0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #940 -: Октомври 22, 2012, 22:12:14 pm »
Нашто бебе си се събужда на 3 часа(заспива в 21 или 22.00,после става в 12 или1.00,после в 3.00 или 4.00 и накрая,за да ми е гадно-в 6.00 или 7.00.
Това са си точно 4 кърмения за денонощието.Денем не пускам :D.
Обаче пък ме оставя да си свърша нещо до 10.00-11.00.
И спи в креватче.Като се размърка ставам,взимам я при мен(тати е в другата стая).Като се наяде пуска и заспива.Пренасям обратно.Понякога ми се спи много и задрямвам до нея :oops:.А тя ми бута пръсчета в устата и носа да ме буди.
Вода хич не пие...не знам колко са течностите :o


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #941 -: Октомври 22, 2012, 22:31:43 pm »
Кога всъщност положението е критично, как да преценя?

Как да прецениш? Ами след като завършиш медицина и практикуваш известно време с деца - вероятно ще можеш да прецениш. Дотогава - това преценят отговарящите на описаните условия. Сериозно, щом са те насочили натам - заведи детето, ако преценят че сте за прием - ще ви приемат, ако не е за болница - ще ви пратят обратно у дома с предписано лечение и вероятно указания да го водите за наблюдение. Нищо кой знае колко страшно няма в лечението, обикновено ги оводняват, /което е много важно в такива случаи/, следят да се храни подходящо за състоянието си и ако се налагат някакви медикаменти - те ги дават. Не е приятно, все пак болница, но не е и нещо страшно и ужасно.

Момичета, направо сме за отваряне на подфорум "Как да спят тези деца и ниееее?!!"  :lol: :lol: :lol:, с подтеми: сами, с придружител, в кошара, в легло, в хамак...и там кой както иска нали...

Елена, мерси че питаш - спах като "жена с дете". Неудобно и с мазохистично удоволствие, че все пак спя с детето си. Като избръмча много - това си повтарям все, като мантра. Откъм 3.30 до 8.30, само с две събуждания в този период - доволна съм. Днес си свърших доста работа, а новия си коректор за сенки под очите просто го обожавам!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #942 -: Октомври 22, 2012, 22:41:44 pm »
Силванче, лечението  се състои в започване на система да вакарат течности, ако детето не пие и вече в каквото там преценят за диарията.  Ако си пие, вече по тяхна преценка може и да решат да не започват система.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #943 -: Октомври 22, 2012, 22:59:14 pm »
Сериозно, щом са те насочили натам - заведи детето, ако преценят че сте за прием - ще ви приемат, ако не е за болница - ще ви пратят обратно у дома с предписано лечение и вероятно указания да го водите за наблюдение. Нищо кой знае колко страшно няма в лечението, обикновено ги оводняват, /което е много важно в такива случаи/, следят да се храни подходящо за състоянието си и ако се налагат някакви медикаменти - те ги дават. Не е приятно, все пак болница, но не е и нещо страшно и ужасно.


Абе за доброто на детето ми бих изтърпяла. Но не е точно така, гонят се материални интереси. От единственото ми (безсмислено според мен) влизане в болница, вече съм много лошо настроена към лекарите в болницата. В спешното лекарката ми казва ми сигурно не е опасно, но... ако си идете е на ваша отговорност. В отделението топла вода 2 пъти дневно не се знае кога и само на мивките, хлебарки, мръсотия, лелката идва да мие(без да мете) в 10ч вечерта и разсмърдява с един парцал. Но наистина 8-9 памперса са доста и е добре да се вземат мерки. Доста педиатри изписват хидратиращи прахчета и ентерол, вие нищо ли Силванче?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #944 -: Октомври 22, 2012, 23:11:36 pm »
м-и, тя Силванчето още вчера писа, че и ентерол и смекта дава и оризова водичка и чай от шипка, и АМ за диария... Ама въпреки всичко това - четеш сега. Наистина ми е чудно понякога дали четете избирателно, или не помните дълго?

