0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #900 -: Октомври 21, 2012, 09:08:27 am »
че не просто ти си изтощена, ами нещо с детето ти (тоест, с начина, по който го отглеждаш) не е наред прави нещата още по-трудни.

това пък защо? опити да й вменяваш нещо ли?
радвам се, че "хипарските" работи ти харесват и сега четем тях във всеки твой пост
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 09:10:28 am от midge »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #901 -: Октомври 21, 2012, 09:14:02 am »
Дидомира ако са крусти има шампоан за това. Тия на Джонсън аз по принцип не ги харесвам. От как се е родил дребния сме сменили 2-3 вида и не е имало лющене.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #902 -: Октомври 21, 2012, 09:20:23 am »
Дидомира ако са крусти има шампоан за това. Тия на Джонсън аз по принцип не ги харесвам. От как се е родил дребния сме сменили 2-3 вида и не е имало лющене.

Е , ти от кои си доволна тогава? Аз от как се е родила я къпя с на джонсън , ама тя преди нямаше такива люспи , те са малки , но се притеснявам да не станат пък повече.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #903 -: Октомври 21, 2012, 09:49:38 am »
Дидомира, качи една снимка, да видим крусти ли са.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #904 -: Октомври 21, 2012, 11:31:10 am »
Дидомира, качи една снимка, да видим крусти ли са.


Ох ,Ники . Не мога , бе . Не мога да качвам снимки . Веднъж се мъчех и не можах  :oops:.
Аз ще питам педиатъра си все пак ама сме на 2-ри чак на преглед . Та представлява - все едно ,че имаш пърхут и на едно место е едно такова жълто и е много малко .Ама обясних . Обяснете ми какво представляват крустите. Боже , колко съм невежа . :oops: 
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #905 -: Октомври 21, 2012, 12:01:54 pm »
Жбрулче, и аз съм като теб  :? Спи ми се, а като легна, не мога да заспя и няма излизане от този омагьосан кръг. Не ходя на работа, но през деня пак не мога да заспя. Чакаме Данитата...  :lol:
Дидомира, аз крустите ги преборих с пяната на Мустела. Ето това: http://www.mustela.bg/bg/main.html#/baby-products/baby-care/bathing/infant-shampoo И до сега с това го къпя. Даже не успяха да започнат  да се лющят, главицата на Дани не стана на корички, отмиват се много лесно.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #906 -: Октомври 21, 2012, 12:41:40 pm »
Дидомира, аз крустите ги преборих с пяната на Мустела. Ето това: http://www.mustela.bg/bg/main.html#/baby-products/baby-care/bathing/infant-shampoo И до сега с това го къпя. Даже не успяха да започнат  да се лющят, главицата на Дани не стана на корички, отмиват се много лесно.

И аз съм чула хубави неща за шампоана обаче. Иначе нашите ги махнахме като намазахме няколко пъти преди баня главата с малко зехтин, да омекнат, след което с четка за зъби ги изчеткахме :) Доста ефективен метод.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #907 -: Октомври 21, 2012, 13:07:04 pm »
Малкия от вчера е и с разстройство, освен това, че му е запушено нослето, сутринта повърна.Давам смекта и ентерол, оризова вода, чай от шипки и мляко Хумана за диария.

Какво още мога да давам?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #908 -: Октомври 21, 2012, 13:53:37 pm »
Малкия от вчера е и с разстройство, освен това, че му е запушено нослето, сутринта повърна.Давам смекта и ентерол, оризова вода, чай от шипки и мляко Хумана за диария.

Какво още мога да давам?

И това, което даваш е достатъчно, но ако те интересува въпроса какво още може да даваш - супа от морков, картоф и ориз с надробен сухар в нея. При Дани това работи безотказно, защото хем му е вкусно, хем бързо го "затяга", хем си решавам проблема с храната и разстройството едновременно. ;)

Дидомира, поне по описание звучи като крусти /т.нар. бебешки корички/. При Дани такива се появиха чак към 1,4 г. и първо не ги забелязах заради перчема му. Не бяха от най-върлите  :lol:, ами една такава засушена кожа на главата в няколко участъка. Взех пяната на Мустела /шампоанче/, много ми го бяха похвалила, но при него поне - нито минаха, нито се влоши положението. Тези дни смятам да питам кожната му лекарка какво би ми препоръчала за целта, обикновено от раз решаваме всеки проблем с предписано от нея лечение. Ще споделя тук какво ми е казала.

че не просто ти си изтощена, ами нещо с детето ти (тоест, с начина, по който го отглеждаш) не е наред прави нещата още по-трудни.

