0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чудя се дали да звъня на личната, от снощи Рая има слуз в акото, и преди се е случвало, но сега е доста повече и ми е притеснено. Иначе си гука, пее, играе си, проблем има само като дойде ред за кърмене - то почва едно опъване на дъга, проплакване, голяма мъка докато я накърмя. Мисля да видя и днес как е положението и ако е все така да се обадя, ама като чета, че все изписват разни лекарства на бебета, дори и само кърмени, направо ме е страх какво ще ми каже...
Казаха ми, че може да е от храна, която аз съм яла - възможно ли е, или е поредната "градска легенда"?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Радостинка аз съм чувала, че е от многото слюноотделяне, което пък било заради зъби. Вероятно само изследване може да покаже нещо. За лекарствата при рефлукс си е вярно, че ги изписват аз просто не ги дадох и започнахме по малко АР. Все пак ти решаваш.
М-и, аз не говоря за лекарства за рефлукса, този ни период с опъването на дъга беше преминал и си се хранеше нормално, сега от вчера отново, затова го свързах повече със слузта в акото отколкото с рефлукса. Където четох разни писанци от майки за слуз, то на повечето им казали, че било разстройство и лекарите им дали хидрасек. Но пък аз не виждам да има кръв в акото, а май това е признака за диария.
Иначе за слюнкоотделянето не ми се говори :) - текат едни лиги.... а за сега не личи да избива някъде зъбче :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Не съм разбрала  :oops: Слюноотделянето започва доста преди първото зъбче. За да е разстройство трябва да е рядко-стига до вода и по-често от нормалното примерно ако ака по 3 пъти на ден да станат 5-6, не само да има слуз или пък веднъж да е рядко, но да няма второ изхождане.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
...И оченцето и краченцето...аз съм най лошата майка и няма да мога да се справя.
TEDI в никакъв случа не си лоша майка, за Жаклин  ти си ЕДИНСТВЕНАТА МАЙКА!
Случват се такива непредвидени неща,Всичко ще се оправи ще видиш.Всяко начало е трудно, мила...

quote author=radosttinka link=topic=48091.msg949414#msg949414 date=1342956992]
[Иначе за слюнкоотделянето не ми се говори :) - текат едни лиги.... а за сега не личи да избива някъде зъбче :wink:
[/quote]
И ние сме с лиги Радистинка и така стръвно си дъвче ръцете и чорапите като ги събуе... :D Вероятно е предизвестие за зъби.Макар,че му "рових" из устата зъби ни видях.... :D
какво стана научихте ли шишето?!И Борис трудно го прие, но в крайна сметка вече пие и вода и кърма от шишето/кърма от шишето само на разходка /  .Трябва да нацелиш просто накрайника на  и някой друг да и дава шишето не ти.И малко да понастояваш, ние така пропихме.Ако искаш обмяна на опит пиши ми на лична.


Мисти, нашето първо зъбче се показа вчера. От около два месеца всичко се дъвче стръвнишки, така че може и за теб това да е знак ;)

*
ако продължава това със слузта, може да пробваш седмица-две да не ядеш млечни да видиш дали ще има разлика. на моя приятелка детето беше така, казаха й нетолерантност към белтъка на млякото. много е рядко при кърмени деца, по-лесно преминава и са му по-леки симптомите и не се препоръчва спиране на кърменето. това зная от нея.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.

По колко пюре хапват вашите маймунки?

От месец насам малкия почти не яде, изяжда по 150-160 пюре на обяд, следобед и толкова не иска, а сутрин попарата и кашата са по 100-120 едва, малко е.Преди месец хапваше по 180-220 пюрета.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Ехее, силванче, Жорко много ящен бре :-)) Ние едва си изяждаме 1 бурканче от 190 мл. някой път, ама аз и вече не му го следя толкова. Колкото, толкова. И то само за пюретата знам, защото всичко друго го правя в купичка на око.
 Аз го отдавам и на жегите това "неядене"


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ехее, силванче, Жорко много ящен бре :-)) Ние едва си изяждаме 1 бурканче от 190 мл. някой път, ама аз и вече не му го следя толкова. Колкото, толкова. И то само за пюретата знам, защото всичко друго го правя в купичка на око.
 Аз го отдавам и на жегите това "неядене"

