0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #460 -: Август 04, 2012, 07:06:26 am »
"Понеже препоръките са до 1 годинка да няма одеала в леглото"

Няма такова нещо.
Става въпрос за дебели одеяла, в които бебето може да "потъне" и задуши. Както и странично да се слагат дебели "уплътнителни" ограждащи обвивки.
А не за леки и обикновени бебешки одеяла.
Извинето докторе, но е вярно. Не знам какви са препоръките при вас, но аз карам по тукашните. Американската педиатрична асоциация изрично казва да няма в леглото абсолютно нищо, което се движи ( loose bedding) и после изброява, като включват и одела. Въобще няма такова нещо дебели или тънки одеала. Можете да го видите на сайта им, ако желаете. Тук абсолютно всички бебета спят без да се завиват.
« Последна редакция: Август 04, 2012, 07:14:56 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #461 -: Август 04, 2012, 09:09:43 am »
Аз се притеснявам да не настине нещо ако  го оставя да спи без да го завия с нещо. И понеже той нищо не задържа върху себе си, спи със спален чувал. Върти си се, вдига крака, ръце, но си е завит :)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #462 -: Август 04, 2012, 09:46:48 am »
Аз се притеснявам да не настине нещо ако  го оставя да спи без да го завия с нещо. И понеже той нищо не задържа върху себе си, спи със спален чувал. Върти си се, вдига крака, ръце, но си е завит :)
Друго добро решение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #463 -: Август 04, 2012, 10:02:33 am »
Все пак зависи на какви температури спите, ако спите на климатик има чувалчета тънички, колкото тениска, а ако сте на "лятна" температура, едно боди потник или с къс ръкав е достатъчно. Все пак на 28-30 градуса няма за какво да се завива детето.
Мишле, пробвай да се кърмите легнали, така че да не се поти много детето, ако искаш повече инфо за позата, мога да ти пратя снимка на ЛС. Ние така се спасявахме в жегите.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #464 -: Август 04, 2012, 10:21:18 am »
Все пак зависи на какви температури спите, ако спите на климатик има чувалчета тънички, колкото тениска, а ако сте на "лятна" температура, едно боди потник или с къс ръкав е достатъчно. Все пак на 28-30 градуса няма за какво да се завива детето.
Аз също не завивам Митака, откакто се е стоплило. В стаята е 27-29 градуса, не виждам как да го завия, ще заври детето. Спи точно с боди потник и му е много добре. Ръце, крака, гръбче, носле-всичко му е топло.

Няма нужда се се чистят уши всеки ден. Колкото повече чистите, толкова повече се стимулира образуването на ушната кал.
Тук не съм съгласна-чистим ушичките всеки ден с бебешките клечки, и почти няма ушна кал-може би през няколко дни да има мръсничко на клечките, през другото време само за подсушаване на мидичката и ушенчето.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #465 -: Август 04, 2012, 10:40:31 am »
Бях се подготвила аз с чувалчета, имам три. Направо побесня като го сложих един ден в него. Не може да рита. Той си изправя краката под прав ъгъл и рязко ги пуска, така че да удря по матрака. Това много го забавлява явно, но с чувалчето не може, защото при рязкото сваляне, му се опъва на врата  :lol: Освен това като го сложа да спи по принцип, въпреки че е заспал на гърдата вече, започва едно борене с възглавницата и обиколниците, заспива в много чудни пози, с дупето нагоре, по диагонал, пъхнат под обиколника, как ли те... това с чувалче няма как да стане и успокояване няма да има. Веднъж вече го разсъних...
Нямаме климатик в спалнята, спим на отворена врата на терасата. Не е срещу него директно. Спи с боди потник. Явно се е метнал на баща си, аз съм по-зиморничавата в къщи и затова сигурно ми е малко нетипично да спи без нищо и се притеснявам.

Мимка, едно време като беше по-малък много се хранехме легнали настрани и имаше момент, в който само така се успокояваше и заспиваше. Сега не иска и не иска да застане... Прати ми на мейла снимката, ако искаш, да видя все пак правилно ли се мъча да го слагам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #466 -: Август 04, 2012, 10:45:33 am »
Мишле, то няма грешно и правилно, просто трябва да пробваш, докато се нагодите един към друг.
Щом не сте на климатик, остави си го детето по боди, той все пак и памперс има, а това чудо си топли.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #467 -: Август 04, 2012, 10:50:33 am »
Амиии.... като беше по-малък си търсеше, гласяхме се, мърдахме, докато се нагодим, но той не се отказваше. Сега малко да не му е удобно и веднага се дръпва и край вече. Пъккк аз не съм от мамите с много голям номер сутиен  :oops: :lol: ако ме разбирате, и като легнем настрани малко се губи и трябва да е доста близо долепен до мен  :lol:, което създава термопроблем!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #468 -: Август 04, 2012, 12:21:58 pm »
Освен това като го сложа да спи по принцип, въпреки че е заспал на гърдата вече, започва едно борене с възглавницата и обиколниците, заспива в много чудни пози, с дупето нагоре, по диагонал, пъхнат под обиколника, как ли те...
Мишле,по-добре свали обиколниците, ако са вързани за леглото. Изрично ги забраняват, много  са опасни за бебе което вече се движи ( пък преди това няма нужда от тях). Знам за бебе на 8-9 месеца,което как се въртяло и какво е правило не знам, ама си е завряло така главата и се е въртяло, че се е буквално обесило на тях. Ивана като започна да се изправя и да пада си удряше жестоко главата и мислех да сложа, но след като ми казаха тази история и реших, че по-добре главата да си удари, от колкото не дай Боже нещо по-лошо да се случи.



