0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Честита Нова 2016 година!  xmas-smiley-010 xmas-smiley-027

Заповядайте в новата тема :D
Нека да сме здрави, спокойни, щастливи и изпълнени с много настроение през Новата година!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #1 -: Януари 02, 2016, 12:31:43 pm »
Честита Нова Година! Да сме здрави и щастливи, ние и нашите семейства!

 :wave:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #2 -: Януари 02, 2016, 12:42:24 pm »
  :pink_dust_1: Нека Новата Година донесе много здраве, мир и любов!  :pink_dust_1:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #3 -: Януари 02, 2016, 12:43:25 pm »
Честита нова година! Много здраве и много усмивки на всички ни!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #4 -: Януари 02, 2016, 13:54:58 pm »
Честита 2016 Година!
Да сме здрави и много детски смях във всеки дом!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #5 -: Януари 02, 2016, 16:36:23 pm »
Честита Нова година и от нас! Нека във всеки дом цари здраве, щастие и благополучие. И разбира се много детски усмивки.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #6 -: Януари 02, 2016, 17:13:35 pm »
Честита Новата 2016 година! Много здраве, щастие, любов и благополучие на семействата ви! Да имаме хубава и успешна година!

Какви забавления измисляте за децата си в дните, в които не е подходящо да се излиза? Досега не са ни се събирали два поредни дни, без да сме били навън, но тепърва може да има такива.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #7 -: Януари 02, 2016, 17:55:32 pm »
За много години! Нека бъдем здрави,щастливи и доволни,да има мир и любов и детски смях във всеки дом!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #8 -: Януари 02, 2016, 23:09:22 pm »

Какви забавления измисляте за децата си в дните, в които не е подходящо да се излиза? Досега не са ни се събирали два поредни дни, без да сме били навън, но тепърва може да има такива.

Днес се наложи майка ми да стои у нас с Иво, че аз бях дежурна. Повече от час са се забавлявали с "Тука има, тука няма". Крие се една коркова тапа под чашка (кофичка от млечен десерт), нареждат се останалите чашки (кофички), разбъркват се и малкият търси къде е тапата. Отваря кофичките подред, докато я открие, падало голям смях. Вместо тапа може да се ползва нещо друго.

Един ден измъкнах една кутия от обувки и я целихме с меки топки, целта беше да ги вкарваме в кутията. Е, аз ги вкарвах отдалеч, а Иво ги носеше и ги пускаше в кутията.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #9 -: Януари 03, 2016, 09:30:02 am »
Конструктор, редене на пъзел мога да добавя, закачане на щипки (у нас на покривката на масата), подреждането им по цветове в някакъв момент. Моят вече е по-голям, правим и сладки с формички, обича и да ги украсява.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #10 -: Януари 03, 2016, 09:47:03 am »
Честита новата 2016 година! :D Много,много здраве за всички семейства и най-вече "малчовци". Повече да се смеем в тази тема,от колкото да споделяме за болести!! :D :D
Четамза гърнета споделяте... :wink: И ние вече се сдобихме с едно,обикновено и даже имахме "моментна победа". :lol: :lol: Но не мисля ,че тя е в основата на траен навик. :wink: Малък е още,макар и да не е проблем да се запознава с гърнето от сега,но не възлагаме големи надежди. :lol: Зор отново ни е спиране на нощното кърмене! 8O Бяхте писали в предишната тема,но не видях изпитан метод.явно всичко е строго индивидуално. Опитваме се да даваме биберон с айран/той много обича  домашно кисело мляко/ с частичен успех./е ние от скоро ,де/. Снощи ,обаче,беше голяма битка и рев.... :( Вярно ли е,че майките се местели в друга стая да спят за известно време,да не ги усещат децата  и цялата "битка" се оставя на татковци и баби??? :? Баби ние нямаме,но не мога да си представя да ми плаче сърцераздирателно в ръцете,да се извива като скоба и аз да му тикам айранен биберон в устата! 8O А и това неговото не е точно нощно хранене,а по скоро се успокоява... Време му е ,май,а и не искам да се излагаме като тия от Лече лигата..... :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #11 -: Януари 03, 2016, 11:45:02 am »
М-и, Иво на ртф не е достатъчно голям за пъзел. Мисля, че няма и две години или е някъде там. Отделно, че е дете, което кипи от енергия (имах честта да се запозная с него).

Ртф, не знам дали може да го държи човек детето само у дома. То има нужда да изразходва енергия. Моите уж са сравнително кротки, но на ден гледам поне веднъж, най-добре два пъти да ги изкарвам. Дори и да е студено, ги обличам добре. Иначе вкъщи пощуряваме дружно.
Интересува ли се вече от Лего или влакчета? Има някои, които обичат да готвят.

Рачо, когато майката спи до него, детето усеща миризмата на мляко. Може би е време да си има собствена стая.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 11:47:03 am от blue_sky »

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #12 -: Януари 03, 2016, 11:49:29 am »
Рачо, наистина си е индивидуално, дори това дали да се направиш на по-коравосърдечен от мама е ваше решение  :D При всички работят различни неща в различни моменти, ние само с идеи можем да помогнем :) Аз бих тикала биберон ако не е глад това нощно будене, "файда" от айрян не виждам, но със сигурност е до дете и това.

Блу, има и с малко части пъзели 6/9 то въпросът е да има интерес. Моят син също е много енергичен и като сме двамата предлагам "тихи" занимания предимно, мога да предложа и игри на топка и игра на конче, много вървежни у нас, но съм сигурна, че мама първа ще се измори  :D оставям ги на дядо тия ;)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #13 -: Януари 03, 2016, 11:59:48 am »
Бях ги забравила тези с малкото части. Дъщеря ми отдавна ги подрежда и съм ги прибрала съответно. За по-големите май й липсва търпение. Брат й редеше пъзели на 2,5 г. А тя за момента на проявява интерес.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #14 -: Януари 03, 2016, 12:59:04 pm »
Честита Нова Година на всички бебенца, малки дечица и родителите им :P
Да е здрава и много късметлийска за всички 2016 г.!

Добре дошла на Нелка в темичката!  :P

Данюш направо е пристрастен към играта с писти и малки колички. Голям фен е на Hot Wheels. Играе си с тези на братовчед си, а и на него му подариха две писти. Първият път си игра два часа без да спре и дори не искаше да излезнем навън. Другите подаръци останаха на заден план.  :(
Също любима игра му е да вади предмети от разни кутии, торби, несесери.
Например давам му една кутия със запечатани пакетчета с подправки и ги вади и ги разглежда. Или един несесер с лакове. Или направо му вадя едно цяло чекмедже от шкафа и го слагам на земята и той с интерес запова да вади и разглежда какво има вътре. С прибирането сме "малко" скарани  :lol:
Напоследък се заиграва с един пъзел от 5 части, но въобще не може да го реди, макар да има желание. Подариха му и дървен пъзел с дръжки с животни, който издава звука на животното като улучиш формичката. Въобще не го хареса  :(
Имаме и една нова игра. Казваме "три, четири" и тичаме от единия край на стаята до другия. Много е смешен, защото казва цифрите, които са му лесни. Например "седем" и хуква да бяга, или "пет"  :lol:

Аз слагам Дани на гърне откакто е на 9 месеца и си признавам, че за мен е по-добре да се изака в гърнето, отколкото в памперса (при нас в частност в многократната пелена).
Много е горд от себе си като види какво е свършил в гърнето и сочи с пръст и казва "ако", "пиш". Но като си има друго занимание и не иска да сяда на него. Затова в момента само сутрин има желание да сяда, като още му се спи и съответно седи  :lol:
Сега бяхме по гости по време на празниците и не сме го слагали на гърне и хич не ми харесваше да забърсвам и мия размазаното на дупето. Иначе по време на пътуването бяхме с еднократни пелени.
Гърнето го мия с гъба и сапун и ми е по-лесно. На седалка не иска да стои, плаши се, въпреки че знае за какво е, защото и той влиза с мен и с баща си в тоалетната.
Но не ми изглежда като да наближава времето, в което да махаме пелената за съжаление.  :(

Ние ще го записваме на нова ясла след провала с първата. 
Към биберона е пристрастен повече от всякога. И се чудя кога да започвам борбата с него, преди или след новата ясла, че там поне да има нещо, с което да се успокоява.
Другата ни борба ще е с АМ. Непрекъснато иска да пие. Застава на кухненския плот и започва да вика "како", т.е. "мляко". Правя му айрян в шишето и въобще не го пие.

Много започна да бърбори. Къде се разбира, къде не... Казва някои сложни думи, а други съвсем простички са тотално различни  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #15 -: Януари 03, 2016, 13:43:48 pm »
Ясно е,че няма рецепта! :lol: Ще пробваме различно ,дано се получи. Отделната му стая" за сега е "мираж" :wink:. А и мисля,че му е рано още. "Тъпчем"всички беберони ,но плюе и хвърля! Иска си другото, явно..! Айран му сложихме,защото той не пие въобще вода и така се надяваме поне малко течности да поема. Ама веднъж става,друг път-не! :? Трябва да сме упорити!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #16 -: Януари 03, 2016, 15:03:07 pm »
Вчера сух студ и гаден вярър, днес сняг и студ. Стоим вкъщи и Мария побеснява. Днес я пуснах на двора за малко, пипна снега (отдавна не бях виждала сняг и аз дори) уплаши се и бегом вкъщи.  Играе с конструктор, с влакче (добре че се оказа менте Томас и върви навсякъде, освен по релсите) и го гони по коридора. Танцува непрекъснато, чете книжки (бърбори нещо си и показва картинките)  И рисувА по стени, врати, шкафове и дори по прозореца успя с един маркер. Само да види нещо за писане и се почва. Хазяйката я предупредихме, че всико е надраскала и добре, че е разбрана жена :)  И тича, не стои и пет минути на едно място. Та два дни удържаме фронта,  но.... А да и тя пълни и изпразва кутии с бадеми и орехи. И два балона същи пере постоянно в пералнята :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #17 -: Януари 03, 2016, 15:38:43 pm »
Смайлс, не бързайте да махате биберона! Няма закъде. А и по-важно е да се адаптира в новата ясла.

Стоека, и моята е голяма художничка. Колко пъти обяснявам, че се рисува на хартия само. Някой й подарил пластелин и флумастери за рд. Докато се усетя, пластелинът беше на килима (добре, че е от Икея и не е скъп), а с един флумастер взе да рисува по стената, та всичките й ги взех. Да си дращи с цветните моливи! Те поне се махат от всякакви повърхности.

Рачо, не е малък за собствена стая, ако е въпросът в това дали е малък или голям. На теб ти се вижда малък. Въпрос на гледна точка, на която всеки има право. :-) Моите са били по-малки, когато ги отделихме, но аз не ги и кърмих дълго.

Тук са -8 градуса и духа леден вятър. :-) Мъжът ми ходи с двамата на басейн, при това с градския транспорт, че на колата й излиза някакво съобщение и не смея да я карам, за да не й се прецака двигателят. Студено си е, де. Две мнения по въпроса няма. Да видим дали следобяд ще искат да излязат малко в двора!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #18 -: Януари 03, 2016, 16:36:55 pm »
Благодаря ви за идеите, момичета. Ние също си имаме предпочитани игри, но и аз търся разнообразие  :). Конструкторът им е много любим, но не винаги строят кули. Често изсипват всичко от кофата и я ползват като стъпало, за да достигат забранени места. А аз не винаги съм наоколо. И ние имаме дървен пъзел с дръжчици за частите. Бях го скрила, защото не се заиграха с него, но ще опитам дали не му е дошло времето. Понякога правят нещо заедно (обикновено бели), но все още се забавляват самостоятелно. Ани много обича да "чете" книжки, а Пепи да се скрие някъде и да си чопли нещо.

Ние днес излизахме да се порадваме на снега и беше голяма забава. Но с този сух сняг не можахме да направим дори една топка.

Рачо, аз така и не стигнах до принудително отбиване. При Ани си дойде естествено, а Пепи все още се буди нощем и само кърменето го успокоява. И на мен ми се иска всички да спим по цяла нощ, но засега това е най-лекият вариант. Ще си имат и детска стая. Дотогава се надявам той сам да се откаже :).
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 16:41:08 pm от beata »
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #19 -: Януари 03, 2016, 18:02:25 pm »
Честита нова година! Бъдете здрави, изпълнени с много любов и позитивно мислене!
Рачо, когато спирахме с кърменето, първо спрях дневните, започнах да давам АМ, после когато бяха останали само вечерното и нощните кърмения, които бяха поне 2-3 на нощ, оставих само вечерното и нощем давах АМ. В една друга тема съм го описала подробно. При нас нямаше драми, стана постепенно и без сътресения. Това, че спряхме кърменето не доведе до спиране на нощните събуждания. Все още спим в една стая аз и той, защото продължава да се буди нощем, не всяка нощ, но доста често.
Смайли успех с новата ясла. Защо те притеснява пиенето на АМ? Все пак пие нещо полезно. Моят син отказа АМ преди 2-3 месеца. Дотогава си пиеше или нощем или денем по веднъж. Дъщеря ми пък до 2,3 год. закусваше само АМ, нищо друго не приемаше за закуска. Нека си го пие колкото иска. Относно заниманията вкъщи, Явор е от супер енергичните и на третия ден направо издивява в буквалния смисъл. Иначе си играе с всякакви видове коли, камиони, влакчета, реди си пъзели на таблета, играе с коли и на компютъра, гледа си филмчета и тича при всеки удобен случай из целия апартамент :D
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #20 -: Януари 03, 2016, 20:28:39 pm »
Блу, за съжаление майка ми няма физическата възможност да го разхожда, тя едвам себе си разхожда. Та затова тя му измисля разни такива занимания. Като съм с него в почивните дни гледам да го изкарам навън сутрин и следобяд поне за 40-50 минути или по обедно време повечко. Като е на ясла не знам дали ги изкарват, но поне учат танци, че откакто е тръгнал на ясла 3-и танц ми показва вече.
Смайли, успех с новата ясла. За думите и Иво е така - някои по-сложни ги казва хубаво, а други, по-лесни изобщо не се разбират,  :wink: та се налага да превеждам. А тичането при него от единия край на стаята до другия е свързано с командата "Пистааааааааааа!"
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 20:30:10 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #21 -: Януари 03, 2016, 21:01:33 pm »
По повод игрите, гледах днес в една група за Монтесори как се пълнят неща с различна форма в балони и детето открива еднаквите, като в началото се започва с коренно различни неща като боб и брашно. Всякакви игри за сортиране мисля, че могат да задържат вниманието за известно време.

