се отбележи в досието, за да го видят по-късно в манипулационната, не е излишно при обаждането на медицинската сестра на нея също да кажеш, че има особеност в твоя случай, за да не ти изчислят пак по стандартната схема.
Marsi, не е вярно, че акушерката преценява в колко часа да се бие прегнила. Това го преценява доктора. Освен това не е задължително да чакаш да ти се обадят по тел. и да ти кажат кога да биеш прегнила, аз например винаги ходя на място и именно тогава, след като ми казаха акушерките, че ми е назначен прегнил за същата вечер, аз казах, че не съм съгласна и те казаха: ок и занесоха отново досието на Д-ра. Едновременно с досието, влезнах и аз при него и казах какви са ми притесненията.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #67 -: Април 08, 2013, 14:37:34 pm »
Момичета, при мен нещата официално приключиха с ЧХГ 1,5. Не съм разстроена, бях си подготвена (сълзите ги изплаках ехеее преди дни). Док смята, че е имало имплантация, но не се е развила бременност.
Искам да благодаря на всички, които ме окуражаваха. Ще ви следя, макар че нямам вътък за повече самофинансирани опити в близко бъдеще. Ще си чакам заповедта (ако изобщо сработят нещата с тъпата здравна каса...).
За мен опитът на ЕЦ не е за подценяване, беше важен от гледна точка на информация и набиране на опит и не съжалявам, че опитах. Бих повторила, ако можех да си го позволя.
Желая ви на всички успешни процедури и сълзи само от щастие! preggo stork-boy  stork-girl ylinfant мама Гали, ти май си първа!  :bfp:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #68 -: Април 08, 2013, 17:06:44 pm »
deizi_83 , права си, явно съм се подвела, защото имах случай, когато в манипулационната ми доуточняваха поредния номер в списъка и останах с убеждение, че те също донякъде изчисляват и подреждат пациентките, но явно е било нещо по-маловажно. Днес бях на преглед и изрично попитах. Лекарят определя както точния час на Прегнила, така и поредността в списъка в деня на пункцията.
devora:hug2:
Успех на всички момичета, които са в процедура!

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #69 -: Април 09, 2013, 00:20:58 am »
сега да се отчета-днес ми се обадиха,че ще ми замразят ембриончето-на 3 ден.Опитах се да възразя, нали съм много чела  :), да го замразят на 5 ден, но те били решили на 3 ден.Казаха ми,че за трансфера,ще ми го размразят и докарат до 5 ден и тогава ще го връщат.
Това е засега.Ще платя с платежно и по куриер ще изпратя договорите за криоконсервация.После пак старата схема, клостил от 3 до 7 ден по 3  на ден, пункция, замразяване, докато се съберат поне две  замразени и чак след това пункция  и трансфер на 1 прясно и 1 замразено.Горе долу като време 3- 4 месеца, ако няма кухи и/ или спукани.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #70 -: Април 09, 2013, 12:44:15 pm »
Мама Гали, а с тоя клостил винаги ли правят замразяване? Чувала съм че изтънява лигавицата и трябва да се остави за следващия месец. Коментирали ли сте нещо такова? Питам защото на мен Шефкетова ми спомена ако искам да ползваме клостил другия месец, но аз отказах засега. /той няма да помогне за по-добро таймиране/. А и ако задължително ще замразявам ...въобще да не го мисля този вариант. /защото не искам да замразявам, а направо да връщаме/
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #71 -: Април 09, 2013, 12:52:48 pm »
Цитат
Мама Гали, а с тоя клостил винаги ли правят замразяване?
Препоръчително е да не се прави трансфер на същия месец точно заради изтъняването на лигавицата. На мен клостила не ми влияе на лигавицата и въпреки това препоръчаха след клостил да не правим трансфер в същия месец.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #72 -: Април 09, 2013, 13:10:11 pm »
Клостилбегита изтънява лигавицата,затова ембриончетата се замразяват и трансфер не се прави в същия цикъл.Аз 3 поредни цикъла бях с Клостил,на четвъртия ми дадоха Аримидекс,той щади лигавицата,размразихме снежинките и направихме трансфер.Успех.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #73 -: Април 09, 2013, 13:33:42 pm »
..... А и ако задължително ще замразявам ...въобще да не го мисля този вариант. /защото не искам да замразявам, а направо да връщаме/
От опитите ми на ЕЦ стигнах до извода, че по-добре е да се замразят 2 или 3 ембриончета и след това да се направи комбиниран трансфер. Аз също правех всеки път трансфер, дори единият път ембрионите бяха два, но не стигнах до имплантация. Поради тази причина мисля, че сгреших като не съм замразявала, защото ми се искаше по-бързо да се случат нещата. И трите ми трансфера бяха несполучливи. Коментирахме с доктора,, че може би за мен оптималният вариант е 3 върнати ембриона.
Съветвам те да обсъдиш подробно с докторите всичките ти опасения и тогава да вземеш решение кое ще е най-доброто за теб.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #74 -: Април 09, 2013, 13:40:05 pm »
..... А и ако задължително ще замразявам ...въобще да не го мисля този вариант. /защото не искам да замразявам, а направо да връщаме/
От опитите ми на ЕЦ стигнах до извода, че по-добре е да се замразят 2 или 3 ембриончета и след това да се направи комбиниран трансфер. Аз също правех всеки път трансфер, дори единият път ембрионите бяха два, но не стигнах до имплантация. Поради тази причина мисля, че сгреших като не съм замразявала, защото ми се искаше по-бързо да се случат нещата. И трите ми трансфера бяха несполучливи. Коментирахме с доктора,, че може би за мен оптималният вариант е 3 върнати ембриона.
Съветвам те да обсъдиш подробно с докторите всичките ти опасения и тогава да вземеш решение кое ще е най-доброто за теб.
Подкрепям напълно!
Lubadim, не съм съгласна с теб, че е все тая дали си с клостил или на ЕЦ за таймирането. Нещата със и без стимулация са различни. На твое място бих пробвала с лека стимулация с хапчета. Може да не е клостил, а аримидекс, които не пречи в същия месец да се направи трансфер.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #75 -: Април 09, 2013, 14:35:33 pm »
devora, много жалко..., но горе главата!  :bighug: Дано следващия път да успееш!!! osi_9 Колко време още ти остава до заповедта от фонда?

