0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #960 -: Октомври 24, 2012, 10:05:13 am »
Ами 3 пъти-нямаме вечеря.Това педиатърката ни препоръча.И сутрин в 8.00 си е кърма
Помислих, че сте разредили дневните хранения  :)

 :DРано и е още за диети. :eating: :eating:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #961 -: Октомври 24, 2012, 13:04:37 pm »
да не скачаме върху силванченце, не пише два дни сигурно е отишла в болница, пък да ви кажа аз много бих се замислила дали точно в инфекциозна да си вкарам детето. но по-важното е, тя очевидно е ошашкана, да сме по-"меки" с нея. дано пише как са.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #962 -: Октомври 24, 2012, 17:55:32 pm »
Елена, в инфекциозна ги приемат бебета и деца с диаричен синдром. Къде другаде да го заведе? В Англия къде ги приемат такива деца?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #963 -: Октомври 24, 2012, 19:59:18 pm »
Не знам как е в Англия, но тук не са така специализирани болниците, освен че има детска и женска и за рехабилитация. Но и навсякъде другаде приемат деца. Специализирани са отделенията, но рядко цели болници.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #964 -: Октомври 24, 2012, 20:42:04 pm »
Не знам как е в Англия, но тук не са така специализирани болниците, освен че има детска и женска и за рехабилитация. Но и навсякъде другаде приемат деца. Специализирани са отделенията, но рядко цели болници.

То и при нас е така Боби, има си инфекциозни отделения в МБАЛ. В София просто си имат цяла болница за целта. По същество - все едно е болница, или отделение, когато говорим за толкова малко дете, което не се повлиява от лекарства, диети и продължава да е с диария - логичното и правилното решение е хоспитализация. Предвид условията в българските държавни болници, разбирам идеално нежеланието на всеки нормален човек да попада там, но понякога все пак - има по-важни неща от комфорта ни.

Винаги съм ЗА да се информираме, да четем, да питаме преди да направим нещо, но понякога се прекалява с това и се вършат глупости. Ако моето дете напълни 8-9 памперса, прежълтее, не поема течности и ме насочат към инфекциозно - няма да седна да питам из форумите /дори този/, ама по какво да преценя сега аз дали лекарят е прав, къде е границата на "опасното" и от вида.

Смарайди точно за това се ядоса по мое мнение и беше по-рязка. Защото на моменти толкова почваме да си вярваме, че сме компетентни за всичко та вършим и глупости някой път.

П.П. Вярвам, че Силванчето е взела нужните мерки щом не пише в момента и скоро детенце ще е добре.  :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #965 -: Октомври 24, 2012, 21:17:15 pm »
Надявам се детето на Силванчето вече да се е подобрило!

Правилно ме е дообеснила Жбрул. Исках да питам Елена къде другаде освен в инфекциозно отделение приемат деца с диария в Англия, защото тук само в инфекциозно ги взимат. И мизерия, не мизерия това е единствената алтернатива в Бг и няма място за чудене и маене, защото обилната и продължителна диария е животозастрашаващо състояние.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #966 -: Октомври 24, 2012, 21:25:51 pm »
смарайди, не съм особено сигурна, но децата тук се приемат в детско отделение и толкоз. реагирах само на това, че на една и без това изплашена жена й "викаме" и я наричаме безотговорна и плашим с кома за детето й. ако състоянието на детето беше толкова спешно лекарката нямаше да предлага да ходи до болница, а щеше да я изпрарти за спешен прием. явно, че е намерила решение, ама представи си какво ще й е като се върне и прочете всичко това във форума. това ми беше идеята, за това реагирах.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #967 -: Октомври 24, 2012, 21:36:49 pm »
Лекарката ни засилва към инфекциозна болница, каза ми да го наблюдавам, и ако до утре не се е оправил, да отиваме..Кога всъщност положението е критично, как да преценя?

Елена, "засилване" към еди коя си болница, ако не е насочване за спешен прием... Лекарката е дала конкретни указания както виждаш - наблюдава през нощта, ако няма промяна - болница. Точно и ясно. Дали са й разумната в случая според лекарите отсрочка. Силванчето в поста си обаче, се опитва да тълкува лекарска препоръка както виждаш и да преценя сама "кога положението е критично".

