0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #480 -: Август 04, 2012, 22:33:30 pm »
Ние сме с бебешки кошари и в тях от началото до сега освен дюшек, чаршаф , бебе и биберно няма нищо. Аз не давам изграчки, не давам нищо вътре, Леглото е за сън.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #481 -: Август 04, 2012, 22:42:07 pm »
А също и когато се започне със завиванете на детето крачетата да опират в долния край на леглото, за предодвратяване на задушаване.
Това сега го разбирам, обаче не зная при нас как би било приложимо. Аз сега го слагам в единия край на леглото, а докато се наспи вече крачетата му със сигурност опират в отсрещната табла. Ако още от самото начало го подпра там, сигурно на челна стойка ще го намеря  :lol:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #482 -: Август 04, 2012, 23:39:51 pm »


Ей така спи Самуил. Не търпи дори тензухче, да не говоря за чувалче.
В стаята е 25-26 градуса. Да чукна на дърво, сопол не е имал, температура не е вдигал.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #483 -: Август 05, 2012, 01:47:49 am »
Не си спомням коя чуждоземна майка от форума, която е в Европа разказваше, че при тях не дават да има в леглото нищо друго освен матрак и бебе. А също и когато се започне със завиванете на детето крачетата да опират в долния край на леглото, за предодвратяване на задушаване. А и по принцип на Запад и в САЩ много ги е страх от СВДС и са си въвели правила.
Аз съм във Франция, няма такова нещо. Да не говорим, че тук за нищо не се притесняват, те толкова лежерно го карат. Когато питах за въпросният синдром много на бързо ми обясниха как това нещо не съществувало едва ли не (дали е така или не, незнам, тук с насмешка ми казаха така: Почти никой не си бил давал тялото на детето за аутопсия и за това не можело наистина да се докажат причините за внезапната смърт. В случаите, които те лично разглеждали винаги се намирало нещо ненаред с детето и това допринясало до смъртта му и в момента се опитвали да докажат, че такъв синдром не съществувал). Та, не са си въвели никакви правила, поне с мен никой не го е обаъждал. Почти нищо не лекуват с лекарства. Лекарства се дават вече ако е много наложително. Аз колкото и пъти да съм отишла на педиатър, все "нищо му няма" на детето. Нищо, че цялата уста беше в налепи, или че беше цялата на пъпки или че акаше слуз....Вярно, всичко само премина, ама в София щяха шепа шекарства да ми дадат за същите неща...
« Последна редакция: Август 05, 2012, 03:12:38 am от Krisi88 »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #484 -: Август 05, 2012, 06:16:32 am »


Боби ако ги забраняват изрично, защо ги продават въобще?
И ние имаме, нашият също е с връзки. Да не дава Господ, ама така като го гледам незнам как може да се обеси дете на тях...та те са по 5см дълги...поне нашите...мисля, че зависи от модела.
Криси, то не се е обесило на тях. То е успяло някакси да си завре главата под него и така да се завърти, че самият обиколник го е стегнал и удушил. Според мен по-добре да нямат въобще връзки или да са с велкро, че да се откачат лесно при нужда, като лигавниците.
По повод лигавниците - аз все си мислех, че тук са всички с велкро за удобство, докато дъшеря ми започна да се дави сама дърпайки един лигавник, който беше с връзки. Бяха ни подарили 5 такива от България и на минутата ги събрах и петте и ги засилих в кофата. После като споделих с една приятелка и тя ми каза, че именно заради това ги правят вече само с велкро.

« Последна редакция: Август 05, 2012, 06:34:05 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #485 -: Август 05, 2012, 11:51:23 am »
Криси, не ставаше въпрос за Франция!

Ние сме с бебешки кошари и в тях от началото до сега освен дюшек, чаршаф , бебе и биберно няма нищо. Аз не давам изграчки, не давам нищо вътре, Леглото е за сън.
Съгласна!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #486 -: Август 05, 2012, 16:31:07 pm »
Криси, не ставаше въпрос за Франция!
Явно съм се объркала, помислих че имаш в предвид Западна Европа. Както и да е.

Боби сигурно е така. Нашият е с връзки, ще помисля дали да го махам...След тази история сега само това ще си представям :? А нашите лигавници всичките са с връзки, и за това не се бях замисляла...Явно като започнем със захранването и тях ще сменяме..
« Последна редакция: Август 05, 2012, 16:32:50 pm от Krisi88 »


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #487 -: Август 05, 2012, 16:59:10 pm »
Има ли други неядящи деца, вече почвам да се притеснявам.