Ами беше ящен, от месец насам хапва по 100-130, рядко 150 и на четири часа, почва да яде с голям апетит до 50-60 и оттам нататък с големи почивки и стискане на муцунката, и дохранвам с ам после.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Здравейте, Докторе,в шахово положение съм 8O.Малкия преди 20 дена направи зачервено гърло,нищо особено всичко мина бързо и лесно.Седмица след това започна да вдига и подържа т 37,2.Направихме изледвания на урина и се оказа ,че имаме бактерии.Вече 3 дни пием  Зинат /2/2,5мл/ но днес пак вдигна 38,5.Възможно ли е да сме на АБ и да вдига тем.Има и сополи започна и суха кашлица.Никние му зъбче.Възможно ли е да е от това.Каката и тя кашли но леко, но й минава.Утре пакще ходим на лекар,за урокултура.Какви изледвания да направим още??????

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
АБ се избира по антибиограма.
Може би не "работи" избрания АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.

По колко пюре хапват вашите маймунки?

От месец насам малкия почти не яде, изяжда по 150-160 пюре на обяд, следобед и толкова не иска, а сутрин попарата и кашата са по 100-120 едва, малко е.Преди месец хапваше по 180-220 пюрета.

А защо следобед пюре?!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Аз следобед редувах плодово пюре, каша и адаптирано мляко през ден. Общо взето плодовите винаги ги давах следобед, на обяд само зеленчук с или без месо.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.

По колко пюре хапват вашите маймунки?

От месец насам малкия почти не яде, изяжда по 150-160 пюре на обяд, следобед и толкова не иска, а сутрин попарата и кашата са по 100-120 едва, малко е.Преди месец хапваше по 180-220 пюрета.

А защо следобед пюре?!



Имам в предвид плодово пюре, понякога каша с плод, понякога грис и кисел, но не ги харесва особено.

А давате ли трапезна вода на малките?
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 22:50:34 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"трапезна вода" ще рече? има ли "не трапезна"?  8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #376 -: Юли 24, 2012, 02:42:52 am »
Температурата се повиши до 39,5. 8O Идваме от спешното,казаха ни че най-вероятно се е насложила втора инфекция в/у първата,гърлото е сочно,трудно свалиха Т с нурофен до 38 и в момента у дома с оцет и вода :oops:
АБ е по антибиограма
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 02:44:25 am от arwin »

*
о, докторе, в българия има "минерална", "изворна" и "трапезна". сигурно и някоя друга, но аз тези знам. като цяло минералната не се давала на бебета, за да не им се натоварят бъбреците от минералите в нея, изворната, която е по-ниско минерализирана се дава, а трапезната кое й е характерното не знам.

силванченце, за да си нямаш проблеми по-нататък, бих ти казала да не го насилваш детето - да си играете на стиснати усти, превозни средства, идващи към устата му и гонене с лъжици, колкото по-голям става, толкова по-големи ще са тези разправии. ако е гладен ще яде, няма да остане ненаял се. виж в другата тема колко майки имат проблеми по-късно и твърде често те са от подобен тип "убеждавания". нали пие ам? това е основната му храна в момента и ще е почти половината от диетата му през втората година.  :)
 :D съгласна съм и аз

По колко пюре хапват вашите маймунки?

От месец насам малкия почти не яде, изяжда по 150-160 пюре на обяд, следобед и толкова не иска, а сутрин попарата и кашата са по 100-120 едва, малко е.Преди месец хапваше по 180-220 пюрета.

Някъде от месец и половина се опитвам да въведа още едно(обедното,в 13.оо)хранене ,като умишлено не ДОХРАНВАМ с мляко.Преди това ядене беше кърма.Мислех,че ще почне да яде като другите...ми-не.Яде си пак по 80-120гр...и често като го откара следобедния сън до 18-19 часа си пропускаме следобедната закуска :D...абе с това поискване си е голям въртел.Никога не знам кога ще яде,кога ще спи :)
А сутрин като я накърмя в 6-7.00 някъде и заспива.Откарва си до10.00- 11,30,понякога 12.00.Абе много спи :D,ама и много тичане и плацикане в басейнчето падат,та  каталясва.
Изобщо не и се вглеждам в количествата храна.Наддава си добре.На 11 месеца беше точно 9кг и 74см.
Силванче,остави го да яде колкото иска-ако са 60 гр,нека са 60.Ако иска повече,той ще ти покажа.Гладен няма да стои,повярвай!

А трапезната вода е от водопровода,но филтрирана.
Аз давам все още преварена(10мин.поне или изворна)Тази трапезната някак не ми е приоритет,ама понякога-може.
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 08:15:00 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia