0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
поразсея се това нещо, надявам се утре като сложим третата да не се появи и на другия крак.

а за босите крака, като гледам тук как си гледат децата, май е културално обусловено (демек мит) - естествено, че едно е да е с боси крака и те да са топли, друго- да са ледени, тогава да ще направиш нещо да се стопли детето, ама да е ей така по дефиниция, не ми се вярва. на нас в училището за бременни ни казваха, че дали му е студено на бебето се проверя по гръбчето му, не по носа, ръцете или краката, защото при тях оросяването не толкова добро и е възможно те да са студени, без на него да му е студено.
по този повод днес я пуснах да джапа в една вода, която беше пълна с деца от всички възрасти (за справка - тук е около 20тина градуса, айде на слънце малко повече) ей голям кеф беше
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
От следобед малкия има разтройство, и малко е зелено, досега два пъти, измерих температурата 37.8 е.

Извеждахме го за малко днес, а имаше вятър, другото различно е, че дадох за първи път извара, към 90 гр., пюре спанак и извара.

Ако продължи разтройството какво се дава, и за температурата след 38. ли ви съветват вашите педиатри да давате лекарства?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Силве,зелено е акото от спанака.Можеш да дадеш Ентерол-сашета и да минете само на кърма известно време или пък да даваш и запичащи пюрета,които си въвела.За температурата Панадол или друг антипиретик подходящ за неговата възраст.

*
Също и консултация с педиатър, все пак  :)
Ако е вирус, при нас мина с Хидрасек и лечебна Хумана за 3-4 дни. Беше и на диета - моркови, картофи, ориз, без мазнина и млечни. Ако кърмиш е ок.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
От следобед малкия има разтройство, и малко е зелено, досега два пъти, измерих температурата 37.8 е.

Извеждахме го за малко днес, а имаше вятър, другото различно е, че дадох за първи път извара, към 90 гр., пюре спанак и извара.

Ако продължи разтройството какво се дава, и за температурата след 38. ли ви съветват вашите педиатри да давате лекарства?

Лекарката предписа мляко АЛ 110, за първи път го чувам, за диарията хидрасек, оризова каша безмлечна и чай от шипка.И каза да дам панадол еднократно, и само ако после Т се качи над 38., и никакви пюрета.

Ох, а мен ме мъчи мъдрец и три нощи не съм спала, направо не знам как ще издържа.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Чаят от шипка е супер в такива случаи /без захар разбира се/. Не го пропускай наред с другите неща, които е казал лекаря.
*
А ние обратно -здраво сме се запекли :-( Все едно морков и ориз яде само. Ддори суровата круша и пюре от сини сливи не помогнаха кой знае. Някакви други идеи?


От следобед малкия има разтройство, и малко е зелено, досега два пъти, измерих температурата 37.8 е.

Извеждахме го за малко днес, а имаше вятър, другото различно е, че дадох за първи път извара, към 90 гр., пюре спанак и извара.

Ако продължи разтройството какво се дава, и за температурата след 38. ли ви съветват вашите педиатри да давате лекарства?


Според мен 90 гр.от каквато и да е нова храна е много,ама не знам,може лекар да ти е дал количества.Аз и до днес давам сирене колкото средно голям орех всеки ден....


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
За Запека при нас като не се получи със пюре от сливи,круша имаше резултат от сушени 5-6 сливи сварени във вода на око и всичко после беше ОК :lol:
*
Пробвай с готово пюре от круша, не със сурова.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Моя мишок от 5-6 дни ака по веднъж на ден, даже единия от дните пропусна. Това при положение, че не е захранен и че до "вчера" на 8 яденета дневно имахме 4 хубаво изцапани памперса. На какво може да се дължи тази рязка промяна, имате ли идея?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #292 -: Юни 27, 2012, 18:20:52 pm »
Мишле щом е спокоен няма място за притеснение, може да му се регулира коремчето нещо.
Иванита може би е било заради горещините, даваш ли вода, моят син по принцип я отказва, но няколко дни изпиваше по 150мл-днес не. Ако си захранила с овесени ядки може да дадеш и тях за разхлабване. Моят син е имал  дни без изхождане или твърдо ако, но нищо не го е оправяло от веднъж, предполагам просто си увеличила доста количеството на храните за сметка на млякото.

Аз имам въпрос към мамите, които ползват Девин розов. От време на време забелязвам, че във водата плуват прозрачно-бели парцали. Виждала съм го във минерална вода, която тече направо от чешмата, но нормално ли е да са в бутилката и вие забелязали ли сте?
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 19:07:04 pm от м-и »
Спокоен е, ръмжи от време на време сякаш се напъва нещо, но спира. Коремчето е меко. Просто изведнъж така да направи... :ask:
Дали е възможно да е пак във фаза на растеж и да усвоява всичко? Изобщо не зная логично ли е такова предположение. :oops:

*

Според мен 90 гр.от каквато и да е нова храна е много...
И за мен при захранване е много.

*
М-и, пие вода, давам му. Сега през горещините се старая и повече да пие. Не съм увеличила количеството на храната- напротив, яде по-малко и ми се муси като го храня, сигурно пак от жегите.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Ivanita, може да дадеш сварено пасирано червено цвекло . Доктор Бърди го препоръча преди време като мн полезно и вкусно за деца ,а и против запек.Разбира се ако не си го давала досега, си го въведи като нова храна -може с картоф смесено.
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 21:55:49 pm от nimika »


За разхлабване може да дадеш и пюре от тиква
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
мишле, ако е спокойно детето не го мисли, постепенно "от въздуха" започват да си акат по веднъж-два пъти на ден и аз виках, че е запечена, пък после като започне да ака твърдо, да видиш какъв майтап е докато се светнеш какво става.
*
мишле, ако е спокойно детето не го мисли, постепенно "от въздуха" започват да си акат по веднъж-два пъти на ден и аз виках, че е запечена, пък после като започне да ака твърдо, да видиш какъв майтап е докато се светнеш какво става.
Така е. Честотата на акане (или по скоро липсата на такава) реално не е запек (въпреки, че може да допринесе към проявата на запек). Запек при бебето е когато акото е твърдо, и е най-често във формата на малки барабонки (или много такива заедно).

Мишле, и при Емма се получи такава пауза от няколко дни - по принцип си ходеше по голяма нужда всеки ден по веднъж (между 7 и 9 ако трябва да съм точна :)) и изведнъж - нищо. Съвпадна с големи жеги тук в Англия (считай - 24-25 градуса :)) Мисля, причината е че бебето просто усвоява всичко което поглъща и няма материал за номер 2 :) Обаче след това се приготви за мноооого пълни памперси.