Знаеш, че аз не съм привърженик на острия тон и рядко си го позволявам, но в този случай - предпочитам сърдита и обидена съфорумка, пред мили думи от моя страна и пострадало дете. Това е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #968 -: Октомври 25, 2012, 10:25:40 am »
Елена, не знаеш как са нещата в Англия, но за БГ си сигурна, че би си помислила преди да си заведеш дрискащото по 8 !!! преливащи памперси бебе в болница "защото била мизерна", ала там връщат от онзи свят. Реагирах остро и си стоя зад думите, защото съм виждала просрани бебета в безпомощно състояние.  :x И един път като видиш такова бебе съм сигурна, че няма и секунда да се замислиш, да идеш или не в болницата и още на втория прелял памперс ще си се засилила натам. Понякога е нужен удар с чук по главата, за добро е.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #969 -: Октомври 25, 2012, 14:36:09 pm »
Въпреки острия тон и аз съм Съгласна с СМарайди.А като се знам каква съм паника, сигурно на 2-3 одрискан памперс бих го завела- поне при педиатърката.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #970 -: Октомври 25, 2012, 16:26:08 pm »
не бих се притеснила от мизерията, а от нещата, които зная за инфекциозна болница специално, как деца влизат за обезводняване и се разболява от по-тежка инфекция. но това е друга тема, само се опитах да кажа, че може би има и други начини да си помагаме. иначе, ясно заявих, че не реагирам на идеята, че е нужен лекар, тя си го беше завела детето веднага. аз примерно в тази ситуация бих питала какво ще е лечението и ако ще е системи два пъти на ден не могат ли да се правят в къщи, но това зависи от състоянието на детето, какви лекари имаш на разположение, те колко са склонни да са гъвкави и на колко път от вкъщи ти е болницата, ако имаш нужда да отидеш в нея. дори и в болница в лондо да е пак бих се замислила щото да не ви казвам броят на починали от "болнични инфекции" не само деца, ами и възрастни. но това е съвсем друга тема, не ми се влиза в нея. не "пропангандирам" отказ от лекарски грижи, в никакъв случай (пояснявам, че напоследък нещо е трудно да става ясно какво казвам)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #971 -: Октомври 25, 2012, 16:36:44 pm »
Тонът на Смарайди вероятно се струва остър на тези, които не са виждали отблизо последици от диария при бебе.
 Синът ми  колабира в ръцете ми далеч преди напълването на 8-ия памперс и веднага, щом лекарката ни изпрати по живо по здраво да се лекуваме вкъщи.
Надявам се, че Силванче е взела мерки и детето й се е оправило.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #972 -: Октомври 25, 2012, 20:08:06 pm »
Лежахме в болница по тази причина точно преди 3 месеца. Въобще не би ми хрумнало да седна с дни да питам тук има ли или няма нужда от прием.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #973 -: Октомври 27, 2012, 21:40:20 pm »
силванченце, как сте?


Момичета, от вчера сме си в къщи, изкарахме няколко дни в инфекциозната болница, влязохме вторник на обед.
Не беше много обезводнен, дрискането при него не беше толкова обилно, но непиенето на вода беше проблем.Включиха му една системка, но беше ужасно, докато му слагат абоката, успя да го отскубне, после го ровиха и в другата ръчичка, през цялото време докато течеше системата се бунтува, рита с ръце и крачета, рева до изтощение, заспа и като се събуди пак рева и после цяла вечер ме стискаше здраво и не искаше и секунда да ме пусне, много се уплаши.От днес пие по малко млекце, вода сам си търси, хрупа бисквитки и акитата са твърди вече.

А какво да давам от утре, предполагам манджи по малко?

Искам да ви разкажа за една луда, която наричаше три месечното си бебе мърша и гадно животно  :x , но сега няма как.Ужасена съм  :( .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #974 -: Октомври 27, 2012, 22:18:11 pm »
Честито ви прибиране! Аз бих започнала с не големи количеста картоф, ориз, хляб първите 1-2 дни, без подправки и т.н., а после вече и плодовете. Манджи не знам какво имаш предвид.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #975 -: Октомври 28, 2012, 21:56:50 pm »
силванченце, много е неприятно преживяването да е в болница детето. добре дошли в къщи.
колкото до лудата, да се надяваме, че някой лекар се е светнал, че и тя има нужда от помощ, в интерес на детето.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #976 -: Октомври 30, 2012, 08:57:41 am »
Честито ви прибиране! Аз бих започнала с не големи количеста картоф, ориз, хляб първите 1-2 дни, без подправки и т.н., а после вече и плодовете. Манджи не знам какво имаш предвид.

До вчера съм давала само мляко ал110, обикновени бисквитки, ориз и няколко парченца пиле, и малко сухари.От неделя е твърдо акото, даже от събота следобед.Но свърши млякото, и опитах да дам хумана за диария, но не го хареса, и сутринта дадох от фризолака.

Не знам какво да давам, малкия в последните три месеца е много злояд, и карахме основно на нишесте с мляко, кисело мляко с бисквитки и плодова каша, по малко съм пробутвала попара и пилешка супа.

Какво от тези неща мога да дам, кисело мляко с обикновени бисквитки добре ли е?
А нишесте с вода, да не го раздразни млякото, но пък в него има захар, плодова каша не е добре още сигурно, освен само ориз да предлагам  :) .
Имам пюре банан, и банан с ябълка, те ще му харесат, но мога ли да дам вече?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #977 -: Октомври 30, 2012, 09:06:05 am »
Силванче, готово пюре не е добра идея. Банан може суров да дадеш. Крем супа от картоф и морков, супа от картоф и ориз с джоджен. Макарони с обезсолено сирене.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #978 -: Октомври 30, 2012, 09:45:15 am »
Силванче, готово пюре не е добра идея. Банан може суров да дадеш. Крем супа от картоф и морков, супа от картоф и ориз с джоджен. Макарони с обезсолено сирене.

Все неща, които трудно яде  :D , то вече се чудя какво изобщо яде това дете, последно пасиран банан му давах преди две седмици, плюе, и намачкан също, супи не иска, едвам пилешка по малко пробутвам, а кус кус сирене пък по две лъжици и не иска.
На ориз май ще е и днес, пък да видим.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #979 -: Октомври 30, 2012, 13:53:18 pm »
Силванче, щом от другите подходящи за състоянието му храни нищо не иска - карай на ориз. И само ориз да хапва още 4-5 дни нищо няма да му навреди. Важното в момента е да се стабилизира стомашно-чревният тракт, след изкараната инфекция и да заработи в нормален режим. Като има нормални изпражнения 5-7 поредни дни, малко по малко въвеждай обичайното меню, като все пак избягвай в началото разхлабващите по принцип храни.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!