0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #420 -: Август 01, 2012, 08:57:55 am »
Аз мисля, че въпреки мрънкането в люлката може да се опитваш да я забавляваш там и да увеличаваш времето постепенно. Един път 10мин, следващия 15, предполагам, че като я сложиш и бягаш по задачи, но така няма да стане(това от опит). Аз спрях да нося чак сега и мисля, че е трябвало да бъда по-настоятелна. Носенето със слинг облекчава наистина. Това, че е естествено да иска бебе непрестанен контакт не означава, че живота спира и ние само си ги гушкаме, бебето трябва да свикне с нашия живот и да се ностроим взаимно.
« Последна редакция: Август 01, 2012, 09:01:20 am от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #421 -: Август 01, 2012, 12:30:22 pm »
Благодаря ви за милите думи :) Ели, да ти ми каза за слинга няколко пъти, аз го купих и него и кенгуруто. Тук е страшна жега и нали със слинга се залепва за моето тяло и след 10 минути тя толкова се е изпотила, че чак косичката и е мокра. И пак страшен рев, защото и е топло. Нито слинга,нито кенгуруто и хресва - плаче в тях. Както ви казах таткото всичко купи от магазина :? Въпреки, че вчера е слижих в кенгуруто, защото не я бях слагала от 2 седмици, да видя как е и не рева, за това днес пак ще пробваме...
Николинаопределено килата не ми помагат, аз почти нищо не съм свалила, имам още 10 някъде :( страх ме е че ако започна диета ще ми спре млякото, което и така имам малко..а за фитнес абсурд в момента, няма на кой да оставя бебето :(
м-инапълно съм съгласна, аз не мога да си оправя веждите и педикюра от 1 седмица вече, имам чувството че тя ако не спи плаче само.
Иначе столчето е такова което се нагася гърба, така че тя е в полу легнагло положение като я слагам в него.
Ако я оставя да поплаче без да я взимам на ръце дали ще престане?

А, и другото нещо което не исках беше палец в устата! Естествено, тя в момента ако може целия юмрук ще си вкара, но като намери палеца и няма по-сладко нещо. Беберон плюе. Реших ръкавици да и слагам..просто знам колко е трудно да се махне този навик, а като видя 4 годишно с палец в устата лошо ми става. На една приятелка е така детето, вижда се че като е несигурно или протесненено или му се карат веднага слага палеца. Няма да ви казвам каква му е горната челюст...
« Последна редакция: Август 01, 2012, 12:33:02 pm от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #422 -: Август 01, 2012, 12:55:23 pm »
Криси, остави ги педикюра и веждите, аз днес си лакирах краката за първи път  :D има и такива бебета, някой го израстват по-бързо реването, други не. За смукане на палец и аз много се страхувах и упорито вадех ръката и слагах биберон-него все ще го взема някак си, а той така и не го заобича, но поне го успокоявам с него от време на време. От сегашните си наблюдения смятам, че за 2-3 дни се отучват от носенето, но той вече е голям и всяко бебе си е личност с индивидуален характер  :)
Мисълта ми е, че не е момент за мисли от рода на Колко го исках това бебе, Каква лоша майка съм и т.н. Вземаш решение според ситуацията и се надяваш нещата да се наредят.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #423 -: Август 01, 2012, 16:04:37 pm »
Криси, при нас Андреа си смуче палеца, а биберон от малка не искаше. ДОкаот Ивана от новородена беше с биберон и и го махнах на 6 месеца без проблем.  Обаче сега с Андреа сме стигнали до там, да не е толкова много. Смуче го като няма какво да прави - примерно като се вози в колата. Обаче ако и се даде нещо в ръцете да се занимава и спира да го смуче. Та така само мисля, че може да се отучат от този палец - да са им заети ръчичките. Дърпането не става, слага си го отново. Андреа през деня е непрекъснато заета и няма смучене, освен като заспива и то не винаги. Така че не се притеснявай чак толкова, просто гледай да и даваш нещо в ръцете да си прави, че колкото по-рано се отучите, толкова по-добре.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #424 -: Август 01, 2012, 21:22:22 pm »
криси, сега е мой ред да се оплача, да видиш, че и след година и три месеца все се намира за какво да се кахъриш - моя приятелка е запалена на тема фитнес, тук във фитнеса има ясла, където можеш да си оставиш децата за два часа да ходиш да се движиш. записах се станах член, ходих да плувам веднъж. голяма гордост, ади - пич, не плаче, всичко наред. оставих я днес след половин час дойдоха да ме извикат, че плачела. като ми каза - ами тя иска само да я носим на ръце, пък ние не можем, че имаме 10 деца и само плаче, сърцето ми се скъса. от есента искам не искам ще ми се налага да я оставям на някого за по два часа всеки ден, цял ден се чувствам като абсолютен престъпник, хем с ума си знам, че всичко й е наред, просто й се е спяло и затова е бил зорът. та мисълта ми е, не знам дали те трябва да свикват с това да не са носени на ръце постоянно, но ние със сигурност трябва да свикваме с идеята, че все ще си мислим, че сме криви. от друга страна, ако на нас ни е гадно, това значи, че на тях не им е, просто ние понасяме кофтите емоции вместо тях, което си е нашата работа. така, че всичко е наред, спокойно и веждите и педикюра ще си оправиш, някой ден, когато тя спи и ти решиш, че това е по-важно от това да измиеш чиниите, примерно, което според мен си е напълно правилна подредба на приоритетите.