От един месец насам изяжда по 150-160 пюре, и мляко толкова, оня ден яде по 110 на хранене, а вчера хапна една лъжичка пюре, и само по 100-150 мляко, и то на четири часа, с голямо настояване.
Преди си хапваше по 190-220 пюре на обед и следобед, и мляко по 170-210, и не се дърпаше така.

Да отбележа, че изкара два зъба, но това последната седмица.

Как са вашите деца, преди как бяха, има ли промяна?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #488 -: Август 05, 2012, 19:07:34 pm »
смарайди, може и аз да съм го писала това, аз съм в англия, тук определено настояват да няма нищо свободно и навсякъде казват (за новородените бебета) да се слагат с краката до таблата, за да не могат да се намърдат под одеалото. ако трябва да има одеало, те са с дупки, за да може да диша, дори и матрака, който купих има дупки, както и таблата отдолу. за обиколниците също предупреждават да се внимава с тях, както и да си сигурен, че има достатъчно приток на въздух от всички обиколници, джобове за дреболии и други красоти, които се продават за леглата на бебетата.
единственият ми страх да я взема при мен в леглото беше свързан със завивката ни, защото в англия не можеш да спиш само по чаршаф, както препоръчват, но си я хващах между коленете и така спяхме.

дори чувалчетата за бебета не ги препоръчват преди 4-6 месеца.

колкото до захранването - не си губете времето с лигавници от плат, вземете си гумени лигавници с джоб, ще се родите.

иначе и тук лекарства не се дават, писах и в другата темата - дори сироп за кашлица не се дава до 6 години, заради алергии и защото не лекувал.

силванченце, дете гладно не стои, освен ако храната вече не се е превърнала в битка между него, майка му и баба му. така че остави го, колкото му се яде ще яде, няма да остане гладен.  :) вероятно ако мерех колко яде моята девойка ще се окаже, че хапва дори и по-малко, но аз никога не съм мерила колко и кога яде.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #489 -: Август 05, 2012, 22:30:19 pm »
Забелязах, че бебето ми има thrust ( май млечница се казва на български). Има бели петънца в ъгълчетата на устичката от вътрешната страна и от вътрешната страна на долната устна. Тук педиатърката ми казва, че нищо и нямало, ама аз много се притеснявам защото е от както се е родила. Просто на едни места се изчисти, на други се появи. Ония ден ги забелязах тези новите. Вие имали ли сте и лекували ли сте го с нещо?

Много ще бъда благодарна на др Бърди ако сподели професионалното си мнение. Вие във вашата практика лекувате ли такова нещо? Благодаря ви предварително!


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #490 -: Август 05, 2012, 23:05:00 pm »
Има ли други неядящи деца, вече почвам да се притеснявам.

От един месец насам изяжда по 150-160 пюре, и мляко толкова, оня ден яде по 110 на хранене, а вчера хапна една лъжичка пюре, и само по 100-150 мляко, и то на четири часа, с голямо настояване.
Преди си хапваше по 190-220 пюре на обед и следобед, и мляко по 170-210, и не се дърпаше така.

Да отбележа, че изкара два зъба, но това последната седмица.

Как са вашите деца, преди как бяха, има ли промяна?


Леле леле, де такива порции и при нас.
Едната девойка ЯЩНАТА яде по 120 гр. пюре и 80 мл. мляко на обяд и то мнооого рядко. Сутрин и вечер по 160 - 180 гр. Зъби няма.
За другата да не говорим - мляко сутрин категорично отказва, но тъй като до не сме въвели изцяло всичко от глутеновата група не съм давала попара. Тя не иска - аз пък настоявам. За около 40 минути изяжда 100-110 мл. и това е - голяма част от млякото даваме със спринцовката от сиропа на "Панадол" - от няколко дни се научи да си прави гаргара и сега сме на тази вълна. Толкова АМ пиша, че изяжда макар, че половината отива по лигавника, дрехите, вратлето и понякога в ушите - то е въртене, ритане ... страшна работа. Въведем ли пшеницата мисля сутрин да правя попара с АМ - дано да яде...
Към всичко що е с лъжица проявява интерес първите няколко хапки след това отново започва да се върти в столчето да ръкомаха - винаги трябва някой друг да я забавлява и ако случайно я разсмее да и напъхам лъжицата в устата. На осем месеца е и тежи 6 200 кг.. Има и две зъбчета от около седмица но проблеми с храненето при нея имаме от самото начало.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #491 -: Август 05, 2012, 23:13:18 pm »
Силванче, да ти пратя временно Дани?  :lol: Ама ще можеш ли да ми го изхранишш?  :lol: Нищо не отказва :)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #492 -: Август 05, 2012, 23:32:48 pm »
И ние имаме проблем с храненето - категорично отказва всичко различно от мляко :(. Започва едно стискане на устни, въртене и непрестанен рев. Беше болен и прекъснахме захранването (което тъкмо бяхме започнали) за около седмица и сега се чудя какво да правя. И в началото не беше много въодушевен от пюретата, но криво-ляво изяждаше по 100гр., а сега не мога и 1 лъжичка да го накарам да изяде.
Криси, и ние имахме млечница по езика и му изписаха орален гел Дактарин. Мина с няколко намазвания.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #493 -: Август 05, 2012, 23:44:38 pm »
Силванче, да ти пратя временно Дани?  :lol: Ама ще можеш ли да ми го изхранишш?  :lol: Нищо не отказва :)

