0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.

силванченце, за да си нямаш проблеми по-нататък, бих ти казала да не го насилваш детето - да си играете на стиснати усти, превозни средства, идващи към устата му

 :lol:.

И мляко много не иска, едва 120-150, но като не иска, с никакви развлечения не си отваря устата, оставям го засега, колкото иска.

Имам доста трапезна вода, в такъв случай мисля да я преварявам и да давам, поне няма да е чешмяна, минала по мръсния водопровод  :).
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
аз си купих кана с филтър и така вода пием всичките, не преварявам нищо. а като сме навън ако е свършила купувам каквото има. някой беше писал по-горе, че все пак водата по водопровода отговаря на някакви стандарти и според мен за дете над 6 месеца, на което му вадим мравки от устата, не му е проблем да пие непреварена, но чиста вода (от водопровод, или кана, не от ручея на поляната, естествено). след като е каптирана водата, би трябвало да е ок, нали?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Момичета, искам да попитам - на 6 месеца полагат ли се направления за профилактични прегледи? Четох в брошурата за детско здравеопазване и не ми е ясно "обща оценка на зрението и на слуха" направления ли означава или педиатърката хвърля 1 поглед и толкова?
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Да питам и аз нещо до кога е необходимо да се мажат бебтата с бебешко олио??!
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 16:09:23 pm от Misty »


*
Гергана нашият педиатър не ни е дал направление за нищо през първата година - значи по този критерий не се полагат. Може би е по преценка, а не задължително.
Мисти аз не мажа много отдавна. Открих, че няма нужда, в смисъл той много плачеше като го масажирах, а от олио или лосион се поти, кожата му изглежда прекрасно и без мазане, даже някой пъпчици, които все се появяваха изчезнаха. Сега мажа стъпалата и от коляното надолу ако ми се стори сухо.
И аз като М-и не мажа с нищо. Мазах Рая с А-дерма само първите 2 седмици след раждането, защото кожата и се лющеше, после разредих, а сега не помня кога последно съм мазала :wink:. Кожата й е прекрасна :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да питам и аз нещо до кога е необходимо да се мажат бебтата с бебешко олио??!

Изобщо не е нужно. Нито е практика. Никъде.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Проблема не бил в микробите в УР а в белодробна инфекция.Установи се след ПКК и ренген на бял дроб.Смениха АБ на PANCEF.Защо трябваше да чакаме цяла седмица 8O 8O 8O,за да стигнем до ...
Пак ще се дежури цяла нощ  :( А температурата е така упорита,

аз си купих кана с филтър и така вода пием всичките, не преварявам нищо. а като сме навън ако е свършила купувам каквото има. някой беше писал по-горе, че все пак водата по водопровода отговаря на някакви стандарти и според мен за дете над 6 месеца, на което му вадим мравки от устата, не му е проблем да пие непреварена, но чиста вода (от водопровод, или кана, не от ручея на поляната, естествено). след като е каптирана водата, би трябвало да е ок, нали?

Чиста е водата от водопровода,ама е хлорирана-целта е дезинфекция на питейната вода.Бактериите и нечистотиите се улавят от активния хлор(който трябва да е определени концентрация)после тези частици се утаяват(едни съоръжения,които се наричат утайници)и след това тръгват по водопроводната мрежа.И по него ако е останала нечистотия също се улавя от хлора.Аз таблетките,които слагам в басейна(те са някакъв хипохлорид)се смята концентрацията при дозирането и на опаковката пише-да не се ползва басейна първите 12 часа....да не се поглъща(свободния хлор трябва да е в диапазон 0.2-0.5мг/л....да не се ползва за детски съоръжения.
Та,Ели,целта на преваряването е да изгоним някакви остатъчни(евентуално)по-високи концентрации...той е летлив при 100(даже май и при по-ниски)градуси :)
А иначе каптация на водопровод не се прави.Каптират се извори.Това най-общо казано е намиране на вода чрез сондиране(от геодезията)И каптацията НЕ пречиства вода.Сигурно не е проблем да изпие малко хлор от водопровода...ама що да му давам разредена белина(това е търговското име)само заради моя масраф от 10 минути.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
кисела, благодаря ти, досега въобще не ми беше ясно защо да се преварява водата, сега ми стана (в смисъл знаех, че се преварява, защото идеята е, че има замърсявания, на която аз не вярвам, а не заради хлора). по тази логика е по-добре да пият бутилирана или преварена, наистина. а няма ли стандарти за съдържанието на хлор във водата? или това вече са подробности.
*
а няма ли стандарти за съдържанието на хлор във водата? или това вече са подробности.
Има естествено и те по принцип се спазват, защото има постоянни проверки от ХЕИ за качеството на водата.
Преди време някой беше питал дали се флуорира водата, попитала съм в нашата лаборатория - не се прави това.
Момичета , помагайте пак !

