0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, като сме на вълна летни препарати, бихте ли казали какви плажни масла сте купили, ползвали и доволни ?

*
Ники, ето с това мажа детето:
http://www.badgerbalm.com/p-468-spf-34-baby-sunscreen.aspx

Продава се и в Амазон.
*
Момичета, като сме на вълна летни препарати, бихте ли казали какви плажни масла сте купили, ползвали и доволни ?
Втора година подред взех цветен спрей 25 фактор от Орифлейм - много ми харесва и децата се радват, защото като ги напръскам е син, като се размаже става безцветен. Преди това 50фактор Мустела.
*
Ние все още нищо не сме ползвали против слънцето, но нашата детска лекарка ни препоръча това на LA ROCHE: http://www.laroche-posay.at/Produkte-Behandlungen/Anthelios/Anthelios-Dermo-Kids-LSF-50-Milch-p6090.aspx


Ние все още нищо не сме ползвали против слънцето, но нашата детска лекарка ни препоръча това на LA ROCHE: http://www.laroche-posay.at/Produkte-Behandlungen/Anthelios/Anthelios-Dermo-Kids-LSF-50-Milch-p6090.aspx

Първото лято бяхме с такъв. Доста цапа. Прави жълто-кафяви петна, ако се докосне дреха. Нямат изпиране тези петна и ако гладиш дрехата стават още по-тъмни.

Втората година бяхме с Биодерма 50+ детския, също е син, цапа, но се пере :lol:.
Миналата година пак бяхме с LA ROCHE 50+, но спрей. Малко по-лека текстура е и за мен е по-удобно. Пак цапа, но някак си съм по-подготвена  :lol:.
*
Момичета, като сме на вълна летни препарати, бихте ли казали какви плажни масла сте купили, ползвали и доволни ?
Втора година подред взех цветен спрей 25 фактор от Орифлейм - много ми харесва и децата се радват, защото като ги напръскам е син, като се размаже става безцветен. Преди това 50фактор Мустела.
И аз взех на Орифлейм цветен, но купих и един 50 фактор и за сега мажа с него откритите части като се сетя.
За лицето използвам крем А-дерма 50+. Няма грешка! Детото ми е със светла кожа и атопичен дерматит, който вече спря да се проява по бузките, като ги пазим по този начин от слънцето. За тялото съм ползвала Биодерма /спрей за деца или един крем, който е светлосин на цвят преди да попие в кожата и на детето му е много интересно да гледа как го разнасям, та кротува и мога да го намажа хубаво/. Ползвам единствено 50 фактор заради светлата кожа, а и лекари са ми казвали, че за децата е добре да е висок фактора, за да ги предпазва не само от изгаряне, но изобщо от всякакво вредно въздействие на слънцето.
*
Ники, аз съм с това:
http://www.larocheposay.de/Produkte-Behandlungen/Anthelios/Anthelios-Dermo-Kids-LSF-50-Milch-p5914.aspx
Доволна съм, и не съм имала досега проблеми с цапането.

Иначе имам и една 50+ Мустела, малка опаковка - да стои в чантата за екстремни нужди.

Тук трябва и да отбележа все пак, че Кай си е мургавичък: още първия слънчев ден, преди 3-4 месеца, се прибра вкъщи с черни ръчички. 3 пъти го търках до полуда милия, преди да се усетя, че не са мръсни  :D
*
Като се мажат в градски условия със слънцезащитни кремове децата, не се ли възпрепятства образуването на вит. Д?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Като се мажат в градски условия със слънцезащитни кремове децата, не се ли възпрепятства образуването на вит. Д?
На нас педиатърът ни обясни, че за усвояване на вит. Д е достатъчно китките и стъпалата на крачетата да не се мажат със слънцезащитен крем.
http://www.nivea.bg/products/Baby-Care/Sun-Protection-Lotion-SPF-50
Доволна съм и от години ползвам тази Нивея(за себе си)Сега мажа и детенцето,но много внимавам да не попадне в очите.Смъди много.И дланите ако са намазани и разтъркаш очи-пак същото.А уж е за деца.А не прави петна,и добре се разнася,ама...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Аз съм ползвала на Vichy детски 50 фактор. Доволна съм.
*
Благодаря за споделените мнения :D

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Момичета,бях чела че е препоръчително да се направи профилактичен очен преглед около годинката.Правите ли такъв и полага ли се по ЗК.Личния лекар няма да откаже направление ,но да знам все пак .
Има ли други профилактични препоръчителни изследвания/прегледи ,които да направим ,освен  задължителните кръвни?


*
Момичета,бях чела че е препоръчително да се направи профилактичен очен преглед около годинката.Правите ли такъв и полага ли се по ЗК.Личния лекар няма да откаже направление ,но да знам все пак .
Има ли други профилактични препоръчителни изследвания/прегледи ,които да направим ,освен  задължителните кръвни?

И аз искам да знам :-))


*
Направих очен преглед на момата. Направление не се полага за профилактичен преглед.
Полага се, ако има проблем. Само ми е интересно, как педиатърът ще види проблема, ако не е очеваден  :ask:

Направих очен преглед на момата. Направление не се полага за профилактичен преглед.
Полага се, ако има проблем. Само ми е интересно, как педиатърът ще види проблема, ако не е очеваден  :ask:

Ами как, като при нашата лична. Една майка преди мен я помоли за направление за офтамолог, струвало й се, че едното оче криви. педиатърът само каза - я да видя, ааа нищо й няма, рано е за преглед, ако има нещо след годинка.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
А освен очен ,други профилактични  ? Независимо платени ли са.
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 08:49:07 am от nimika »


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
nimika на ортопед,ако не сте ходили.А за очния да не остана като гръмната,ако ми откаже направление значи.
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 09:11:37 am от бина »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Специално на ортопед-не сме,гледа ни частния педиатър,който за града единствен прави такива прегледи ,но той си е педиатър .
Аз питам ,та наведнъж ако отиваме към София ,да свършим прегледите.