0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какво се шашкате вие бре мами. Ние сме почти на 10 и сме 8050(миналия понеделник) :-D


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Krisi88 аз от собствен опит разбрах, че не можеш да сменяш час на хранене.Моят синковец се буди нощем в 12, 3 и 6 часа 8O, още!!!!А е вече на 3 месеца.Пробвах да давам вода в 3 ч. познай дали после не ми стана още 2 пъти освен обичайните...Така, че чакам да спре сам...Дано е скоро :lol:до кога най много може да се буди за нощно хранене...?!
Иначе сме 7 килца на 3 м. абе, отглжеждам си един Крали Марко... :D Да ежив и здрав!!!...пък хубав хубав... :lol:

НОРМАЛНО е дете на 3м да се буди така.

Предполагам... :wink:
КЪДИ ....мъж бе мъж.... :lol:



Мишле 82 не писа нищо :(
Точно влизам да пиша, Докторе! :)
За съжаление нищо не се случи след мазането с Певарил.
Продължава да стои по същия начин, ни повече, ни по-малко. Днес заведох Дани на детски дерматолог. Каза, че е малко необичайно....
Изключи алергия, изключи гъбична причина. Каза че или е ухапан от насекомо (нормално било толкова време след това да стои зачервеното), или което обясни като по-правдоподобно, че е от Полжинакса, който аз слагах точно в периода, когато се появи петното. От два дни не го слагам, сега уж очакваме да избледнее.
За втори път не ми става ясно, защо след като на листовката му пише, че не се препоръчва при бременност и кърмене, два пъти ми се изписва. Първия път отчетох намаляване на кърмата, сега ако това е от него пак..... нямам думи!!! Хем отказах, исках друго да ми се предпише - "Ама ние това даваме"... :?

Предписано ни е сега кремче Locoid Lipocream 0.1%, по два пъти на ден и другия петък да го заведа пак.


Как Ви се струва това лечение, Докторе? Нужно ли е с КС кремче да мажа?

*
писах, но не се публикува, затова извинете за телеграфния стил, ама:

криси, ако спите в отделни стаи, ще ти е по-трудно, но това, което аз правя е при първи сигнали за събуждане да й помогна да си намери гърдата, тя хапва малко и заспива дълбоко отново. всъщност въобще не се събужда. ако се събуди, за да те "извика" и да яде, няма как да заспи отново веднага. този режим, който имате, всъщност означава, че детето си спи "цялата нощ" (след като прави пауза от 6 часа и повече), а е и много възможно да се променя това. съвсем е нормално да се хранят по няколко пъти пре 11-12 часа когато спят, особено ако са кърмени бебетата. както и другите са ти казали, остави си детето (а и себе си) на мира, просто намери начин да се случва това с възможно най-малко дискомфорт за теб. при мен това беше да си я взема в леглото. зная, че доста хора ги приспиват в отделно легло и като се случи това посреднощно за нас събуждане си ги вземат в тяхното и така до сутринта, не знам за вас как ще е по-удобно.

мисти, като стане на 4 месеца ще спре изведнъж да качва по толкова много, спокойно.
днес отиваме да ни преглеждат за годинката и да правим ваксина, та ще пиша и аз колко е моята девойка, че не е мерена от 3-4 месеца, ако не и повече.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Мишле 82,

Пол(и)жинакс Е?... комбиниран препарат. Не се дава при кърмене.... .
Може, ако има ухапано, да стане така- но това е вид целулит- инфекция. След нахапване.
Минава или с антихистамин, или със системен ( орален) АБ.

Не е зле да дадете венозна кръв с общи кръвни изследвания, профил на съсирване ( всичко там). Това за да се изключи това да е вид "кръвоизлив" от проблеми със съсирването на кръвта.

1, 2 снимки?

p.s. Прегледах предишните псотове, и никъде не пише че вземата "Полижинакс"... .  :wink: или греша?
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 15:52:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Полжинакс-а са вагинални глобули, които ми бяха изписани.
Кръвни изследвания в края на шестия месец ни предсоят на 11 юли. Освен стандартната ПКК, която вероятно ще пуснат, какво още като показатели да искам да се види?
За Локоид-а какво ще кажете?
Сега ще ви дам нови снимки, точно по същия начин изглежда както преди. Не мога с по-добро качество да направя.

п.с. Не, не грешите. Не Ви споменах, не предполагах, че може да има връзка.
Днес лекарката ме пита той или аз дали сме приемали медикаменти.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 15:53:24 pm от Мишле82 »

Krisi88 аз от собствен опит разбрах, че не можеш да сменяш час на хранене.Моят синковец се буди нощем в 12, 3 и 6 часа 8O, още!!!!А е вече на 3 месеца.Пробвах да давам вода в 3 ч. познай дали после не ми стана още 2 пъти освен обичайните...Така, че чакам да спре сам...Дано е скоро :lol:до кога най много може да се буди за нощно хранене...?!
Иначе сме 7 килца на 3 м. абе, отглжеждам си един Крали Марко... :D Да ежив и здрав!!!...пък хубав хубав... :lol:

НОРМАЛНО е дете на 3м да се буди така.

Мдам, съвсем нормално е, моят син до 4 месец се будеше и по-често.

Докторе, много лекарства не се дават при кърмене, но ги изписват, явно нямаме аналог. Когато синът ми беше на 3 месеца, от антицелулитен крем получих жесток дерматит и се мазах 10 дни със силен крем, който изрично не се препоръчва при кърмене. Цедях се преди мазане вечер, за да мога да спя и да не ме сърби, а нощем давах Ам.
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Полжинакс-а са вагинални глобули, които ми бяха изписани.
Кръвни изследвания в края на шестия месец ни предсоят на 11 юли. Освен стандартната ПКК, която вероятно ще пуснат, какво още като показатели да искам да се види?
За Локоид-а какво ще кажете?
Сега ще ви дам нови снимки, точно по същия начин изглежда както преди. Не мога с по-добро качество да направя.

Няма смисъл да мажете повече. Засега... макар че изглежда по-избледняло.
Огледайте за ухапано... и следи от "жило", някъде около центъра на обрива.

Обсъдете да направите тези изследвания БЪРЗО. Моля... .
Спрете тези глобули... те са противопоказани при кърмене. Ако кърмите... .

Общи кръвни, СРП, СУЕ
време на кървене, съсирване, TT, PTT, aPTT, фибриноген, Калций, чернодробни проби и всичко около тях ( общ протеин, албумин, гГТ...) .
Нива на Вит.К .
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 16:02:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Спрях ги вече...те свършиха преди два дни.
Направо съм бясна, Докторе....такова безхаберие. Изрично питат дали кърмя и ми изписват това, което е противопоказно  :x и то при положение, че давам индикации, че ми оказва препарата някакво влияние. Отговаря ми се "Абсурд!"... кое е абсурд? - "Ама ние това даваме!"... абе, аз виждам, че това давате, но това ли трябва да давате?!
Кажете ми пак извън ПКК какви други показатели да искам?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Общи кръвни, СРП, СУЕ
Време на кървене, съсирване, TT, PTT, aPTT, фибриноген, Калций, чернодробни проби и всичко около тях ( общ протеин, албумин, гГТ...) .
Нива на Вит.К .

Обсъдете с Педиатър- настоявайте че може да се дължи на проблеми със съсирването... . Да се вземе всичко около този въпрос пред вид.
Колко време ги вземахте тези неща, и на кой ден от приема се появиха тези обриви?
ПРАВИХТЕ ли профилактично Вит.К непосредствено след раждане??

Внимание- изключително кърмените деца, без Вит.К след раждането са изложени на риск от дефицит на Вит.К.

http://www.webapteka.ru/drugbase/name4322.html

"Противопоказания: Гиперчувствительность, беременность, период лактации."
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 16:09:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Внимание- изключително кърмените деца, без Вит.К след раждането са изложени на риск от дефицит на Вит.К.
Докторе  това за всички ли деца важи?!до каква възраст може да се сложи ако не епоставена?!


Благодаря Ви, д-р Бърди! Всички ще ги запиша и ще искам да се пуснат.
Сега извадих епикризата от раждането на Дани, виждам, че му е правен KaVit. Въпреки това ще искам сега пак да го пуснат.
Ще говоря с педиатърката да му вземат кръв възможно най-скоро.

Полижинакса съм слагала 11 вечери - от 9 до 19 юни. Петното се беше появило на 12-ти сутринта.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 17:03:54 pm от Мишле82 »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре. Сложили сте вит.К. Добре е това.
Само изключете възможността това да са кръвоизливи... от пробеми със съсирването.
Ако е алергична реакция от ухапано ( има данни за ухапано? )- това е по-благоприятен вариант.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Внимание- изключително кърмените деца, без Вит.К след раждането са изложени на риск от дефицит на Вит.К.
Докторе  това за всички ли деца важи?!до каква възраст може да се сложи ако не епоставена?!
Да. Има универсални препоръки за профилактика на хеморагичната болест на новороденото.
Преди години в Бг мама бях писал доста. Тогава ( преди години) ми бяха казали че в Бг не слагали ВИт К след раждането- бил... канцерогенен. Надявам се сега да са си променили мнението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, вече правят профилактика с Вит.К след раждането.

Радвам се да ви видя отново в темата  :)
*
Благодаря на всички за съветите.
Мисти и моята добре хапва, вече е 5400, над кило на месец качва и какви бузи има :)

Аз незнам дали са ни слагали вит.К, давах и веднъж седмично вит.К първите 3 седмици, но заради дохранването педиатърката ни го спря, защото в АМ имало достатъчно... :? 



*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #256 -: Юни 23, 2012, 07:52:40 am »
Krisi88 аз от собствен опит разбрах, че не можеш да сменяш час на хранене.Моят синковец се буди нощем в 12, 3 и 6 часа 8O, още!!!!А е вече на 3 месеца.Пробвах да давам вода в 3 ч. познай дали после не ми стана още 2 пъти освен обичайните...Така, че чакам да спре сам...Дано е скоро :lol:до кога най много може да се буди за нощно хранене...?!
Иначе сме 7 килца на 3 м. абе, отглжеждам си един Крали Марко... :D Да ежив и здрав!!!...пък хубав хубав... :lol:
Мисти моя още се буди на 3ч за кърмене. Снощи за първи път предложих вода и след като продължи да мрънка (реве) дадох АМ за да видя дали наистина ще яде - изпи 60мл. Приемам че има нужда и си го храня, не мога да стоя будна часове и да чакам да се нареве или да дойде "подходящия" за мен час за хранене.


Обсъдете с Педиатър- настоявайте че може да се дължи на проблеми със съсирването... . Да се вземе всичко около този въпрос пред вид.
Колко време ги вземахте тези неща, и на кой ден от приема се появиха тези обриви?
ПРАВИХТЕ ли профилактично Вит.К непосредствено след раждане??



Настояването при нашия педиатър завършва с констатация " Вие четете в интернет, това изобщо не е така, няма нищо общо и няма да го правим". А какво да правя като от него получавам 0 информация и отказ от изследвания  8O

Докторе  и аз ще ви притесня с въпросите си  :oops: Изписаха ни хапчета за глисти и ми казаха да ги давам в началото на лятото и към септември профилактично. Нужно ли е или поне желателно? Също имало ваксина срещу хепатит А, която е препоръчителна. Нямам представа дали да я правим, не познавам някой боледувал от хеп.А от 20г, което не мисля, че ни спасява автоматично, но .... Ако някъде е обсъждано насочете ме да прочета.

« Последна редакция: Юни 23, 2012, 07:55:27 am от м-и »

Аз незнам дали са ни слагали вит.К, давах и веднъж седмично вит.К първите 3 седмици, но заради дохранването педиатърката ни го спря, защото в АМ имало достатъчно... :? 

Имаш предвид вит.Д.
Къди, витамин Д даваме всеки ден (Vigantol), по веднъж седмично явно за вит.К става дума, но това дали означава, че при раждането не е слаган?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Krisi88 аз от собствен опит разбрах, че не можеш да сменяш час на хранене.Моят синковец се буди нощем в 12, 3 и 6 часа 8O, още!!!!А е вече на 3 месеца.Пробвах да давам вода в 3 ч. познай дали после не ми стана още 2 пъти освен обичайните...Така, че чакам да спре сам...Дано е скоро :lol:до кога най много може да се буди за нощно хранене...?!
Иначе сме 7 килца на 3 м. абе, отглжеждам си един Крали Марко... :D Да ежив и здрав!!!...пък хубав хубав... :lol:
Мисти моя още се буди на 3ч за кърмене. Снощи за първи път предложих вода и след като продължи да мрънка (реве) дадох АМ за да видя дали наистина ще яде - изпи 60мл. Приемам че има нужда и си го храня, не мога да стоя будна часове и да чакам да се нареве или да дойде "подходящия" за мен час за хранене.


Обсъдете с Педиатър- настоявайте че може да се дължи на проблеми със съсирването... . Да се вземе всичко около този въпрос пред вид.
Колко време ги вземахте тези неща, и на кой ден от приема се появиха тези обриви?
ПРАВИХТЕ ли профилактично Вит.К непосредствено след раждане??



Настояването при нашия педиатър завършва с констатация " Вие четете в интернет, това изобщо не е така, няма нищо общо и няма да го правим". А какво да правя като от него получавам 0 информация и отказ от изследвания  8O

Докторе  и аз ще ви притесня с въпросите си  :oops: Изписаха ни хапчета за глисти и ми казаха да ги давам в началото на лятото и към септември профилактично. Нужно ли е или поне желателно? Също имало ваксина срещу хепатит А, която е препоръчителна. Нямам представа дали да я правим, не познавам някой боледувал от хеп.А от 20г, което не мисля, че ни спасява автоматично, но .... Ако някъде е обсъждано насочете ме да прочета.


Не се дават лечения за глисти "на сляпо".
Хеп А ваксината е добре да направите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.