0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #540 -: Октомври 04, 2021, 08:20:18 am »
Аз и с чувалче, и завивах.

И двамата от около 1г минаха на 1 дрямка.
Дано Дара да я подмине.

Хелиантус, аз спалнята не бих си я обградила. Моите спяха в кошара залепена за спалнята и на нивото на марката, тоест двата ни матрака да са на едно ниво. Така, хем и ще започне да свиква в негово ругло, хем и е защита да не падне.

Добре сме. Борис има една лека кашлица от сополите, които вече преминават. Днес всички са си по училища и забавачници вече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #541 -: Октомври 04, 2021, 09:57:24 am »
И близначките и Моника спряха да спят сутрин около годината. Близначките малко по-късно. Много ми стана гадно, като махнаха сутрешния сън, че така имах едни 30 минути за мен, ама така е.

Кукапетрл, може и да не я заразите спокойно. Кърми я, така ще дадеш антитела.

Азза зимата използвах зимен чувал за количка. Доста дебел имах и за Моника и за близначките. Идеален е. Сега вече щъкат и са големи и няма чувал.

Малко мрън. Имаме кола,аз съм не много активен шофьор, проблема ми е габарита на това чудовище. Някакъв дълъг опел-вектра, комби. Трябва да ходя да събирам децата след училище и ясла с нея и ми е супер притеснено. С всяка друга кола ми е по-добре от тоя туч.

Мрън!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #542 -: Октомври 04, 2021, 13:26:26 pm »
Ама с друга можеш ли да събереш 3те деца?
Моите спяха следобед. Стават към 9-10ч, към 14ч и после към 17-18ч.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #543 -: Октомври 04, 2021, 14:29:58 pm »
Тери скача в растежа затова не пише. Личната лекарка ми отказа да ме ваксинира, защото съм кърмила, а аз именно заради това искам да се ваксинирам...
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #544 -: Октомври 04, 2021, 16:50:10 pm »
Обади се в РЗИ. В краен случай там ще те ваксинират или на мобилните пунктове.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #545 -: Октомври 04, 2021, 21:51:54 pm »
Павла, нямаше друга кола. Ще свикна, но ми е дискомфортно.

Тери, РЬИ или мобилен пункт или не казваш че кърмиш. То от тук идват проблемите при нас, разнопосочните мнения.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #546 -: Октомври 04, 2021, 22:13:51 pm »
Хелиантус, да на 4 месеца е. Дано нощните събуждания преминат, ще видим. На 3 дневни дремки сме.

Маги, и аз не съм много активен шофьор и не смея да возя бебето сама, засега не ми се е налагало. Дано бързо свикнеш с колата.

Аз се ваксинирах на зелен коридор, никой не ме питал кърмя или не. Ваксината не повлия нито на кърменето, нито на бебето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #547 -: Октомври 06, 2021, 11:00:24 am »
Аз така не обичам да взимам колата на мъжа ми. Тя също е комби. Аз съм шофьор от 17г и карам навсякъде и нямам притеснения, но предпочитам по-малка кола за града. Иначе е абсурд да тръгнем на път с малката.

Децата вече са добре. Сими днес ще го водят на цирк. Интересни са ми впечатленията му и как ще ми ги разкаже, че му е трудно и като види, че не става и си измисля, за да има думи, които знае, че разбирам.

Тери, намесихте ли се с Мати? Успя ли да скоче или още е в скок?

Другите как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #548 -: Октомври 06, 2021, 11:13:32 am »
Честит рожден ден на Криси! Да е много здрава и да ви радва много!

Павла, точно много ми е тромава в града голямата кола, ама каквото такова.

Моника е болна, кашлица и сополи. Мисля да и направя бърз тест в къщи да съм спокойна и да знам какво е.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #549 -: Октомври 06, 2021, 13:11:24 pm »
Лято, честит Рожден ден на Криси! Да е много здрава, щастлива и винаги усмихната!

Павла, нямаме кошара и хич не ми се купува тепърва, но може и да се наложи, още го мислим. Пробвах го да спи един дневен сън в сгъваема кошара, ми не е свикнал да има стени и не беше впечатлен. А напоследък много държи нощем да е плътно залепен до мен и да спи с крака върху мен  :D

Тук е 12 градуса, духа ужасен вятър и му сложих вече чувала в количката, не е много дебел, а отдолу не го обличам много и мисля му е ок така.

Аз съм много хремава и голям страх бера да не го заразя, но нямам много какво да направя. Не е Ковид , твстваха ни преди няколко дена.

Маги, бързо да й минава на Моника.

Кукапетъл,  и на вас бързо оздравяване.

