0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #980 -: Октомври 30, 2012, 14:28:14 pm »
добре де, в този ориз не може ли да сложиш малко морков, малко пилешко месо, да стане като манджичка, не като супа, например.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #981 -: Октомври 30, 2012, 14:32:43 pm »
Така го давам, пиле с ориз с моркови и кромид, но пилето го плюе, само ориза хапва.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #982 -: Октомври 30, 2012, 14:55:53 pm »
Пасирай пилето с бульона и го прибави към ориза.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #983 -: Октомври 30, 2012, 15:20:17 pm »
Силванче, все го обвиняваш детето, че е злоядо  :wink:
Колко килограма сте?

Аз не насилвам с яденето! Има си и по-злояди деца, на тях може би е нужно по-малко количество храна. Не "пробутвай" храна!!!!!!! Пробвай, предлагай - ако иска - добре, ако не - следващия път пак пробвай! Не го тормози детето! Особено сега - като му е раздразнено стомахчето! Колкото иска, каквото иска! Той си го набавя необходимото за организма.
И между другото - моя дЗвер като беше на около годинка и 2-3 месеца - имаше период от около 2-3 месеца - ядене не беше вкусил  8O Вярно - караше на плодове известно време, по едно време и тях отказа, давах му "боклуци" така да се каже, само и само да хапне нещо. И един слънчев ден - у баба си си изяде цяла чинийка манджа  :lol: Ами човека огладнял! А между другото - като ни беше този период на неядене, аз естествено предлагах периодично, но като не иска - не моля! И като му огладня дупЕто - наяде се човека!
Така че - не го "тъпчи"! Пък и  зъбите си ги мъчат децата по това време - не им е лесно и на тях  :wink:

А и аз използвам трика на "прияждането"  :wink:
Като му дойдат дните на неядене, аз си сипвам /или взимам/ и започвам да ям, без да му давам на него. Той ме гледа, гледа, гледа и започва да си иска / намират си начини, даже и да не говорят още :lol:/. Та така ми е изяждал яденето от чинията, без да го подканям!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #984 -: Октомври 31, 2012, 13:12:37 pm »
С молба за съвет от Бъри:
Докторе, дъщеричката ми (на 2 месеца е) от 10-на дни дори вече 2 седмици е с хрема и в следствие на тази хрема, когато падат сополките назад кашля. Преглеждана е няколко пъти от педиатърката й и от неонатоложка - гърди винаги чисти, пуснахме и носен секрет, отново чист (изолира се стафилокок епидермис - нормална флора).
От изписаните лечения - вит.С, калиев глюконат и т.н. не съм давала нищо следвайки насоки научени от Вас. Това което правя е само инхалации с физиологичен р-р за да не слезе хремата надолу и аспирации на нослето. Хремата обаче се задържа вече доста дни и бих искала да Ви попитам - има ли нещо друго, което мога да направя в случая.
Само на кърма е, но имаме и рефлукс, който предполагам че затруднява излекуването на хремата.
Моля ви за мнението Ви Докторе.
Благодаря предварително!

п.п. днес отложихме и ваксинациите(всъщност хремата противопоказна ли е за ваксиниране?)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #985 -: Ноември 02, 2012, 10:28:26 am »
Ваксините не се отлагат заради това.
Иначе- аспирирате.
Обикновено за 10-ина дни минава.
Иначе- може да е нужен АБ, нищо че не се изолира нищо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #986 -: Ноември 02, 2012, 10:41:05 am »
Д-р Бърди да разбирам ли, че при нормална флора(носен и гърлен секрет) бистри секрети, само слагаме физиологичен разтвор и аспирираме.И ако не мине за около 10-на дни, тогава търсим някакво лечение(напр. АБ както сте написали).

(това искам да си го изясня един път за винаги и да си го запиша :-) )


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #987 -: Ноември 02, 2012, 22:13:14 pm »
Д-р Бърди, много ще съм благодарна за коментар на ситуацията при нас:
Малко ще е дълго, но две седмици трудно се събират в два реда, а съм доста объркана от случилото се.
Рая две седмици е с разстройство, като една си бяхме в къщи и една прекарахме в инфекциозна болница, днес ни пуснаха, но не съм никак сигурна в лечението, което ни приложиха и в това, че детето е здраво.

Първото което направих като започна разстройството (понеделник) е детето да бъде само на кърма, колкото може да изпие хидратин-алфа и по съвет на лична и едно прахче ентерол. На следващия ден резултата беше влошаване и редки и слузести изпражнения през по-малко от час. Посетихме смешен кабинет - върнаха ни в къщи и да пазим диета - моркови с ориз за обяд, другите хранения кърма, и да си пием ентерола. Временно се подобри детето (сряда и четвъртък) и всичко от начало.

