0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #660 -: Август 22, 2018, 11:33:52 am »
О изобщо не мисля за нея. Просто в началото четях само негативни коментари за лекарите в България. Но постоянно си повтарям нещо, което преди Мишо ми каза. Много по-лесно е да запомниш едно лошо мнение и да забравиш другите 10. Факт. Хората ходят в Турция след 3-4 стимулации в България и след всички направени изследвания след неуспехите. С тази информация шансовете за успех в България също се вдигат доста.
Втръсна ми от извара. Вече всичко ми мирише на извара ;(
Иначе болничния се удължавал по ЛКК (не знам какво е, не съм потърсила в интернет), може би комисията. На жената с мен й дадоха 2 седмица максимум от болницата, защото не искаше да пише, че е за инвитро. И това е максимума, което могат да дадат с друга диагноза.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #661 -: Август 22, 2018, 11:55:36 am »
аххаха ама ти продължаваш ли да я ядещ тая извара???? Горката..
И за това си много права, че тука правиш изследвания и няколко стимулации и като отидеш в Турция е много по вероятно да стане от първия път... той самият ти организъм вече се е настроил.. дет се вика. Абе дано все по малко двойки имат този проблем... въпреки че тенденцията е че все повече имат.. :(
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #662 -: Август 22, 2018, 12:00:42 pm »
Не е до организма дори. Просто с всеки неуспех продължава да се търси проблем (повече изследвания). Лъсват проблеми, които след трансфер се коригират с лекарства. И отгоре на всичко данни за няколко стимулации, дават доста информации какви дози да се дават на жената за оптимални резултати.
Ям си изварата. На трансфер д-р Танев ми каза, че яйчниците ми са големи (не ги чувствах така). При имплантация от ЧХГ може да литнат още повече хормоните и си ям изварата. Даже ми удвоиха дозата на 250 грама на ден. От 20 дена я ям вече. 250 грама е половин пакет. Това е най-леката храната на света. Добре поне, че е доста ниско калорична, чееее лошо щеше да се отрази още преди да съм бременна да качвам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #663 -: Август 22, 2018, 15:02:53 pm »
Тери, чиста ли трябва да я ядеш тая извара? Щото може да ѝ добавиш краставица, репички, да я напълниш в домат ...
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #664 -: Август 22, 2018, 20:16:30 pm »
Момичета сега ми качиха резултата от АМХ - 1.4 ng/ml от референтни стойности 0.1 - 10.4. Не се ориентирам, много ли е зле положението?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #665 -: Август 22, 2018, 20:22:51 pm »
Добре си. Другите хормони как са ФСХ, ЛХ, а и витамините? Инхибин Б? Атрални?
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #666 -: Август 22, 2018, 20:39:34 pm »
ФСХ и ЛХ са в норма, поне бяха януари, от тогава не съм ги пускала, обаче витамините, инхибин б и атрални пък въобще не съм пускала. Май ще трябва да си самоназначавам изследвания, лекарят нищо не ме кара да изследвам, а сме при него от януари  :?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #667 -: Август 22, 2018, 20:55:50 pm »
Атрални фоликули имах предвид дали са броени на 2-5 ден :)
Нищо не ти пречи да си пуснеш витамини. Лошото на самоназначеното изследвания е, че после няма кой коректно да ги интерпретира. Винаги можеш да си ги направиш и да ги покажеш после на лекаря си :)
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #668 -: Август 22, 2018, 21:19:57 pm »
Нищщщо не ми е броено,бях на фоликуметрия само веднъж в периода от 2-5 ден,мисля че беше на първия преглед,следващите  прегледи бяха около 10 ден и една седмица след това.Ще пусна витамини,да,само че докато не ми опре до главата много не се впускам да помня,та освен витамин D, и B12, кои други мога да пусна? И пак ще питам,нищо че е говорено има ли значение в кой ден на цикъла?
Малко се притесних от стойността на АМХ,ама не знам какво очаквам,аз съм на 31,да не би да искам да е 2-2.5
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #669 -: Август 22, 2018, 22:28:05 pm »
Маги мей, на мен ми свалят с еутирокс тсх-то да ми е 1. Като стигнахме 1, ендокриноложката ми каза, че е идеално. Каза ми, че за инвитро специално го искат да е под 2, че после се качвал и ми каза задължително преди трансфер да си го пусна пак.
Относно възрастта, аз съм на 36, а започнах да пия еутирокс за намаляване на тсх, когато бях на около 32,5-33 г. мисля.
« Последна редакция: Август 22, 2018, 22:30:12 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #670 -: Август 22, 2018, 22:40:56 pm »
Здравейте!
Да, Тери, не остана. Другата седмица пътуваме за България... Много бързо минава времето.
