0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Специално на ортопед-не сме,гледа ни частния педиатър,който за града единствен прави такива прегледи ,но той си е педиатър .
Аз питам ,та наведнъж ако отиваме към София ,да свършим прегледите.

ортопед непременно, аз я водих първият месец и сега пак ще я водя. Посещаваме д-р алексиев, че ни е много близо.
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:DzWd8RckFPkJ:www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id%3D10221%26folderId%3D11829%26name%3DPBFE-108.pdf+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0+%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE+%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5&hl=bg&gl=bg&pid=bl&srcid=ADGEESgNdOWKmeb0dtJ6ce45cbwIRqnQ1y3hk40ZLW0Izy_7MDRQxzNuZfkmP2ok_c1jxmE3NTBVzxxW-NvO6xn8KptLIKVnJvZezrpIK-4bOuR442zhqx5m_mzI8Dq-alJyVyOLr3X_&sig=AHIEtbT0_oj49SeLLc9mRBMQRehCl5Ayxg

Днес бях в една оптика до нас да поръчваме очила на съпруга ми.Имаше офталмолог и направих и аз един профилактичен преглед,а и на него му определиха диоптрите.По повод направлението,което ми даде педиатърката се заговорихме...къде как се прави прегледа и стана ясно,че ПО ЗДРАВНА КАСА СЕ ПОЛАГА ПРЕГЛЕД ЗА БЕБЕТАТА НА 6 МЕСЕЦА И НА ГОДИНКА.Ние дори сме закъснели...
В къщи разрових и открих горният линк.Оказа се,че се полага преглед и за УНГ на 6 месеца 8O.Някой да е пращан на такъв специалист?
А аз за направлението просто питах:Ще ни праща ли на очен лекар и кога се полага по здравна каса?Ако не се полага ,викам,къде да я водя и при кой на частно?
Отговорът беше:Аз сега ще ти дам направление....Е сега ми кажете това на какво прилича?


Открих нещо интересно(пак по темата);
http://paper.standartnews.com/archive/2005/05/25/health/s4445_6.htm

« Последна редакция: Юни 10, 2012, 22:06:41 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Имам въпрос към мамите на бебета с алергии. Моят син е изринат от една седмица и днес педиатъра реши да пием фенистил и една седмица на картофи, ориз и попара. Това ли е най-добрият вариант и кога да очаквам обрива да се махне?
*
Ако е алергия обрива ще се махне когато се изчисти организма.

*
Не е въпроса за направленията, досега не малко пари сме давали за изследвания, ама що се правят на луди тез педиатри  :x

Точно за направленията е въпросът,Ники.Аз се осигурявам на 1000 лв.,а циганката,дето няма нито един ден трудов стаж познай дали се осигурява!Е да,ама сме равни когато отидем да раждаме и когато се лекуват децата.Щото сме солидарни.И защо да не ми дадат направлението,пък аз да си преценя дали да го ползвам?
Лично за себе си знам,че ако можех да не се осигурявам-нямаше да го правя...нито ми трябват болничните им,нито безплатното от здравеопазването...и пенсията им не ща,ама не можело!И защо се гаврят с нас?И тези майчински...ами детските?Бясна съм на цялата система!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
 кисела, :BangHead::)
*
Възможно ли е да се появи рефлукс при 9 месечно бебе или аз нещо го сбърках това дете?  :( Малчо преди малко си повърна почти цялото мляко, както и онзи ден. Вчера нямаше нищо.  osi_10 Сутрин досега не е повръщал.
Пие го легнал и в двата случая.
Може ли това да се дължи на жегата, или пък да му давам вече млякото със стайна температура( не че досега го е пил много топло) Пюретата си ги яде, детската кухня също, не ги повръща. Е, с изключение на 2-3 пъти, но то беше по-скоро от повече размятане след хранене или някой му даде нещо, където не трябва и той се задави.


Д-р Бърди, моля за вашето мнение. На крачето на Дани вече трети ден стои едно петно, ще прикача снимка. Нито избелява, нито нараства. За една нощ се получи. Като го натисна, кожата побелява като другата, после пак се оцветява. Баща му смята, че от честото носене на ръце може да го е насинил, аз се притеснявам да не е някакъв кръвоизлив. Моля ви, кажете на вас как  ви  се струва?
Не е захранен.
При лекарката ни не съм го водила, 40 мин да мъча детето в горещините за да чуя, че нищо му няма не ми се пътуват. То дано нищо да му няма...ако продължава да стои така ще го заведа.
Благодаря ви!
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 10:24:54 am от Мишле82 »

*
Мишле, а на пипане как е? По-твърдо, по-топло? Или няма разлика с другата част от крачето?
Никаква разлика няма. И той не реагира- не го боли.

Сега забелязвам, че отива към коляното  8O Дано Доктора се включи скоро :?

*
Попитах те дали е по-твърдо и по-топло, защото моите така стават след ухапвания от насекоми (алергична реакция). Помисли си дали е имал контакт с материя или препарат, която да предизвика такава реакция. Ако беше от притискане, цвета щеше да се променя през тези дни.
Дано се включи и Доктора все пак, защото аз не съм специалист, говоря само от опита си.
Аз заведох Дани все пак при педиатърката онзи ден- както и предполагах изобщо не можа да каже какво е. Само отхвръли да е алергична реакция, по скоро й се вижда да е кръвонасядане от носенето, само дето чудно, че не изчезва. Даде ми някаква мостричка на кремче с невен да го мажа с него и ако до понеделник не е минало, ако искам да отида ще ме изпрати на кожен лекар. Ще видим какво ще правим.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди, моля за вашето мнение. На крачето на Дани вече трети ден стои едно петно, ще прикача снимка. Нито избелява, нито нараства. За една нощ се получи. Като го натисна, кожата побелява като другата, после пак се оцветява. Баща му смята, че от честото носене на ръце може да го е насинил, аз се притеснявам да не е някакъв кръвоизлив. Моля ви, кажете на вас как  ви  се струва?
Не е захранен.
При лекарката ни не съм го водила, 40 мин да мъча детето в горещините за да чуя, че нищо му няма не ми се пътуват. То дано нищо да му няма...ако продължава да стои така ще го заведа.
Благодаря ви!

1 см по-близо и на фокус?
право срещу обрива, а не странично? да снимаме... .
Сгъвките от долу и двете са червени!

« Последна редакция: Юни 16, 2012, 20:00:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Момичета вчера ни биха първите ваксини в двете крачета. Днес забелязах, че кадето са били убожданията е леко твърдо, подуто и зачервено. Нормално ли е? Червенината е с 1см диаметър около мясото на убождането. Иначе бебето не реве повече от нормално, и няма нетипично поведение..
Мишле82 Аз съм с ниски тромбоцити и получавам подобни неща когато се притисна някъде по-силно или когато нещо ми притиска кожата на дадено място...поне по това което виждам на снимките много наподобява....Също така изчезват много по-бавно от нормалното.
« Последна редакция: Юни 17, 2012, 01:34:21 am от Krisi88 »


Нормално е. На нас педиатъра ни казваше да правим компреси с реванол на мястото на убождането. Други съм чувала да препоръчват със спирт /което на мен лично не ми се нрави хич/. Радвай се, че няма други неразположения, защото моето кротко и не ревящо дете се чудех как да го успокоя /явно имаше сериозни болки, защото последната доза, която му поставиха, беше след като вече е проходил и тогава отказваше да стъпва на краката си дори/. Помагаше ни дозичка Нурофен /действаше след около 30 мин/


Загряващи компреси от риванол се правят само на едната ваксина, но за жалост не помня на коя.
*
И нашия педиатър казваше компрес с риванол, на моето "много ревящо" дете поне това не му се е случвало от ваксина.
*
На всяка ваксина съм правила компрес от риванол и спирт 50 на 50 и съм давала вечер панадол превантивно.