Щастливка.Бузана яде само на музика с хорца(може и жива :))или поне на реклами


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #494 -: Август 06, 2012, 04:38:04 am »
криси, ние лекувахме такова нещо два пъти. казвам ние, щото аз имах по зърната, което е всъщност по-неприятното и по-големият проблем, да имаш боцкания или болка при кърмене. иди и виж в kellymom има доста информация. като цяло това е кандида, ако детето си яде (понякога изпитват болка и отказват да сучат) не се прави нищо, но можеш да го мажеш с фунгоцид, не зная името на конкретно лекарство в бг. може да се появи и под памперса под формата на зачервяване и упорит обрив - аз мажа с канестен за възрастни, четох, че се ползва за деца и при ади работи много бързо и успешно, няколко намазвания и изчезва. вземи си да пиеш витамини и спи повече :))
друго не се сещам в момента, ако нещо имаш да питаш, съм на разположение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #495 -: Август 06, 2012, 05:55:48 am »
Вие имали ли сте и лекували ли сте го с нещо?
Ивана имаше. Тук го лекуват - дават Нистатин.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #496 -: Август 06, 2012, 06:36:30 am »
Криси, Елиа също имаше млечница, в началото не обърнах внимание и се прерасна в гъбична  инфекция на дупето. Орално се лекува с Дактарин както са писали момичетата, обтриваш налепите или мажеш на залъгалката и даваш. Ако се появи зачервяване на дупето третираш с клотримазол или имаше един друг мехлем, но ми излезе от главата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #497 -: Август 06, 2012, 09:22:34 am »
До кога е нормално да има нощно хранене бебето?
До сега не ми беше на дневен ред това, Рая беше започнала сама да разрежда нощните кърмения и вечер я хранех веднъж между 4-5 часа, но от близо месец вече имаме още едно нощно кърмене между 1-2 часа, което вече ми се струва много.

Но пък детето се буди с рев и по друг начин не мога да я успокоя, освен да я накърмя - е 1 час носене на ръце, рев и пеене на песнички докато се умори върши работа, но ... след час пак е будна.
Според мен със сигурност се буди от глад, а не от навик, защото суче активно по 10-15 минути, и то доста лакомо :wink:, а не да "цокне" малко колкото да се успокои и да заспи отново.

Знам, че на бебета на АМ може да се сложи малко оризова каша, за да е по-засищато и да си спинкат вечер, ама за кърмаче какво да направя, след като тази оризова каша се разтваря в кърмата, а и Рая не пие нищо от шише?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #498 -: Август 06, 2012, 11:23:53 am »
Силванче, да ти пратя временно Дани?  :lol: Ама ще можеш ли да ми го изхранишш?  :lol: Нищо не отказва :)

Щастливка.Бузана яде само на музика с хорца(може и жива :))или поне на реклами

 :D

Да ви кажа, зодията си има значение, такова скорпионче е, с характерче.И мляко като яде, може да е мноооого гладен, но трябва да има нещо в ръцете да разглежда и яде, и ха го изпусне, пуска и шишето и почва да си търси играчката.Няма момент да си яде спокойно, да не се върти и нещо да си играе докато се храни.Такова нещо, да подпра шишето с възглавница и сам да си хапва, няма как да стане  :) .А за пюретата същата работа, и да не е ял много време, трябва да има забавления, нареждам на масичката на столчето всякакви играчки, и докато разглежда и хвърля, поне отваря устичка, до 100 гр., докато не се сети да се инати, и после се чудя какво различно да дам, някоя кутиика, зарядно  :lol: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #499 -: Август 06, 2012, 12:21:47 pm »
дактарина минава през лигавицата, докато Нистатина не се абсорбира въобще и само повърхностно действа, затова моята пеиатърка го препочита за тези неща и особено при бебета.