0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #680 -: Август 23, 2018, 22:14:31 pm »
Утре съм при моя гинеколог,много съм притеснена, като ходя до тоалетна и се избърша има леко розово червено зацапване,направо се шашнах,как ще изтърпява до утре незнам
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #681 -: Август 23, 2018, 22:40:28 pm »
Нормално е да се притесняваш,но може да е овулационно зацапване.Каза,че си около овулация.
Дано е това,а не нещо сериозно.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #682 -: Август 23, 2018, 22:54:09 pm »
Джулия, според мен може  червеното зацапване да е от цистита, може при силно раздразнение да има капки кръв (или пък урината е с кръв) Вземи си добавки с червена боровинка, пий много вода.
Относно зайчето не мисля, че има някакъв проблем да си го гледаш.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #683 -: Август 24, 2018, 09:07:35 am »
За животните да кажа. Ако се спазва хигиена и мъжът се грижи за тях няма никакъв проблем! Ние сме с две котки. Не съм и мислела да ги махам. Нямат токсоплазма и двете.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #684 -: Август 24, 2018, 09:47:40 am »
Ей Кукапетъл здрасти. Направо ни забрави ти :) Айде бързо с всичкини с бебеправенето и много скоро хубави новини. Няма ли някакво развитие при вас? Няма ли да минавате към по сериозни действия?
Териии нямам нерви вече, за тб нз. Айде да идва времето за тоя тест. Сори че ти го припомням ама съм под напрежение и в очакване и тръпна ... :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #685 -: Август 24, 2018, 09:55:16 am »
:D :D :D Аз се подсигурих нарочно, да не се изкушавам. Понеже знам, че в оптималния случай най-рано ЧХГ има в кръвта от 8ми ден от ЕТ на 3-дневен ембрион. И от всичките си тестове за овулация имам събрани ленти уринарни тестове за бременност. Та нарочно ги натопих всичките, докато все още знам, че няма ЧХГ и ще са отрицателни. Жал ми беше да ги изхвърля, а както Павла каза с времето се появява едно такова желание за тестове. Та затова употребих ги всички, отицателни (естествено, няма ЧХГ още), та да ми е мирна главата. Притеснявах се, че утре-другиден можеше да се подлъжа и да направя някой и да се депресирам. Уринарни тестове да имаш под ръка след инвитро намирам за огромна грешка. Днес ми е 8ми ден от трансфер. Ако е имало имплантация, евентуално на 11ти ден вече може да се прави кръвен. Вероятно няма да изчакам до 16ти ден. Просто не виждам смисъл. Към 13тия ден ще направя кръвен тест сигурно.
Но определено дните преди имплантация са по-лесни. Занимавам се като чета разни теми за жени след трансфер и гледам да запомням само тези, които са нямали никакви симптоми. Аз нямам никакъв симптом за нищооо. Дори и някакъв дискомфорт от лекарствата или от стимулацията. Все едно инвитро не сме правили. Трябва да ме пишат по книгите. Докторката беше също много изненадана от мен.
« Последна редакция: Август 24, 2018, 10:03:30 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #686 -: Август 24, 2018, 10:00:25 am »
Момичета бях при моя гинеколог, каза леко възпаление на пикочните пътища.Изписа ми Неоренал и Клотримазол. Каза че и двете се изписват и при бременни. Надявам се ако е станало нещо тези лекарства да ненавредят
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #687 -: Август 24, 2018, 10:05:05 am »
Джули, една нелекувана инфекция според може да бъде по-опасна от лекарства в началото. А и ембриона в по-късен етап започва да се храни от майката. Първоначално го поддържа жълто тяло (все пак трябва да се формира пъпна връв). Така че не се притеснявай.
На мен как не ми се ходи на работааа. Много добре ми се отрази този болничен. Добре, че все още имам 17 дена отпуск да използвам до края на годината.
« Последна редакция: Август 24, 2018, 10:06:38 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #688 -: Август 24, 2018, 10:12:02 am »
Тери,направо пу да не ти е уроки😀.Такъв баланс и спокойствие ,да се неначуди човек.Наистина понесе леко процедурата,спокойна си,всичко сочи към успех.И лека бременност ще имаш,да знаеш.Просто си представих,как си ги хванала на стиска и топиш в чашка😁.
Джулия,моя приятелка и мъжа й пиха много силен антибиотик,изписан от репродуктивен лекар.И той им каза,че дори и да стане ,кръвотока на ембриона и майката не е общ до 7ма или 8ма седмица,ако не се лъжа.Пий ги смело,по-добре сега отколкото в третия месец,примерно.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #689 -: Август 24, 2018, 10:50:20 am »
Ще пия,защото все си мился че вредата от една неизлекувано възпаление е много по-сериозна от това да се наложи да пиеш някакво лексарство. Само дето снощи пропуснахме бебшравенет,но пък предните дни бяхме редовни така че.... ще чакаме да видим,ако не др месец с нови сили  :)
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #690 -: Август 24, 2018, 11:17:42 am »
Благодаря Pesheck за мнението  :)

