0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 :lol: Приготвям се!

Д-р Бърди, моля за Вашето мнение:  на кратко - преди известно време забелязах, че  дъщеря ми доста усърдно си чеше с ръчички оченцата, мислех, че е защото й се спи, но след 2 дена очичките вече бяха зачервени вътри и клепачите подути. Педиатърката ни даде направление за офтамолог - и там диагнозата беше алергичен конюнктивит - към какво? - най-вероятно към слънце. Лечението: 1 седмица капки Фларекс и след това 1 седмица капки Isomar. Ок, капахме, нещата се оправиха. След една седмица обаче всичко започна отначало - пак отидохме на лекар - и пак същото лечение. Тогава лекарката каза, че ако още при първи симптоми на проблема започнем с вторите капки няма да се стига чак до зачервяване и подути очички. Пак капахме двата вида капки - пак се оправихме, е сега след около 2 седмици отново започва проблема. Уж капахме Изомара още в началото но не виждам да се подобрява. Въпросите ми са два: сега ако отида за трети път на лекар и тя пак ми каже да направим същото лечение - тези Фларекс са кортикостероид - не е ли вредно толкова често да се капят - 3 курса по 1 седмица(4пъти на ден) за няма и два месеца?
И вторият ми въпрос е - всъщност всичко започва с едни ситни пъпчици като обрив първо на долния клепач по ивицата на клепача и после се появяват и на горния клепач и имам чувството че тя тях чеше с ръчички, не че отвътре окото я сърби, а точно тези пъпчици - това симптоми на алергичен конюнктивит ли е?
Извинявам се за дългия пост, ще съм много благодарна за мнението Ви.
Да добавя само, че сутрин няма слепнали мигли с гурелчета, само в основата на очичките има сухи такива с жълто-оранжев цвят. Очите не сълзят, няма секрети от нослето.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
* белези на АД са описаното по клепачите.
* понякога- белег на Стафилококва инфекция там (?). В този аспект, може да ползвате Фусидин на очни капки... .
* проверете дали детето няма рефракторни аномалии- миопия, астигматизъм, хиперметропия, и/или проблеми около очното налягане. Те често дават симптоми, напълно идентични с всякакъв друг вид конюнктивити.
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 18:58:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Деси, не знам при коя очна лекарка сте били, но ако ти се наложи още едно мнение може да заведеш детето при д-р Светла Николова.


благодаря д-р Бърди, ще поискам преглед за последните неща, но не разбрах АД е едно от предположенията или то е със сигурност + някои от другите неща? Да мажа ли с нещо за АД клепачите  или първо да отида на преглед за рефракторни аномалии и да пусна секрет за стафилококите и ако не е това тогава? Ще пробвам да снимам пъпчиците за да видите по добре, но не знам дали ще излязат тъй като са много ситнички.

Веси, точно при Светла Николова ходим - в детския очен център над Пикадили Чаталджа нали?
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 20:49:58 pm от dessi-kk »
Може ли да ми обесните къде се намира този детски очен център над Пикадили Чаталджа? Никола има проблем с едното оченце от няколко месеца и нищо не ни оправя. Ако може да ми препоръчате и добър специалист? И координати...
Катрин, малко със закъснение ти отговарям, че сега виждам поста ти. Значи ако идваш от Чаталджа и караш към Пикадили, завиваш в дясно точно след него, покрай клуба дето е там и караш направо по ул. Гладстон докато стигнеш една детска градина и завиваш в ляво (по ул. Дж. Баучер)  и веднага после първата в дясно и ей там е отстрани в подблоково пространство е центъра, на ул. Балчик.
Благодаря, Деси. Ние го намерихме случайно и днес бяхме на преглед при д-р Николова.
*
Здравейте,
някой давал ли е на бебето си капки Фенистил преди и след ваксинация? Да уточня, че бебето е с АД и АБКМ /за мен недоказана/ и капките са ни изписани от лекуващия педиатър-гастроентеролог. Чудя се дали да ги давам обаче. Не ми се иска, но в същото време ме е страх да не се случи нещо, предстоят ни трите Инфанрикса.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не се дават такива неща ПРЕДИ ваксинация.
АД и АБКМ нямат нищо общо с постваксинални реакции, нито са повод за отлагане на ваксини или модификация на ваксинационни програми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Не се ли дават  :( .

Ох, пък ние пак насляпо сме се доверили, и преди двете ваксини давахме, два дни преди и два дни след това  8O.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма "вреда".
Но няма и полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Ви, Докторе.
Няма да давам капките тогава.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Д-р Бърди, от няколко дни забелязвам треперене на главата на бебка, когато заспива, сучейки. Трябва ли да ме притеснява това или е нормално за 5-месечно бебе?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, дайте координати на някой добър детски уролог от Пирогов, че Момчилов е отпуска до края на месеца, за Пеев знаете ли нещо, с направление, ако може.

А за силно подсичане на бебе на година и осем месеца, някакъв крем имаше бейби тан, нещо ефикасно, от което сте били доволни.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Момичета, дайте координати на някой добър детски уролог от Пирогов, че Момчилов е отпуска до края на месеца, за Пеев знаете ли нещо, с направление, ако може.

А за силно подсичане на бебе на година и осем месеца, някакъв крем имаше бейби тан, нещо ефикасно, от което сте били доволни.
"Клоран Еритеал" за подсичане... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Момичета, дайте координати на някой добър детски уролог от Пирогов, че Момчилов е отпуска до края на месеца, за Пеев знаете ли нещо, с направление, ако може.