  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #469 -: Август 04, 2012, 12:45:07 pm »
На сестра ми единия маймунчо нещо се е наплашил, от един месец насам бяга и реве от хора, и се гуши в нея непрекъснато.Първоначално ревеше само от мъже, дори от вуйчо ми, в който преди седеше и си играеше, а от скоро и от жени се плаши, не могат дори в градинката да отидат, почват се едни писъци и едно завиране и гушкане.

Някакви идеи какво да се направи?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #470 -: Август 04, 2012, 14:08:21 pm »
Боби, обиколниците имат връзки, няма как да се увърти бебе в обиколници, които са завързани добре.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #471 -: Август 04, 2012, 15:36:43 pm »
Боби, много си блъска главата бе :( направо за нищо я няма. И такъв рев наддава после, че ми къса сърцето. Моето легло е с три табли и решетка отпред. Реално вързани са ми само на предната решетка. Много тъпо. Задния дълъг го махнах, сега там съм приспособила една олекотена завивка, с нея съм тапицирала таблата, катунарска работа малко, ама да не удря главата. Изправя се в позиция за пълзене и като умалее, пуска главата напред и където спре  :lol: Двете дълги страни на обиколника съм ги вързала на половинки- всъщност едната дълга стои на една от късите табли на леглото с половината решетка, и другата дълга стои на другата къса табла и половината решетка. Така късите страни не са съвсем свободно стоящи. Като казвам, че се пъха по обиколника, имам предвид, че дърпа свободно висящия край над възглавницата му който е и го слага пред себе си. Играе си човека като с възглавничка  :lol:
Чакай да го покажа пръцльо  :lol: Пък и нали д-р Бърди иска да не говорим за въображаеми бебета, ми така де  :flower:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #472 -: Август 04, 2012, 16:17:34 pm »
Мишле, голям е бонбон  :D
Аз за обиколниците измислих едно приспособление - на таблите сложих от тези пластмасовите скоби за водопроводни тръби http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1311 като щипки на тях завързах връзките. На снимката се вижда. Долния край го завързвах за подматрачната решетка и застъпан с матрака, а в ъгъла между таблите - промушвах връзките между самите табли.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #473 -: Август 04, 2012, 16:28:56 pm »
А бе и ние не сме на климатик, ама пусти страх да не настине :-D Освен да го пробвам сега тези дни. Ние нямаме обиколници - така и не стигнах до тази покупка. Ето една  наша поза за спане :-)
 Има и по-интерени ама са в другия компютър


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #474 -: Август 04, 2012, 16:40:06 pm »
Мда, ама аз нямам връзки в долния край. Само горната част им се връзва. Хитро е това с щипките, ще потърся. Страшна си, ей! Благодаря за комплимента, каза Дани :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #475 -: Август 04, 2012, 16:41:30 pm »
Мда, ама аз нямам връзки в долния край.
Можеш да си пришиеш  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #476 -: Август 04, 2012, 16:54:50 pm »
Боби, обиколниците имат връзки, няма как да се увърти бебе в обиколници, които са завързани добре.
Знам, знам, нали това съм написала, че с тях е проблема. Като почне да пипа не можеш да гарантираш, че ще останат завързани добре. Абе те не случайно изрично ги забраняват. Според мен може би би било по-добре да са с велкро.

Мишле, много ти е сладък да ти е жив и здрав.
« Последна редакция: Август 04, 2012, 17:58:47 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #477 -: Август 04, 2012, 20:19:09 pm »
Боби ако ги забраняват изрично, защо ги продават въобще?
И ние имаме, нашият също е с връзки. Да не дава Господ, ама така като го гледам незнам как може да се обеси дете на тях...та те са по 5см дълги...поне нашите...мисля, че зависи от модела.
И за одеялата не бях чувала, тук не ги забраняват. Даже когато влизах в болницата ми дадоха лист с неща да донеса за бебето и имаше 2 одеяла. С тях самите сестри завиваха бебето. Ама нашата вече отдавна не ги трае и тя като сина на Мишлето обича акробатични номера да прави и одеялата само ни пречат :)

Мишле страшно е сладък сина ти :)
ivanita и твоят син е много сладък! Като маймунка е на тази снимка :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #478 -: Август 04, 2012, 21:25:43 pm »
Боби, стига моля те. Аз се затруднявам при развързването на 10 бр. връзки, пък какво остава за едно бебе.
То на американците по-добре да им забранят безразборното хранене с junk food, че затлъстяването води до много по-сериозни проблеми от обиколниците.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #479 -: Август 04, 2012, 22:30:34 pm »
Не си спомням коя чуждоземна майка от форума, която е в Европа разказваше, че при тях не дават да има в леглото нищо друго освен матрак и бебе. А също и когато се започне със завиванете на детето крачетата да опират в долния край на леглото, за предодвратяване на задушаване. А и по принцип на Запад и в САЩ много ги е страх от СВДС и са си въвели правила.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.