Блу ,колата да не изписва "Студено ми е!"  :lol:

Рачо, нашият син е почти на 5 и продължава да спи при нас, защото баща му смята, че е малък, а реално имаме стая и детето много искаше да спи там :) та често родителите ограничаваме децата си с наши си страхове и притеснения :)

Смайл, аз биберона го взех като го отхапа и то и тогава не го взех, изчаках сам да го откаже, като видя че не става за смукане ми даде да го измия и накрая го изхвърли  :D АМ някъде между 2 и 3г го сменихме с прясно мляко, това за през деня де, вечер и през нощта не пишеше вече мляко. И сега си пие прясно мляко като поиска, но вече е с обикновена чаша.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #22 -: Януари 03, 2016, 21:20:08 pm »
Смайли успех с новата ясла. Защо те притеснява пиенето на АМ? Все пак пие нещо полезно.
Притесняваме, че пие по 4 пъти на ден и не яде разнообразна храна. Ще съм ОК, ако пие само сутрин и вечер, но той иска и през деня и после почти не яде друга храна или яде някакви сухи храни само.
Между другото като беше болен с температура и докторката каза, че трябва да приема много течности, но каза, че млякото не се брои. Трябвало вода или чай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #23 -: Януари 03, 2016, 21:28:08 pm »
М-и, как ще й е студено? Тя е немска. Остава и на -8 да вземе да мръзне! Не знам каква течност трябвало да се долива (не вода за чистачките, де). Мъжът ми е инженер, но от коли се интересува колкото аз от физика. Чете в упътването и каза, че трябвало да се долее течност, за да се охлажда двигателят. И затова да не я караме сега. Във вторник имам час за сервиз, но може и утре да намина, че баш в тия студове хич не ме блазни да се влача по градския транспорт.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #24 -: Януари 03, 2016, 21:34:10 pm »
ЧНГ и от нас :) Мноооого да сте-сме 3драви всички пре3 новата година, бе3 оплаквния, а само да си хвалим децата (и мъжете  :lol: - 3а Рачо - жената).
Между другото като беше болен с температура и докторката каза, че трябва да приема много течности, но каза, че млякото не се брои. Трябвало вода или чай.
Тъй е - млякото е храна. Моят голям батко пък яде всичко, ама само като е на градина. От две седмици е удома и са едни лиготийки - "искам да яме НЕЩО". И какво е това нещо - "не 3нам - крем, торта" и т.н. :) Днес обаче след следобедния сън поиграха на снега с баща си и после с такъв апетит яде ябълки, ядки и чай! Продължи на кюфтенца и картофи и след това 3аслужено го почерпихме с парче домашна тортичка :) И голяма радост със снега - с рев го прибрахме по3амръ3нал. Утре обаче, като съм сама с двамата, няма да мога да ги и3карам сигурно и ще си търсим и ние домашни 3анимания  :?


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #25 -: Януари 04, 2016, 10:09:43 am »
За много години!!! Да сте здрави мами, татковци и най-вече малки сладурковци  :D
Ние сме добре,чудя се далида не изведа малкия навън на снега, че има една полянка пред нас и още кучетата не са минали през нея...
Иначе по празниците изкарахме много добре, мама беше в нас и се занимаваше само са малкия, а ние с мъжа ми изгледахме всички филми, които вървят по кината, обиколихме много приятели,излизахме, че и Нова година изкарахме на заведенеие с близки приятели  :D Сега едва влизам в релси.
При нас с много зор изпива по 100-150мл сутрин адаптирано мляко и защото вечер вечене иска АМ, му даваме каша или супичка. По наше измерване , на домашен кантар е вече 13кг , по метъра на стената - около 84см  8O И се чудя защо ми тежи така като го вдигна  8O И вода почти не пие - преди пиеше много повече,а сега - почти - не - как събира толкова в памперсите като не пие вода, не мога да си обясня  :?
Иначе на 30.12 майка ми се втурна в спалнята и ме буди с думите, че мечето има голямо топче на главата... Направо подскочих до тавана, бях решила - пак операции, упойки и много се отчаях. Педиатърката не вдига телефона, а мъжът ми на магия записа час в Сити клиник при д-р Масларски. Тъкмо тръгваме към клиниката и педиатърката звъни и каза да ходим при нея. Отидохме и каза, че е от ваксината /тази за шарките/ и дори откри още едно топче на главата. Обясни, че се надували лимфите там и тъкмо сега е в периода на изграждане на антитела... Гледа го, провери гърлото, каза, че е леко червено, успокои ме , че поне подутините не са опасни и сега даже са намалели...
Той продължава да си се занимава сам и като тръгна да му показвам картинки и други неща, хич не ми обръща внимание. Мяукам, пискам, кудкудякам, ама, тц... не приема нищо. Здраве да е - все ще отговори и ще се научи кой какъв звук издава и кое какво е  :wink:
Абе като гледам времето - студено, но не духа - май ще го изведа, как ли ще реагира на снега  :D
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #26 -: Януари 04, 2016, 11:08:26 am »
Блу,мъж ти да долее антифриз на колата,да не я мъчи... :lol:
Смайл,успех с новата ясла :)
Ех,аз съм сама Алек е при мама,за да уча на спокойствие...утре ми е първия изпит,мъчно ми е за него звъня по няколко пъти инак той е добре,но и там е доста студено и ветровито и от 4 дни не е излизал и се е побъркал горкия,но пък мама цял живот е работила в ясла и умее да го занимава :lol: инак и той получи конструктор,но не се много занимава с него,с пистата повече,сестра му много играеше с конструктор и пъзели,но той или няма да е така или му е рано още... :)
Рачо,успех в битката с отбиването :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #27 -: Януари 04, 2016, 11:30:43 am »
Бонболини, браво на мечето, много е порасло. Да ви е жив и здрав. А на вас с ТМ браво за хубаво прекараното време по празниците. Имали сте време да си обърнете внимание.
Алекс, стискам палчета да вземеш с 6 всички изпити :)

За феновете на Монтесори ще препоръчам в зимните дни да си направите такъв кът у дома. Не е никак сложно, просто трябва мебелите да са пригодени за мирогледа на детето малка масичка и столче и или шарено килимче/одеалце. Едно интересно занимание е да напълните кана с ориз, боб или леща и детето да я "налива" в чаша. Постепенно това упражнение се усложнява, като се смени съдържанието в каната с течност.
Друго занимание е така нареченото "за пипане"  - в платнена торба се поставят различни предмети и детето бъркайки и само по допир трябва да познае какъв е предмета. За по-големи деца се използват дърфени фигури с различна геометрична форма.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #28 -: Януари 04, 2016, 11:51:59 am »
Блу,мъж ти да долее антифриз на колата....

В България и жените разбират вече от коли  :lol:

Смайл, моят син е карал на литри мляко, нещо като не му е ок или примерно никне зъб.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #29 -: Януари 04, 2016, 12:24:59 pm »
Да м-и :lol: защото мъж ми е гадняр в това отношение...като му звънна и кажа свети ми еди какво на таблото и той направи това и това,а не го върши той,защото какво съм щяла да правя,ако остана без мъж..след като съм имала кола,трябвало поне с  основните неща сама да се оправям... :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #30 -: Януари 04, 2016, 12:36:07 pm »
47 Smiles напълно разбирам притесненията ти, но от друга страна като е на ясла, нали си хапва каквото има? Ако само вкъщи прави така, не е страшно. От опит се убедих, че липсата на разнообразна храна не е толкова страшна. Както повечето тук знаят моят син от година и половина насам спря да яде плодове, зеленчуци, месо и всичко, което е вид ястие от много компоненти. Практически продължава да яде само хляб, сухари, качамак, кус-кус или попара, кекс и шоколад и сирене. Преди пиеше АМ, като го спря почна да яде кисело от време на време. Вчера е закусил филия със сирене, на обяд качамак, следобед изяде 1 парче кекс и вечерята бяха 4-5 сухара. И въпреки това последните му изследвания бяха по-добри отвсякога, с хемоглобин на горна граница, което не го бях виждала никога преди. Естествено през цялото време давам мултивитамини на сироп и продължавам да се надявам, че все някога отново ще прояде...
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #31 -: Януари 04, 2016, 16:56:26 pm »
Да м-и :lol: защото мъж ми е гадняр в това отношение...като му звънна и кажа свети ми еди какво на таблото и той направи това и това,а не го върши той,защото какво съм щяла да правя,ако остана без мъж..след като съм имала кола,трябвало поне с  основните неща сама да се оправям... :lol:
Това ми припомни за един виц, дето мъжът отговарял, че не е водопроводчик, че не е електротехник, ама не е за бебешката тема май  :lol: моят нали не се стяга да оставам без мъж и всичко ми прави  :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #32 -: Януари 04, 2016, 17:39:35 pm »
А и моят не мисли да ме изоставя,ама все говори ако нещо се случи с него аз да знам това и онова.... :lol:  ама виж като му кажа да смени някой памперс,че ако с мен се случи нещо не чува :lol: мъжка му работа...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #33 -: Януари 04, 2016, 22:02:21 pm »
Моят гледа децата сам. Дори е доволен, че има вече еднократни памперси, че някога и пелени е прал и гладил.  :lol:
Колата е оправена. Учещите в МУ много ги разбират тези работи. И Джей ми обясни за антифриза. А аз съм блондинка по отношение на колите. Иначе сервизът от какво ще живее?!

Днес в градината изкараха децата на -10 навън. Бяха ги опаковали като мумии.  :lol: За малко, ми казаха. Да подишали малко чист въздух.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #34 -: Януари 04, 2016, 22:13:19 pm »
Първи стъпки в снега (миналата година още не беше проходил по снежното време).
Първо си вдигаше краката и не искаше да стъпи. После стоеше само на едно място и мрънкаше и искаше да го вдигна  :lol: Накрая се престраши... Много беше смешен  :lol:
За "награда" го заведох на фризьор  8)

Мешко, да, спомням си за Явор и неяденето. Дано все така да са му добре изследванията. Това е важното наистина! Да е здравичък!
На яслата Дани не пие мляко и даже казват, че яде с апетит. Стига да не са ме лъгали, че вече не им вярвам. Иначе Дани е непрекъснато в някакви периоди. В момента от няколко дни яде само крутони, кашу и домашна наденица. Не иска манджи, супи и плодове, а само до преди десетина дни изяждаше по 7-8 мандарини на ден.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #35 -: Януари 04, 2016, 22:27:51 pm »
Свате, Мария и тя днес стъпи за първи на сняг. Ама веднага се затича, вика с глас няг, няг. Гребна а ръце от снега и о ужас рев. Защото майка й ръкавици не беше сложила :)  Но после трудно я прибрах вкъщи,  списъци.
Синеочка, аз без да съм чела Монтесори съм улучила в десетката. Имам столче сгъваема от Джъмбо за плажа, разтворих го, сложих масичкаор тези за шезлонг и от три дни на нея се готви!!!!!  И понежв е госпожица, седи на столчето, после вдига крака на една пластмасова табуретка. ( 3 лв. От дом. Потреби пак малка)  и мята орехи и бадеми от една купичка в друга.
А тя гризе ябълки по 2-3 на ден. Беля и давам цяла, иначе не я иска.
У домашна луканка гризе и без аз да разреша баща й й дал шоколад от шоколадово яйце. Война стана вкъщи, но нищо й няма
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 22:31:49 pm от stoeka71 »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #36 -: Януари 05, 2016, 15:14:56 pm »
За много години  момичета !  Хубава  , здрава и щастлива 2016 за малки и  големи!

Сега наваксвам  да ви изчета с най-голямо удоволствие .


Рачо, нашият син е почти на 5 и продължава да спи при нас, защото баща му смята, че е малък, а реално имаме стая и детето много искаше да спи там :) та често родителите ограничаваме децата си с наши си страхове и притеснения :)
Обикновено майките не искаме да  си отделим децата от нас , вашият татко наопаки :) .Детето искало и  не сте  се възползвали !  Ами като  се появят принцесите ?

Рачо , време е да се видим  най-накрая  - лятото горещо , сега студено  - май0няма подходящо време :)

По повод отбиването -както мешко е  описала - плавно  поетапно  премахвах кърменията , но моето дете  приемаше и Ам от шише. Даже като се има в предвид  , че според всички беше пристрастен   :lol: , аз даже се почуствах обидена , колко бързо след отбиването забрави и  не се сети  да си поиска повече  :lol:
Аз кърмих до  над 1.6г   , като  спеше в нашата стая  , но в собствено легло кошара   . Махнах първо дневните кърмения , после  нощното кърмене - плачеше   , будеше се  , аз гушках и така . Последно  останаха сутрешно и вечерно  кърмене . Тогава бях при родителите ми и за вечерното  кърмене те го  вземаха и разнасяха , разсейваха , когато се сетеше да си  иска .
 Не помня  -май на около 2г    започна да спи в неговата стая сам директно на голямото си легло . Преди това там спеше следобеден сън , за да свиква. Всичко се получи  плавно и лесно  .

До 2г.  бях много стриктна  по отношение на храната , полудявах направо  при мисълта за рафинирани , преработени  магазински боклуци. Месото беше само домашно ...

По отношение на храната забелязвам , че има периоди , когато решават , че  няма да ядат нещо или не им харесва ,а преди или след това го обожават. Не се впрягайте и не карайте насила     -всичко отминава :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #37 -: Януари 05, 2016, 21:53:31 pm »
За много години  момичета !  Хубава  , здрава и щастлива 2016 за малки и  големи!