Аз съм си направила списък какво да изследваме и исках да ви попитам дали  пропускам нещо? Това е списъка:

-Пкк+ диференциално броене
-серумно желязо +ЖСК
-хомеостаза (АРРТ, фибриноген)
-Б12, Б6, D3,
-TSH, FT4, TAT, MAT,
-Йод
Тези до тук др. Сигридов ги иска (има файл в групата във фб)
- антифосфлипидни антитела
- натоварване с глюкоза
- АМХ
- цитомегаловирус
И за мм спермограма по Крюгер + SDI тест.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #671 -: Август 23, 2018, 07:12:17 am »
Аз от вчера доста чета за храни след трансфер и ранна бременност и направо останах шашната от опасността при бременни от Листериоза и колко е опасна, та бих добавила при теб и това изследване. Назначавали са го на жените при спонтанни аборти.
ФТ3 хормон също, за да е пълен пакета за щитовидната.
И според мен доста е важно да пуснеш генетични изследвания за тромбофилия. (Причина за спонтанни аборти при засегнати. Тромб може да заседне по кръвоносната система и да спре изхранването на плода, което води до спонтанен аборт).
Добави и НК клетки в списъка.
За това се сещам аз.
Прочети за всичко, което написах, за да решиш все пак имаш ли нужда.
А за Листериозата всички да почетат. Никой не я беше споменавал досега, но щом из темите д-р Мели я споменава, значи е сериозно. За съжаление спирам домашното кисело мляко.
« Последна редакция: Август 23, 2018, 07:13:59 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #672 -: Август 23, 2018, 09:15:42 am »
Благодаря ти, Тери. Не знам защо съм го пропуснала ФТ3, за листериоза е добра идея. Иначе съм пускала за тромбофилия--нямам, само не усвоявам Фолиевата киселина( но май нямам пуснати всички гени) . НК клетки също имам изследвани, както и други имунологични, не всички, но Доц. Русев ще каже какво още трябва предполагам. За антифосфлипидните антитела съм объркана, защото видях в лабораторията на Щерев, че има панел за Антифосфлипиден синдром и там има много антитела включени да се изследват и не знам дали е достатъчно само Антифосфлипидните...
« Последна редакция: Август 23, 2018, 09:40:43 am от HELIANTHUS »
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #673 -: Август 23, 2018, 09:45:05 am »
Тери ме шашна с тази Листериоза и аз сега четох за нея. Вкъщи си гледаме едно декоративно зайце, с което главно се занимавам аз и се замислям ако забременея какво ще правя с него
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #674 -: Август 23, 2018, 10:13:59 am »
Аз съм чела за листериозата,даже едно момиче  беше писала,че била на почивка и се хранила само в заведения и от там я е хванала.
Аз миналия път спрях домашното сирене,и си миех зеленчуците много старателно.По около 2 мин. на домат.Също съм чела,че най-добре било плодове и зеленчуци да се оставят за няколко минути в солен разтвор ,после да се изплакват с вода.На някой може да звучи прекалено,за мен не е.И също да си имате отделен нож за месо,отделен за салати.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #675 -: Август 23, 2018, 10:58:09 am »
Листериозата си е сериозен проблем при бременност. Помня едно момиче от форума, преди мнооого години имаше такъв проблем.
Другото, което можете да изследвате е тамасемия. Пациентките на Даскалови са чували за нея. Май не пречи за забременяване, но пък е генетична и не се лекува. Просто да си знаете, че ако ви е нисък хемоглобина може да не е от липса на желязо.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #676 -: Август 23, 2018, 18:33:12 pm »
Здравейте, момичета! Не съм ви забравила. :)
Тери, браво! Много ме кефиш, стискам палци, много се вълнувам за теб!
При мен нищо ново, имах здравословни проблеми, вече съм добре, но няколко месеца тичах по лекари!
Желая успех на всички с двете чертички!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #677 -: Август 23, 2018, 19:06:08 pm »
Днес ми се появи парене и започнах да уринирам често,явно пак гадния цистит... Винаги когато съм имала такива проблеми пием Монурал,сега незнам нали мога да го пия понеже тази седмица ни е времето за бебеправене и ме е страх ако е станало нещо нали няма да навреди ако го пия все пак е антибиотик
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #678 -: Август 23, 2018, 20:17:27 pm »
Ох, Kukapetal, при теб все някакви неволи има. Надявам се сега всичко да е наред и да се завърнеш активно сред редиците на бебеправещите  :bighug:
Джули, първо за зайчето: как какво ще го правиш, ще си го гледаш разбира се :) Иначе за антибиотика, аз не мисля, че е проблем. Ако имате късмет да забременееш бебето се имплантира чак 7-10 дена след овулация и първоначално не се храни от теб. Не мисля, че е проблем. Доста пъти са ми изписвали антибиотици последните месеци (все репродуктивни лекар). Дори пих Зинат между пункция и 2 дена след трансфер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #679 -: Август 23, 2018, 20:27:52 pm »
Кукапетъл,тук ли си бе момиче?Скоро се присетих за теб.Хайде всичко да е наред вече😉
Джулия,изобщо не се притеснявай,пии го съвсем спокойно.