0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Къди, витамин Д даваме всеки ден (Vigantol), по веднъж седмично явно за вит.К става дума, но това дали означава, че при раждането не е слаган?

Дава се само една доза Вит К след раждането.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

Аз незнам дали са ни слагали вит.К, давах и веднъж седмично вит.К първите 3 седмици, но заради дохранването педиатърката ни го спря, защото в АМ имало достатъчно... :?  

Имаш предвид вит.Д.
Не, КЪДИ витамин К си имах в предвид. Както Мишле82 е писала, и ние така даваме витамин Д всеки ден в течение на една година (и все още давам), а витамин К веднъж в седмицата (първите 3 месеца), което спряхме заради АМ.

Впрочем вчера малката почти не спа между 19ч и 12ч и реших да я нахраня в 12, въпреки че не искаше да видя какво ще стане :) Спа си до 6 без да мръдне, не се събуди да яде в 3, за сметка на това се наспахме малко с мъжа ми  :lol: Мисля да продължа така, за първи път не ме боли глава от седмици :)
« Последна редакция: Юни 23, 2012, 10:23:02 am от Krisi88 »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма проблем да си храните детето така. Къде е проблема?
Ако измествате храненията към 11-12, няма да се буди в малките часове на нощта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Криси, аз ти казах, че ще спи до сутринта :wink:. Радвам се, че и докторът потвърждава, че няма нищо лошо в това!
*

...........
Не се дават лечения за глисти "на сляпо".
Хеп А ваксината е добре да направите.

Благодаря ви Докторе!
Здравейте, д-р Бърди,
Дъщеря ми ( 10 месеца)има диария от 4 дни. Давам лечебна храна - Хумана HN и електролитите на Хумана от 3 дни. Давам  Биогая за подобрение на чревната флора. Всичко това е по препоръка на педиатъра. Детето ми е в добро настроение и се храни с апетит, но диарията не минава...
Възможно ли е да е от жегите? И дали не е време да взема по-сериозни мерки?
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Мишле82, как е малкия?
Естествено, всички изследвания бяха отхвърлени... "ненужни"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Здравейте, Докторе!
Благодаря, че се интересувате. Не смея да казвам нищо още, но днес имам усещането, че значително е избледняло петното.....
Ще наблюдавам утре как ще е. Още не съм звъннала на педиатърката да изтеглим кръвните изследвания по-рано. Ако и утре наблюдавам регрес, смятам да изчакам ДК, но при всички положения ще искам изследване на всичко, което ми казахте.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма проблем да намажете още ден, два, с Певарил, стига да се отхвърли да не са проблемите, за които писах.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
С Певарил не мажа вече, не реагираше след 3 дневно мазане.
Сега мажа с Локоид и вече 5 дни минаха откакто съм спряла Полижинакса.

*
Няма проблем да си храните детето така. Къде е проблема?
Ако измествате храненията към 11-12, няма да се буди в малките часове на нощта.
Благодаря за отговора. Проблем няма, исках да споделя само, че за мое учудване бебето спа и пропусна обичайното си хранене в 3 :)

Въпреки, че днес се събуди в 4:30  :?, само че не я нахраних, гушнах я и тя си заспа за 2 минути. После си се събуди в 6:30 и я нахраних. Надявам се ако продължаваме така да си смени режима скоро. Просто за мен е много важно да пропускаме храненето в 3, за съжаление нямаме отделна стая за бебето и като става в 3 се буди и таткото и понеже вече е спала 7-8 часа има много енергия и с таткото я дундуркаме до 5ч да заспи на ново. За мен не е проблем защото си наваксвам със съня през деня малко или много, но мъжа ми става в 7 за работа и ходи като пребит цял ден.


*
Просто за мен е много важно да пропускаме храненето в 3, за съжаление нямаме отделна стая за бебето и като става в 3 се буди и таткото и понеже вече е спала 7-8 часа има много енергия и с таткото я дундуркаме до 5ч да заспи на ново. За мен не е проблем защото си наваксвам със съня през деня малко или много, но мъжа ми става в 7 за работа и ходи като пребит цял ден.

А таткото опитал ли е тапи за уши? Може да се окаже добро решение.


*
криси, бях ти писала (таман два пъти) ама нещо не се публикува - в момента, в който я усетя ще се разсъбужда й помагам да си намери гърдата (тя спи при мен) и так продължаваме и тримата да си спим, мъжа ми даже не я чува. с други думи, не я оставяй да се събуди напълно, за да може да продължи да си спи.
криси, бях ти писала (таман два пъти) ама нещо не се публикува - в момента, в който я усетя ще се разсъбужда й помагам да си намери гърдата (тя спи при мен) и так продължаваме и тримата да си спим, мъжа ми даже не я чува. с други думи, не я оставяй да се събуди напълно, за да може да продължи да си спи.
Ако бебето й е като моето, когато беше на два месеца....  :lol:
Дани нямаше размърдване, както спеше с рев се събуждаше и няма начин да го усетиш по-рано. Сега започва да сумти и аз се събуждам, но по онова време тате ни усещаше редовно. 
Криси, щом нямате възможност таткото да спи в отделна стая, пробвайте с тапи, както ти е казала Vaci :wink:

*
мишле, и за това бях писала - ади и досега се буди с вик, даже бях питала да не би да й има нещо, но после се светнах, че те така се будят, да не би да не разберем, че са се събудили и да ги оставим сами, милите.  :D. не знам, ние се родихме като започнахме да спим заедно и това сложи край на събужданията на всички, щом се събуди бебето.

имам питане - правихме ваксини в петък - дадох да й сложат само две, не трите, както беше по план, в следствие на което на детето нищо му няма, освен че снощи видях на едното краче - където беше убодено - зачервено, леко подуто и твърдо да опипване. доста голям участък почти колкото дланта ми? дали арника ще помогне ако я намажа да се разсее, не изглежда да я боли, но въпреки това имам порива да направя нещо за нея?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Аз винаги след ваксина мажа с арника, досега не съм забелязала някакви реакции като подуто или червено по-късно.


*
мерси, елле, досега не е имало проблем и не съм се замисляла.
*
Настинка от боси крака мит ли е или реалност? Не намирам нищо по темата в книгите (което ме навежда на мисълта, че май е мит).



Vaci, според мен си е до организъм. Имам приятелка, която като бяхме малки настиваше щом пиеше нещо студено от хладилника /даже настиваше е слабо казано, правеше гнойна ангина/ :) Мъжът ми пък още като стъпи бос на студения теракот започва да киха поне 5 пъти без да спира и му потича носа. Малко след това тича в тоалетната....по голяма нужда :) /а иначе си е здрав, не е болнав изобщо/


*
Елена нашия педиатър казва компрес с риванол при подуване, втвърдяване или зачервяване от ваксина, нямам идея дали действа, защото не се е налагало.