Заведох пак на лекар (петък), преглед - спокойно коремче, детето е в добро състояние, занесох ако за изследване на салмонела, дезинтерия, е-коли и посявка. Отново ни върнаха в къщи - да пие гентамицин 3х1 ампула. През цялата седмица детето не дава признаци нещо да го боли, има апетит, весело е, играе. Сутрин в 6 и 9 кърмя, на обяд зеленчуково пюре (домашно), след обед каша без плод, в 8 и през нощта колкото се събуди все кърмя. Разстройството не минава, над 10 памперса на ден.

Приеха ни в болница (събота), лечение по 2 банки глюкоза + още нещо си и пробиотик и диета. Рая не се подобрява. Салмонела, дезинтерия, е-коли и ротавирус - отрицателни. Детето за обяд яде картофи, ориз, след обед банан и бисквити. Следобедите се подобрява, вечер след като я накърмя се почва едно дрискане, и така продължава няколко часа след последното кърмене в 9 сутринта. Тя отказва да пие лечебната Хумана, както и всяко друго АМ, лекарката ме накара да спра да я кърмя, първо среднощтните кърмения и това в 9 сутринта, след ден и това вече и сутрин и въведох храна :? Още на следващия ден без кърма нещата се подобриха. В последствие се оказа, че в акото се изолирала Клепсиела Пнеумонас (може да го пиша грешно), за което Рая пи прахчета нелидикс (3дни 3х1), които бяха назначени преди да е готов резултата. Не ни изписаха антибиотик по антибиограмата.

Лекарката започна да ми говори за алергии, непоносимост към белтъка, консулти с гастроенреролози. От 3 дни детето не пие никакво мляко, изхожданията намаляха, консистенцията им се нормализира почти, казаха ми да продължа с диетата още два дни (попари, бисквити, банани, ориз, картофи, пилешко месо, макарони, печени ябълки, брашняна каша) и после да разнообразявам. Но аз въобще не знам как да продължа да храня детенцето си - личната ми заговори за безлактозни млека, хипоалергенни АМ, отново гастроентеролози, между временно и без това малкото ми кърма почти спря.

Май написах всичко много объркано, но това меню и такова хранене никак не ми се връзва на 7 месечното ми бебе, а адски ме е страх да не започне разстройството отново, и да трябва да се върнем в болницата - не могат да й намерят вени, все се пукат, час и половина слагаха абокат, онзи ден трябваше да го сменят, отново близо час го дупчиха детето - безуспешно, цялата е на решето :(.

Каква може да е връзката между кърменето и разстройството? Възможна ли е тази теория за алергии и лактозни дефицити?
Как да продължа да храня детето? Ако някой преди две седмици ми беше казал, че Рая ще яде брашняна каша щях да му се изсмея...но в отчаянието си правех каквото ми кажеха лекарите.
Какво мляко да дам - тя категорично отказва АМ, имам ли причина да се притеснявам, че има непоносимост към млякото, при все че 7 месеца е кърмена и не е имало проблеми.

Извинявам се още веднъж за дългия и объркан пост.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #988 -: Ноември 03, 2012, 22:06:04 pm »
Д-р Бърди, искам да попитам имате ли в практиката си наблюдения върху деца със Синдром на Силвър Ръсел?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #989 -: Ноември 07, 2012, 09:23:23 am »
Момичета , имам нужда от съвет пак .
Беба , както виждате вече е на пет месеца .Мислех , че колкото повече расте , ще се заиграва вече .Да , ама не .Положението даже е по -зле.Не мога и вече да я разнясам по два часа на ръце , че тежи доста . Тя до преди това си стоеше в шезлонга поне , ама сега и това нещо не ще . Активната гимнастика хич не я отразява и още като се събуди , а то е след 30 мин точно почва да мрънка . Не зная какви занимания да й измислям и какви играчки да й слагам. Постоянно и говоря и опитвам да й отвличам вниманието , но уви ...
Кажете ми при вас как е било ?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #990 -: Ноември 07, 2012, 09:58:31 am »
Момичета , имам нужда от съвет пак .
Беба , както виждате вече е на пет месеца .Мислех , че колкото повече расте , ще се заиграва вече .Да , ама не .Положението даже е по -зле.Не мога и вече да я разнясам по два часа на ръце , че тежи доста . Тя до преди това си стоеше в шезлонга поне , ама сега и това нещо не ще . Активната гимнастика хич не я отразява и още като се събуди , а то е след 30 мин точно почва да мрънка . Не зная какви занимания да й измислям и какви играчки да й слагам. Постоянно и говоря и опитвам да й отвличам вниманието , но уви ...
Кажете ми при вас как е било ?
При мен Ивана точно преди да започне да лази беше най-трудна, понеже не стига, че искаше да я нося, ами и искаше да ходя, понеже тя нали не може да ходи, а иска да разглежда. Както приклекнех да сядам и започваха писъци ... и аз ходех, какво да я правя. Андреа не беше така, но пък тя сега миналата седмица ми изкара 5-6 дена само на ръцете, направих бицепси ти казвам. Беше болна, отит, температура, повръшане и на всичкото отгоре и и израстваха 4 зъба наведнъж и просто не искаше да чуе да я оставиш. дори и като мина температурата и повръането, още 4 дена изкара така, вероятно заради зъбите. Ако се опитах да я оставя следваше истерия въпреки, че иначе е много слънчева и ходи и си играе сама. Ходех си до тоалетната с нея и там пак викаше като я сложа да стои, ама за малко нямаше как. Та не се притеснявай, още колко ще носиш... живи и здрави да са само. Мисля, че като започне сама да може да се движи ще ти поолекне, понеже вече няма да има нужда непрекъснато от твоите крака да я разхождат. Защо не пробвчаш в къщи да я разхождаш с количката?


