0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #100 -: Януари 13, 2016, 21:33:49 pm »
Нелка, следете я дали освен хрема не почва да диша затруднено или да покашля леко.При бебетата вирусите се развиват много бързо.Ние сме с аспирато който ти дърпаш с уста, препоръчвам го!Много е удобен точно за малки бебета.Просто няма как да извадиш сополите от нослето и.

Бебе, яж разхлабващи неща.Може да пробваш киви, печена тиква, сини сливи сушени и да забравиш ориз и всичко затягащо.Аз веднъж съм давала или два пъти Дуфалак на Моника че се запече и ние бяхме само на кърма.Смених си начина на хранене.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #101 -: Януари 13, 2016, 23:11:02 pm »
Мешко, сетих се за нещо. Явор спи ли спокойно?
Ще ти кажа защо. Имам приятелка с момченце на възрастта на твоето, март 2013 г. е роден. Откакто се е родил, все сумти насън, плаче, вика и какво ли още не. Майка му и баща му не могат да спят нормално. Много е слаб, мисля, че на кг е по-малко от моята щерка. В един момент педиатърката се сетила, че може би има глутенова нетолерантност. Правиха му изследвания. Не се потвърди, но моята приятелка не е убедена, че това е нормално.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #102 -: Януари 14, 2016, 08:22:58 am »
Блу, стана ми интересно за глутеновата недостатъчност. Аз от както се е родила Мария не съм спала повече от 2 часа през нощта. Особено през последните месеци е ад.  Заспиеа, уж спи спокойно 2 часа и се почва пищене на сън,  въртене, мятане. Както спи става и сяда и аз я слагам да легнв. Плаче и така цяла нощ. Принудих се да я взема да спи при мен на спалнята, иначе освен че не спя,  трябва цяла нощ да стоя права до кошарата (имаме сгъваема,  на която долното ниво е почти на земята)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #103 -: Януари 14, 2016, 09:07:38 am »
Предполагам, че и стига кърмата - качва по 600-650гр и по3-4 см това било нормално според педиатъра. Прави си пау3и между храненията обикновено поне 3 часа, освен като я мъчат га3ове - тогава иска да суче, ама явно не от глад, че после яко повръща. Пишка си - нощният и памперс е пред гръмване, дневните не съм ги броила. а3 си се храня ра3нообра3но и с доста плодове уж. Ще пробвам да увелича ра3хлабващите храни - най-много да не можем да и3ли3аме после на ра3ходка  :P И Божидарчето ми беше така и 3а това на 5м и половина му дадох круша първо.
Синеочка, благодарности 3а идеята с боба - вчера 3 часа игра с 200гр боб, едно канче, тенджерка и 2 кутийки  :lol:


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #104 -: Януари 14, 2016, 09:33:36 am »

blue_sky , Явор си спи спокойно, не сумти, не пищи насън. Откакто започна да заспива в 12-1 спи даже и по цяла нощ. Понякога се събужда да пие вода и го взимам при мен, но иначе спи съвсем спокойно. Преди когато не спеше нощем, просто се събуждаше да си играе -усмихнат до ушите, напълно наспан. И на мен ми се иска да му направят някакви специализирани изследвания, замислих се за липса на някакви ензими, знам ли. Въпросът е, че трябва да попадна наистина на специалист, който знае какво би могло да се изследва.  Ще потърся добър гастроентеролог, че много време мина вече. Но пък от друга страна, той си е добре, много жизнен, в пълна хармония със себе си, т.е. може би организмът му се е нагодил към тази ситуация. Благодаря ти за споделенето. Ще прочета и за глутеновата недостатъчност.
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #105 -: Януари 14, 2016, 10:13:43 am »
Нелка, ако струята на въздуха на прахосмукачката ти може да се регулира, то може да ползваш без притеснение помпите за сополки за прахосмукачка. Просто пускай на най-ниска степен и пробвай първо на теб да видиш, че се усеща съвсем леко.
Безценни са тези помпи.
И аз в началото се мъчих с тези ампули с физиологичен разтвор, докато накрая разбрах, че имало и спрейове с физиологичен разтвор от рода на Sterimar (ние лично ползваме на Uriage).
А един път като беше съвсем малко бебче така я стиснах тази ампула, че цялата течност му влезна от едната ноздра и му изтече от другата  :( Спреят си е по-добре :)

Дани от 1-2 месеца има огромен напредък с приема на лекарства, със спрея и помпата. Дава ДОБРОВОЛНО да му ги давам/слагам  :D и това е супер голямо облекчение за мен, че преди беше един малък ад. Направо ми се плачеше при мисълта, че трябва да му дам нещо.
Сега хомеопатичните му ги давам и той сам си ги лапа и гу хруска  :lol:
В момента му давам, защото мъжът ми беше доста болен миналата седмица и даже повтори тази седмица, сега и аз съм хремава. Дани до момента удържа фронта. Имаше сополки само една сутрин. Дано така се и размине.

