0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пролактин
« Отговор #120 -: Април 15, 2010, 16:40:15 pm »
Здравейте момичета,от 2 месеца съм на бромокриптин.Заради Пролактина отлагаме за втори месец инвитрото.Сега чакам да ми дойде цикъла към края на месеца и ще правим пак хормони.Този път ще ми взимат кръв във легнало положение през 15минути.Дано сега всичко е ок.Другите хормони са в норма.Това ще ми е 2 опит,интересното е,че при първият опит не ми е правено изследване на Пролактина и завърши с неуспех.Сега се сещам,че ако и тогава е било високо нивото няма как да има бебе. :oops:
Re: пролактин
« Отговор #121 -: Април 19, 2010, 13:19:26 pm »
Здравйте!

бих искала да питам за пролактина .
Вече повече от година на съм на терапия с Достинекс , поради завишен пролактин .
Но днес го пуснах на 3 ден от МЦ и е под границата 72 при мин. граница 90  :(
Какво мислите .......
Re: пролактин
« Отговор #122 -: Април 19, 2010, 13:23:13 pm »
Здравйте!

бих искала да питам за пролактина .
Вече повече от година на съм на терапия с Достинекс , поради завишен пролактин .
Но днес го пуснах на 3 ден от МЦ и е под границата 72 при мин. граница 90  :(
Какво мислите .......
Трябва да ти се коригира дозата.Най-добре попитай ендокринолога си.
И при мен така се получи,но аз съм на бромокриптин и след ,като намалихме дозата пролактина влезе в граници.
*
Re: пролактин
« Отговор #123 -: Април 26, 2010, 16:00:19 pm »
Здравйте!