Търсих , търсих , ама не намерих такава тема , така че ако има моля да ме извините  :oops:!

Беба от вчера не е акала .Днес се изходи и е твърдо и зелено и като топка  . Има запек определено и съм притеснена. Напъва се и става червена милата и не знам какво да я правя.педиатърът ми каза да пробвам с термометъра , но искам да чуя и вас съвети преди да предприема този метод .Само да кажа , че сме изцяло на АМ от месец .
Момичета , помагайте пак !

Търсих , търсих , ама не намерих такава тема , така че ако има моля да ме извините  :oops:!

Беба от вчера не е акала .Днес се изходи и е твърдо и зелено и като топка  . Има запек определено и съм притеснена. Напъва се и става червена милата и не знам какво да я правя.педиатърът ми каза да пробвам с термометъра , но искам да чуя и вас съвети преди да предприема този метод .Само да кажа , че сме изцяло на АМ от месец .

Има много по темата, няма нищо притеснително, ако не ака 2-3 дни, че и повече. Елиа акаше на такъв интервал, дори понякога по-рядко и тя беше на АМ. Изчакай още малко, прави масажчета на коремчето и така.
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 10:46:49 am от КЪДИ »
*
Какво АМ пие? Може би трябва да говориш с педи да го смените. За запек по-добре глицеринови свещички отколкото термометър. Има Изилакс.
Момичета , помагайте пак !

Търсих , търсих , ама не намерих такава тема , така че ако има моля да ме извините  :oops:!

Беба от вчера не е акала .Днес се изходи и е твърдо и зелено и като топка  . Има запек определено и съм притеснена. Напъва се и става червена милата и не знам какво да я правя.педиатърът ми каза да пробвам с термометъра , но искам да чуя и вас съвети преди да предприема този метод .Само да кажа , че сме изцяло на АМ от месец .

Има много по темата, няма нищо притеснително, ако не ака 2-3 дни, че и повече. Елиа акаше на такъв интервал, дори понякога по-рядко и тя беше на АМ. Изчакай още малко, прави масажчета на коремчето и така.

Къди , сигурно има , но сама разбираш , че не мога да чета ред по ред .За съжеление нямам толкова време като преди . Иначе мерси за успокоението  :)!
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 11:01:55 am от Дидомира »
Какво АМ пие? Може би трябва да говориш с педи да го смените. За запек по-добре глицеринови свещички отколкото термометър. Има Изилакс.
Комбиотик на ХИП . Чета в нета за него и виждам , че май има доста бебета като моето. Ама хич не ми се иска да й сменявам млякото при наличието ,че си го харесва . педиатърът ми казва , че е нормално това и да си го пие . Но ще питам за този Изилакс . Благодаря !
*
Никак не е нормално бебе само на мляко АМ(кърма) да ака твърдо. Може да ака веднъж на 5 дни, но не и твърдо.
здравейте и от мен. един въпрос имам и аз. бебчо ми е с рефлукс тих защото не повръща, когато се храни го боли и се дърпа. предписаха му сироп ранитидин за киселините 3 пъти на ден но полужението му не се променя дори се влошава, хълца по често, отказва да яде от болката и се дави по често. изцяло на кърма е. има ли някои мнение по темата? благодаря :?
PS сиропът ми казаха да го пие 10 дена по 3 пъти на ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
здравейте и от мен. един въпрос имам и аз. бебчо ми е с рефлукс тих защото не повръща, когато се храни го боли и се дърпа. предписаха му сироп ранитидин за киселините 3 пъти на ден но полужението му не се променя дори се влошава, хълца по често, отказва да яде от болката и се дави по често. изцяло на кърма е. има ли някои мнение по темата? благодаря :?
PS сиропът ми казаха да го пие 10 дена по 3 пъти на ден.

Потърсете в "Оценка на Моториката" с думата "рефлукс".
Писано е много по въпроса.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
 Доктор Birdie Сдобихме се с лека хрема, какви капки за нос да взема на толкова малко бебе Борис е на 4 мес.педиатърът ни е в отпуск, а на аптекарки вяра нямам.Спомням си от бебшкият период на по голямата ми щерка течен вит С с пипета по 1-2 капки в ноздрачка.Това дабре ли ще е?!