А за силно подсичане на бебе на година и осем месеца, някакъв крем имаше бейби тан, нещо ефикасно, от което сте били доволни.
"Клоран Еритеал" за подсичане... .
Също Бепантен и Судокрем при нас помагат.
Мишле82, как е малкия?
Здравейте, Доктор Бърди!
Дълго време не съм Ви писала какво се случва с онова мистериозно петно на крачето на Дани, изчаквах да излязат всички кръвни резултати, които ми бяхте казали. Е... не излязоха, това е причината за гнева ми днешния ден.  :x

При второто си посещение при дерматолог, лекарката каза, че иска да отхвърлим вероятността това да е Лаймска болест.  Петното на такова й приличало, така се разраства, още повече, че аз се сетих, че веднъж го кърмих седнала на земята на една полянка. Глупаво от моя страна, но изобщо не ми дойде на ум, че нещо може да го полази. Миналата сряда отиваме да му вземат кръв от пръстчето за стандартните кръвни изследвания и ни изпратиха в Педиатричната болница, за венозната кръв - за Л.болест и за показателите, които Вие ми казахте.  Решихме с лекарката, че там е най-надеждното място да такова малко дете, пък най-вероятно ще я нося някъде да ми я изследват, но поне да я вземат те. Отиваме там, отказват!!! Вие представяте ли си да се намирам в детска болница и да ми отказват вземане на кръв на дете?! Нямали право, нямали манипулационна, детето не е хоспитализирано, че да имат право... ей такива глупости, при положение, че направления нося, ще си платя, не е като да влизам от улицата, защото се чудя днес какво да правя. Аз бях на ръба вече, няма да изпадам в подробности по какъв точно начин се "споразумях"- взеха!
Едва му капе кръвта на това дете, капка по капка, той пищи... три епруветки, ужас. Занесох я в лаборатория (известна, реномирана) и там започва чуденето какви били тия епруветки и несигурността дали " ще свършат работа". Платих, оставих телефон, ако има проблем да ми звъннат, никой не ми се обади и аз спокойна пореден ден цъкам в нета, чакайки да видя резултатите. Половината излязоха, половината не. Днес разбирам след като се обадих, че коагулацията няма и да излезе, защото не била кръвта в каквато епруветка трябвало!!! И никой не ми казва! Побесняла съм, Докторе, такова бездарие! В деска болница да не могат кръв да ти вземат правилно, какво остава недай си Боже за нещо по сериозно. Отказвам да го бодат пак, крачето ме у все още синьо и подуто. Ще Ви покажа какво е излязло, коментирайте, моля Ви.

Биохимия:
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод
Общ белтък                              59.9         g/l                  50 - 80                   PHOT
Албумин                                  48.4          g/l                  35 - 52                   PHOT
ASAT H                                      45          U/l                   6 - 37                   PHOT
ALAT                                          16          U/l                   0 - 49                   PHOT
GGT                                             12          U/l                  0 - 50                   PHOT
Калций                                       2.6     mmol/l                 2,2 - 2,8               PHOT
C-реактивен протеин              0.28     mg/l                     < 5                       TD

Докторе, това завишение на стойностите на ASAT H тревожно ли е, какво означава?


Липсват: Протромбиново време, INR, Фибриноген, aPTT, Тромбиново време, Време на кървене.

Кажете ми, моля Ви, само на база Биохимията можем ли да се надяваме, че всичко е наред? При вземане на кръв от пръстчето и от вената не забелязах детето да кърви повече от нормално.

Общи кръвни изследвания: 

Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
ПКК               
     WBC   7.5       G/L    3,5-10,5
     RBC   4.73       T/L    м.4.5-5.9 ; ж. 3.7-5.4
     HGB   124       g/L    м. 130-180 ж. 120-160
     HCT   0.35       L/L     0,30-0,53
     MCH   26       pg    27-33
     PLT   325       G/L    130-360
     MPV   7.2       fL    6.0-10.0
     MCV   74       fl    82-96
     MCHC   356       g/L    300-360
     RDWa   48.4       fl    30 - 150
     RDW%   12.6       %    11.0 - 16.00

СУЕ/ESR   3        mm/h     м. до 18 (22), ж. до 25 (30)


Резултата за Л.болест ще взема в сряда и пак ще Ви пиша какъв е. Ако дай Боже е отрицателен отново сме в изходна позиция. Към момента петното е леко избледняло, но си е там от 12 юни.
Все повече се надявам нещо да го е полазило и ухапало през нощта, още повече след като мен тази нощ ме ужили пчела  :lol:

Всеки път чета мненията Ви за Бг педиатрията..... ето, че видях и аз «на живо» какво означава това  :(

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
За да има Лаймска болест, първо би трябвало да е ухапано от кърлеж.
И понеже кърлежите сами не се махат, става ясно че ще се види кърлеж някъде по детето.
По принцип е възможно да е Лаймска болест, но тази еритема се появява от 3 до 30 дена след ухапването.
Снимката по-долу показва обрива при Лаймска болест.

Изследванията са добри.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Хм.... да, аз четох за това заболяване, в този 30 дневен срок на проява влизаме. Горе долу толкова мина, откакто бяхме на полянката.
Петното ни със сигурност не е такова, както и кърлеж не съм намирала.
Казах го и на лекарката, ама нали все пак тя е лекаря, пък го и вижда... доверих се.
Енигма.