това пък защо? опити да й вменяваш нещо ли?
радвам се, че "хипарските" работи ти харесват и сега четем тях във всеки твой пост

midge , понеже цитираното от Елена е насочено към мен, затова се намесвам във ваша лична комуникация, моля да ме извиниш. Така както си постнала цитата - излиза, че Елена ми казва, че нещо не си гледам детето добре и затова имаме проблем със спането и нещата са трудни за мен, не просто защото аз съм изтощена. Доколкото аз я разбрах, прочитайки целия й пост - тя имаше предвид точно обратното. Че съвсем излишно и без основание търся проблем при детето си, а всъщност неговото поведение при сън е съвсем нормално за бебе на неговата възраст.
Ако тя желае, може да поясни коя от двете ни я е разбрала правилно и какво е искала да каже точно. Коментирам единствено, за да не възникне някакъв спор от "недоразбиране" в случая.

Jbrul, ама не си седнала да обясняваш тук на майките, че това е нормата за повечето деца, знаеш че той си е по-труден в това отношение. Ама нали и ти каза, че дани вече си спи по цели нощи или нещо не съм разбрала?

Боби, силно се надявам заради всички настоящи и бъдещи майки тук - точно Дани да не е "норма" за спане, защото ако е...жална им майка на тези майки.  :lol:
Периодично попадам на постове обаче /за щастие не са преобладаващото количество/, в които описаната ситуация е същата каквато е при Дани, всички работещи при други деца "номерца" удрят на камък, дали бебето е кърмено, хранено с АМ, момче, момиче - оказва се няма значение. Та стигам до извода, че просто има някакъв процент деца, малък наистина, които просто са си такива като моето за спането. Защо са такива - нямам никаква идея, не чета толкова научни публикации като теб и Елена, та дори и някой някъде да е обяснил "защо така" - аз не съм го чела.

Относно спането на Дани по цели нощи - правилно си ме разбрала, това казах. Просто "спане по цяла нощ" при Дани и при "нормалните" деца - изобщо не е едно и също нещо. Ако ти разбираш под "спане по цяла нощ" - да сложиш детето в леглото му и следващите 10-ина часа то да спи непробудно, или събужданията да са по-скоро инцидентни, при Дани това са небъдни неща засега.
За мен да спи по цяла нощ се изразява в това, че ако го сложа да легне в 22ч. вечерта - не се събужда напълно точно през 40 мин., не иска да яде в 3ч., не го приспивам по 15 мин. на нова сметка на всеки кръгъл час и пр. "екстри", които докъм 1,3 години си бяха просто задължителни. Иначе казано - поне не напуска леглото от 22ч. до 8.30. сутрин да кажем, но в този период рядко спи наистина дълбоко и само с 2-3 примрънквания за нещо, които да не събудят мен напълно. Но както вече споделих - вече аз самата имам проблеми със съня и мисля, че не толкова неговото калпаво спане е проблем на този етап, а това, че аз се събуждам напълно при най-лекия шум и движение идващ от него.
Ако аз не бях кълбо от нерви и можех да заспивам бързо и дълбоко след някакво инцидентно събуждане - мисля, че не бих се вторачвала в неговото швъкане и мрънкане при сън и щеше да ми е съвсем ОК на този етап вече. Предполагам, че ако аз имах здрав сън - изобщо не бих чула 90% от движенията, мрънканията му и незначителните в общи линии шумове, които издава и ме ококорват. Щях да се събуждам само при рев да кажем, или настоятелно бърборене, че иска нещо.
Затова и снощи съвсем откровено си казах, че в нашия случай вече, проблемът е у мен за спането, не в малкия. Но в предходния период и сама знаеш - то беше чудо на чудесата това дете... :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #909 -: Октомври 21, 2012, 14:48:34 pm »
Дидомира, на нас не ни помогна мустелата. Ето това кремче беше по-ефикасно. Струва към 10 евро. Не знам дали изобщо го има в България и каква му е цената, ако се продава.  :(


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #910 -: Октомври 21, 2012, 14:52:08 pm »
Дидомира, на нас не ни помогна мустелата. Ето това кремче беше по-ефикасно. Струва към 10 евро. Не знам дали изобщо го има в България и каква му е цената, ако се продава.  :(



Има ги всичките продукти на тази фирма, обикновено цените са от 30лв. до....зависи кое точно. Знам, защото бащата на Дани е с кофти кожа и благодарение на тези продукти си реши трайно проблемите с кожата на главата. А при него положението наистина си беше адско в един момент.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #911 -: Октомври 21, 2012, 14:54:37 pm »
Жбрул, мисля, че повечето деца се въртят така.  Андреа току-що като ставах си наби така главата в решетките на кошарата, че подскочих :-).
Аз не ги пиша тези неща, за да кажа, че някой е ненормален, но като ми пишат статистики и ми казват, че това или онова било нормата,разбираш, че няма как да не седна да прочета поне това, което са ми дали като аргумент :-). И тези статистики не са никога 100% все пак. Както виждаш си има деца, които са си така дълго време и явно дани е от тях.