Днес е първият ден, в който не плака сутринта на новата ясла  :P
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #106 -: Януари 14, 2016, 12:20:07 pm »
Взех Стеримар, повдигнах матрака и тази нощ спахме спокойно. Вече и се храним без да се давим. А за аспиратора -със съвсем обикновен на Бертони сме. Не го ползвам, тъй като спрея изкарва всичко.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #107 -: Януари 15, 2016, 15:38:25 pm »
Синеочка, докато търсех нещо интересно за плетене за бебка, попаднах на това и се сетих за теб и Слънчогледка ;)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #108 -: Януари 15, 2016, 16:25:16 pm »
Голяма красота  :P
Нелка, знаеш ли, че имаме тема за плетките, която не е много активна, но с твоя помощ може и да стане  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50720.0
Даже отивам да питам нещо там.... че и аз искам да се пробвам да изплета нещо за дребосъчко.

Момичета, аз от днес започнах да поработвам по малко от вкъщи. Засега нямам много неща за правене, но скоро ще имам повечко.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #109 -: Януари 15, 2016, 16:30:56 pm »
Нелка, ех че красота! Точно, като за нас. Само дето на Слънчогледка майка ѝ е от онзи кръжок с пречещите ръце  :D
Какво става с Андрея мина ли ѝ хремата?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #110 -: Януари 15, 2016, 16:49:31 pm »



Момичета, аз от днес започнах да поработвам по малко от вкъщи. Засега нямам много неща за правене, но скоро ще имам повечко.
[/quote]
Честито! И аз искам да си намеря работа, при която да дават възможност да се работи от вкъщи пони два дни в седмицата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #111 -: Януари 15, 2016, 17:23:35 pm »
синеочка, ама не всички сме от тоя кръжок бре, кажете че искате, ето смайли ви е дала темата където си пишем тия дето сме от другия кръжок :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #112 -: Януари 18, 2016, 12:47:04 pm »
Де се изпокрихте всички?Излизате ли в тоя сняг.Видях снимки на Дани на Усмивки и да кажа и Моника не беше особено възхитена от първия сняг.В началото не искаше да го пипа, а като падна за първи път и рева, хахаха.Обаче днес вече за н-ти път излиза в снега и сама се хвърляше и се снимаше в снега.Не мога да я прибера.Сега откърти сама, изморена, отиде си в леглото, поиска ам-ам, макар че от няколко дни ми бойкотира храненето.Въобще, 30-45 минути на снега правят чудеса :)

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #113 -: Януари 18, 2016, 13:09:04 pm »
Здравейте. Нашата хрема в общи линии мина, само нощем леко се запушва нослето. Спряхме си храненето в 24ч. и се наспиваме добре. А щом отворим сутринта очи и хапнем, сме готови за игра   :D
Преди малко ми изкара акъла... Готвех се да я храня в 12ч, но още преди да дам млякото, тя повърна два големи фонтана :( Какво може да го е провокирало и защо яденето от 9ч беше още в стомаха й...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #114 -: Януари 18, 2016, 13:19:41 pm »
Тук сме Маги :lol: ама аз нали съм без Алек и уча та нямам какво много да казвам :lol: нямам преки наблюдения как ще се държи и как ще реагира на снега,при мама нямало сняг ...
И аз видях Дани в снега,страхотен е пу-пу :lol:
Нелка,наблюдавай я да не е някакъв нов вирус стомашно чревен..
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #115 -: Януари 18, 2016, 15:37:25 pm »
И нашите младежи вчера излязоха за пръв път на снега, но не се снимахме, че то голяма суматоха. Двамата малките, баткото с един приятел играят със снежни топки и ние между изстрелите, че в еуфорията големите хич и не чуват и не мислят за малките, а за капак- кучето пуснато и то да лудува из двора. А Кирил му се кефи и търчи да го пипне, а то препуска като лудо и ...така. Веселба.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #116 -: Януари 18, 2016, 20:18:44 pm »
То и Иво не беше въодушевен, ама сигурно защото не можеше да ходи, още не беше почистено, а аз му облякох грейката и якето и сигурно се е чувствал като Робокоп - нито може да ходи, нито може да стане сам като падне. Добре, че един батко скачаше и се хвърляше в снега, та той му се радва и го гледа с интерес.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #117 -: Януари 18, 2016, 23:34:25 pm »
Хаха, вашите за първи път в снега, пък моят за първи път в басейна - ходихме уикенда в Хисаря и този път и малкият "поплува" :) Личи си, че аз и мъжа обичаме лятото :)



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #118 -: Януари 19, 2016, 07:59:41 am »
Здравейте  :P

Ние днес ще прескочим яслата. Вчера е кашлял малко и мисля да го заведа на лекар, но нашата е чак следобяд и ще изгубим целия ден така или иначе. Има и една хрема, която въобще не изтича и с помпата нищо не излиза.

Нелка, повръщала ли е малката пак?
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #119 -: Януари 19, 2016, 09:01:09 am »
Здравейте  :P

Ние днес ще прескочим яслата. Вчера е кашлял малко и мисля да го заведа на лекар, но нашата е чак следобяд и ще изгубим целия ден така или иначе. Има и една хрема, която въобще не изтича и с помпата нищо не излиза.

Нелка, повръщала ли е малката пак?
Не, само веднъж вчера като писах. А нашата хрема се позавръща и е като при вас - пръскам със спрея, но тя дръпва веднага навътре и после е непосилно за помпата.Държи си главата все назад, мъчи се да диша милата... :( В петък ще ходя за следващия болничен и ще искам педиатърката да я погледне. Хич не искам да я извеждам в това време, но няма кой да я гледа.