lubadim, успех, каквото и да избереш! Моите разсъждения за клостила, прегнила и естествения цикъл съвпадат с твоите. Този месец ще направим още един опит на естествен цикъл без никаква стимулация, пък да видим какво ще стане... Ти ще правиш ли още опити на ЕЦ или ще пристъпиш към голяма процедура по фонда?

мама Гали, успех!  :ballons:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #76 -: Април 09, 2013, 14:40:12 pm »
Здравейте, виждам, че коментирате хормоните при инвитро на ЕЦ та ми се ще да си кажете мнението. Вчера правих пункция, но днес ми се обадиха, че яйцеклетката не се е оплодила, миналия месец имахме късмет и имаме 1 замразено ембрионче. Аз съм с висок ФСХ и доста намален ЯР. Преди предния опит пиех Трисеквенс /хормонален препарат/ и мисля, че благодарение на него ми се появиха по някой и друг фоликул. Този месец нямах много надежди и отидох на преглед на 11 ден /може и десети да е, понеже цикъла ми дойде следобед/ та се оказа, че имам 18 мм фоликул и лигавица 9 мм, говорихме, че ако всичко е наред ще правим комбиниран трансфер. Та пуснах хормони /в събота/ и към 16 ч ми се обадиха да отида в клиниката да ми бият инжекция, понеже единия хормон бил висок, помислих че ще ми слагат прегнила по-рано, но се оказа, че ще ми бият въпросния цитротид, понеже LH ми беше 18.8 /видях, че предния път е бил около 11/ казаха, че пак не е гаранция и може да се спука, сложиха ми прегнил същия ден в 22.30, вчера успяха да извадят яйцеклетка, но за жалост както казах не се оплоди. Според вас дали високия LH има някакво отношение и заради него яйцеклетката нещо не е била читава, но са се надявали че може да се оплоди, размишлявам така, понеже бях заедно с едно момиче, което също каза, че са и сложили цитротид при фоликул 22 мм и след това прегнил, но понеже тя замразяваше яйцеклетки, на нея направо и казаха, че яйцеклетката не е добра.
Също се чудя, понеже след пункция ме питаха дали ще замразявам, аз казах, че мислим за трансфер и ми взеха 350 лв само за пункция /разбрах от други момичета, че така процедирали като е плануван трансфер, таксата за оплождане един вид е включена в цената на трансфера/, но сега като не се е оплодила яйцеклетката ще ми искат ли още 250 лв.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #77 -: Април 09, 2013, 14:49:31 pm »
благофаря ви разясненията. точно тези неща обмислям сега. вчера ми се обдиха и от Фонда и съвсем се ошашках. имам 3 варианта сега: 1. още опити на съвсем спонтанен цикъл /като съм по-склонна да не замразазявам, но ще помисля над думите на мгстра,която е минала по този път/. 2 . лека стимулация с хапчета, което не виждам как помага с таймирането - специално питах Шефкетова дали така ще контролираме по-добре овулацията и тя отрече. 3. Директно минавам на опит по Фонда /но пък нали Стаменов искаше да видим яйцеклетката в напълно естествен и спонтанен вид.../ Явно трябва час за консултация. /макар че тук ме консултирате много добре :) мерси пак и се извиняявам че тези дни леко истеризирах/
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #78 -: Април 09, 2013, 15:04:40 pm »
Мака, доколкото знам високото ЛХ скапва Я., но за съжаление медицината не е математика. Та не е на 100% сигурно, че това е причината, но е вероятно според мен.
Иначе за таксата оплождане и мен ме вълнува този момент, понеже миналия месец имах 2Я на напълно ЕЦ, но после ембрините не се развиха добре и не станаха за замразяване. Сега като отида в клиниката ще видя с каква сума ще ме сюрпризират, ама много се надявам да не са 500 лв. за две Я 8O
Успех следващия месец.

Люба, същите 3 възможности стоят и пред мен, но смятам да чуя док. какво ще ми каже по въпроса. Имам заповед по Фонда от 4-5 месеца, но преди това и два неуспешни стимулирани опити, та ще питам има ли смисъл пак от стимулации....
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #79 -: Април 09, 2013, 15:07:52 pm »
мака, аз лично тепърва се сблъсквам с тези въпроси и не мога да отговоря.  дори не си знам показанията на хормоните, ами разсъждавам само за милиметрите и часа на прегнила спрямо предните опити.  засега само се ослушвам и черпя идеи и съвети от препатилите. може би някой друг ще се включи. само относно плащането - не би трябвало да плащаш още 250  лв.