дидимоира, ние също ги махнахме със зехтин. Намазваш, разресваш и миеш. За 2 дена нямаше и помен от тях.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #912 -: Октомври 21, 2012, 15:24:48 pm »
Дидомира, ние мазахме с бебешко олио преди баня и после с гребенче баща му ги чистеше. С което му опада и почти цялата бебешка коса  8O :lol:, но пък ела го виж сега какъв е рошав  :D

Жбрул, при нас е горе долу същото положение - заспи, но през 3-4 часа се почва мрънкане, внезапен плач( по-често като че ли е това). Много неспокоен му е съня- то е тръшкане, реване в съня, направо му се чудя - кошмари ли сънува, нещо го боли ли. Но пък пийне малко водичка и си заспи. И после пак.
Ей го на- сега спа горе долу 40 мин. и почна да реве в съня си, въртене в кошарата и се събуди  :(
Пък свекърва ми как го омагьосва и спи при нея следобедите по 1:30-2 часа, не знам. Може би това, че е приземен етаж и е сумрак помага, ама на. При мама тоз номер не става.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #913 -: Октомври 21, 2012, 15:31:34 pm »
мидже, таман се бях притеснила, че нещо не пиша както трябва, но за щастие жбрул е разбрала какво казвам.

боби, не знам какво казваш като използваш думата "норма", това не означава, че другото е "патология", а само, че е напълно нормално едно дете да се буди по няколко пъти на нощ, за да яде или не. по вашите описания излиза, че ади не се буди нито веднъж, защото тя се размрънква, намира си гърдата и продължава да спи. тя не се събужда, понякога аз се събуждам, понякога не. имала съм периоди на разстроен сън, както жбрул описва, когато единият ми хърка от едната страна, другата мляска от другата, а аз съм се ококорила по средата, в голяма част от времето мислейки си какво аз не правя както трябва.... та затова и ги пиша тез неща.

васи, цитирам изследване, което се казва America Sleep Poll, към което публикувах линк, но нямах време да намеря точните данни в самото изследване, затова казах, че го цитирам през книгата.

не разбирам какъм продължава да е проблемът, с кое не сте съгласни, че е нормално дете да се буди нощем, че някой от децата сучат/ядат/пият вода/сучат биберон за да продължат да спят? че според мен трябва да се помисли как да се направи така, че това да прекъсва възможно най-малко сънят на майката, защото това е проблемът, а не че децата "не спят"?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #914 -: Октомври 21, 2012, 15:38:22 pm »
не разбирам какъм продължава да е проблемът, с кое не сте съгласни, че е нормално дете да се буди нощем, че някой от децата сучат/ядат/пият вода/сучат биберон за да продължат да спят? че според мен трябва да се помисли как да се направи така, че това да прекъсва възможно най-малко сънят на майката, защото това е проблемът, а не че децата "не спят"?
Аз лично написах конкретното изречение , с което не съм съгласна ити скочи да ми доказваш някакви работи, а сега изписа един куп неща тук без да прочетеш за какво говорим. И изрично написах, че обратното не значи, че на детето нещо му има. Не виждам какво има още да се коментира, вземи прочети за какво сме говорили и вярвам, че няма какво поече да се обясняваме.
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 16:48:52 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #915 -: Октомври 21, 2012, 15:38:34 pm »
Jbrul, Елена, значи моя грешка.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #916 -: Октомври 21, 2012, 15:51:44 pm »
Благодаря Ви , момичета .
Благодаря и на Ники, която ми показа как да кача снимки тук .

Като ви чета как се въртят вашите деца значи е нещо нормалнои ние не сме изключение ,даже и с рева до като спи  .Моята дъщеря пък има доста моменти примерно , в които спи 30 мин , събужда се и почва да говори на въртележката си , кокори се , издава едни смешни звуци , мята краката и така около 10, 15 мин , при което си захапва пръстта и заспива . Аз в началото до като разбера отивам при нея и съответно почвам да й говоря като се събуди , при което тя почва да реве и да се криви и се чудех какво става . Чудех се , защото тя винаги като се събуди е много ухилена и само да види някой над нея и почва един смях .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #917 -: Октомври 21, 2012, 15:56:05 pm »
дидомира, аз бях така съвсем в началото, когато ади спеше в кош до мен, я вдигах и всъщност я събуждах. но 4те месеца са печално известни с това, че деца, които до тогава са си спяли като кукли, изведнъж започват да се будят на по час и половина. при нас това продължи месец, месец и нещо и после се върнаха по-дългите периоди сън, за да дойдат зъбите и тн. макар боби да не харесва келимом, там има доста по въпроса с 4те месеца и събужданията на бебетата. дано започне да спи повече, по-бързо
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #918 -: Октомври 21, 2012, 16:02:01 pm »
За крусти има шампиан и на А-Дерма,от който приятелки са мн доволни .Аз не мога да дам лично мнение ,не съм го ползвала .Нашите крусти си минаха от само себе си без да третирам с  нищо ,въпреки че педиатъра предложи варианта с бебешко олио преди баня и после  нежно изчеткване.

http://aptekadara.com/product/3896/a-derma-shampoan-za-krusti-75ml.html
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 16:10:08 pm от nimika »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #919 -: Октомври 21, 2012, 16:50:48 pm »
Опа, какво съм написала. дидомира, не зехтин, а бебешко олио мазах.