Държавна болница си е гнусна мизерия, няма нормален човек на който да му се влиза там, ако може да се избегне. Ама понякога не може и не е добре да се "ослушваме". Материален интерес да вземе дете в инфекциозно - няма никоя болница (а те са ТД все пак), в това бъди 100% сигурна. Обикновено гледат, ако не е много зле - да го пратят за домашно лечение. Отделно, че при малки деца - състоянието се променя в рамките на часове, или половин час понякога - никой лекар с акъла си не поема риска да те прати у дома, ако не е 90% убеден, че не е сериозно. Ако е 50/50 положението - най-добре под наблюдение когато говорим за бебета.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #945 -: Октомври 23, 2012, 00:35:12 am »
силванченце, щом като пие дори и малко вода, хидрасек за бебета? то е тъкмо при такива случай - разстройство и обезводняване. виж го как ще е през нощта, не пречи да отидеш утре и да видиш какво ще ти кажат, но в края на крайщата си на макс 30 мин от болница, не е като да си в средата на нищото, така че виж какво ще е състоянието нощес и утре и заедно с лекар ще решите какво ще правите.

кисела, денем с какво се храните?

иванита, помня мен колко ме болеше кръста и ми беше тежко в началото като се опитвах да спи в креватче, та мога да си представя, пък и ще става все по-трудно при теб, да сте живи и здрави, мислиш ли, че ако махнеш решетката, той ще излиза от леглото да се разхожда, защото това би могло да е вариант и примерно решетка на вратата му, ако е в собствена стая (съжалявам, ама ми е трудно да запомня кой как спи).

да питам нещо, различно от съня - прави ми впечатление, че ади прави значително повече ушна кал в едното ухо, понякога си го чеше, но досега, да чукна на дърво не я е боляло. почиствам като видя, но се чудех дали на друг се е случвало и трябва ли да се притеснявам.

лека ви нощ
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #946 -: Октомври 23, 2012, 06:58:05 am »
Майка ми ни е лекувала диарията с чай от нарови кори. Много ефикасно е за нас, от една чаша затяга. Разбира се, може би зависи от какво е причинена тази диария, ние редовно като отидехме на море получавахме и се лекувахме успешно.
На болните - бързо оздравяване и  по-малко болничен престой!
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 07:01:07 am от orchidblossom »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #947 -: Октомври 23, 2012, 08:33:09 am »
Яде всичко(почти).Домашно приготвена,прясна храна.Три хранения.
Обаче НЕ давам захар и сол :D.
Никакви бисквитки,мед,или шоколад.
яде задължително плодове и зърнени,кисело мляко,зеленчуци,месо,яйца.
3 хранения по 200 грама.Компромис правя само с едни сухарчета,които са малко посолени,ама много ги харесва Бузана.


Заспива си от въздуха.Както играе-слага главата и заспива.Понякога и на пода ми е заспивала :D.
Говоря и за обедния,и за вечерния сън-не приспивам!
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 08:35:57 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #948 -: Октомври 23, 2012, 08:55:35 am »
Тази нощ се случи нещо невиждано до сега- Дани спа от 22ч до 7.15ч, без да се буди за хранене, без да издаде звук дори, щом не ме е събудил. И тати не е хъркал  :lol: Направо се зачудих да не съм заспала в съседите  :lol: Явно инхалациите вчера го успокоиха.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #949 -: Октомври 23, 2012, 09:04:04 am »
За тази година и 3 месеца съм имала точно 3 такива нощи :D.Дано не е инцидентно,че да ти завидя благородно


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #950 -: Октомври 23, 2012, 09:06:51 am »
Елена , на Ния винаги едното ушле е по -мръсно от другото и има повече ушна кал.И аз съм се чудела защо така , но на нея едното й ухо е малко по клепнало от другото , така се роди . Постепенно се оправя ,де , но като не се въртеше толкова я слагах на другата страна , че все го прищкрипваше .

