0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мишле, наистина за лаймска болест трябва да има ухапване от кърлеж, което ти едва ли би пропуснала толкова време!
Съжалявам, че си се сблъскала с такива неприятни неща и ситуации дано всичко се изясни вече и да си отдъхнеш.
*
Мишле на моя син като беше на 10-15 дни в една болница му клъцнаха двата пръста, че течало бавно, майка ми настоя да го държи и рева с него. Не я трогна нито рев, нито размера тая жена. В никакъв случай няма да дам там кръв повече. В обикновена, държавна лаборатория лаборантката му пее песен и той се усмихва докато пълнят епруветката. Отношението и обслужването в България не винаги отговарят на нашите предположения за съжаление. Дано откриете какво е, че да няма такива случки вече.
Изследването потвърждава, че не е лаймска болест.

*
Браво, това е добра новина, но сега пък следва пак въпроса, каква е причината?
Дано скоро наистина да я откриете и да се успокоите.


Да, за мен пак този въпрос следва :? Лошото е, че хипотезите на лекарите се изчерпаха, последното предположение е за родилни петна, появили се късно на 5 мес, говорят ми за козметичен дефект, който  е много малък да се отстранява (с лазер и пр). На този етап мисля да го оставя така и да наблюдавам общото състояние на детето. Дано изчезне с времето. Успех на всички вас!

Благодаря Ви, д-р Бърди!

*
хемангиома на ади се появи на 2 месеца и половина, ама все пак, родилни петна на 5? може би доктор бърди има хипотеза? от друга страна, щом детето е добре, всичко би трябвало да е наред, нали? дано скоро има яснота, че да си отдъхнеш
Колкото повече гледам снимки, толкова повече виждам, че нашето не е такова.  Една фина мрежичка сякаш от напукани капилярчета. Така изглежда, без промяна на самата кожа, не се лющи, не сърби, не е релефно и не реагира на мазила.
Д-р Бърди предполага гъбичкова инфекция, аз съжалявам, че не мога да му покажа наистина свястна снимка, от която да добие представа. Интересно е че сутрин като стане е по-оцветено, през деня почти избледнява.
Мъжа ми смята, че ако спра да се вторачвам всеки ден в него, ще изчезне  :lol: Мисля да пробвам и по неговия начин, да видим  :lol:

*
Мишле, а какво стана с изследванията относно съсирването на кръвта? Нали не бяха станали? Нама ли да ги повториш?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Здравейте,момичета записвам се в темата,защото вече и аз съм мама и ще имам нужда от съветите ви.Малката има запушен слъзен канал,доста е подуто очето и е посиняло,в клиниката ми казаха да потърся очен лекар,а дали е възможно да отмине от само себе си,никак не ми се иска да я подлагам на инвазивни процедури,толкова е мъничка.Мога ли да направя нещо,масаж,компресче или не бива?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
И Марти имаше запушен канал, но не чак до такава степен. Аз правех леки промивки на оченцето с извара от лайка и правех нежно масажче - леко натисках с палец като започвах от горната страна на нослето и стигах до каналчето (дано да съм обяснила разбираемо). Но вашето щом и е синьо чак ми се струва, че ще се наложи да потърсите лекарска помощ.


*
Здравейте,момичета записвам се в темата,защото вече и аз съм мама и ще имам нужда от съветите ви.Малката има запушен слъзен канал,доста е подуто очето и е посиняло,в клиниката ми казаха да потърся очен лекар,а дали е възможно да отмине от само себе си,никак не ми се иска да я подлагам на инвазивни процедури,толкова е мъничка.Мога ли да направя нещо,масаж,компресче или не бива?
Моите и двамата бяха така. Педиатъра ти спокойно може да ти даде насоки. На мен ми бяха казали: лек масаж с кутрето под оченцето, промивки с тампонче с физиологичен разтвор (посока отвътре навън), и капахме капки (Тобрекс).
Но най-добре си говори и с педиатър.
Мишле, а какво стана с изследванията относно съсирването на кръвта? Нали не бяха станали? Нама ли да ги повториш?
Не, Smaraidi, на този етап мисля да оставя Дани на мира.
Теди 81, това е много неприятно. А в болницата не могат ли да ти помогнат? Сигурно не разполагат с детски офталмолог, но поне да извикат?

Сега говорих с педиатъра,каза че очен лекар нямат ще ми дадат координати,но на такова малко бебе нямало да го отпушат ,трябвало да стане на месец,помолих да ми покажат как да правя масаж,да опитаме дали няма да може да се справим сами
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Малко не на място, но все пак :wink:

Продавам три кутии Хумана АР. Рая така и не пропи АМ от шише, а повръщанията много намаляха, даже има дни в които не повръща/връща, та ще продължа да я кърмя поне още някой друг месец. Продавам кутиите за по 10лв /продажната им цена е около 12,70лв, просто ако някой ги вземе да си избие поне доставката/.

И все пак приемам съвети как да я науча да пие мляко от шишето.
Храненето от друг човек - не помогна.
Полузаспала, будна, гладна, сита, преди кърмене, след кърмене, смених биберона, държах я в ръце, държах я на шезлонга, легнала, сама да държи шишето - нищо.... все прави една физиономия, че и се повдига и така и не засмука от шишето.
Не мисля да кърмя до "n" години, даже и до година не мисля /това моля да не го коментирате личен избор и мое решение си е/, та все пак някак трябва да я науча да пие от шише АМ. Да добавя не пие от шишето нито кърма, нито вода, даже и чай пробвах /знам че не се препоръчва/ ама вече от отчаяние...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Радостинче, Жорко беше същия като Рая - не искаше нищо от шише. Беше само на кърма. Вода, чай и АМ не искаше. На 4 или 5 месеца беше когато започнах да му предлагам шише, защото започнах да ходя на зъболекар и се налагаше баща му да го храни. Е, стоеше гладен и ме чакаше да се прибера. Купих почти всички марки шишета, биберони и АМ, нищо не помогна. Започна да пие от шише и то само АМ някъде към 7-я месец. Вода пропи около 11 месец.
Моят съвет е да не насилваш Рая, така тя, а съответно и ти се изнервяте и положението се влошава. Кърми я колкото можеш и от време на време предлагай шише, все някога ще пропие.

п.п.Жорко пи АМ една вечер, преди лягане, загледан в телевизора  :wink: Но все пак той беше доста по-голям от Рая.
Мецани, аз гледам да не я насилвам, все предлагам опитвам различни неща, един път на ден или през ден, понякога и повече. Опитвам вече два месеца, но тя има свое мнение по въпроса :wink:, надявам се като започна да захранвам да й се променят и вкусовите предпочитания и да хареса и АМ-а.
Проблема е, че сега в края на Август, ще трябва да се върна за малко на работа и да я гледа баба й... за моя радост свекърва ми живее на 5 минути от работа и ще отскачам да я храня, но все ще съм на тръни как ще си свърша работата и дали тя няма да огладнее по-рано и да равне :?. А не ми се иска заради 10 ходене на работа да бързам да я захранвам, че да я храни някой друг. Ще го измисля някак  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Теди и моят син беше със запушен слъзен канал. Капки Тобрекс при нас не помогнаха, масажи правих-покрай нослето нагоре към окото, но не видях ефект. На него много му сълзеше и рядко гурелясваше. Почиствах със физиологичен разтвор, а към 6м започнах с лайка и не съм сигурна, че е от нея, но се отпуши сам. Посиняване не е имало.

Радостинка всеки си знае детето, но освен с опити няма друг начин да пропие. Ти само АМ ли пробваш да дадеш от шише, може би с кърма ще стане, но да не е много гладна, нито сита. Аз давах АР за повръщането по средата на кърменето, като се понаяде и започне да пуска гърдата и да се оглежда, бутвам шишето, залюлявам, говоря или пея. Може пък бабата да измисли начин и те си имат своите номера  :wink:
М-и всичко съм пробвала, даже и от кърмата се мръщи като стисне биберона на шишето и пак прави онази физиономия на повдигане. Пробвах даже със спринцовката на Панадала да дам АМ, резултата същия. Не съм опитвала само с лъжица, но това вече е много крайно, все пак не искам зор да я нахраня по някакъв друг начин, при все че мога да си я накърмя, а просто да я науча да пие и от шишето.
Ще продължавам да опитвам, пък все ще стане да се надявам :wink:
Просто питам, може пък да съм пропуснала някой трик :P
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Едно време е имало някакви чашки за хранене на бебе, но аз лично само съм чувала и нямам и най-малка представа как изглеждат и как се използват.
 Теди, на братовчедка ми дъщерята е със запушен слъзен канал. Малката е на година и половина и още има проблем, с какво ли не пробваха, масажи, хомеопатия, две сондирания и не и не. Мисля, че трябва непременно да потърсиш мнение на очен лекар и прави масажи леки докато е още малка.