бих искала да питам за пролактина .
Вече повече от година на съм на терапия с Достинекс , поради завишен пролактин .
Но днес го пуснах на 3 ден от МЦ и е под границата 72 при мин. граница 90  :(
Какво мислите .......
Трябва да ти се коригира дозата.Най-добре попитай ендокринолога си.
И при мен така се получи,но аз съм на бромокриптин и след ,като намалихме дозата пролактина влезе в граници.
Точно така е занеси на ендото изследването на пролактина
[/url]
*
Re: пролактин
« Отговор #124 -: Юни 03, 2010, 12:13:46 pm »
Здравейте и от мен.
Да се включа по темата за пролактина. Моят е 562 при горна граница 496. Ендокрилоложката ми каза,че нормалните граници за забременяване са около 200 - 200 и нещо. Така,че ми назначи лечение с Бромокроптин ,който започвам да пия от днес. Четох досега за страничните ефекти и доста се наплаших,но .. какво да се прави ще се почва. Дозата ми е малка - 2 по 1/2. Според докторката пролактина трябва да влезе в граница до 20 дни някъде.
Другото ,което говорихме е,че чувствам болки и напрежение в гърдите не само преди цикъл, а почти винаги. Попитах дали това може да е от повишения пролактин и ми каза,че всъшност високите нива на пролактин подтискат прогестерона и затова може да има напрежение в гърдите. Вие имате ли такива симптоми ?
Re: пролактин
« Отговор #125 -: Юни 03, 2010, 16:22:25 pm »
wish, всичко е много индивидуално за страничните ефекти от бромокриптина. Пия го повече от година и при мен няма никакви странични ефекти. В началото пролактина ми беше повече от 2 пъти над горната граница, започнах с 2х1 и всичко си беше ок :)
Успех!
*
Re: пролактин
« Отговор #126 -: Юни 03, 2010, 16:27:59 pm »
Много ти благодаря за отговора, ина . Малко ми олекна ,че направо се шашнах ,като прочетох как припадали хората, как не били на себе си и т.н. Ще го започна пък каквото стане !  :wink:
*
Re: пролактин
« Отговор #127 -: Юни 04, 2010, 10:10:25 am »
Здравейте, само да споделя,че този Бромокриптин направо ми разказа играта снощи. Повече нямам намерение да го пия. Имах чувството ,че ще умра и то от половин хапче.Два часа след ,като го изпих неможех да стоя на краката си ,всичко ми се въртеше и исках да върна вечерята,но се чудех от къде по-напред.. :( :(
Днес ще отида при ендокриноложката да ми го смени с нещо или незнам какво ще правя,но наистина е ужасно това лекарство.
*
Re: пролактин
« Отговор #128 -: Юни 04, 2010, 10:19:28 am »
Аз го пиех преди лягане. После бях на парлодел - никакви проблеми, но му спряха вноса преди 2 год.(незнам дали го има сега).
Re: пролактин
« Отговор #129 -: Юни 04, 2010, 10:20:26 am »
Щом не ти понася най-добре да се консултираш с ендокриноложката си. Доколкото знам за висок пролактин се изписва Достинекс.
*
Re: пролактин
« Отговор #130 -: Юни 04, 2010, 14:16:19 pm »
Както се и очакваше ми го смениха с Достинекс. За Достинекса разбрах,че трябвало един път седмично да се пие само. Дано да няма такива странични ефекти ,че  8O Благодаря ,момичета !
Re: пролактин
« Отговор #131 -: Юни 04, 2010, 16:03:51 pm »
КАКВО ДА ПРАВЯ ПРОЛАКТИНА МЕ Е 980 А ПИХ БРОНОКРИПТИН ДАЙТЕ СЪВЕТ
*
Re: пролактин
« Отговор #132 -: Юни 04, 2010, 16:28:06 pm »
Първо и основно отиди на добър специалист. Аз лично съм пила Достинекс, но се нормализира след втория курс на лечение. При мен стреса беше причина за високите стойности.
Re: пролактин
« Отговор #133 -: Юни 04, 2010, 16:48:35 pm »
Наистина най-важен е добрия специалист. Цяла година пих бромокриптин и доктора постоянно ми сменяше дозите защото пролактина ми беше или два пъти над горната граница или под долната. Винаги много стриктно съм спазвала приема на лекарства и изискванията преди да дам кръв за изследване. Смених доктора и за първи път имам пролактин в норма ;)
*
Re: пролактин
« Отговор #134 -: Юни 10, 2010, 16:00:03 pm »
Реших да повторя изследването за пролактина и се оказа още по висок и от предния път - 680  8O Значи няма грешка. Започвам да си пия Достинекса и се надявам да няма толкова странични ефекти ,като бромокриптина  :( Поне открихме нещо срещу ,което да се борим .. Въпреки лошите резултати от изследванията малко се радвам,колкото и идиотско да звучи . :oops:  Никога не съм си мислела ,че може да имам проблем с този хормон. Дано да успеем да го вкараме в норма и най-после да видим двете чертички.
 Има ли успели след лечение на висок пролактин ,хайде ,дайте малко кураж  :wink:
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 16:03:21 pm от wish »
Re: пролактин
« Отговор #135 -: Юни 10, 2010, 17:20:36 pm »
здравей wish,
преди доста съм чела за високия пролактин и знам, че много момичета са забременявали в процес на лечение, включително и една моя приятелка. Лечението продължава и по време на бременноста (по преценка на лекаря до кой месец).
*
Re: пролактин
« Отговор #136 -: Юни 10, 2010, 17:29:26 pm »
Ох, дано,дано.. Благодаря ти ,ина ! И аз поизчетох доста и продължавам да чета, определено не ми е и минавало през ума за такъв проблем.. :wink:
Re: пролактин
« Отговор #137 -: Юни 10, 2010, 17:36:14 pm »
важното е че има оправия ;)
високия пролактин е причина за липса на овулация, вероятно лекаря ти ще ти препоръча фоликулометрия. Това е най-сигурния начин да се следи овулацията :)
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 17:46:37 pm от ина »
Re: пролактин
« Отговор #138 -: Юни 10, 2010, 17:41:49 pm »
здравейте и от мен
миналата година изследвах хормоните и пролактина ми беше 1277 при референтни стойности до 496, при второ контролно изследване след месец беше със стойности 1781, последва ямр при който утановиха 5 мм аденом на хипофизата и лечение с бромокрептин. аз нямам оплаквания за странични ефекти, чувствам се нормално. след 2 месеца на бромокрептин отново пуснахме изследване на пролактина и този път беше 46, референтните стойности на лабораторията са 141-496, въпреки това моят лекар ми каза да продължавам да си пия хапчетата, като само намали дозата от 3х1 на 2х1. Въпросът ми е, дали е правилно наистина при хормон под нормата да продължавам да пия лекарства, които да го свалят още
Re: пролактин
« Отговор #139 -: Юни 10, 2010, 17:52:31 pm »
да, и на мен ми се е случвало да ми падне пролактина до 2.9 при долна граница 24, в този случай не се спира лечението, променя се дозата.