0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #600 -: Август 18, 2018, 21:08:06 pm »
По принцип на вас пиша и най-откачените си мисли, за да ми кажете, че съм откачена и да не го мисля. Нооо се оказва, че има и други скрити фанатици :D
Мише, и аз съм същата. Като заспивам и в просъница се усещам, че му говоря да заспива :D Но пък е хубаво. Независимо дали за 10 дена или за 9 месеца, това са си моменти, в които си имаме деца в нас.
Много се надявам да се случат съвсем скоро и при теб нещата и ще станат!
И един урок никой никога да не се отказва: миналата година 50 годишна жена забременяла в клиниката с инвитро. Тя е успяла да износи бебе, вярвала е и е успяла.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #601 -: Август 18, 2018, 21:10:20 pm »
Така е, напълно си права  :kiss: :kiss: :heartbeat: :heartbeat:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #602 -: Август 18, 2018, 21:38:25 pm »
Тери, сега е лято - наблягай на плодовете и особено крушите. :wink:
Скоро ще станат и сините сливи, та ... действай.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #603 -: Август 18, 2018, 22:28:46 pm »
И аз чакам сините сливи, по принцип. Че ендокринологът всички други вкусни плодове ми забрани. Междудругото за булките, които ще правят инвитро: между пункция и трансфер строго ми забраниха круши, че разхлабват и може да се обърка кой е виновника.
Мишо каза, че трябва да дадем рамка със снимка на гърдите ми с надпис: "Благодарим Ви, д-р Петрова", за да си я закачат  на благодарствената стена (с бебета). Той е благодарен за това :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #604 -: Август 18, 2018, 22:46:59 pm »
Тери,напълно те разбирам.Когато знаеш,че сте двама е друго.Аз истински завиждам на жените които забременяват бед да искат.Стоят си в блажено невежество и това е.Моя позната забременя без да знае що е туй овулация.И мислеше,че след 3тия месец нищо не може да се случи.Но колкото повече си го чакала и чела,и знаеш ,всички страхове са неизбежни.Но ти се настрой положително,всички сме с теб.А и здравите круши вятъра не ги брули.Вярвам ,че на 29ти ли беше теста?ще се похвалиш.
Пий повечко течности ,хапвай салати и супи.Трябва да помогне. :bighug:
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #605 -: Август 18, 2018, 23:37:24 pm »
Здравейте момичета ! Не съм писала отдавна,но си ви чета всеки ден! Тери да си седи хубавото синьо,русо бебе в мама още 9 месеца ! При мен какво то с една дума съм се шамбала от всякъде. Юни месец имах киста,махнахме я и този месец идва 35-я ден от цикъла( датата на цикъла ми ) и няма никой ден,два и на третия решавам да правя тест(макар че се пазихме) беше си отрицателен. Така отивам при док.да видя да не е пак някоя киста,а то още овулацията не беше минала и аз 😯 как така на мен ми е 38-ми ден и тя ми каза имаш 14мм фоликул от ляво и перфектна лигавица. И днес в работата адски болки в корема отивам до 00 и капки кафява кръв,слагам си ежедневна превръзка,прибирам се и имаше още малко. Докторката почна да ми говори че като ми дойде цикъла да правим цветна снимка и контролна спермограма(най накрая и дойде реда) и после ще видим какво ще правим може с някоя инсеминациика да пробваме. И аз в колата рее в ама страшен рев му ударих, ама съм решила сега да си взема първо инозитол и вечерна иглика,ще си пробваме още няколко месеца и после ще го видим. Много дълго стана,лека вечер на всички!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #606 -: Август 19, 2018, 00:10:33 am »
Тери, тържествено обещавам да направя снимка с благодарствие на д-р Петрова с твоето бебе. Ти само си го мъти до април и ще го нагласим.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #607 -: Август 19, 2018, 00:18:45 am »
Милиарда,аз не знам защо съм решила че август ти е снимката,даже чаках да пишеш,то верно не е минал месеца ама...А вие защо се пазите?Лекар ли ти каза или не си готова?Ти беше писала ама забравих.Ние веднага опитвахме,даже от тоя месец съм сложила сърца по календара в дните около овулация.А тя само снимка и СГ ли ви каза?Дано ти е здрава тръбата.Щом е станало веднъж пак ще стане.Така се успокоявам аз.
Някакви хормони или други изследвания не ти ли каза?И ние сме решили още малко ,месец два и да вървим на инсеминация.То аз де,мъжа ми вярва ,че след като нямам проблеми е станало ,да си опитваме ,ама нямам големи надежди.
Стискам ти палци!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #608 -: Август 19, 2018, 00:24:36 am »
Слънчицето ами след операцията ни казаха да се пазим няколко месеца,после решихме (по скоро ММ) че ще се пазим докато не ми цветната снимка. Хормоните съм ги пуснала,каза че няма нищо притеснително. Така че снимката си отива за септември и дай боже всичко да е наред с останала ми тръба и ще си действаме няколко месеца,аз през това време ще си пия добавките и вярвам че ще стане без външна намеса. Успех ти пожелавам сега да ни се похвалиш с благата вест!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #609 -: Август 19, 2018, 00:26:50 am »
Не съм родила, Тери. Има още 9-10 дена до термин. После още 10, ако пренося и така.
Аз имах същия проблем от прогестерона. Вземи си Дуфалак. Не предизвиква спазми и е разрешен по време на бременност.
Аз в началото на бременността пътувах по няколко хиляди километра на седмица. Прави както го чувстваш и се пази.