пп - съжалявам, че се повтарям за слинга и кенгурото, ще взема да отворя една нова тема, най-накрая
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #425 -: Август 01, 2012, 22:49:23 pm »
м-и радвам се като казваш "някои го израстват по-бързо" вдъхва ми надежда, че някога ще престане да плаче и да се чудя какво и е  :D :D :D То аз всичко май съм забравила за момента, дните ми минават като часове. Като гледам снимки от април, не мога да повярвам че бебето ми е било толкова малко...:)
Бобиопределено с биберона е по-лесно, все можеш да го хвърлиш и това е..с пръсчето не става. Казаха ми че ако не заспивала с него, не било още трагично, можела и сама да се отучи като почне да си слага всякви играчки и дрънкалки в устата...ще видиме. Сега слагам ръкавиците и така не смучем палец :)
Между впрочем има много лесен трик за махането на биберона - като го срежеш на едно две места и престава да се получава вакум и те веднага ги плюят :) не им харесва вече :)
Ели ех така е, в Лондон са ги измислили нещата - фитнес с ясла :)) Иначе те разбирам, истината е че на колкото и да е години детето, винаги ще си му майка и винаги ще си му нужна за нещо :) Нормално е :) А за слинга въобще не се притеснявай, жалко че при нас не тръгнаха нещата с него :(


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #426 -: Август 02, 2012, 13:21:45 pm »
криси, както с всичко при бебетата много зависи от детето и от продукта и трябва да се пробва. ако искаш пиши ми на лични какъв слинг имаш и какъв е проблемът, най-често хората слагат бебето в слинга и чакат да видят какво ще стане и бебето ревва. слагаш го и почваш да си вършиш някакви неща или излизаш на разходка. също така ако искаш мога да ти дам моя да пробваш различни видове, но ще съм в бг чак септември. но може би около теб има хора, които ползват и можеш да вземеш от тях, да видиш кой ще ви пасне?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #427 -: Август 02, 2012, 14:03:18 pm »
Ели, аз съм обратния вариант. Умишлено не е носен и не знае какво е това носене на ръце. Аз изпитвам вина, че не е гушкан.  :?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #428 -: Август 02, 2012, 14:15:06 pm »
Аз да ви кажа честно , макар че е още рано и бебка след два дни ще стане на два месеца  гледам да не я нося на ръце през деня много . Чак изпитвам вина и аз , ама пък се страхувам да не свикне така . Иначе вечер като се криви се носим , обаче в тия жеги виждам , че даже й е некомфортно и на нея и я оставям на дивана при нас . Иначе като се нахрани я оставям в кошарата и тя сама си кротува . Казват ,че това е временно положение , но за сега сме така  :D!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #429 -: Август 02, 2012, 14:57:15 pm »
Момичета,по бузките на Жаклин се появиха ситни пъпчици с гнойни връхчета,дали е от жегата?С какво да мажа или да чакам да минат?Днес сме на консултация ще питам и лекарката.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #430 -: Август 02, 2012, 15:23:24 pm »
Момичета,по бузките на Жаклин се появиха ситни пъпчици с гнойни връхчета,дали е от жегата?С какво да мажа или да чакам да минат?Днес сме на консултация ще питам и лекарката.
[/quote

Най-вероятно бебешко акне, седиш и чакаш.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #431 -: Август 02, 2012, 15:27:34 pm »
Дидомира, според мен няма как да се разглези детето. Просто сега е малко и има нужда да го носиш. Като порасне и почне да тича, нещата ще стоят по друг начин. Лично мнение, с което не задължавам никого.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #432 -: Август 02, 2012, 16:55:38 pm »
Дидомира, според мен няма как да се разглези детето. Просто сега е малко и има нужда да го носиш. Като порасне и почне да тича, нещата ще стоят по друг начин. Лично мнение, с което не задължавам никого.
Да и мен така ме успокояват, че след няколко месеца (6-7) ще ми се иска да я нося, а тя само ще се чуди къде да се завре :) Така ме беше страх и да я целувам по лицето, ама после ми казаха - целувай докато дава, и от тогава не се спрях...сигурно по 200 целувки отнася на ден, ама не мога да се сдържам, а тя вече се залива от смях като я целувам и още повече ми се иска :)

Ели аз живея във Франция, едва ли ще мога да взема твоя, но благодаря ти много за предложението :) иначе моя слинг го върнах, беше като един голям бял парцал  :D :D Тя седеше в него, даже заспиваше в него, но проблема беше през деня тук е сигурно 40 градуса и като я долепя до мен в слинга и двете се изпотявахме страшно, всеедно във сауна да си облечен с дрехи. И тя от това че и е топло много ревеше, чак косата и ставаше мокра...

Аз от както ви се оплаках тя за взе да седи мирно в новия стол :) Вече само ще ви се оплаквам за всичко  :D :D

Дидомира при мен беше обратното, бебето само го гушках когато е будно, спеше в леглото само през нощта...Сега сигурно за това си я нося...Незнам, всички казваха че до 3 месеца не можело на нищо да се научи и имало нужда от близостта на майката.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #433 -: Август 02, 2012, 16:56:46 pm »
Момичета,по бузките на Жаклин се появиха ситни пъпчици с гнойни връхчета,дали е от жегата?С какво да мажа или да чакам да минат?Днес сме на консултация ще питам и лекарката.
Tedi, i nie imahme kato malki.Ne si spomnqm dali imaha vrah4eta, no bqha mnogo :-(  Pediatarkata mi be6e kazala da gi maja s srebyrna voda i te postepenno se mahnaha, q ot vodata, q ot samo sebe si. Ne kaza bebe6ko akne- ne6to drugo be6e, no ni6to seriozno.
P.P. Sorry 4e pisha na latinica,ama ne6to kompa se precaka :-(((


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #434 -: Август 02, 2012, 19:21:16 pm »
хехе , не ме разбирайте погрешно  :D! Аз това бебе съм го чакала 15 години и има си хас да не я гушкам. Исках да кажа, че през деня когато яде и знам ,че ще спи не я разнасям , а я оставям в кошарата и така сама си се приспива . Ако реве само ходя и през кошарата и й говоря .Иначе умираме да я целуваме /особено баща й /, щото и бузките й бая са си големички .Ето днес например реших да я взема в мен та да види и тя свят , до като бяхме навън ... еми после не мога да я оставя в количката , спука се от рев  :D.
« Последна редакция: Август 02, 2012, 19:22:51 pm от Дидомира »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #435 -: Август 02, 2012, 21:54:12 pm »
Къди,какво е това бебешко акне,колко може да продължи?Лекарката ни изписа Елоком,крем който съдържа кортикостероиди ине  трябва да се ползва повече от 4 дни,по едно намазване.Дано помогне,пъпчиците сега са още повече.Иначе да се похваля,че сме наддали 500 гр за 11 дни и вече тежим цели 3 килца:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #436 -: Август 02, 2012, 22:42:50 pm »
теди, бебешкото акне е съвсем нормална реакция на кожата на променената среда, няма нищо общо и не е предиктор за акне като възрастен, няма нужда от никакви кремове (особено от кортикостероиди), маха се само, ако толкова много ти пречи на естетическото преживяване, можеш да пробваш с много разтворено мляко от чаено дърво или сребърна вода или просто кислородна вода (тоест неща, които са естествен антисептик (но пак да кажа - разтвор на...). но почти всички бебета имат, моето включително, пък ела сега да й видиш кожата каква е прекрасна.

криси, дидомира, аз съм от онези, които смятат, че гушкането не може да създаде проблем, освен ако е недостатъчно :). та си се гушкаме, носим и всички екстри, според мен те затова са направени бебетата. моето си стоеше в количката ама докато се осъфери, сега от поне 6-7 месеца не съм въобще ползвала количка, много по-удобно ми е да я нося. криси, виж късите слингове - те са наполовината на парчето плат, за което ти говориш и си я носиш на хълбок, но при тези температури с ии без слинг все ще й е топло.

моята девойка сега е на тема катерене, няма спирка, столове, маси, ужас. така ми липсва бебешката фаза :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #437 -: Август 02, 2012, 23:26:51 pm »
Къди,какво е това бебешко акне,колко може да продължи?Лекарката ни изписа Елоком,крем който съдържа кортикостероиди ине  трябва да се ползва повече от 4 дни,по едно намазване.Дано помогне,пъпчиците сега са още повече.

Това ще отшуми без каквото и да било лекарство за няколко седмици.
Не бих дала в никакъв случай кортикостеориден крем.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #438 -: Август 03, 2012, 00:26:55 am »
Аз да споделя моя опит със отучването от лапане на палеца...
Не помня кога за пръв път синът ми започна да си смуче палеца, но си беше още бебе. Кърмен е до година и 7 месеца, не успя да се научи на биберон. В първите месеци нямахме проблем всъщност, пиеше и от шише и смучеше залъгалка, но постепенно отказа и двете. Може би тогава започна да си лапа пръста. Смучеше го основно преди заспиване, когато е нещо неспокоен /това отпадна бързо/ и когато види цип :) не знам защо този навик с ципа.... спи с чувалчета с цип....но това е друга тема :)
В началото си мислех, че с времето сам ще се откаже, даже бях чела разни майки да твърдят, че едва ли не е добре за психиката му да го оставя да си го смуче, тъй като това му действа успокоително, но мен започна да ме притеснява това, че му излезе доста солиден мазол на пръста. Накрая беше станал като брадавица- твърд, сух и грозен... Със зъбите не се виждаше все още да има проблем, но започнах да си мисля, че ще си изкриви по-скоро пръстчето.
Един ден реших, че ще започвам да слагам лепенка. Беше навършил 2 години и 3 месеца. Обясних му предварително, съгласи се...нямаше драми. Купих едни шарени детски, харесаха му :) Да, обаче се научи да смуче другия пръст :) Не го очаквах. Имах спомен, че като дете баща ми ми превързваше палеца с бинт, за да ме откаже от същия навик. Другия пръст ми се струваше като чужд :) За отрицателно време стана мини-мазол на девствения :) Естествено стартира стерео-лепенето :)
Костваше ни около месец докато напълно зарязахме неприятния навик. Още месец мина откак махнахме последните лепенки, но мазола все още личи леко. Е, имаше моменти, в които правеше сцени малката маймуна, но с увещания и дълги разговори, успявахме да се справим.
Сега се хвали на всички колко голям е пораснал и как не си лапа вече пръста и е гладък и хубав :) На мен пък ми падна камък от сърцето :)
Дано съм помогнала на някой с тази дълга и скучна история :)



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #439 -: Август 03, 2012, 00:43:36 am »
Снимка на "маймунката"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.