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #991 -: Ноември 07, 2012, 10:03:45 am »
Боби , и в количка не стои .
Направо се заричам , че и на вън няма да я водя вече . Вчера я изкарах и хем вече по съвет на педиатъра я изправям леко , пак реве . В чудо се виждам от скоро . Никъде не ще да стои , то даже и като я разнясам и писва , та затова се чудя какви занимания да й измисля и аз .
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #992 -: Ноември 07, 2012, 10:18:56 am »
Ха, ха Дидомира, същия въпрос и аз се канех да питам момичетата. И ние сме като вас, точно както го описваш, с тази разлика, че Боби на 15 ще направи три месеца. За около 5-7 минути стои на активната гимнастика и само иска да го разхождам из стаите да гледа, не може да държи още дрънкалки и не ги отразява много. Над леглото висящите играчки ги заглежда, но за кратко. Опитвам се в нета да търся игри и занимавки за бебета като нашите, но Бобо мрънка и това не мога да свърша :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 10:23:21 am от ivetod »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #993 -: Ноември 07, 2012, 10:24:12 am »
Ха, ха Дидомира, същия въпрос и аз се канех да питам момичетата. И ние сме като вас, точно както го описваш, с тази разлика, че Боби на 15 ще направи три месеца. За около 5-7 минути стои на активната гимнастика и само иска да го разхождам из стаите да гледа, не може да държи още дрънкалки и не ги отразява много. Над леглото висящите играчки ги заглежда, но за кратко. Опитвам се в нета да търся игли и занимавки за бебета като нашите, но Бобо мрънка и това не мога да свърша :)

Ами,Иве , да не те плаша , ама нищо не помага . Сложила ли си на кошара примерно въртележка , която да свети и да се върти ? На тази възраст Ния се заглеждаше по нея вече .Аз си мислех ,че сега като хваща вече играчките сама ще се заиграва , но уви .... Да не говорим ,че сега пък явно шезлонга нещо й става тесен , та и там не изкарва много .
Аз обаче съм се заела сериозно да я оттуча от това носене , защото страшно много ме боли кръстта вече . Постоянно си играя с нея , но тя още повече се размрънква ...
Въобще ще постигна ли нещо и аз не зная , ама ...кой ли пък е казал ,че е лесно  :D!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #994 -: Ноември 07, 2012, 10:46:42 am »
Да, никой не е казал, че е лесно,а и ми харесва да го гушкам и да го разхождам /даже си вземах кенгуру и така сме вече вкъщи/, но е добре да има и моменти в които сам да се заиграва. Има въртележка и над леглото, което спи, и в хола, където има кошарка, уж за игра, даже там музиката не е приспивна, а весела. Там, обаче изобщо не иска да стои, дори за минута. На земята постилам одеяло и аз сядам а той ляга и правим гимнастика, показвам му играчките, книжка с големи картинки и чета римушките. Интересно му е, но ми се иска за минута понякога да го оставя, поне за тоалетна :)
По повод количката, както пише Боби, ние навън спим в количката, но само, когато се движи, в момента в който спре движението, се събужда. Аз сигурно няма да съм от майките, които си пият кафето с приятелки в кафенетата. Трябва да вървя, но какво пък, поне ще е добре за фигурата ми :)

Все пак приемам предложения за игри и занимавки.
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 10:48:14 am от ivetod »