0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря, а как можем да се свържем с вас и посетим? ние също живеем в атина.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
С какво мажете вратлето при прегряване ( малки ситни пъпчици ).
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
С какво мажете вратлето при прегряване ( малки ситни пъпчици ).

Силве, с нищо. Минават сами.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Мерси, Петинка!

А вие как сте?Разбрах от нашата приятелка, че голяма веселба е при вас  :lol:.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Премерих преди малко Т 37.1 на малкия, че беше много кисел.

Преди няколко дни също беше такъв, но не се сетих да премеря Т, и преди два дни изкара първото си зъбче.

Дадох панадол, че лекарката не вдига.

Припомнете ми, моля ви, в случай че се окаже, че не е от зъбчето, панадол и нурофен се дават през четири часа, а при т над 39. се дава хексалгин, така ли?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
За Панадол и Нурофен да. За Хексалгина не знам, не сме давали на бебо, той не е и вдигал над 39 де. Моя мъж като беше в болницата са му казали тръгне ли нагоре Т да понижава, че като е висока по-трудно падала.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.

Вече съм въвела кайсии и праскови от пюрета, мога ли да дам цяло бурканче пасирана сурова домашна праскова?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Здравейте,
Кога мога да сложа бебето във столче най-рано? Видях на едно столче че пише 4м+, но дали е рано да я сложа седнала на 4 месеца?
А някой ползвал ли е бънджи? На нас ни подариха едно, но предполагам ще го пробваме чак като станем на 5м...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Къди, различно е. Ивана седеше на 6м, а Андреа до 8м не седеше.

Криси зависи от столчето. Моите и двете стават и за малки бебета, понеже могат да полягат назад все едно като кошницата за кола. Ивана си я слагахме на масата в нейното оше на 1 месец.

« Последна редакция: Юли 30, 2012, 16:12:54 pm от Bobbie »


  
*
Боби много ме зарадва, тръгвам към магазина  :D


Момичета искам да попитам нормално ли е да кърви леко пъпчето след като падне?Намерих щипката паднала в памперса вчера,почистих със спирт,а днес сутринта видях,има малко кръв по пеленката и по самото пъпче.Според джипито не било проблем,но аз се тревожа всеки път,като я сменям има по мъничко.Да мажа ли с друго освен със спирт?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Днес чух нещо, което ме озадачи - момиченцата се слагали да сядат по-късно. Вярно ли е това?

Теди, ние мажехме със спирт само и почиствахме коричките всеки път. 
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Теди и нашия педиатър каза ако кърви със спирт не се е случвало и не знам.
Аз пък съм чувала, че момчетата се слагат по-късно да сядат  :D това май са бабешки глупости. Аз започнах в 6м да го слагам полуседнал той си се изхлузваше до положение, в което му е удобно.
Теди, само спирт ползвай, без да пудриш с нищо друго. Нормално е, до няколко дни ще спре. И при нас така имаше коричка, черничка, почиствах и спря ;)

*
Здравейте,
Кога мога да сложа бебето във столче най-рано? Видях на едно столче че пише 4м+, но дали е рано да я сложа седнала на 4 месеца?
А някой ползвал ли е бънджи? На нас ни подариха едно, но предполагам ще го пробваме чак като станем на 5м...
Ние ползваме такъв шезлонг долу-горе от вашата възраст. Много е удобен, защото има различни позиции на гръбчето и дори и сега го ползваме като столче. А като беше по-малък си го люлеех вътре с крак докато си правех нещо с ръцете.
http://www.babywippe.de/chicco-easy-relax-schaukelwippe-gruen


А това за слагането на момичета и момчета да сядат на различна възраст ми се струва че е поредните бабини девитини. Която и книга да отгърнеш децата не се делят на момчета и момичета в отглеждането и развитието.
« Последна редакция: Юли 31, 2012, 10:47:32 am от ra4ko75 »