Тери, странно че ти е отказала личната.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #550 -: Октомври 06, 2021, 13:45:54 pm »
Благодаря ви, момичета. Днес съм много щастлива - 1 година пълно щастие. Друго си е да има бебе в дома, всичко е съвършено. Много Ви благодаря, че последните години бяхте тук, насочвахте ме, давахте съвети и бяхте наблизо. Бих искала освен виртуално да ви почерпя и на живо, защото вие сте част от този рожден ден, но не сме си подръка и няма как да стане. Затова Ви моля днес да празнувате с нас от домовете си и да си представяме, че сме заедно. Почерпете се с нещо сладичко, сипете си по питие и отпийте глътка за здравето на децата ни, глътка за още сбъднати мечти, глътка за всички жени и мъже, които са преминали и преминават през целият този труден път докато прегърнат рожбите си. Не съм пила, но така се чувствам - изключително щастлива и благодарна за детския смях у дома и искам да споделя това щастие с всеки ♥

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #551 -: Октомври 06, 2021, 18:31:47 pm »
Лято, да ви е жива и здрава Криси, все така щастливи и благословени бъдете! Ще се почерпим за нейно здраве. 😉😘❤️ Много е вълнуващо - 1 годинка на бебоците си е голямо събитие!
Кръвните изследвания на Дара са добре, остава и стерилната урината и паразити да няма, тогава ще си отдъхна. Моят курс на лечение беше 3 дни, дано съм се и оправила и мъжът ми пи лекарства. Той още кашля, аз само 1 ден не бях ок, Дара държи фронта.
Павла, чудесно за момчетата, че са добре! А за цирка е много вълнуващо за децата.
Маги, бързо излекуване на Моника!
Хелиантус, благодаря! ❤️ Аз също ще търся чувал за количката.
Слънчицето, не пише нещо, липсва. Слънцемое сигурно роди, момиченце ли чакаха?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #552 -: Октомври 06, 2021, 20:20:10 pm »
Криси е щастливо бебе! Толкова желано. Да е много здрава е свободолюбива.

Дано да й е минало на Дара вече.

Какво излезе от теста, Маги?

Е, тогава поне легло вземете. Моите са с прегради и са 140/90. Трябва да започне да свиква.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #553 -: Октомври 07, 2021, 02:00:37 am »
Тази вечер го оставих да спи в неговото ( сгъваемо) легло, че уж да не е толкова близо до мен с надежда да не се зарази и вече спи от 4 часа, а на мен ми е мъчно, че искам да го гушкам. Голямо момче е вече 😊
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #554 -: Октомври 07, 2021, 08:16:12 am »
Спокойно, ще имаш поводи да го гушкаш. Ето, снощи по един ме налазиха и двамата. По едно време аз се изнесох от спалнята, за за мога да спя поне малко. Нагушках ги и ги оставих да спят двамата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #555 -: Октомври 07, 2021, 09:13:05 am »
Честита 1-ва годинка на Криси, Лято! Да ви е жива и здрава, много щастлива и да ви радва много! :)

Бързо оздравяване на всички болни дечица и възрастни! :)
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #556 -: Октомври 07, 2021, 17:09:07 pm »
Лято, честит празник на цялото семейство, с малко закъснение  :oops: Криси да е много здрава, щастлива и усмихната. И все така да се разбират с батко и.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #557 -: Октомври 07, 2021, 17:47:06 pm »
Отрицателен е теста. Аз утре съм на втора доза, а моя мъж другия четвъртък на първа.

Габриела днес е паднала и си е сцепила брадичката. Моя мъж ги гледа, не е виновен де, спънала се е на равното. Обаче вместо да ми звънне да изляза от работа, стой с нея да отиде до личната нашия чакал да се прибера. И сега го изгоних с детето. Раната е голяма и може да се наложи да лепят кожата.
Горката като проходи си сцепи веждата, има белег, сега брадичката. А тя е по-спокойната, не тича като сестра си.

Абе веселби!

Хелиантус, на неговата възраст е миличко спането заедно. После става болезнено.
Аз имах проблем, аха да ги отбив и те се разболяха и бяха като новородени. Сега сме в някакво междинно положение.
Другия понеделник ако са здрави са на ясла.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #558 -: Октомври 07, 2021, 21:02:10 pm »
Лято, честит празник! Нека все така да ви радва Криси!

Маги, горката Габи, дано бързо й мине. Как е минало при лекаря?

И аз се чудя кога и как става местенето в отделно легло, според мен докато кърмя няма как да стане. Сега вкъщи сме със залепена кошара към нашето легло, но заспива на спалнята, после я местим в кошарата, но на първото събуждане си я взимам на спалнята и заспиваме там и двете.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #559 -: Октомври 07, 2021, 22:18:04 pm »
Това с местено и аз не знам. То в момента както имаме проблем с кърменето, ако го преместя съвсем край ще е. Снощи спа в неговото легло докато и аз не си легнах, надуши ме и започна яко ритане и се наложи да си го взема. Иначе не знам кога и как е най- добре да си хлди окончателно в неговото, истината е, че и на мен ми е супер сладко да си спим заедно.
Маги, то и сега боли, че не мога да мръдна и се схващам, а и рита понякога, представям си натам.