0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #440 -: Август 03, 2012, 00:47:58 am »
джиджи, мерси за споделеното, че и нас това ни чака!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #441 -: Август 03, 2012, 01:03:00 am »
Снимка на "маймунката"?

С най-голямо удоволствие :)



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #442 -: Август 03, 2012, 01:08:39 am »
хе хе хе. Да Ви е жив и здрав!

Все пишете, искате съвети, пък снимка? няма.  :balk_159:
Все едно че лекувам нещо не съществуващо в реалността.
Такива ми ти "имагинерни" проблемчета.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #443 -: Август 03, 2012, 01:16:18 am »
:) Развеселихте ме, докторе. Стоя и си се смея пред компютъра тук сама...
Благодаря за хубавото пожелание!
Лека и спокойна вечер!


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #444 -: Август 03, 2012, 08:21:04 am »
Джиджи споделеното е много мило, дано всички така лесно откажат пръстите и бибите  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #445 -: Август 03, 2012, 08:26:10 am »
Джиджи, прекрасен е!
Момичета, гушкайте си бебетата. Толкова бързо растат... На мен много ми тежи все още това, че не можах да се нагушкам на бебе... Затова сега само да ги прекарам  :lol: Много ми беше трудно точно в първите месеци, когато ревяха и двамата, а аз не можех да ги взема едновременно. Като заприличаха на човеци, започнах да се справям с носенето на двама, но тогава взеха и да тежат. И сега понякога искат да ги нося, пък аз им казвам че е време вече те да ме носят  :lol:
Наслаждавайте се на всеки миг, всяка прегръдка... Безценно е...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #446 -: Август 03, 2012, 08:39:14 am »
Джиджи, мерси за добрият съвет. Както е тръгнало и ние натам сме тръгнали да лепим лепенки. За сега няма нищо на пръста, но ако продъжид а го смъче като по-голяма, вероятно ще има. Те смуче и двата, който и падне, няма си любим.И все при приспиване,през деня иначе като си играе не се сеща.

Аз също ги гушкам и нося. Единствено внимавам при приспиване, че Ивана таман я бях научила да си заспива сама и я отучих, та се видях в чудо няколко месеца. Андреа не съм разнасяла на ръце, но тя пък ми заспиваше в ръцете, докато гедах телевизия понеже след хранене я държах половин час повдигната, заради рефлукса.  Аз също през останалото време много ги вдигам. Андреа е ясна, тя още не може да ходи, но и на Ивана, нищо че е на 2 годинки, почти никога не отказвам, освен ако нещо не съм физически възпрепятствана, примерно нося Андреа. Ако не бързам сядам и вдигам и нея и така и двете заедно гушкам. Много обича да я гушна и люшкам като бебе и да и казвам, че е моя Ивана. С глас се смее, много е приятно. Скоро няма да искат да ги нося и да ги гушкам, та реших майната му на кръста, не ми е толкова важен :-), въпреки че по едно време доста сериозно бях закъсала и се будех от болка при всяко завъртане в леглото.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #447 -: Август 03, 2012, 13:24:17 pm »
Ели ще ги видя тези късите, но на мен ми се струва че моя беше къс?! Аз я връзвах отпред в седнало положение. Да беше един метър широк и 4-5 метра дълъг. Посредата го правиш на хармоника и после се омотаваш...
Джиджи благодаря, много се радвам че при вас се е получило. Моята приятелка какво ли не пробва - нищо не става. На 4,5г е момчето и палеца му е постоянно в устата...:(

Исках да ви попитам, туко що видях, че едното ухо на малката е пълно с ушна кал, направо като тапа. Дали това е инфекция? Опитах се да махна малко, успях, ама тя толкова се дразнеше и не успях много много. Но като натискам не я боли,няма температура или необичайно поведение. Аз до сега никога не и бях чистила ушите, така ми казаха в болницата, да не би просто да се е насъбрало много?
На педиатър сме чак на 15ти, да я водя ли по-рано?
« Последна редакция: Август 03, 2012, 13:26:00 pm от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #448 -: Август 03, 2012, 13:43:04 pm »
Криси аз винаги след баня чистя уши с клечка(има и специални за бебе). Късия слинг е около 2.50м, моя е с 2 халки в единия край и се захваща като колан. Много ми е удобен, а също се сетих, че като купих кенгуруто останах като гръмната-той се спука да реве при първо поставяне и дълго не го ползвах.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #449 -: Август 03, 2012, 14:02:49 pm »
Криси, бих те посъветвала да почистиш ушичките на детето, без да бъркаш навътре. След баня се размеква и ще стане по-бързо и лесно.
Не се притеснявай, не е инфекция това, просто му се е насъбрало. И на Дани му се събира, мъничко е, ама всеки ден чистим. Повече външно, без да бъркаш- хем да не го нараниш, хем да не стимулираш отделянето на повече секрет.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #450 -: Август 03, 2012, 15:02:50 pm »
Няма нужда се се чистят уши всеки ден. Колкото повече чистите, толкова повече се стимулира образуването на ушната кал.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #451 -: Август 03, 2012, 15:51:51 pm »
http://babysling-bg.com/2010/05/19/кенгуру-слинг-шал-или-слинг-с-халки/#.UBvG-I5OTzI
криси, ето ти малко инфо за видовете слингове, аз също мисля, че късите с халки са по-удобни, колкото за носенето в кенгуро, вече има кенгура, които са както удобни за родителя, така и добри за бебето (не натоварват гръбнака и ставите), аз ползвам ergo baby и съм много доволна, ако можеше да идва и с шерп за носене на чантата щеше да е перфектно, но....

ето го http://store.ergobaby.com/

аз гушкам, целувам, кърмя, нося и приспивам гушната и мисля да го правя докато тя иска, според мен това не разглезва децата, а ги прави само по-уверени и спокойни. всъщност има и хора, които го изследвали и казват, че и нАуката това показвала.

боби, за гърба много помагат масажи, може би татктото може да ти подари едно известно количество посещения в спа (аз още чакам нашият да направи това, но знам ли?) :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #452 -: Август 03, 2012, 16:31:14 pm »
аз гушкам, целувам, кърмя, нося и приспивам гушната и мисля да го правя докато тя иска, според мен това не разглезва децата, а ги прави само по-уверени и спокойни. всъщност има и хора, които го изследвали и казват, че и нАуката това показвала.

Не мога да не подкрепя... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #453 -: Август 03, 2012, 17:31:02 pm »
Мечтая си да спим гушнати с Дани, но на него все му е топло и знам, че ако го гушна вместо да спи спокоен два часа, ще спи час така...даже е много :(
Едва го кърмя, целия става вир вода и понякога не мога да разбера като спре да суче нахранил ли се е или просто вече не издържа на топлината.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #454 -: Август 03, 2012, 22:25:43 pm »
мишле, ако не се е нахранил ще си поиска пак, спокойно, особено когато е толкова топло е особено важно да се кърми на поискване. колкото до спането - като й е топло така или иначе спи по-зле, но то и ние големите сме така.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #455 -: Август 03, 2012, 22:45:58 pm »
Абе опасно човече е. Както суче, спира, започва да се върти, да рита, нервничи, даже готов да заплаче, трябва веднага да го махна и да го сложа на възглавницата ми (не винаги, но видя ли по нослето и челцето направо капки и в сгъвките на ръчичките капките да потичат, задава се края на храненето). Минават 10 мин, опитвам така наведена над него, без да го докосвам да не го топля, много рядко захапва пак, в повечето случаи го обръща на игра и не иска и пак нервничи, ако настоявам  :lol: Оставям го и мирува, явно е нахранен, но ми се струва, че малко е сукал - и като време и като твърдина на гърдите ми.  Той си знае... Мисълта ми беше, че искам и да го гушкам докато спи, но не става. Той не дава и да го завивам нощно време, спи гол. Съвестно ми е, аз завита, той гол. Опитвам едно съвсем тъничко тензухче да метна на крачетата, не, усеща почти веднага, че има нещо, започва да рита, да сумти, чудо е, ако не се събуди...как да го допирам до моята завивка и до тялото си? Абсурд  :lol:

п.с.това май е за другата тема
« Последна редакция: Август 03, 2012, 22:47:40 pm от Мишле82 »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #456 -: Август 03, 2012, 23:08:38 pm »
Мишле ние и двамата спим отвити иначе бебо се поти той и отвит се поти та чак матрака е мокър де, може би е навик завиването, защото аз свикнах. Варианта да завиеш само на кръста с нещо, че да не може да го изрита.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #457 -: Август 04, 2012, 00:03:32 am »
Благодаря ви, след къпането изчистих всичко, беше голяма мъка, ама се изчисти...Ужас, срам ме е, че не съм ги чистила толкова време :oops: :oops: аз ги чистих само отвън, но никога канала и добре че днес видях и по случайност имах от тези бебешките клечки за уши...отивам да се записвам в клуба на лошите майки :oops: ...

Благодаря ви от отново, че вече щях да записвам час при педиатъра...
Ели нашият слинг беше нормален без халки, а кенгуру имаме на chicco, удобно е, но девойката плаче...утре пак ще тестваме :)

А ние спиме с чувалче, това е единственият начин да не се отвива. Одеяло въобще не търпи.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #458 -: Август 04, 2012, 00:47:40 am »
Мишле , моите деца и двете спят развити и климатика им бумка над главите.  Спят с пижамки с къс ръкав без завиивки, а в къщи е към 25 градуса, не е жега. Понеже препоръките са до 1 годинка да няма одеала в леглото и те така си свикнаха. Защо ти е съвестно при положение, че е дири по-топло. Мен би ми било съвестно, ако го завия да се поти. навик е завиването, аз също започнах да спя без завивики в последно време и си ми е много добре.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #459 -: Август 04, 2012, 01:08:25 am »
"Понеже препоръките са до 1 годинка да няма одеала в леглото"

Няма такова нещо.
Става въпрос за дебели одеяла, в които бебето може да "потъне" и задуши. Както и странично да се слагат дебели "уплътнителни" ограждащи обвивки.
А не за леки и обикновени бебешки одеяла.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.