Криси, подобен шезлонг и аз използвах още от вторият месец. Голям кеф беше да седи в него, а като пусна и вибрации заспиваше моментално.
*
Благодаря ви за отговорите, ние имаме ей такава люлка
http://www.chiccousa.com/gear/swings/polly-swing-vega.aspx
обаче тя седи в нея само за 10 мин и после започва страшен рев. Иначе тя сама се люля и вибрира, но за съжаление моята палавница се е научила на ръце и само на ръце не плаче....Гърба ми вече не го усещам, за това исках да взема високо столче (така или иначе ще купуваме като станем на 6м) поне да седи седнала и да оглежда от високо какво става.... Взехме столчето, много и хареса да оглежда от високо...точно 1 час!!!  Днес не и харесва вече  :x Та столчето май ще го прибираме в кашона и ще го вадим септември...Незнам вече какво да я правя, таткото кво ли не купи само и само да не я нося през деня, ама явно ще трябва да я оставя да се наплаче...Просто имахме гости 2 седмици и всеки я носеше и на нея явно много и хареса да я носят на ръце....
На всичкото отгоре ми се струва, че ме ползва и за биберон...Тя биберон не иска, плюе го, та ако не на ръце само на гърда се успокояваме...и само в леглото ни спи, общо взето се провалих  :lol:- всичко което не исках да става, стана  8)
« Последна редакция: Юли 31, 2012, 22:53:46 pm от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #417 -: Август 01, 2012, 01:21:50 am »
криси, хич не мисля, че си се провалила, това е най-нормалното поведение за едно бебе. естественото им състояние е да са до теб или на гърдите ти. това, че поради ред причини ние си мислим, че трябва да са "самостоятелни" е изцяло наш проблем. за бебе на три месеца да стои един час на столче само си е постижение.
това, което мога да ти кажа за гърба е да си намериш човек който да я гледа от време на време и да ходиш на плуване, пилатес или там каквото си харесваш, а другото е да си вземеш слинг или кенгуро. аз съм писала на други места за това - в темата за количките, но един къс слинг за вкъщи е много удобен, а пък ако си вземеш хубаво кенгуро няма да имаш проблеми с носенето на детето в следващите две години, аз съм много доволна от ergo baby, има и приставка за новородени и по-малки бебета.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #418 -: Август 01, 2012, 08:03:13 am »
Krisi88 не се обвинявай. И ние бяхме така, само че по две. На нас ни бяха дали люлка на фишер прайс, която свърши супер работа и там децата седяха с часове. Нещо подобно, но явно малко по-стар модел http://www.bimbomaniabg.com/products/5700_1.jpg
За столче сте малки, да седите дълго време, все пак е добре детето да е полулегнало. Ще мине периода с реването, с носенето на ръце, малко още търпение. За тях всеки един ден е ново начало, опознават нови неща, и е нормално да иска да се гушка, да иска да гледка.
За кръста, не знам как си с килограмите, но аз имах страшни болики. Развих дискова херния и ме плашеха с операция. Но за няколко месеца намирах време за фитнес, с малко режим свалих 13 кг и в момента се чуствам много по-добре.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #419 -: Август 01, 2012, 08:05:09 am »
Krisi88 не се обвинявай. И ние бяхме така, само че по две. На нас ни бяха дали люлка на фишер прайс, която свърши супер работа и там децата седяха с часове. Нещо подобно, но явно малко по-стар модел http://www.bimbomaniabg.com/products/5700_1.jpg
За столче сте малки, да седите дълго време, все пак е добре детето да е полулегнало. Ще мине периода с реването, с носенето на ръце, малко още търпение. За тях всеки един ден е ново начало, опознават нови неща, и е нормално да иска да се гушка, да иска да гледка.
За кръста, не знам как си с килограмите, но аз имах страшни болики. Развих дискова херния и ме плашеха с операция. Но за няколко месеца намирах време за фитнес, с малко режим свалих 13 кг и в момента се чуствам много по-добре.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...