Това със съня и аз се чудя тия дни на беба . Два дни спи по 4 часа през деня , като се буди няколко пъти и пак заспива  . Направо не е присъщо за нея и само ходя да я гледам диша ли .А снощи като откърти в 20 и 45 , та до 7 и 30 часа сутринта . Май е някакъв период , мисля и дано продължи повече  :).
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #951 -: Октомври 23, 2012, 09:11:43 am »
Жбрул пропуснала съм лекарствата  :oops: Паметта наистина ми е зле след раждатено, още го отдавам на хормони.
Мишле  :lol: добре спят съседите значи.
Елена и моят син си чеше от време на време едното ухо и вадя повече ушна кал от там, но също не е имало проблеми.
Кисела как 3 хранения, аз давам 4 и 1 път кърмя през деня. Бисквитки 1-2 сутрин преди закуска, мисля, че е навик или игра. Не винаги ги изяжда, но ме води до шкафа и ми казва "бъкъхъкаа"
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #952 -: Октомври 23, 2012, 10:17:23 am »
Ами 3 пъти-нямаме вечеря.Това педиатърката ни препоръча.И сутрин в 8.00 си е кърма


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #953 -: Октомври 23, 2012, 10:23:53 am »
Тази сутрин имаме един преливащ и един пълен памперс и 50 грама изпита вода, диване с диването не иска да пие.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #954 -: Октомври 23, 2012, 13:52:38 pm »
силванченце, то при вас вече е обед, но ако не намалява броят на памперсите, заведи го на лекар пак. как е самият той?

мерси за "ушните" споделяния.
кисела, строг режим си наложила  :wink: не знам как да даваш течности, около ади винаги има вода в някаква чаша, често моята и тя като ме види да пия си иска. сигурно при вас това не работи?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #955 -: Октомври 23, 2012, 15:40:21 pm »


иванита, помня мен колко ме болеше кръста и ми беше тежко в началото като се опитвах да спи в креватче, та мога да си представя, пък и ще става все по-трудно при теб, да сте живи и здрави, мислиш ли, че ако махнеш решетката, той ще излиза от леглото да се разхожда, защото това би могло да е вариант и примерно решетка на вратата му, ако е в собствена стая (съжалявам, ама ми е трудно да запомня кой как спи).



Елена, писах в седмичната тема какво мисля да правя.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #956 -: Октомври 23, 2012, 18:25:56 pm »
иванита, добре, ще ида да погледна, че аз седмичните ги пропускам.
силванченце, как сте?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #957 -: Октомври 23, 2012, 21:22:43 pm »
Абе, Силванче, абе, момиче! Как можеш да си държиш обезводненото дете още вкъщи???  8O Марш към инфекциозна, ако не си отишла!!! Кое ти е по - важно животът на детето или няколко дни престои в мизерната обстановка, където ще възстановят и върнат от онзи свят детето? Какво чакаш, толкова да се обезводни, че в кома ли да изпадне? То, бива безотговорност, твоето на нищо не прилича!!!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #958 -: Октомври 23, 2012, 22:14:27 pm »
Ами 3 пъти-нямаме вечеря.Това педиатърката ни препоръча.И сутрин в 8.00 си е кърма
Помислих, че сте разредили дневните хранения  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #959 -: Октомври 24, 2012, 06:23:19 am »
Абе, Силванче, абе, момиче! Как можеш да си държиш обезводненото дете още вкъщи???  8O Марш към инфекциозна, ако не си отишла!!! Кое ти е по - важно животът на детето или няколко дни престои в мизерната обстановка, където ще възстановят и върнат от онзи свят детето? Какво чакаш, толкова да се обезводни, че в кома ли да изпадне? То, бива безотговорност, твоето на нищо не прилича!!!
Присъединявам се.