За мое огромно щастие тестът показа чертичка на третия ден закъснение, макар и бледа, така че чакам потвърждение от доктора идната седмица и тогава ще отваряме шампанското  :D

В големи дилеми съм относно котката ми, към която съм много привързана, и възможността за токсоплазма ... Но знам, че се прави тест за това и ще изчакам мнението на доки :)

Пожелавам успех на всички с мечта за бебе!  :)

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #691 -: Август 24, 2018, 11:24:37 am »
Както писах по-горе забременях, родих и гледам дете с два броя котки. Правих изследване на тях и мен, нямаме токсоплазма. Тоалетната я чистеше само мъжът ми!
Днес Моника рева, че и е мъчно за котките да се прибираме в къщи :)

Тери,само чакам да пишеш, заради теб влизам :*

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #692 -: Август 24, 2018, 11:41:07 am »
Madam_Bovari тихичко честито :grouphug: :bori_007: :bori_021:. Дано всичко бъде наред,ще те чакаме с потвърждение и от док
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #693 -: Август 24, 2018, 11:41:51 am »
Сладурка златна е Моника.
Много хубав ден е днес :) Сигурно видяхте от новата тема, която Слънчицето пусна. Много се развълнувах.
Madam_Bovari, честито. Пожелавам тиза мъжа шампанско, а за теб плодов сок по медицински причини :) Не се притеснявай за котките. Само се изследвайте: и теб, и тях и всичко е наред.
Маги, почивай си спокойно на морето. Не ме мисли мен. Още има много време до моите тестове. Когато трансфера е на 3ти ден още по-дълго е чакането.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #694 -: Август 24, 2018, 11:45:00 am »
И аз се развълнувах ,хора.Даже прегорих малко соленките на мъжа ми :D.Така се зарадвах за Павла.
Честито ,Мадам Бовари.😉.
Тери,дано следващото" честито" тук е за теб!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #695 -: Август 24, 2018, 11:46:05 am »
Ех какви прекрасни новини.
Честито на Павла и малки Симеон. Да сте здрави и щастливи.
Madam_Bovari тихичко честито и на теб :)
Тери ти си следващата ;)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #696 -: Август 24, 2018, 13:13:11 pm »
Хоп и аз тук :)
Madam_Bovari - тихичко Честито! Леки и спокойни да са ти месеците :)
Павлааа - ЧЕСТИТ Симеон! Да ви е жив, здрав и много да ви радва! :)
Тери, моят Стаси беше тридневен ембрион, когато ми го върнаха :wink: На 11-ти ден правих пиклив тест - отрицателен! Събрахме се момичета с общи съдби и пийнахме биричка, та ме уговориха и кръвен да пусна :)  На 13-ти ден - ЧХГ 221,7! Пожелавам ти го от все сърце!
Успех на всички :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #697 -: Август 24, 2018, 13:19:04 pm »
Мадам Бовари честито!
Относно токсоплазмозата - съвсем информирано си взехме котка 4 дни преди последния (и успешен) трансфер. Обичаме домашните любимци и винаги сме имали поне по един представител куче, котка и папагал. Истината е, че котките имат най-добър филтър от към предаване болести на човека. А с токсоплазмоза могат да заразят само в много малък диапазон от време и то когато са съвсем малки и живеят и навън. Възрастните предават заразата изключително рядко и по-скоро на теория.
Факт е и че много, наистина много хора се заразяват без никога да са имали котка и имат антитела без дори да знаят, ако не се изследват по някакъв повод.
Изследвай AgG.  Ако имаш антитела няма въобще какво да се притесняваш.
Бременях си и си обслужвах котарака без проблем (естествено повечко внимавах). А малката расте с котарака. 
В 4ти месец бях на милимунда разстояние да прибера едно бебе овчарка - продаваха на пътя към работа, добре че на следващия ден ги нямаше хората, защото мъжо рече "що не взе едно"  .... то и толкоз ми трябваше.

Честито Павла, здрав, умен и много, много щастлив да е Симеон!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #698 -: Август 24, 2018, 18:18:46 pm »
Честито бебче и от мен, Павла, да е живо и здраво! :)
Слънчице, какво става с теб, как върви възстановяването от операцията, подновихте ли опитите?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #699 -: Август 24, 2018, 18:37:52 pm »
Ооо,Хана ,много сме активни,благодаря че се сещаш за мен.Само един ден сме пропуснали,иначе  плътно всяка вечер,на овулацията 2 пъти.На 30ти ще стане ясно каква сме я свършили :D.Хем се надявам,хем ме е страх ,ей такива мисли ме спохождат от време на време.Успех и на вас  :bighug: :pleasantry: