0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

1 см по-близо и на фокус?
право срещу обрива, а не странично? да снимаме... .
Сгъвките от долу и двете са червени!
Докторе, не ми е много хубав апарата явно, с по-добро качество едва ли ще мога да кача снимки. Сгъвките са червени от ластиците на току що махнатия памперс. Там нямаме проблеми, изчезват за минути.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Днес ходихме на гости на един близък град до нашия на 40-45км. и момичета Марти по средата на пътя на отиване започна да повръща,ама на фонтан от устата от носа ужас беше 8O,мислех е защото, веднага след закуска АМ-180 тръгнахме.Като повърна го гушнах в мен и той милия като се сгуши един отпуснат,но когато стигнахме вече беше весел и се започна игра,Но на връщане същата работа :balk_161:. няма Т вкъщи хапа и сега спинка спокойно.
Помагайте чувала съм,че има деца който повръщат когато пътуват,но на нашите не им е за първи път да пътуват,Та ние до София ги водихме.И дали е изобщо от пътуването 8O,а ние на море ще ги водим,че как ще стигнем до там пък и до където и да е :ask: Аз лично като малка много повръщах по пътищата

забравих да спомена,че там нищо не е ял,за обяд си бяхме в къщи
« Последна редакция: Юни 17, 2012, 15:29:04 pm от бина »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
1 см по-близо и на фокус?
право срещу обрива, а не странично? да снимаме... .
Сгъвките от долу и двете са червени!
Докторе, не ми е много хубав апарата явно, с по-добро качество едва ли ще мога да кача снимки. Сгъвките са червени от ластиците на току що махнатия памперс. Там нямаме проблеми, изчезват за минути.
1 см по-близо и на фокус?
право срещу обрива, а не странично? да снимаме... .
Сгъвките от долу и двете са червени!
Докторе, не ми е много хубав апарата явно, с по-добро качество едва ли ще мога да кача снимки. Сгъвките са червени от ластиците на току що махнатия памперс. Там нямаме проблеми, изчезват за минути.
Това вероятно е тинеа -вид гъбичково кожно заболяване.


Втората възможност е кожна инфекция- Стрептокок, например ( вид целулит).

Огледайте детето за кърлежи... сезонът е актуален.
Бих намазал с Дактарин ( Певарил). Пишете след 2-3 дена.
Следете за други прояви- т-ра, болка при натиск, неразположение на детето и т.н. .
Запазвам резерви с оглед дистанцията и невъзможност да погледна отблизо.
« Последна редакция: Юни 17, 2012, 20:25:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Ох, тия снимки изглеждат ужасно  :( Дано не е начало на нещо подобно.
Кърлежи няма, не е хапан от комари, няма контакт с животни и нищо в допира му с околния свят не е по-различно (настилки, прах за пране, дрехи, хора).
Добре....колко пъти дневно да го мажа с този Дактарин? Да внимавам ли изрично да не пипа намазаното място и да лапа ръчички, да обувам панталонки или да мажа предимно преди сън?
Това ли е лекарството? Само орален гел намирам?
http://apteka.framar.bg/05001079/%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-2-40-%D0%B3%D1%80-janssen-cilag
По-добрия медикамент ли е от Певарил-а или е без значение кой от двата ще използвам?
Вижда ли ви се изобщо правдоподобно наистина да е насинено? Може би трябваше да отшумява, цяла седмица вече...
Благодаря Ви за помощта, д-р Бърди!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Певарил" тогава.
На тънък слой, 3 пъти дневно.
С втриване.
За ден, два, трябва да има значителна разлика.
Пишете.

Намазваме за начало само "гирляндата". Не цялото краче отдолу.
Пишете след ден, два.

Обувате после леко боди.
Не е "насиняване" това!
Вижда се от предишните снимки червенина в гънките също.

Единствените ми резерви са да не е целулит това ( инфекция от Стрептококи или други ).
Но превалира мнението за тинеа ( дерамтомикоза).

Оставили сте го да седи на мокра повърхност, или под, прясно забърсан с някакви химикали?
« Последна редакция: Юни 17, 2012, 20:24:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Като казвате целулит... те крачетата му са пухкави, като стисна си има целулит, и по дупето, и по цялото телце.
Не е седял никъде, той не може и да седи още самостоятелно. А пък препарати не ползвам, откакто се е родил.
Тази вечер ще го купим, започвам от утре и ще пиша.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Преди малко забелязах при Криси ето това:
Докторе,момичета какво може да е помагайте
бина, на мен ми изглежда като запарено. Хич не съм специалист да отбележа, но ние имахме подобно обривче и с по-честа смяна на памперс и крем Бочко се оправихме.
Но пак казвам - не зная дали е същия обрив. Остави дупето да диша малко - сега поне е топло! И наблюдавай!

Аз в тия жеги ми си ще да го оставя малкия по голо дупе, ама рискувам да ходя с парцала, та....... само за по малко при смяна на памперсите  :wink:

И все пак - дано д-р Бърди се включи!
*
Момичета моята принцеска вече си утвърди някакъв режим на хранене горе долу, вече яде на 3.5-4ч и даже имаме едно дълго спане от 7 часа. Обаче това спане ни е от 19-20ч до 3ч през нощта и в 3 като стане няма заспиване 1 час минимум. Дали мога да и изтегля този 7-часов сън да е от 12 вечерта до 7 сутринта, като я будя към 23:30 да яде и дефакто да пропуска яденето в 3, а не в 23ч? Единственото което ме спира за момента е че ме е страх да не започне да яде и в 23ч и да продължава да се буди и в 3 за ядене и да загубя и тези 7ч свобода които имам :)
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 19:22:28 pm от Krisi88 »


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Криси, не знам дали е правилно, но аз така правя и не се събужда в 3, а направо в 7 :wink:.
*
Криси, не бих местила часа на заспиване. Няма да е никак лесно, ако изобщо е възможно. Дори е вероятно да се буди по същото време, а не по-късно, както ти се иска. Чела съм, че часът на събуждане е по-труден за промяна от този на заспиването. Моето дете заспива по същото време, откакто се е родило.

Приеми, че бодърстването нощем е временно и ще отмине скоро. Междувременно не стимулирай детето, когато се събиуди посред нощ.
*
Преди малко забелязах при Криси ето това:
Докторе,момичета какво може да е помагайте
Ох аз почти нищо не различавам. Не знам дали е въобще правилно, ама аз на такива едва забележими неща въобще не обръщам внимание. Дори не ги забелязвам. :oops:
Бина, не мисля, че е нещо обезпокоително


*
Бина и аз мисля, че е от жегата и мокър памперс.
Krisi88 и според мен не я буди, постепенно ще измести часа на нощното хранене сама. При нас беше същата ситуация, първо се будеше в 3ч., после в 4ч. и накрая и до момента в 6ч. Когато се събуди за хранене не я разсънвай, нахрани я без много занимавки и я слагай да спи. Елиа сега като яде в 6ч. продължава да спи до 10ч.
И мен приятелки ме съветваха да я будя към 23ч., за да избегна нощното хранене, но аз така и не го направих това.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Благодаря Ви момичета,снощи оставих зачервеното място открито да диша намазах със "Здраве".Тази сутрин няма и следа от това което беше.
Криси, и моя съвет е да оставиш бебо намира. Ако знаеш само още колко ще си мени режима... :)

бина, радвам се, че е минало зачервяването :)
[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Мишле 82 не писа нищо :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Krisi88 аз от собствен опит разбрах, че не можеш да сменяш час на хранене.Моят синковец се буди нощем в 12, 3 и 6 часа 8O, още!!!!А е вече на 3 месеца.Пробвах да давам вода в 3 ч. познай дали после не ми стана още 2 пъти освен обичайните...Така, че чакам да спре сам...Дано е скоро :lol:до кога най много може да се буди за нощно хранене...?!
Иначе сме 7 килца на 3 м. абе, отглжеждам си един Крали Марко... :D Да ежив и здрав!!!...пък хубав хубав... :lol:


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Krisi88 аз от собствен опит разбрах, че не можеш да сменяш час на хранене.Моят синковец се буди нощем в 12, 3 и 6 часа 8O, още!!!!А е вече на 3 месеца.Пробвах да давам вода в 3 ч. познай дали после не ми стана още 2 пъти освен обичайните...Така, че чакам да спре сам...Дано е скоро :lol:до кога най много може да се буди за нощно хранене...?!
Иначе сме 7 килца на 3 м. абе, отглжеждам си един Крали Марко... :D Да ежив и здрав!!!...пък хубав хубав... :lol:

НОРМАЛНО е дете на 3м да се буди така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Лелее, Елиа е на 6м. и няма 7 кила!