Милиарда, цикъл от 50 дена не е много наред. Дано да е заради кистата пред това. Направи си ЦС, СГ, но и хормони си пусни пак. При такива дълги цикли, мисля че инсеминация без стимулация ще е голямо мъчение и дебнене.
Защо плака?

Късмет! :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #610 -: Август 19, 2018, 00:41:42 am »
Милиарда ,каква блага вест :D,изобщо не вярвам.Но му хванах цаката на моя мъж.Като ме пита му казвам ,че ми е минала овулацията и хич да не ми брои на пръсти.Така на деня на дните се любихме 2 пъти.
Направих подробни проучвания и четох на още места ,че фимбриите(пипалцата)на едната тръба "засмукват"яйцеклетката от който да било яйчник.Така,че няма да се даваме.Аз мисля,че пазенето е загуба на време,не че не се страхувам,трета лапаро тъй скоро няма да ми дойде добре,ама май Павла беше казала да се мятаме по конете и това е.Или атака или в батака.Но това си е мое решение .
Аз май съм объркала,но мислих че Павла ще ражда на 20ти.Павла,явно ще ви се размине прайда и ще е девичка.Моята зодия.😉
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #611 -: Август 19, 2018, 00:48:03 am »
Аз имах запек два месеца още преди да забременея третия път, като забременях стана още по-зле, като почнах и желязо да приемам стана нетърпимо. Пробвах с Дуфалак, от който единствено ми се издуваше корема и нищо повече. Накрая, за да не взема да родя преждевременно от напъване, до края слагах глицеринови свещички, за да мога да ходя редовно до тоалетна, а с тях си спестих и клизмата преди секциото по заръка на моя АГ. Като родих две седмици бях ок и сега пак запек.
Лейди, мислиш, че може да имаш сраствания от самото лапаро ли?
При мен след второто секцио всичко вътре е било страснато на топка и третото секцио продължи над два часа, за да отстранят срастванията, и дадох някакви безумни пари за антиаквизивен гел, който да ми сложат преди да ме затворят, та белким с това избегна сраствания този път.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #612 -: Август 19, 2018, 00:51:58 am »
Щом няма медицинска причина, аз не обичам пазенето. След моите неуспешни веднага щом лекарите ни позволявахме, започвахме с опитите.
Аз бях казала, че до 20ти сме се разбрали с бебето да си стои. Терминът ми е за 28ми. До към 7-9 се изчаква, ако всичко е наред и не му се излиза. Аз много, много не вярвам в зодии, но котенце щеше да е готино :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #613 -: Август 19, 2018, 01:05:28 am »
Вистал,и аз четох за тоя гел,но само спонсорирани статии.Иначе срастванията ставали за около година и повече след операция и то не при всички.А моя лекар ме увери,че не ми трябва гел и тъй или иначе ще забременея до 6 месеца.Ти си първия човек,който казва че го е използвал.Дано ти даде резултат.
Павла,девите сме Монк.Аз съм подредена и точна до маниакалност.Дори дамската ми чанта е по конец, и трудно свикнах с природата на мъжа ми,който е близнак и неговото -до 2 минути идвам :D И ако имам среща в 18.00 а другия дойде в  18.05.... не знаеш какво ще му чуят ушите.Мама е родила мен на 6ти септември,брат ми на 24ти май.Все на празници сме.Абе,каквото ще да е.Сигурно тръпнеш в очакване да си го гушнеш,след всичко през което сте минали.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #614 -: Август 19, 2018, 07:49:27 am »
Леле, колко сте изписали. Вие ще се окажете нощни птици. Явно само аз си лягам с кокошките.
Милиарда, а при теб имаше ли нещо от рода на поликистоза, че такива цикли са характерни за ПКЯ. На мен ми предписаха Иногинол за добавка. Не знам от него ли, от деня на цикъла ли (Павла беше пратила едно проучване), но АМХ ми се вдигна с 0.3.
Хубаво е да се пият определено добавки. Все повече се убеждавам колко важно е жената да е пила шепата витамини. За инвитрото мъжа ми въпреки лошата си спермограма дава милиони читави сперматозоиди от раз, след два дена пак може. А аз след всичките му хормони давам 14 яйцеклетки, от които 10 годни, а от тях 7 ембриона. И то защото съм пила какво ли не, за да оптимизирам качеството и хормоните си. И ще цитирам д-р Петрова "От една качествена яйцеклетка винаги може да стане некачествен ембрион, но от некачествена няма как да направим качествен". Дори не се споменава участието на сперматозоида. В 99.9% все ще намерят 20на сперматозоида. Вчера също четох една статия, в която се казваше, че при качествен ембрион и среда може да се говори за висок шанс за имплантация. А средата е лигавицата, микробиология, хормони... Та мисълта ми е да се пият добавки, определено повишават шансовете.
Аз чета развитие на ембриони ден по ден, че ми е интересно какво прави. Не чакам с нетърпение теста, но се интересувам как се развива. Трябва да ги имплантират заедно с чипове за видеонаблюдение 😁 Днес на теория ще се опитвал ембриона да се излюпи.
Маги дали отиде на море. Въпреки, че от Рим я отбелязват. Може рязко да е сменила дестинацията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #615 -: Август 19, 2018, 08:25:23 am »
Добро утро, момичета.
Тери, звучиш позитивно и готино, стискам палци за + теста :-) . Къде четеш за етапите на ембриончетата? Аз в ютюб гледах едни анимирани и все едно си имаше видео наблюдение вътре.  :balk_110:

Павла, на финалната права сте :-) имам 2ма познати на 28ми август родени- и момиче, и момче- готини  и много амбициозни.  :-) Девите имат много силни качества и тези, които знам са много работливи и ученолюбиви.
 Живо и здраво и усмихнато да е бебчето, другото са детайли   :sunshine: :sunshine: :sunshine:

Относно добавките, на мен лично за АМХ ми се качи драстично след прием на витамин D.
Отделно,  Лекарката ми каза да пия едно комбинирано прахче- иногитол+ фолиева к-на, казва се инофолик. Сега каза, че със золадекса няма смисъл, защото яйчниците са подтиснати. 
Милиарда, провери дали инофолика като комбинация ще е добре за теб.
Слънчицето, дано да сте хванали момента. :-) в тази тема много позитивно ми върви всичко и имам вяра, че ще се случат нещата при всички нас.
Аз съм на преглед на 24ти за да ме види доктора и да реши да бие ли 4та инжекция золадекс или чакаме цикъл през септември. Определено ми дърпа десния, опериран яйчник, но може би трябва още време. 2,5 месеца минаха от лапарото и се надявам доктора да измисли какво ще правим точно( нали и дясната тръба не е пропусклива- не е казал нищо за хидросалпингс)..
 Четох за рициновото масло, че е много хубаво за разни женски проблеми като компрес, но се колебая още. Някоя ползвала ли е?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #616 -: Август 19, 2018, 10:41:23 am »
Добро утро, момичета!

Тери, и аз като бях бременна и четох и изгледах сума видеа за развитието на ембриона. Даже и приложение на телефона си имах. Интересно е. Хубаво е, че имаш търпение за теста. А съм от нетърпеливите. Първия път имах предчувствие, че е станало, но изтърпях датата на цикъла за тест а втория път 0 търпение... Правих тест на 10 ден след О, естествено отрицателен. После пак правих на 12 ден и то вечерта и вече имаше чертичка. Няма да пускам палците за теб.

 И аз явно съм като Павла и не ми харесва пазенето. Преди 2 седмици ме беше страх да си помисля за нови опити, но сега нямам търпение някой от някъде да даде зелена светлина.

Слънчице и ние с мъжът ми се същите зодии като вас- аз дева, той близнаци.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #617 -: Август 19, 2018, 10:58:42 am »
С тези сайтове за развитието на ембриона по седмици, много интересна работа - както, докато забременея аз бях активно четящата, така и след това мъжът намери такъв сайт и следеше бебето изкъсо. Пък на мен ми стигаше докторът и Мели да кажат, че всичко е наред. Той  задаваше въпроси, помнеше какво е казал доктора ... Мисля си, че така се е чувствал по-съпричастен със случващото се, щото нали от някое време нататък си го усещах бебето.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #618 -: Август 20, 2018, 08:57:17 am »
Добро утро милички. Искам да ви попитам нещо относно тестовете за овулация. Предполагаемата ОВУ ми е на 22.08 и за да съм сигурна си взех тестове, четох някъде че 3 -4 часа преди теста не трябва да се ходи до тоалетна,има али нещо вярно. За пръв път ще правя тест за ОВУ и не съм много наясно
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #619 -: Август 20, 2018, 09:46:50 am »
Джули, много е важно 3-4 часа да не ходиш на тоалетна и да не пиеш вода също. Аз това с водата не го знаех 2-3 месеца и все не можех да разбера кога е овулацията (защото се наливах с вода, за да има какво да изпикая, а това разрежда урината). Освен това прави тестовете около 18 - 19 часа. Пикът на ЛХ хормонът е към 15:30 следобед, така че, е добре от 14:00 до 18:00 да стискаш. Издържа се, като не си пила вода. И не забравяй, че пикът на ЛХ е горе-долу 24 часа преди самата овулация. Хайде, много късмет ти пожелавам в опитите ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света