Сега наваксвам  да ви изчета с най-голямо удоволствие .


Рачо, нашият син е почти на 5 и продължава да спи при нас, защото баща му смята, че е малък, а реално имаме стая и детето много искаше да спи там :) та често родителите ограничаваме децата си с наши си страхове и притеснения :)
Обикновено майките не искаме да  си отделим децата от нас , вашият татко наопаки :) .Детето искало и  не сте  се възползвали !  Ами като  се появят принцесите ?

Честита нова година и на теб!
Ще сме легло до легло в спалнята явно  :lol: или понеже сме в къща на пролет ще избием стената(към двора де) хахаха
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #38 -: Януари 05, 2016, 21:59:41 pm »
М-и, според мен баткото доброволно ще се оттегли в друга стая като дойдат девойките ... (заедно с таткото вероятно). Я колко по-хубаво е да си спиш цяяяла нощ  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #39 -: Януари 06, 2016, 00:05:16 am »
М-и, според мен баткото доброволно ще се оттегли в друга стая като дойдат девойките ... (заедно с таткото вероятно). Я колко по-хубаво е да си спиш цяяяла нощ  :lol:
Ако е като нашият батко и не чува дори и с тъпани да бият на главата му, едва ли ще се трогне от рева на бебетата. :lol: В нашата къща и аз съм против спането на децата в нашето легло, но татко им е по-благосклонен. :oops:
И ние днес опитахме първия сняг, че то може и това да ни е за тази година. Децата много се кефиха, Габи не искаше да се прибира. А си беше около - 5 градуса.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #40 -: Януари 06, 2016, 13:39:43 pm »
охоо, ние 3а местене в друга стая не си и мечтаем даже. Ние големия батко от нашето легло не можем да го и3селим още :) Няк'ва психотерапевтка ли, психиатърка ли, беше писала статия - колко е вредно, едипов комплекс, объркване на детето, съсипване на съпружеските в3аимоотношения - страхотии такива. Ама съветче как да го убедим да си спи в неговото легло - нъц, нито дума! Т.е. идете на лична среща с нея, платете си и тогава ще ви помогне - бе3 пари е само плашенето ;) Та който е успял, да се похвали.
Синеочка, благодаря 3а Монтесори идеята. Сега се 3абавлява доста с ря3ане с ножичка - давам му лист и ножица и половин час го 3абравям. Кълца си и ми обяснява кое на какво му приличало. Иначе и той обича да си прави кухня и да готви. Мести на беба кошарата, 3астава 3ад нея и прави "3акусвалня" - продава ми хамбургери и кебапчета  :lol: Работи му въображението. Чак ме притеснява, че са му някак "женски" някои 3абавления  :oops:, а имаме в родата момчета с, как да го кажа, объркани наклонности. Не че имам против тях нещо, но не ми се струват много щастливи в то3и свят, а нали всички искаме децата ни да са щастливи :heartbeat:
Сиянка пък с едни яки сополи и днес и и3писаха капки. Дано се оправя, че много я мъчат душичката малка. Иначе е 5500 гр на 3м. Пак малко е качила сякаш - само 600 гр, ама според доктора е Ок. Нали на 3м трябваше да са удвоили рожденното тегло - тя си го е удвоила.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #41 -: Януари 06, 2016, 13:58:15 pm »
Ние вчера бяхме на ДК и ваксини. Добре, че не се уплаших от снега и отидох. За разлика от друг път минахме изключително бързо, защото освен мен имаше само още една мама с бебе. Ако бях оставила за другата седмица щях да съм на опашката със супарнайсе бебета и мами.
 Ние този месец само 350 г и 2 см. Вече е 6500 и 62 см. Малко се бях притеснила с това качване. Но за бебе родено 3400 и хранено изцяло на АМ си е супер. Пием двойна доза вит Д, заради интензивния растеж.
Ваксините този път не понесв мъжки, като предните рева, като магаре и аз с нея. Еми не мога да ги понеса тия игли забити в малките ѝ нежни краченца. Иначе не вдига температура и си е жизненка, което за мен е по-важното.
 Тия дни започваме захранване със зеленчуково пюре, та ме очаквайте в най-скоро време в Темата за захранването, ще задавам и аз въпроси. Сега се образовам по въпроса,  чета разни статии по темата, че това чудо ми се вижда, като сложна математическа задача ( пък мен хич ме няма по Математика), ама щом всички се справят и аз ще го направя, няма къде да ходя.
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 14:00:25 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #42 -: Януари 06, 2016, 15:07:23 pm »
..психиатърка ли, беше писала статия - колко е вредно, едипов комплекс, объркване на детето, съсипване на съпружеските в3аимоотношения - страхотии такива....

Чак ме притеснява, че са му някак "женски" някои 3абавления  :oops:,

не чети психиатърката и готово  - аз се  разбрах едно - нещата се получават  много лесно и  без никакви драми , когато  детето  е  готово и поиска . Jbrul е писала и памперса как махнаха , и как нейния  Дани реши да спи сам  от раз ...
Аз опитах -получи се  относително лесно   преместването в друга стая  , и сега понякога иска да легне  при нас -ляга  , но сам става и се мести  в неговото легло ...


А за готвенето - у нас това е все още любимо занимание ! Получи голяма кухня с много аксесоари като беше  на 2г и  все още я експлоатира :) . Тогава точно и  кукли пожела - получи ги -бебета да ги храни , и количка за кукли имаше  . Сега вече не играе с тях   .

Пак в тази възраст около 2г.- ходеше всеки ден на яслата с  един мой гердан на врата и гривна на ръката -да е като мама . бяха безопасни -големи пластмасови топчета на ластик , така че лесно ги слагаше  и сваляше  сам.Обяснявах , че  само момичетата носят такива украшения -е, не-рев ,  тръшкане и  си  ги иска. Ами оставих го накичен да ходи  ден след ден  , омръзна му   в един момент  -сега даже му е смешно  , ако му предложа да ги сложи . Но  и сега като види въпросния гердан и гривна   ,  казва че са неговите .
И червило  , и лак   искаше  :lol:  Отказа се . Сега  пък иска да се пръска с мъжкия дезодорант на баща си   - в никакъв случай с женски  :)

Синеочка , захранването       като започнеш    , няма да  ти е така  астрономически сложно  .Ще видиш .  Без да целя да давам съвети , ама  не вие  ли рано да  започвате захранване ? Разбира се  всеки  решава и преценя според детето и лекарските насоки .
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 15:09:47 pm от nimika »


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #43 -: Януари 06, 2016, 15:22:00 pm »
Нимика, Александра е изцяло на АМ, няма смисъл да го бавя до 6 месец. Тя е готова - проявява интерес към нашата храна и дори ни имитира, почти е удвоила теглото от раждането, рефлексът за изтласкване с език изчезна , целенасочено хваща предмети и ги набутва в устата.Освен това се притеснявах, че качва много ( за щастие този месец е добре). Решила съм го, така или иначе. Но ще я карам бавно и полека, на седмица по една нова храна, като всеки ден давам +1 лъжичка.

Дописвам: Прикачвам една снимка на малката, за да видите как сладичко си похапва навън , даже и в студеното време :)
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 16:14:53 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #44 -: Януари 06, 2016, 16:22:39 pm »
Синеочка, голяма е сладурка...И ние се захранихме от 4ти месец, имахме успех още в началото - моркови, тиква и т.н. После го оперираха и спрях за малко, но след това, като се прибрахме от болницата, плюскаше много  :D Естествено всичко беше като при вас - и ние на АМ, интерес към храната, нямаше избутване с езиче и педиатърката ни даде схема за захранване и препоръка да започваме след 4ти месец /не бих казала, че е от старомодните/. Успех, че в началото винаги е сложно и едни чуденки и схеми, но после всичко си влиза в релси  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #45 -: Януари 06, 2016, 18:35:16 pm »
Нимика, Александра е изцяло на АМ, няма смисъл да го бавя до 6 месец. Тя е готова - проявява интерес към нашата храна и дори ни имитира, почти е удвоила теглото от раждането, рефлексът за изтласкване с език изчезна , целенасочено хваща предмети и ги набутва в устата.Освен това се притеснявах, че качва много ( за щастие този месец е добре). Решила съм го, така или иначе. Но ще я карам бавно и полека, на седмица по една нова храна, като всеки ден давам +1 лъжичка.

Дописвам: Прикачвам една снимка на малката, за да видите как сладичко си похапва навън , даже и в студеното време :)
Здравей Синеочка, много е сладка малката! Да е жива и здрава! Много хубаво си решила със захранването и ние така направихме - бавно и славно. :-)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #46 -: Януари 06, 2016, 18:50:24 pm »
Синеочка,много е сладка Алекс пу-пу :) правилно си решила да я захранваш като е изцяло на АМ какво да я бавиш...питай ние ще отговаряме и ще видиш,че никак не е сложно :lol:
А,това за психотерапевта дано не се налага на никой,но на мен с Вера много ми помогна...сънуваше кошмари и не искаше да си спи в стаята и всяка нощ бе между нас в продължение на години и то като бе на 6 та до 10годишна....общо взето откак се роди Алек от тогава спря да идва при нас...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #47 -: Януари 06, 2016, 19:28:13 pm »
Ех, тази слънчогледка, колко е сладка само... пу пу  :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #48 -: Януари 06, 2016, 20:25:12 pm »
Според мен захранване на 4м. също е доста рано. Дори и само на АМ, аз лично бих изчакала поне до 5 навършени месеца. Имам близка съседка, педиатър гастро-ентеролог в Пирогов, която категорично ми беше казала "забрави" по повод ранното захранване. Но всеки сам си преценява, де.
По повод въпроса на Рачо за отбиването - аз лично не успях да се справя с това до сега. Първият път с Константин беше много лесно и безпроблемно, сега обаче... Избрах най-лесния за мен начин - оставих го при майка ми. Три нощи до сега е бил там. На първата се е будил, както и при мен - почти през час, два. Втората нощ е промрънкал на сън в 2 и 6, третата само веднъж в 3ч. Без да се буди и да се налага да го вдигат от леглото...
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 20:29:25 pm от Nedda »



Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #49 -: Януари 07, 2016, 05:30:35 am »
Синеочка, пропускаш важен физиологичен фактор - да седи сама стабилно. я си представи ти, че си като кашкавал, или гръбчето те заболява ако седиш повечко време седнала, ще ли да искаш пюре и нещо ново или ще го асоциираш с нещо, което те напряга чисто физически?
С Ники започнах на вашата възраст, не послушах тукашните съвети и беше ад. С Катерина изчаках, докато седне сама и може повече от 3 минути да седи сама без опора и се получи лесно и без нерви.

Относно схемите - започнахме с каша, минахме през пюре тиква, изплю го, започнах да й давам неща по захранване водено по бебето, в градината да й дават от общата супа и до 7 месец си ядеше вече обща кухня в градината :lol: Тук лекарите препоръчват първо меса след кашата за въвеждане, източници на протеини. Аз се забавих с яйцето и давам от дъжд на вятър. Но пилешка супа и кашкавал яде всеки ден.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #50 -: Януари 07, 2016, 07:35:03 am »
Бебе, просто му правите стаята красива, слагате му играчките и той започва да се тръшка да спи там  :lol: Ей тоя момент не го пропускаш ами му вкарваш леглото още същият ден. Такива мисли като на мъжа ми "Ама няма да му хареса, Ама ще реве, Ще дойде при нас" хич да не те притесняват, то сега нали е така, няма да стане по-лошо, просто ще си опитала  :D И яко облъчване колко е хубава тази стая  :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #51 -: Януари 07, 2016, 14:24:46 pm »
точно - стаята  ни беше цялата в мики   маус  и украси  , всички играчки вътре  . И една вечер  сам посочи врата и каза -тук ще спя !
И аз изумена възкликнах- ама ще падне от голямото легло , няма преграда  , да местим кошарата ...
Баща му  мъдро заяви-НЕ!  Давай да не изпускаме момента  , на следващата вечер кошарата беше прибрана  от нашата спалня  да я няма  пред погледа му  и  така.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #52 -: Януари 07, 2016, 22:20:25 pm »
Алексче, наистина да не опираме до психотерапевт, а и до какъвто и да било лекар! Подра3ни ме тая просто - само ти вкарва страхотиите в главата, като се основава на и бе3 туй сдуханата мамешка психика, ама един примерен съвет поне да даде - не ;) А Божидар не се и3несе от спалнята - и бременна ме подритваше и беба като се роди. Леглото му с играчки, с красиви чаршафчета... иска си да се гушка, че и нощем в просъница проверява има ли някой до него. Дано наистина и3веднъж сам да си поиска леглото. С памперса така стана - ревах тука, че не иска да си ка3ва и се отка3ах да се ра3правям. И и3веднъж 3апочна да си ка3ва, махнахме следобедния, остана само нощем с памперс и само веднъж ми се е напишкал от около месец насам. Ама когато беше готов, тогава стана раУтата.
Нимика, благодаря 3а успокоението 3а "женските" 3анимания - дан' се се психясвам 3начи и3лишно. Дано и при нас е период някакъв. Играе си и с коли, камиони и пушки  :P
Синеочка, до колкото 3нам и3чакването със 3ахранване до 6 месеца не е само 3аради кърмата, а 3ащото нещо са не3рели червата на бебе - пропускливи били и може някои вещества, протеини и т.н. да бъдат пропуснати от чревцата. Не го обясних май много ясно  :oops: Но пък гледам в нета, че доста често при бебета на АМ 3апочват 3ахранване след 4м. Каквото и да решиш-успех. Моята госпожица от сега гледа с интерес като се храним и чак гледам да не ядем пред нея, че ми става кофти. Как ще устиска до 6м, не 3нам :)
Иначе пък, като гледам състава на АМ, то си е направо 3ахранване с неща, ра3лични от мляко: "...растителни масла (палмово масло, канолово масло, масло от палмови ядки, слънчогледово масло, масло от едноклетъчни),...рибено масло, ...соев лецитин, лимонена киселина... кокосово масло...". Така че, който както прецени да си храни и гледа детето - сигурна съм, че всяка от нас права най-доброто по силите си 3а децата си :heartbeat:


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #53 -: Януари 08, 2016, 08:17:52 am »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #54 -: Януари 08, 2016, 09:47:39 am »
Нелка, идеално си растете вие, браво на вас.

Ние сме сега със зачервено гърло и температура от тези ниските 37,3-37,5.Пръскам разни гадости в гърлото, правя и компрес и я наблюдавам.От 28.12 на сам, само пие разни гадости детето, направо и на двете ни писна.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #55 -: Януари 08, 2016, 09:56:59 am »
Маги,бързо да оздравявате...
Нелка,браво на малката,расте си чудесно :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #56 -: Януари 08, 2016, 13:26:46 pm »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
Нелка, радвам се, че бебка се развива добре. Ако с тази Джин Джира не се оправи до 5 дни, не си харчете парите за нея. И на нас лятото педиатърката ни изписа това чудо, което уж трябваше да помогне за проблемите на нашата бебка, но не се получиха нещата, а дадохме една камара пари за него. Вървете направо на кожен лекар. Най-вероятно първо трябва да я понамажете известно време с някакъв кортикостероиден крем. Въздържам се да давам съвети, защото и преди бях писала, по повод обрива на твоето бебе, че не съм лекар и не мога да ти давам указания, макар че натрупах дооста опит по въпроса. Сигурно сме сменили над 13 мазила за дупето на нашето бебе.
Успех в лечението!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #57 -: Януари 08, 2016, 13:32:38 pm »

Ние сме сега със зачервено гърло и температура от тези ниските 37,3-37,5.Пръскам разни гадости в гърлото, правя и компрес и я наблюдавам.От 28.12 на сам, само пие разни гадости детето, направо и на двете ни писна.

Маги, бързо оздравяване на малката!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #58 -: Януари 08, 2016, 18:30:30 pm »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
Нелка, радвам се, че бебка се развива добре. Ако с тази Джин Джира не се оправи до 5 дни, не си харчете парите за нея. И на нас лятото педиатърката ни изписа това чудо, което уж трябваше да помогне за проблемите на нашата бебка, но не се получиха нещата, а дадохме една камара пари за него. Вървете направо на кожен лекар. Най-вероятно първо трябва да я понамажете известно време с някакъв кортикостероиден крем. Въздържам се да давам съвети, защото и преди бях писала, по повод обрива на твоето бебе, че не съм лекар и не мога да ти давам указания, макар че натрупах дооста опит по въпроса. Сигурно сме сменили над 13 мазила за дупето на нашето бебе.
Успех в лечението!
От вчера следобяд пръскаме Джин Джира и вече дупето е розово (а не червено като преди) и по-спокойно. Продължавам да оставям без пелена когато може, както и да мия със смрадлика. Дано не се наложи да водим на кожен, че по инфо от познати в нашия град такова животно няма :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #59 -: Януари 08, 2016, 18:35:27 pm »
Нелка, с какви памперси сте? Пробвахте ли да ги смените?
Както казва Кати най-добре се консултирайте с кожен.
Иначе сте с прекрасни размери, ще чакам да ни я покажеш малката сладурка :)
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 18:38:43 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #60 -: Януари 08, 2016, 19:15:13 pm »
Здравейте, момичета  :) . Прехвърлям се в тази темичка и аз, но ви чета отдавна. Моята бебка е на 17 дни, миналата седмица на контролния преглед доктора каза, че малката е качила за седмица 280гр и в перфектно общо състояние. Изцяло сме на кърма и за момента всичко изглежда много добре. Иние имахме проблем с памперсите, но ги сменихме, промивах и със смрадлика и крачетата й се оправиха. За момента   коликите ни мъчат, но капките, които ни изписа док ще можем да й ги даваме след 15-ти януари, тогава малката ще е на 24 дни, можеби има някакъв период на изчакване след раждането?! Между другото й давам водичка от копър и аз пия и като че ли има някакво облекчение.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #61 -: Януари 08, 2016, 19:31:29 pm »
Синеочка, бяхме с Molfix, сега ползваме Хелън Харпър.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #62 -: Януари 08, 2016, 19:32:07 pm »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
Нелка, радвам се, че бебка се развива добре. Ако с тази Джин Джира не се оправи до 5 дни, не си харчете парите за нея. И на нас лятото педиатърката ни изписа това чудо, което уж трябваше да помогне за проблемите на нашата бебка, но не се получиха нещата, а дадохме една камара пари за него. Вървете направо на кожен лекар. Най-вероятно първо трябва да я понамажете известно време с някакъв кортикостероиден крем. Въздържам се да давам съвети, защото и преди бях писала, по повод обрива на твоето бебе, че не съм лекар и не мога да ти давам указания, макар че натрупах дооста опит по въпроса. Сигурно сме сменили над 13 мазила за дупето на нашето бебе.
Успех в лечението!
От вчера следобяд пръскаме Джин Джира и вече дупето е розово (а не червено като преди) и по-спокойно. Продължавам да оставям без пелена когато може, както и да мия със смрадлика. Дано не се наложи да водим на кожен, че по инфо от познати в нашия град такова животно няма :(
Дано да се повлияе. Не искам да те отчайвам, но и при нас отначало подейства и после пак се влоши положението. А имате ли някаква възможност да дойдете до Варна? До колкото знам си от Шумен. Ако не се оправят нещата мога да ти кажа ние при кой кожен ходим, ако решите да отидете при него в най-краен случай. Също са важни и памперсите. Ние  от раждането бяхме с Pampers Premium Care и след като  започнаха проблемите с дупето пробвахме няколко марки, но най-добре ни се отразява Libero.  И сега е с тях.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #63 -: Януари 08, 2016, 19:41:16 pm »
Едит, добре дошла! Колко е хубаво да има нови попълнения  :bighug:

Нелка, памперсите както казва Кати също са от значение, но всяко дете е различно и в общи линии ще трябва да нацелиш вашите. Аз съм най-доволна от Пуфис Фешън Кълекшън.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #64 -: Януари 08, 2016, 19:52:01 pm »
Нелка и Моника ми се изприщи от Молфикс.Целия и задник беше червен и я болеше.Аз и купувам или Пуфис или Памперс като беше толкова малка.Сега вече съм и взимала Тожур на Лидл и Клевър на Била и на Кауфланд техните.
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 21:23:41 pm от magi_st »

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #65 -: Януари 08, 2016, 20:20:55 pm »
Ехе, колко хубаво стана в темата с малки бебчета  :P
Искам и аз пак такова едно малко  :oops:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #66 -: Януари 08, 2016, 21:22:14 pm »
Едит, добре дошла!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #67 -: Януари 08, 2016, 21:43:41 pm »
Ехе, колко хубаво стана в темата с малки бебчета  :P
Искам и аз пак такова едно малко  :oops:
Smile, нека твоето желание е мое пожелание ;)
Едит, добре дошла :)
И аз оставям бебка по голо дупе поне 10тина мин при смяна на памперс и ако има само пишкано, не бърша с мокри кърпи. В началото бършех и се позачервяваше кожата, та трябваше и да мацна няколко пъти Судокрем. Като спрях мокрите кърпи, а при наакано - направо я мия, спря да се зачервява.
Много ги хвалят тези Тожур, ама май не бяха нещо по-евтини от Памперс. А ние като сме Ок с Памперс, няма смисъл да сменям.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #68 -: Януари 08, 2016, 21:47:27 pm »
момичета, тъй като моето малко момиченце е с бъбречен проблем не съм ползвала нито мокри кърпички нито кремове за мазане, защото задържат бактериите и не се изчистват добре, та, при всяка смяна на памперса просто миех на чешмата само с вода, при наакано дупе с бебешки сапун. Никога не се е подсичала и зачервявала. На 1.5г. махнахме памперса, т.е. сама си го махна де и не е имала никакви проблеми. Така че според мен няма нужда да мацате безразборно с козметика, а просто измивайте с водичка.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #69 -: Януари 09, 2016, 00:01:30 am »
Ехе, колко хубаво стана в темата с малки бебчета  :P
Искам и аз пак такова едно малко  :oops:

47 Smiles, и аз ти пожелавам от сърце в най-скоро време да ни зарадваш. Долу-горе Марти беше на възрастта на Дани като забременях отново.

Добре дошли на новите мами и от мен!

Аз пък само с мокри кърпи бърша и при напишано и наакано и децата почти не са се обривали. Мажа с крем замо ако има нужда. Нашата лекарка пък казва че прекомерното миене води до гъбичките по дупето. Марти беше до първата си година с Pampers, докато не открих двойно по-евтини и със същото качество пелени. Габи от самото начало е с тези евтините.

Тази вечер така ни изплаши, като падна от дивана по гръб. Но си удари жестоко главичката. Докато си легна я наблюдавахме и сега ходя да я надниквам как спи.

Моето майчинство свърши и от понеделник почвам работа. От сега ми е едно такова притеснение, че при предното ми завръщане беше доста шоково.

Приятна вечер на всички!


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #70 -: Януари 09, 2016, 08:34:32 am »
Бебе, Тужур са доста по-евтини от Памперс. Например размер 4, който е с 50 пелени вътре е 16 лв., а като го пуснат на промоция е малко под 13 лв.

Ра4ко, успех със завръщането на работа!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #71 -: Януари 09, 2016, 09:42:47 am »
Едит,добре дошла  :) аз съм най-доволна от памперс и пуфис...Алек не ми се е зачервявал и обривал,ама Вера...при нея само с памперс и миене при всяка смяна...
Рачко успех с връщането на работа...като се сетя,че и аз наесен трябва да се върна и ми става зле...
Смайл,дано скоро се сбъдне желанието ти :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #72 -: Януари 10, 2016, 09:41:41 am »
Здравейте момичета и Рачо. Днес нашето момичe става на 1 месец - почерпете се :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #73 -: Януари 10, 2016, 11:10:58 am »
Нелка,да ви е жива и здрава Андрея :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #74 -: Януари 10, 2016, 11:24:58 am »
Нелка да ви е жива и здрава принцесата :)

Алексче, видях ви в онази най-сладката темичка, много сте хубави :), а Верчето е цяла мамичка :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #75 -: Януари 10, 2016, 12:17:00 pm »
Нелка, да е жива и здрава малката!  :balk_7:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #76 -: Януари 10, 2016, 12:23:34 pm »
Благодаря :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #77 -: Януари 10, 2016, 12:53:44 pm »
Нелка, честита ви първа месечинка  :P
Алекс, мнооого сте сладки всички на снимките :P
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #78 -: Януари 10, 2016, 14:36:00 pm »
Благодаря ви момичета и Рачо :lol:
Синеочка,имаш предвид,че Верче прилича на мен или че е като майка на Алек? :) всички казват,че и двамата много приличат на баща им та за туй питам :lol: надявам се поне едното да е на мен,че ще взема трето да родя... :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #79 -: Януари 10, 2016, 14:54:23 pm »
Алекс, имам предвид, че ми прилича изцяло на теб, но то е може би, защото не съм виждала ТМ.
Иначе за възрастта си Верка изглежда все още дечко, както си и трябва. Че те сегашните гУспоици бързат все да пораснат и да стават кифляци.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #80 -: Януари 10, 2016, 15:37:58 pm »
Синеочка,права си...хич не е кифла още...далеч е от това за сега :lol: да са живи и здрави пък все тая на кого приличат :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #81 -: Януари 10, 2016, 23:33:21 pm »
Алекс, на мен ми се стори, че малкото на теб прилича. Голямото - категорично не.
Те и моите не приличат на майка си особено. Може би щерката има мааалко повече от брат си, но като цяло са деца на баща си, особено големият.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #82 -: Януари 11, 2016, 07:39:03 am »
Здравейте, момичета. Незнам дали въпроса ми е за тук, ако не ме поправете и извинете. Имам нужда от съвет. Гледам за колички за бебо. Искам да е комбинирана 3в1 и да е около 500 лв. Бихте ли ми препоръчали нещо от вашия опит. Ще съм благодарна ако ме насочите какво да купя.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #83 -: Януари 11, 2016, 08:49:30 am »
Galina,имаме си тема "колички"  :lol: там ще прочетеш подробно кой какво предпочита...инак аз съм с куини спиди триколка и съм много доволна от нея :)
Блу, и някои по-близки колеги смятат,че малкото е на мен.. :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #84 -: Януари 11, 2016, 09:49:22 am »
Здравейте, момичета. Незнам дали въпроса ми е за тук, ако не ме поправете и извинете. Имам нужда от съвет. Гледам за колички за бебо. Искам да е комбинирана 3в1 и да е около 500 лв. Бихте ли ми препоръчали нещо от вашия опит. Ще съм благодарна ако ме насочите какво да купя.
Ето темичката, за която говори Алекс
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48566.0
Помисли си добре дали ще имаш нужда от такава количка 3 в 1 и то на такава ниска цена.
От моите наблюдения все едната част от количката не се ползва или се ползва слабо, а накрая повечето си купуват и лятна количка  :P
Аз от сегашна гледна точка бих си купила количка, на която кошът да има легнало и седнало положение и отделно бих си купила столче/кошче за кола, което да е по-качествено и да се ползва по-дълго време.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #85 -: Януари 11, 2016, 10:34:10 am »

От моите наблюдения все едната част от количката не се ползва или се ползва слабо, а накрая повечето си купуват и лятна количка  :P
Аз от сегашна гледна точка бих си купила количка, на която кошът да има легнало и седнало положение и отделно бих си купила столче/кошче за кола, което да е по-качествено и да се ползва по-дълго време.

Добър вариант, но няма да се побере в тая сума с хубав стол.
Галина, има добри оферти и втора употреба. Аз бих купила нещо качествено и ползвано отколкото ново и евтино. Иначе има полски колички, които изглеждат добре и може би биха се вместили в бюджета ти, но имам съмнения, че се бутат тежко(не съм виждала на живо).
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #86 -: Януари 11, 2016, 10:34:43 am »
Гале, писах ти на лични, за да не спамя темата :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #87 -: Януари 12, 2016, 23:35:09 pm »
Относно количката - аз бих потърсила втора употреба.
И двете ми деца са изгледани точно с такава количка. Ужасно удобно ми беше това, че столчето за кола се монтира върху рамата с едно щракване.



*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #88 -: Януари 13, 2016, 09:23:01 am »
Вие за кошницата за кола ли говорите? :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #89 -: Януари 13, 2016, 09:34:33 am »
Вие за кошницата за кола ли говорите? :?
Ра4о, тези колички, които са 3 в 1, нали включват: зимен кош, летен кош и кошче за кола до 13 кг (това е столче за кола група 0+), та затова Nimika ги споменава.

Нашето столче също се щракваше за шасито, но не сме го ползвали по този начин. Стоеше си непрекъснато в колата, за да не го сваляме и махаме. Затова казвам, че сега не бих си купила такава конфигурация. Бих взела столче за кола от 0 до 18 кг отделно. Те са по-широки и удобни.
И зимният кош на количката спокойно може да се прескочи :) Т.е. сега бих взела количка 1 в 1  :lol: Иначе пак бих си взела моя модел на количка. Просто с по-малко джаджи.
Но мненията за количките от момента на забременяване до сега съм си ги сменила около 100 пъти. И на всеки са му удобни различни неща според навиците и ежедневието му.
Аз и лятна количка тип чадър не бих купила, но това се дължи на факта, че активно ползваме ергономичната раница. Ето сега се водим и взимаме на ясла с нея.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #90 -: Януари 13, 2016, 10:23:57 am »
Почти на 100% мнението ми се доближава до това на Смайли, с тази разлика, че ние не взехме раница и бих предпочела да имам количка тип чадър, за да мога по лесно да я слагам в багажника, тъй като до парка, в който се разхождаме използваме автомобил.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #91 -: Януари 13, 2016, 12:53:33 pm »
Ние сме болнички. ММ от няколко дни е с хрема, която не лекува. При бебка е само с маска, но постоянно я гушка, целува... Резултатът - Андрея е със запушен нос, дави се постоянно и не може да се храни :( Чух се с педиатърката, каза да промивам с физ. р-р и да надигна матрачето. Това което не ми е ясно... колко трябва да е надигнато?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #92 -: Януари 13, 2016, 13:13:21 pm »
Нелка, много неприятно. Вземи си Стеримар, на мен лично ми е много по-удобно и върши повече работа от ФР. За надигането на креватчето, трябва да е под ъгъл от 30 до 45 градуса, т.е. съвсем леко. Може просто да пъхнеш една хавлиена кърпа сгъната на 4 отдолу под матрачето.
Колкото до маските да ти кажа файда от тях май няма, по-добре ТМ да спи отделно от вас и да избягва контактите с малката .А маската трябва да се сменя на всеки 2 часа, защото иначе се обезсмисля употребата ѝ.
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 13:15:28 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #93 -: Януари 13, 2016, 13:33:37 pm »
Синеочка, благодаря. Още днес ще взема Стеримар (гледам в нета, че има вариант Бебе). Дано бързо си заминава гадната хрема.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #94 -: Януари 13, 2016, 13:52:07 pm »
Нелка, може да не е болно детенцето. При бебета много често се получава хрема, защото каналчетата на носа са още малки и се натрупва секрет. С израстването на детето, отминава и запушеният нос (освен ако наистина не се отнася за болест). Поне на мен това ми обясни педиатърът.
Вземете си, ако нямате, и аспиратор за нос. Ние имаме Бейби Вак. Дори и сега продължавам да го ползвам. Изглежда малко зловещо, че се включва към прахосмукачката, но всъщност е напълно безопасен и изключително ефикасен. Стискам палци да не е болно детето.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #95 -: Януари 13, 2016, 14:19:21 pm »
Аспиратор имаме, но педиатърката каза да не го ползвам много, тъй като наранявал лигавицата. По-чести промивки и сами щели да потекат.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #96 -: Януари 13, 2016, 14:21:03 pm »
С маска, бе3 маска - ако ще го лепне вируса, не можеш я предпа3и. Както ка3ва нашият доктор - в момента, в който вле3е болният вкъщи, вирусът е "посят". Това са "минусите" на 3имните бебета. И Сияна кара втори път вече хрема, а баткото чак на 1г някъде ми се ра3боля и то от грип. Ама пък той, като лятно бебе, хвана се3онния "дрислив" вирус на 3м. Няма как да ги опа3им от всичко и с него по се опитвах да правя някаква и3олация, но няма файда. Сега малко по-спокойно понасям уж нещата, ама дано само такива леки нера3положения да са.
И нашият педиатър е против аспиратора по същите причини, ама поне веднъж на ден капя ФР и и3дърпвам да се причисти нослето.
Сияна от няколко дни си гри3е бясно ръчичката - не е ли рано още 3а 3ъби :? И 3ор с не-акането. След 5 дни чакане да свърши работата и сложихме свещичка и снощи и олекна на душичката мила. Дават ми тука акъли да съм давала сокове, че 3апочвало да ака, ама нещо не съм навита. Само се чудя кое е по-малкото 3ло - свещички, или сокчета :( Вече трети път се налага да слагам свещичка...


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #97 -: Януари 13, 2016, 14:31:01 pm »
Бебе, ние бясно си гризем ръката от около месец и нещо. Нямаме зъби, ама явно си я сърби. Купихме ѝ няколко гризинки та има полза и не е нон стоп с ръката в устата.
 За акането , ние нямаме проблем, всеки ден произвеждаме доволно количество слънчогледов  тахан :lol: Обаче едната колежка на детската площадка имаше подобен проблем с нейната дъщеричка. Тяхната педиатърка препоръчала да яде разхлабващи плодове като тиква и круша, понеже детето е изцяло на кърма. Както и да избягва ориз и други храни, които запичат. Може да опиташ, ако не помогне поне няма да навреди.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #98 -: Януари 13, 2016, 15:35:35 pm »
Нелка, не съм медицинско лице, но не съм и убедена, че аспираторът разранява лигавицата. Или поне аз нямам впечатления, че на детето му се причинява някакъв дискомфорт. Но знам, че без него си беше страшно мъчение. Само с физиологичен разтвор нищо не ставаше. Не искам да звучи, че те убеждавам в нещо. Действай, както ти прецениш, че е правилно.:)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #99 -: Януари 13, 2016, 21:14:31 pm »
Бебе, нали малката е само на кърма? Тогава 5 дена без изхождане не са толкова много. Следи да има достатъчно напишкани памперси - 5-6 на ден май бяха! И да наддава, разбира се. Значи, че всичко си усвоява. Също така се увери, че количеството кърма й е достатъчно!

И според мен без помпа не става. И аз имам и обикновена, и за прахосмукачката. Последната първо я пробвах на себе си, за да видя какво ще причиня на детето.  :lol:
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 21:16:49 pm от blue_sky »

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #100 -: Януари 13, 2016, 21:33:49 pm »
Нелка, следете я дали освен хрема не почва да диша затруднено или да покашля леко.При бебетата вирусите се развиват много бързо.Ние сме с аспирато който ти дърпаш с уста, препоръчвам го!Много е удобен точно за малки бебета.Просто няма как да извадиш сополите от нослето и.

Бебе, яж разхлабващи неща.Може да пробваш киви, печена тиква, сини сливи сушени и да забравиш ориз и всичко затягащо.Аз веднъж съм давала или два пъти Дуфалак на Моника че се запече и ние бяхме само на кърма.Смених си начина на хранене.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #101 -: Януари 13, 2016, 23:11:02 pm »
Мешко, сетих се за нещо. Явор спи ли спокойно?
Ще ти кажа защо. Имам приятелка с момченце на възрастта на твоето, март 2013 г. е роден. Откакто се е родил, все сумти насън, плаче, вика и какво ли още не. Майка му и баща му не могат да спят нормално. Много е слаб, мисля, че на кг е по-малко от моята щерка. В един момент педиатърката се сетила, че може би има глутенова нетолерантност. Правиха му изследвания. Не се потвърди, но моята приятелка не е убедена, че това е нормално.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #102 -: Януари 14, 2016, 08:22:58 am »
Блу, стана ми интересно за глутеновата недостатъчност. Аз от както се е родила Мария не съм спала повече от 2 часа през нощта. Особено през последните месеци е ад.  Заспиеа, уж спи спокойно 2 часа и се почва пищене на сън,  въртене, мятане. Както спи става и сяда и аз я слагам да легнв. Плаче и така цяла нощ. Принудих се да я взема да спи при мен на спалнята, иначе освен че не спя,  трябва цяла нощ да стоя права до кошарата (имаме сгъваема,  на която долното ниво е почти на земята)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #103 -: Януари 14, 2016, 09:07:38 am »
Предполагам, че и стига кърмата - качва по 600-650гр и по3-4 см това било нормално според педиатъра. Прави си пау3и между храненията обикновено поне 3 часа, освен като я мъчат га3ове - тогава иска да суче, ама явно не от глад, че после яко повръща. Пишка си - нощният и памперс е пред гръмване, дневните не съм ги броила. а3 си се храня ра3нообра3но и с доста плодове уж. Ще пробвам да увелича ра3хлабващите храни - най-много да не можем да и3ли3аме после на ра3ходка  :P И Божидарчето ми беше така и 3а това на 5м и половина му дадох круша първо.
Синеочка, благодарности 3а идеята с боба - вчера 3 часа игра с 200гр боб, едно канче, тенджерка и 2 кутийки  :lol:


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #104 -: Януари 14, 2016, 09:33:36 am »

blue_sky , Явор си спи спокойно, не сумти, не пищи насън. Откакто започна да заспива в 12-1 спи даже и по цяла нощ. Понякога се събужда да пие вода и го взимам при мен, но иначе спи съвсем спокойно. Преди когато не спеше нощем, просто се събуждаше да си играе -усмихнат до ушите, напълно наспан. И на мен ми се иска да му направят някакви специализирани изследвания, замислих се за липса на някакви ензими, знам ли. Въпросът е, че трябва да попадна наистина на специалист, който знае какво би могло да се изследва.  Ще потърся добър гастроентеролог, че много време мина вече. Но пък от друга страна, той си е добре, много жизнен, в пълна хармония със себе си, т.е. може би организмът му се е нагодил към тази ситуация. Благодаря ти за споделенето. Ще прочета и за глутеновата недостатъчност.
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #105 -: Януари 14, 2016, 10:13:43 am »
Нелка, ако струята на въздуха на прахосмукачката ти може да се регулира, то може да ползваш без притеснение помпите за сополки за прахосмукачка. Просто пускай на най-ниска степен и пробвай първо на теб да видиш, че се усеща съвсем леко.
Безценни са тези помпи.
И аз в началото се мъчих с тези ампули с физиологичен разтвор, докато накрая разбрах, че имало и спрейове с физиологичен разтвор от рода на Sterimar (ние лично ползваме на Uriage).
А един път като беше съвсем малко бебче така я стиснах тази ампула, че цялата течност му влезна от едната ноздра и му изтече от другата  :( Спреят си е по-добре :)

Дани от 1-2 месеца има огромен напредък с приема на лекарства, със спрея и помпата. Дава ДОБРОВОЛНО да му ги давам/слагам  :D и това е супер голямо облекчение за мен, че преди беше един малък ад. Направо ми се плачеше при мисълта, че трябва да му дам нещо.
Сега хомеопатичните му ги давам и той сам си ги лапа и гу хруска  :lol:
В момента му давам, защото мъжът ми беше доста болен миналата седмица и даже повтори тази седмица, сега и аз съм хремава. Дани до момента удържа фронта. Имаше сополки само една сутрин. Дано така се и размине.

Днес е първият ден, в който не плака сутринта на новата ясла  :P
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #106 -: Януари 14, 2016, 12:20:07 pm »
Взех Стеримар, повдигнах матрака и тази нощ спахме спокойно. Вече и се храним без да се давим. А за аспиратора -със съвсем обикновен на Бертони сме. Не го ползвам, тъй като спрея изкарва всичко.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #107 -: Януари 15, 2016, 15:38:25 pm »
Синеочка, докато търсех нещо интересно за плетене за бебка, попаднах на това и се сетих за теб и Слънчогледка ;)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #108 -: Януари 15, 2016, 16:25:16 pm »
Голяма красота  :P
Нелка, знаеш ли, че имаме тема за плетките, която не е много активна, но с твоя помощ може и да стане  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50720.0
Даже отивам да питам нещо там.... че и аз искам да се пробвам да изплета нещо за дребосъчко.

Момичета, аз от днес започнах да поработвам по малко от вкъщи. Засега нямам много неща за правене, но скоро ще имам повечко.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #109 -: Януари 15, 2016, 16:30:56 pm »
Нелка, ех че красота! Точно, като за нас. Само дето на Слънчогледка майка ѝ е от онзи кръжок с пречещите ръце  :D
Какво става с Андрея мина ли ѝ хремата?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #110 -: Януари 15, 2016, 16:49:31 pm »



Момичета, аз от днес започнах да поработвам по малко от вкъщи. Засега нямам много неща за правене, но скоро ще имам повечко.
[/quote]
Честито! И аз искам да си намеря работа, при която да дават възможност да се работи от вкъщи пони два дни в седмицата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #111 -: Януари 15, 2016, 17:23:35 pm »
синеочка, ама не всички сме от тоя кръжок бре, кажете че искате, ето смайли ви е дала темата където си пишем тия дето сме от другия кръжок :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #112 -: Януари 18, 2016, 12:47:04 pm »
Де се изпокрихте всички?Излизате ли в тоя сняг.Видях снимки на Дани на Усмивки и да кажа и Моника не беше особено възхитена от първия сняг.В началото не искаше да го пипа, а като падна за първи път и рева, хахаха.Обаче днес вече за н-ти път излиза в снега и сама се хвърляше и се снимаше в снега.Не мога да я прибера.Сега откърти сама, изморена, отиде си в леглото, поиска ам-ам, макар че от няколко дни ми бойкотира храненето.Въобще, 30-45 минути на снега правят чудеса :)

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #113 -: Януари 18, 2016, 13:09:04 pm »
Здравейте. Нашата хрема в общи линии мина, само нощем леко се запушва нослето. Спряхме си храненето в 24ч. и се наспиваме добре. А щом отворим сутринта очи и хапнем, сме готови за игра   :D
Преди малко ми изкара акъла... Готвех се да я храня в 12ч, но още преди да дам млякото, тя повърна два големи фонтана :( Какво може да го е провокирало и защо яденето от 9ч беше още в стомаха й...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #114 -: Януари 18, 2016, 13:19:41 pm »
Тук сме Маги :lol: ама аз нали съм без Алек и уча та нямам какво много да казвам :lol: нямам преки наблюдения как ще се държи и как ще реагира на снега,при мама нямало сняг ...
И аз видях Дани в снега,страхотен е пу-пу :lol:
Нелка,наблюдавай я да не е някакъв нов вирус стомашно чревен..
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #115 -: Януари 18, 2016, 15:37:25 pm »
И нашите младежи вчера излязоха за пръв път на снега, но не се снимахме, че то голяма суматоха. Двамата малките, баткото с един приятел играят със снежни топки и ние между изстрелите, че в еуфорията големите хич и не чуват и не мислят за малките, а за капак- кучето пуснато и то да лудува из двора. А Кирил му се кефи и търчи да го пипне, а то препуска като лудо и ...така. Веселба.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #116 -: Януари 18, 2016, 20:18:44 pm »
То и Иво не беше въодушевен, ама сигурно защото не можеше да ходи, още не беше почистено, а аз му облякох грейката и якето и сигурно се е чувствал като Робокоп - нито може да ходи, нито може да стане сам като падне. Добре, че един батко скачаше и се хвърляше в снега, та той му се радва и го гледа с интерес.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #117 -: Януари 18, 2016, 23:34:25 pm »
Хаха, вашите за първи път в снега, пък моят за първи път в басейна - ходихме уикенда в Хисаря и този път и малкият "поплува" :) Личи си, че аз и мъжа обичаме лятото :)



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #118 -: Януари 19, 2016, 07:59:41 am »
Здравейте  :P

Ние днес ще прескочим яслата. Вчера е кашлял малко и мисля да го заведа на лекар, но нашата е чак следобяд и ще изгубим целия ден така или иначе. Има и една хрема, която въобще не изтича и с помпата нищо не излиза.

Нелка, повръщала ли е малката пак?
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #119 -: Януари 19, 2016, 09:01:09 am »
Здравейте  :P

Ние днес ще прескочим яслата. Вчера е кашлял малко и мисля да го заведа на лекар, но нашата е чак следобяд и ще изгубим целия ден така или иначе. Има и една хрема, която въобще не изтича и с помпата нищо не излиза.

Нелка, повръщала ли е малката пак?
Не, само веднъж вчера като писах. А нашата хрема се позавръща и е като при вас - пръскам със спрея, но тя дръпва веднага навътре и после е непосилно за помпата.Държи си главата все назад, мъчи се да диша милата... :( В петък ще ходя за следващия болничен и ще искам педиатърката да я погледне. Хич не искам да я извеждам в това време, но няма кой да я гледа.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #120 -: Януари 19, 2016, 09:07:05 am »
Смайл,нали знаеш,че по-често децата са със задна хрема и нищо не изтича и от там и кашлицата...промивай със стеримар или физ.р-р,ще ви изпишат и капки и сироп вероятно :lol: бързо да се оправя
Нелка как сте днес?
И Алек миналата седмица е бил така та го лекувах дистанционно от тук с хомеопатия,че те там веднага АБ изписват :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #121 -: Януари 19, 2016, 12:35:28 pm »
Алекс, може и от секрета да е кашлицата, но пък е суха и дори понякога "лаеща".
Ще видим следобяд какво ще каже лекарката. Дано само не се окаже ларингит.
Аз от две седмици го тъпча с хомеопатични, защото баща му е перманентно болен, а и Дани все е на ръба на разболяването с някаква много лека хрема. Поне секретът е бял.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #122 -: Януари 19, 2016, 15:10:16 pm »
Нелка, времето не е лошо за бебета,напротив, няма вятър и мъгла и до -10 няма проблем да са добре увити и да са на вън.Отиди да я видят малката защото хремата е много коварно нещо.
Ние нали бяхме болни, всичко тръгна от една задна хрема, която точно не можех да издърпам и пресека, от там кашлица суха, от там направи хрип и айде Вентолин.Ако имате инхалатор правете инхалации, ако нямате загрявате лайка да поври хубаво, да се напълни помещението с пара и вкарвате детето там.Но не малко бебе като на Нелка а по-големичко дете за Дани е перфектно.Нас инхалатора ни спаси от АБ.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #123 -: Януари 19, 2016, 15:30:14 pm »
 Нелка, аз не пропускам разходките, освен в дъжд, силен вятър и мъгла. В големия сняг (тук при нас) водих малката на консултация с такси и минахме много бързо, защото нямаше други бебета. Вие сте още мънички, но ако я опаковаш добре, сложиш в столчето за кола и идеш с такси, няма да е никакъв проблем за нея. Както казва Маги хремата не бива да се подценява. Не искам да те плаша, но нашето съседче, което е декемврийче 2014 лежа в болница, когато беше на вашата възраст, заради "най-невинна" хрема.

Ние се движим доста добре със захранването. Днес хапна пюренце от чист морков без картоф, хареса ѝ много. После не искаше да си пие млякото. Чак след 15 мин взе да мрънка и ѝ го дадох, изяде само 60 от 130. Чудя се дали да не почна да ѝ правя по-малко мляко за обедното хранене, защото и вчера изхвърлих доволно количество.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #124 -: Януари 19, 2016, 15:57:28 pm »
Синеочка,тя ако досега е пила по 130 мл. няма как като яде пюре макар и не 1 буркан :lol: да изпива пак 130 мл.мляко...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #125 -: Януари 19, 2016, 16:04:26 pm »
Моето бебе, родено през ноември, го водех на разходки и при -12 градуса. Не на по-студено, просто защото не стана. И не, не се разболя.
Днес е -6 С. Децата в градината бяха на двора и играеха. Добре облечени. И аз не виждам причина само да седят вътре и да пощуряват.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #126 -: Януари 19, 2016, 17:09:18 pm »
Чудех се дали да ви занимавам, ама хайде да споделя.
Тревожи ме неспокойния сън на Кирето през нощта. От доста месеци се буди често и плаче силно. Вземам го при мен на спалнята и заспиваше веднага и с няколко събуждания и промрънквания и там - минаваше нощта. После го заболя ухо - от никнене на кътници и трябваше по половин час /няколко пъти на нощ/ да го нося на ръце, за да заспи отново. Плюс капки в ухото и нурофен. Но знаех от какво е неспокоен и минаха така няколко нощи. Вече не търка ухото, бе бърка в устата и не чеше зъбите нито демен, нито нощем, а преди не спираше. Вярно и че не са пробили кътниците, които очакваме, но явно отмина кризата със силната болка. Въпреки това последните 2-3 нощи се ококорва и реве зверски, гушкам го а той хлипа-хлипа. Вдига глава-вижда че съм аз и се усмихва едно такова,хем уплашено, хем- благодарно, че съм го гушнала. Но не се успокоява и не заспива дълго време. Река ли да го оставя на спалнята - пак ревва силно. За леглото му не си и помислям. И това, което ме стресна или по-скоро- разстрои миналата нощ. Поставих го задрямал на спалнята след дълго гушкане, пеене, говорене, а аз лежа до него и го гледам. Изведнъж отвори очи,видя ме и се облещи така ужасено, стресна се сякаш...почувствах се ужасно след като го взех на ръце и го понесох из саята, а той не спира да плаче, дере се направо. Дойде баща му и го грабна и слава богу- у него, дето преди не искаше да ходи нощно време, изведнъж се успокои и заспа.
Особено е стреснат, когато се събуди не сам по някаква причина, а от плача на брат си, на когото пък сега му никнат кучешки зъби и е по-неспокоен нощем. Иначе той спеше кротко почти цяла нощ и дори не реагираше на постоянните будения и плачове на Кирето. Сега ги разнасяме единия тук, другия там - разменяме се с баща им, лягаме, ставаме. Почти не спим. Но това, както и да е. Все викахме - зъби, ще отмине този период. Но при Кирето ме тревожи тази невъзможност да се успокои и заспи с часове- имаше две-три такива нощи. И снощното му поведение, за което ви разказах. Стряска се от сънищата си ли? Ако го събуди брат му - не прави разлика между съня и реалността ли? Четох разни статии и мнения по въпроса. Дано това нещо не продължи дълго, щото не знам как ще справим. Да е едно дете - как да е. Но те започнаха много да си пречат един на друг. А и с двамата ние и двамата с баща им сме постоянно дежурни и ни се изчерпват силите. Направо като дойде вечерта и ме обзема паника някаква. Знам, че трябва да се успокоя, дори снощи бях много спокойна и отидох да се къпя, а като излязох от банята Митко плачеше и баща му го беше гушнал, а след малко скочи и Кирето и се почна...Нямаше още 23.00 часа.
Иначе заспиват сами в леглата си. Слагаме ги излизаме от стаята. Даже Кире е по-спокоен тогава. Митко напоследък мрънка и дори поплаква няколко минути /предполагам заради зъбките/, а Кирето си мълчи и заспива сам, въпреки че чува брат си да плаче в леглото. Явно се стряска по време на сън и вече става тревожен тогава.
Що ли ви го разказвам и аз не знам. Известно ми е, че има такива случаи и всеки е индивидуален. Все пак някой ако може да даде съвет или сподели нещо подобно. И да кажете хомеопатичните таблетки- дормикинд май бяха- за спокоен сън дали сте ползвали или чували отзиви. Чудех се дали да не опитам да му дам от тях.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #127 -: Януари 19, 2016, 18:38:10 pm »
Да се включа и аз в отбора на родителите на неспящите бебета. При нас обаче не е от скоро, никога не са спали по цяла нощ. Будят се през час, два, а ако имаме късмет - през около 3 часа. Напоследък не сме много късметлии ... И ние пробвахме различни варианти, носене, гушкане, при нас на спалнята, но единственото, което ни помага да спим всички, е кърменето. Затова и още кърмя, предимно нощем, тъй като през деня вече съм на работа. Нямам решение на тази задача за момента, а колко ще издържим така ще видим. Hope, споделям чувствата ти. С настъпването на нощта и аз имам моменти, в които ми се иска да бягам с двеста. Добре, че сутринта винаги е по-мъдра. Момента със зъбите и при моите бебоци сякаш е на дневен ред - то е едно лапане на ръце, пръсти, играчки ... абе каквото им попадне, включително един на друг си лапат ръцете. Дано отмине скоро, че иначе с баща им или ще се убием някъде заспивайки, или ще сме за освидетелстване  :). Да, близнаците са благословия, но и голяяяямо предизвикателство, особено неспящите такива. Съвсем неблагородно завиждам на майките в компанията като споделят за бебе, спящо 12+ часа. Дано и на мен ми се случи преди да са станали на 15 години.
Иначе поне са здравички след всички прекарани вируси през декември. Днес сложихме ваксината със шарките и чакаме реакции. Пожелавам си да се разминем с минимума, че да се радваме на снега навън.
Аз също ги извеждам в студеното време, то не че имам друг избор де. Всеки ден ходим да вземаме яденето от млечната кухня и са поне по 30 минути навън. И миналата година като съвсем малки бебета пак излизаха всеки ден.
Иначе с работата и децата нямам време за абсолютно нищо. Сериозно се замислям за помощ - дали помощница, дали робот поне за чистенето. Направо има дни, в които ми иде да се предам. То едно пазаруване на храна не мога да свърша спокойно - все бързам за работа, за вкъщи ... Казвам си "няма да е все така", ама кога ли ще се промени тази ситуация. Направо не знам как се оправят самотните майки ... особено тези с близнаци. Ние сме двама и не смогваме, а ако си сам ми се струва невъзможно.
Хайде, и аз ви се наоплаках .... бързам сега за да отменя таткото вкъщи и се надявам да се включвам по-честичко в моментите на липса на натоварване в работата. Ей, колко бързо се забравят неща, които не правиш всеки ден ... ама това е една друга тема.
Здраве на всички деца и родители, спокойни дни и нощи!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #128 -: Януари 19, 2016, 18:44:09 pm »
Нелка, аз не пропускам разходките, освен в дъжд, силен вятър и мъгла. В големия сняг (тук при нас) водих малката на консултация с такси и минахме много бързо, защото нямаше други бебета. Вие сте още мънички, но ако я опаковаш добре, сложиш в столчето за кола и идеш с такси, няма да е никакъв проблем за нея. Както казва Маги хремата не бива да се подценява.
В нашия случай вероятно ще помоля някой приятел да ни закара, че сме без кошница (столче за кола) и ще е зор с бебе на ръце. В таксито беба ли да държа, да плащам ли...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #129 -: Януари 19, 2016, 19:17:41 pm »
Момичета,то с едно е кошмар като не спиш та с две ли...съчувствам ви и Алек откак се е родил май само 1-2 нощи е спал непробудно,иначе поне веднъж,дваж се буди и ако заспи веднага или след като пие мляко хич не го броя за не спане :lol: и аз като Хоупчето го гушкам на спалнята,но и това не помага понякога...майка ми вчера каза от 1 до 3 не е спал,но не и плакал "вампирясах" покрай него :lol: а мъжа ми и казва"споко на пролет ще си го вземем" :lol: не съм чувала за тези таблетки,но освен зъби си сънуват и се плашат...ако трябва се посъветвай с педиатър или психолог знам ли и аз дано отмине и това скоро...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #130 -: Януари 19, 2016, 21:18:05 pm »
Хайде и аз да помрънкам ... Има ларингит и мноогоо червено гърло  :( Засега няма да сме на АБ, но ще даваме по-силно лекарство за гърлото - изопринозин. И ако няма подобрение, тогава ще минаваме на АБ. За ларингита ще пие Калциев глюконат и Ериус. Пак започваме драмата по даването на лекарствата - насила, с много рев и борба.
Този път не е виновна градината, а мъжът ми, който самият не може да се оправи вече две седмици и половина. Уж му минава и след 1-2 дни пак е болен.

Маги, Дани изпитва панически ужас от инхалатора. Дори не може да стои в една стая с него, когато го чуе, че е включен и види парата...  :(

Хоупче, нещо се е стреснал Кирето според мен. Аз вярвам в такива неща като леене на куршум и бих завела Дани. Иначе има и разни хомеопатии за стрес, но не съм пробвала - бахови есенции за сън и други подобни.
Дани много се стресира наскоро като ровеше в едно чекмедже и закачи масата за гладене и тя падна. Не го удари, но той много се изплаши и сега реве зверски, ако я види и не иска да влиза в стаята, в която е тя, а вече мина седмица от тогава. Допълнителен стрес вчера му създадох и с инхалатора, а дори не съм се опитвала да му го слагам на него. Само го сложих на мен, за да му покажа, че не е страшно.
Много е плашлив.

Maury и Hope
, дано да успеете да поспите повече скоро. Не е човешко това с буденето вечер. Аз още имам кошмарен спомен от времето, когато се  будеше на всеки 20-30 мин.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #131 -: Януари 19, 2016, 21:39:58 pm »
Ох,   добре дошли в отбора на не спящите. И аз преди няколко страници се оплаках от същото. Не знам какво е нощен сън откакто се е родила Мария. Само аз се занимавам с нея, бяхме болни с ангина. Тя вечерта повръща, висока температура, баща й дори не стана да види за какво става въпрос. Следващата вечер не се прибра, без да дава обяснения. Като се обадих да го питам дали ще се прибира, ме отряза че сме две жени (аз и мама)  да се оправяме. Така, че аз си я гледам сама и с помощта на мама. През нощта гледам да не я будим да си почива жената. Успокоявам се, че като порастне ще се наспя през нощта.  А майка ми се смее, че тогава пак няма да спя и ще я мисля кога ще се прибере като излезе навън с приятели. Хахаха. Добре, че все още ми се смее, че направо нямам сили. Аз върша всичко вкъщи. Мама през това време гледа Мария. А мъжът ми ако се прибере гледа само да лежи, да играе на лаптопа и така и аз се оплаках, че много ми се събра. А да, след поредните неспокойни и плачещи нощи, отказва да седи на гърне (бях махнала памперса през деня),. Не дава да сменям памперс, като го сваля не дава да го сложа. Пищи, извива се на дъга, не мога с минути да я сменя. Направо ме болят ръцете.
И аз като сватята, мисля да я водя да й лея куршум, знам ли?
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #132 -: Януари 19, 2016, 21:48:36 pm »
Маури,докато си на работа кой гледа близнаците?Таткото ли?Ако е така,непременно помислете за помощ.Сигурно сте много изтощени.Не е добре така.Ние сме на работа и с детегледачка по цял дем.Вярно,че имаме и трето дете,ама с него ангажимента е да го водим насам-натам,редуваме се и съчетаваме с работата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #133 -: Януари 19, 2016, 21:51:02 pm »
хоуп, на година и половина може вече да имат кошмари, от които уж са будни, но всъщност са като в транс. За съжаление, книгата, в която съм го чела,  е на немски. Но вероятно и на други места го пише. За невъзможността да заспи веднага, нямам представа. Просто си има такива деца, а е и на периоди. Преди синът ми по един час не можеше да заспи, сега му отнема само 5 минути. С дъщеря ми е обратното. Преди заспиваше много лесно, сега не я знам какво прави по час и повече. Но си лежи в леглото, понякога бърбори и заспива сама. Не ми пречи.

Смайлс, д-р Бърди отрича и изонопринозина и калциевия глюконат. За гърло на тази възраст няма лекарство, освен някакъв нурофен или нещо, което би дала за температура. То е и обезболяващо. При нас дъщеря ми беше миналата седмица с много червено гърло и температура и лекарката каза, че е бактериална инфекция, щом я видя и й даде аб. Бабата се затръшка защо ще пие аб, но тук не изписват лесно и без причина. На щерката й е втори за три години. Смятам, че не е прекалено.
И синът ми си е пъзльо, но с времето поотминават нещата. Преди 2-3 години така се плашеше от балони и свещи, че когато някое дете празнуваше рд, го пращаха в друга група, защото почваше да реве истерично.

Маури, не помня дали на теб или на друга майка с близнаци го казвах. Тези деца имат нужда от здрави, физически и психически здрави родители. Няма ли пазаруване по интернет от супера веднъж седмично, за дреболиите ползвайте кварталното магазинче, за да не се разкарвате, купете си робот, вземете си жена да ви чисти, викайте чат-пат някоя баба за по седмица да ви помага. Или поне през уикенда се редувайте кой ще става през нощта! Поне единият да се е наспал една вечер. А и според мен кърменето не е помощник в тази ситуация. Дори никак.

Стоека
, знам, че не са за пръв път случките с мъжа ти. Чудя се как търпиш такова поведение и най-вече защо. Ти си знаеш, де, но за мен би било недопустимо. Колкото е твое детето, толкова и негово. А бабата не е родител на Мария и не е длъжна. Прави го доброволно. Обясни му го това!

А за леенето на куршум, не вярвам аз.  8)
« Последна редакция: Януари 19, 2016, 21:57:22 pm от blue_sky »

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #134 -: Януари 19, 2016, 22:13:39 pm »
Блу, сигурно е трудно да се изрови отнякъде защо ги отрича тези лекарсва д-р Бърди?
На Дани изопринозинът вече му помогна един път с вирусна инфекция и много червено гърло (и на него му е слабо място гърлото, като на мен и на баща му). Тогава инфекцията още не беше преминала в бактериална (пуснаха му изследвания). Сега му го даваме за втори път реално.
А за калциевия глюконат една майка ми каза, че ларингитът им е минал само с него и с противоалергично. Та като отидохме не бях изненадана, че точно това ни предписаха и на нас.

За леенето на куршум съм чувала много случаи, в които е помогнало - най-вече за уплаха. Аз съм ходила като дете и са ми познавали дори от какво съм била изплашена (от едни препарирани птици в моя случай).

Свате, много мъже са като твоя за съжаление. Моят нали е той натам клони, но доста ми помага напоследък с Дани (с домакинството не) и не смея да се оплаквам.... Днес, а и не само днес, излиза от работа, за да ни взема от вкъщи и да ни води на лекар например. Всяка вечер го приспива, сутрин му прави млякото и разни такива. Твоят дали не прави и той разни неща, но ти да не ги забелязваш покрай другите дето не прави?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #135 -: Януари 19, 2016, 22:26:12 pm »
Смайлс, не помня защо ги отрича. А и при нас ги няма, така че не съм се задълбочавала.

За съжаление, някои мъже си мислят, че ще могат да продължат да си живеят както преди детето. Но реалността е съвсем друга. На мен също ми отне време да го осъзная, но оттогава се чувствам по-добре. В началото си мислех как ще спи, ще яде, ще си имам много време. Да, де, ама първото беше особено ревливо. Затова, като чуя някой да разказва, че в началото е много лесно, направо почвам да изпускам пара през носа. Защото така и други неопитни ще се подведат и ще има да се самообвиняват, да се чувстват лоши майки и т.н.
При нас с разпределението на задълженията не е имало такива проблеми, защото мъжът ми има и големи деца и знае за какво става въпрос. Понякога пък се оплаква, че бил стар, искал да си почива. Но затова не са му виновни само децата. Просто е много активен и чак сам не може да се спре. Ако може, денонощието да е от 48 часа, ще му е най-добре.
Голяма промяна е едно бебе, но на никоя двойка тук детето не е станало погрешка. И не виждам защо само жената ще го отнася. Стоека работи и от вкъщи, и то доста.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #136 -: Януари 19, 2016, 22:37:40 pm »
Свате, нищо не прави за съжаление. Нито я къпе, нито прави мляко, за приспиването да не говорим. Не знае как я приспивам, колко врвме ми отнема. Имаше периоди в които уж помагаше,  но после не пропускаше да ми каже, че съм неспособна като майка, щом опирам до помощта му. Той кабинета на лекарката не знае къде е,  да не говорим за детската кухня.
Ох, Блу не го търпя положението, казвах няколко пъти да се разберем цивилизовано, но..... живееем на квартира и той ми каза, че нямам право да го карам да напусне, понеже жилището не е мое. Да добавя, че разходите ги поемам изцяло аз,  на месец ако даде 200-300 лв.  е добре,  той заема е толкова. Питах социалните нямат причина да се намесят, полицията също и така не се прибира или ако се прибере е уморен. А едно нещо прави цепи дърва за печката!  И с детето по около 15 минутки се занимава. Родителите се явяваме аз и майка. Мария даже не забелязва, чв го няма. Виж ако изляза или баба, рев....
Леле, голям спам :(
Та кажете какво да правя с памперса, защо така пищи и защо изведнъж отказа гърнето?

Блу  :bighug: :bighug:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #137 -: Януари 19, 2016, 22:48:12 pm »
И какво, като не е твое жилището? Не искаш повече да живеете заедно и това е. Да си търси сам квартира! Поговори с адвокат!

Отказва гърнето, сигурно защото е болна в момента.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #138 -: Януари 19, 2016, 23:21:11 pm »
Стоека,направо ми се реве като те чета,то това е от отдавна при вас..наистина посъветвай се с адвокат както казва Блу..и аз мисля,че защото е болна и неспокойна сега отказва гърнето...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #139 -: Януари 20, 2016, 01:53:41 am »

не го търпя положението, казвах няколко пъти да се разберем цивилизовано, но..... живееем на квартира и той ми каза, че нямам право да го карам да напусне, понеже жилището не е мое. Да добавя, че разходите ги поемам изцяло аз,  на месец ако даде 200-300 лв.  е добре,  той заема е толкова.
Стоека много съжелявам мила  :( не че искам нещо да те засегна,но това да ти казва че "нямаш право да го караш да напуска" меко казано ми звучи нагло от негова страна.един вид той като давал някакви си 200-300лв. си измива ръцете че давал пари за отглеждането на детето, а ти се разкъсваш.Безотговорна му работа!
нашият татко помага както може гледа го когато имам работа за вършене,храни го понякога,сменя памперси,старае се да идва на всички консултации,пазари каквото трябва ако нямам възможност да излезна.помага ми не мога да отрека ние си нямаме баба вкъщи ,която да ни гледа и помага.сами се гледаме общо взето

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #140 -: Януари 20, 2016, 06:18:14 am »
Ох, влязох да кажа на Хоупче да вкара някой супер герой да пази по време на сън или да опита с бели  шумове в стаята...и още неща, ама забравих.

Стоека, ти душата, сега ме чуй, пък ако искаш ми се сърди. ЗА бой си, мила моя, разбирам, че да вземеш решение за раздяла е трудно, но ми се струва, че чакаш от някъде, някаква подкрепа за това. Еми няма да я получиш, това е твое решение. Човекът те изнудва и манипулира, живее на гърба ти, не дава никаква топлина на теб и детето, отчел се е пред света и толкова. не се учудвам, че не си поела живота си в ръце, една жена средно 8 пъти напуска насилник (физически или психологически) преди да напусне завинаги. Наскоро моя приятелка го направи след 7 години, бягство от Мексико със статут на рефюджи и куп други гадости през които е минала, но за да напусне човека са й трябвали 8 години.

Ти си голям човек, ти си решаваш майка ти дали като те е гледала си е мислила, че ще даваш на някой да те мачка така. Ти си голям човек, като искаш стой и си тегли ти.
Обаче на Мария помисли ли, какво й даваш? Даваш й един баща, мрънкач, който ще чака на НЕЯ на 15-17 години да започне работа, че е ДЛЪЖНА да го издържа, понеже й е баща. Ще й остави ли мечти, надежди, цели, или ще я бутне с тормоз в най-близкото кафе да сервитьорства?
И тя ще вярва, че е длуъжна, както и да чисти, готви, пере, кърпи чорапи, ще поеме и това за бъдещия си мъж после, защото баща й я е научил да е длъжна на мъжа. Това напомня ли ти нещо, ринг Ъ бел дет се вика? Ти имаш ли изобщо идея как един психологически насилник, какъвто е мъжът ти, ама ти още не го виждаш, може да осакати едно момиченце,едно дете?

Та, хайде, остави я тази квартира, квартирата не е общ имот, няма какво да те сплашва. Ако искаш хващаш детето и се изнасяте, няма право грам да те пипне, ни теб, ни детето.
И понеже е мързелив, няма и да го направи.

Виж, ако не ми вярваш, а имаш безброй причини да не вярваш на някакъв ник във форума, звънни до Анимус, фондация за жени пострадали от насилието. Имаш си един насилник у дома и имаш нужда от подкрепа. Не оставяй Мария на 28 години да осъзнае, че е била манипулирана и използвана от единия родител и това продължава. И осакатява.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #141 -: Януари 20, 2016, 08:37:28 am »
Не се сърдя Вени, и много ама добре разбирам за какво става дума. В момента търся вариант и в най скоро време, ще се справя. И то точно заради детето си. Защото искам най доброто за нея. И отдавна съм спряла да търпя. И въобще нямам и грам съмнение, че трябва да се разделим. А мъжът ми работи, но просто не дава пари вкъщи, дава само за детето. Не го оправдавам, само споделям.
Благодаря на всички за подкрепата, нека пишем на лични, че много оспамихме темата. Тук винаги съм намирала подкрепа и разбиране.
Модераторите, извинявайте.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #142 -: Януари 20, 2016, 09:48:32 am »
Стоека, не се извинявай. Все пак не за пръв път обсъждаме тук кой как се справя с грижите за децата и колкото участват татковците, бабите, детегледачки и пр. Харесваме те много, сигурна съм, че и другите ще го потвърдят, и за това веднага реагираме, когато се отпуснеш да споделиш за тази ситуация у вас. Ти си силен и интелигентен човек и ще намериш решение. Няма да досаждам повече. Просто исках да кажа, че и според мен, ако си сама  ще можеш по-спокойно да се радваш да живота си с Мария и да и предадеш това, което искаш като усещане за живота.  Тя ще вижда теб в истинската ти светлина, а няма към образа ти да се прибавят онези негативни проекции на поведението на баща й, каквито са: твоето недоволство, разочарованието от неговото поведение, гнева ти, понякога - срещу него и срещу себе си, че продължаваш са го търпиш.
А, всъщност влязох на споделя, че нашето Кире тази нощ спа. Сигурно се засрами, че се оплаках тук пред вас във форума :)Веднъж изплака, преместих го до мен на спалнята и продължи да си спи до към 6.00 часа, даже не съм го усетила да мрънка и да се върти. Ние с баща му ставахме няколко пъти заради Мите, на който освен че напират кучешките, единият кътник не е побил докрай от задната си страна. Явно много го боли детенцето, а след няколко часа сън започват да го давят и секретите. Вчера и през деня много обилно е "точил лиги", както цветущо се изрази детегледачката. Поне се успокоих, че тая работа при Кире поне са сега няма да е всяка нощ, а ще има и по-спокойни такива. Да, явно мозъчето му така реагира на сънищата и ще се стряска, докато премине през този етап, а той може да е по-кратък или да трае с години, доколкото успях да прочета тук-там.Здрав да е и да е спокоен и усмихнат през деня. С другото мама и тате ще се справят.
Между другото,Стоека, когато моята майка преспива у дома, нашият татко също се скатава. Даже когато баща ми идваше през деня понякога, за да ми помага да не съм сама с близнаците, зет му най-безцеремонно си отива да си подремне в другата стая, смятайки, че дядото е длъжен да си изкара цял ден дежурството, нали за това е дошъл...Когато сме си сами в къщи е съвсем различно. Помага винаги и в каквото е нужно. Явно мъжът ти смята, че с баба постоянно на разположение в къщи нямате нужда от неговото участие, а това е тъпо, но след като сам не го разбира, не знам как би могла да му го обясниш.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #143 -: Януари 20, 2016, 10:30:34 am »
Здравейте, да се оплача и аз, че имаме проблеми със съня тия дни и е пълен кошмар. Първо София спря да заспива сама, откакто се научи да се изправя. В 90% от вечерите се налага да я приспивам на спалнята. После я пренасям в кошарата й. До тук добре. Но тези дни отказва да заспива изобщо по какъвто и да е било начин - гушкане, милване - нищо. Едвам към 23:30 вече напълно каталясала се приспива. :-( И през деня спи малко. А уж не са зъби в момента. :-(

Стоека и аз силно те подкрепям.  :bighug: :bighug: :bighug:
 Много съм  потресена от отношението на мъжа ти. Но очевидно нищо няма да го промени и е по-добре да продължите живота си без него.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #144 -: Януари 20, 2016, 11:33:31 am »
Блу, сигурно е трудно да се изрови отнякъде защо ги отрича тези лекарсва д-р Бърди?

За  изонопринозина  ще трябва да се  поразровя  , за да намеря мнението му в някоя тема.
А  за Ca глюконат ми е  се набило в главата много силно , че не бива да се дава  , защото като малък на Калоян му го предписваха   и помня много добре коментарите - ето тук -и следващата страница четете :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48230.895;wap2
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19866.415;wap2




stoeka71
, изпращам ти прегръдки . Ти си много силна  и борбена , спокойна  , дано нещата намерят своя най-правилен ход.
Но се сещам и за една друга страна на нещата   - без да  целя да  оправдавам мъжа ти .
 Преди  да се роди  Мария  , заедно с майка ти ли живеехте ? Да не би това съжителство   да го е променило така и да не му понася.
Знам  какво е  сторила за вас тя и , че нямате друг избор  в момента ,но  да не би присъствието й да го дразни .
Моят мъж , ако трябва да живее  с майка ми , не знам колко дни бихме издържали , но това включва и мен -тя е характер  и половина   и съжителството с нея е много  трудно , въпреки че много се обичаме .


По повод  безсънието - просто повярвайте , че и  това ще отмине .
Калоян беше от не --спящите деца , будещи се  , макар да  заспиваше лесно  сам  вечер  ,  но пък  се будеше през  нощта  с плач  и такива купони ни устройваше -забравила съм на каква възраст -някъде  около 1г.- 1г.6 м.   
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 11:36:38 am от nimika »


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #145 -: Януари 20, 2016, 11:39:07 am »
Стоека, нищо не си оспамила. Моля те, не се притеснявай!
Просто обстановката, каквато е в момента, не е добра и за детето. В момента още не разбира, само усеща, че има напрежение. Но в някакъв момент ще започне и да разбира.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #146 -: Януари 20, 2016, 11:50:30 am »
Nimika, мерси за линковете, обаче аз нещо не намирам в тях инфо. Отварят ми се в аврхив и търсих няколко страници напред и назад и не намирам нищо  :?
Не знам дали не е от моите настройки, че аз съм направила така, че последните постове да ми излизат на първа страница, а не на последна.

Кашлицата почти се изпари и даже се чудя дали да го давам този Ериус в такъв случай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #147 -: Януари 20, 2016, 12:00:21 pm »
stoeka71, и аз "в подкрепа" на предположенията, изказани от hope-love и nimika, без разбира се да оправдавам мъжът ти :)
Когато моята майка е вкъщи за повече от ден/два, мъжът ми :
- не бърза да се прибере след работа - "нали в момента не сте сами с децата, кога друг път да се видя с Х?"
- не се включва в домакинската работа -"при две жени тук, не е ли срамота аз да се бутам да готвя?"
- използва времето у дома за себе си (гледа новини, подремва) -"нека бабата се порадва на децата, аз няма да преча".
За жалост това създава и грешни впечатления у нея.
Така че, моето решение е : "дълго гостуване - само при спешна нужда"



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #148 -: Януари 20, 2016, 12:01:05 pm »
На мен през архив ми излязоха като пуснах търсачка  , ето наново линкове  :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48230.msg998486#msg998486

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43810.msg808923#msg808923


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #149 -: Януари 20, 2016, 12:17:47 pm »
На мен през архив ми излязоха като пуснах търсачка  , ето наново линкове  :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48230.msg998486#msg998486

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43810.msg808923#msg808923
Мерси, сега ми излезнаха.  :P Значи ето го синтезирано. Първото мнение е на Bobbie, но е подкрепено от доктора, а второто е писано от него. Малко съм перефразирала, но не се променя същината.

"Кациевият глюконат е опасен, защото може да се увеличи калция в организма прекалено много. Калцият е основен в контракцията на мускулите, балансът му е много важен. Ако е прекалено много води до аритмия.  Калциевият глюконат следва да се дава само за нисък калций или висок калий и то се дава венозно. Също и за предозиране с магнезий."

"ЗАБРАНЕНО е да се дава на деца калций за пиене от ампули, освен по много редки и тесни показания"
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #150 -: Януари 20, 2016, 12:43:41 pm »
Ека71, възхищавам ти се за търпението и силите да се справяш почти сама с детето. Вярвам, че всичко ще се нареди в най-скоро време. Аз имам един въпрос, ако е удобно ми отговори, ако не се направи, че не си го прочела. Кога всъщност се промени той? Питам, защото случаят не е единичен, познавам много двойки , в които след раждането на дългочаланото дете мъжът се променя коренно и започва да си развява байряка. Стискам палци нещата да се развият по най-благоприятния за теб и детето начин. И като педагог ще ти кажа нещо. Ако е възможно опитайте да запазите приятелско отношение, защото повярвай ми негативите и буфер на влошените отношения стават децата. Проблемите с разводите не идват от самата раздяла, а от това КАК се случва тя. Прегръщам ви силно!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #151 -: Януари 20, 2016, 15:12:02 pm »
Добре дошли в клуба на не спящите бебета.Свиква се мили мои и в един момент не прави впечатление.

Стоека, подкрепям те и вярвам, че ще вземеш правилно решение за теб и , малката.Аз не мога да извиня мъж който бяга от задълженията си, пък било то и да живея с майка си и него.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #152 -: Януари 20, 2016, 17:41:34 pm »
Синеочка, някъде в някоя тема бях писала, че всъщност той си е бил такъв. Просто аз не съм обръщала внимание, в опитите си да работя, търся пари и да правя опит след опит. Тогава го отдавах на отчаянието му, че той е причината за неидването на бебето. А той си е бил такъв, аз правех всичко и търсех причини да го оправдая. Не е причината мама, тя и като се роди Мария по цял месец не е била при нас и е помагал с викове, сърдене и т. н.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #153 -: Януари 20, 2016, 21:29:22 pm »
Ека, понякога любовта е сляпа и сме склонни да оправдаваме грешките, на човека до себе си. Обаче всичко си има граници. Сигурно все още го обичаш след, като продължаваш да правиш компромиси, може би и той все още те обича след като не се е изнесъл. Отношенията между хората са сложно нещо. Просто седнете една вечер на бутилка вино и си кажете всичко недоизказано. Дори всичко да приключи направете го както трябва в името на детето, за което се борихте толкова дълго. Не си мисли, че децата на разведени родители са най-нещастните. Нещастни са децата, на родители, които третират себе си, като най-долни боклуци и използват подобни епитети.
Ще дам само един пример от моята практика, става дума за дете на разведени родители, което расте щастливо щ, защото родителите му са приятели. А аз доста късно разбрах, че те не са заедно, просто защото на всеки празник бяха заедно, не като семейство, но като приятели. Веднъж попитах майката как е успяла да запази добри отношения с бащата и тя ми отговори : "Когато имаш дете , най-важно е то да е щастливо, разводът ни не беше лек, минахме през ада, детето изпадаше в нервни кризи и накрая стигнахме до психолог, който ни припомни , че ние може да не сме вече съпруг и съпруга, но винаги ще сме майка и баща".
Разказвам ти тази история, за да не се налага да минавате през ада, а просто, ако решите да се раздвлите да го направите по човешки и със стискане на ръцете. Все пак той винаги ще е част от живота ти, след като е баща на детето ВИ.


И сега малко въпрос на зъбна тематика. Кажете моля ви се с какво да мажа венците на Слънчогледка. Снощи и днес беше адски крива. За 24 часа е спала не повече от 5 часа. И гризе каквото набара, главно ръцете си.


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #154 -: Януари 20, 2016, 21:31:29 pm »
Стоека, не се по3наваме лично, но... па3и Боже, на всеки може да му се случи. И3винявай, ако е неудачно, че се намесвам. Съвети не мога да ти дам, нито пък да те укоря. Животът си е твой, лесно решение не се в3има и тук можем само да те подкрепим. Не спамиш - човек има нужда да се оплаче, да сподели и мъничко някак олеква, макар и да не е някакво трайно решение. При баща ми, Бог да го прости, и майка ми беше подобна ситуацията, само дето той и любовница имаше, и пиеше, и бе3 работа остана в един момент... Бях в течение от дете на всичко, колкото и майка ми да се опитваше да "3амаже" нещата. Плакала съм и съм и се карала - "Махни се от него! 3ащо го търпиш?!". Макар, че него много се обичахме - винаги съм била неговата принцеса и 3а мен душата си е давал, но с мама ... все едно му беше слугиня. Много ми тежеше да ги гледам и сега и3питвам ужас да не и3падна в такава ситуация, нищо че ММ ми помага. Ние сме си сами с децата на 100км от най-бли3ка баба и добре, че имам помощ от него, че иначе ще и3дъхна с двамата сладури.
Ние днес бяхме на консултация - беба е качила 350гр 3а 2 седмици. Отидох най-вече 3аради не-акането. След като последните 3 пъти ака със свещичка и се отчаях направо, че така не може до бе3край, в неделя и в понеделник дадох по 1 ч.л. сок от нашите ябълки. Баш а3, дето отричам всякакви ранни давания на сок, храна и даже АМ, ако не е наложително  :oops: Ама то Убаво са ка3али старите хора - "не се 3аричай, че да не ти дойде на главата". И, о чудо! От неделя си ака всеки ден по веднъж, дано се е оправило положението и даже и сок да не давам вече. Ка3ах на педиатъра какви съм ги свършила и тя ка3а така - по-добре сок, или лактуло3а (дуфалак), отколкото свещички, кли3ми. Щото с първите чревцата сами се 3адвижват и се "научават" да си вършат работата, а със кли3мите стават лениви и после все се налага да се пол3ват. Дано не съм му навредила нещо на детето, ама пък как и харесааа - само гледаше ту мене, ту ябълката - че а3 на ръка стиснах малко сок от плода пред нея. И да питам кърмачките - кога проядохте бобови, 3елеви храни - а3 още не смея, а така обичам боб.
3а спането - удома горе-долу спим. Баткото още си спи при нас, май се отка3ахме да го местим след 3аспиване, че и бе3 друго после се връща и всички се ра3сънваме. Дано сам реши в един момент, че е готов да се премести. Той си е един гушкав :heartbeat: Бебка веднъж се унася към 8, поспи малко и после иска игра и 3аспива чак към 11-11:30. Тате и бате отдавна спят, а ние си играем. Поне нощем се буди 1-2 пъти, ама се кърмим и 3аспива. Накъсва ми се нощта, но с баткото имам спомени 3а будене и пре3 20 мин.
Синеочка, давай други идеи 3а игри ;)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #155 -: Януари 20, 2016, 22:50:25 pm »
Синеочка, не знам дали са зъби и дали има смисъл да почваш да мажеш от сега. При моя големия първото зъбче излезе на 11 месеца, малкият е на 9 и още няма зъбче. А и двамата почнаха с дъвкането от 3ти месец.

Някъде чух, че те бебетата така опознават света - дъвчейки го, нямали още вяра на очите си :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #156 -: Януари 21, 2016, 00:03:26 am »
Здравейте мамчета,
Включвам се с едно питане. Утре ни предстои ваксина. Последната - петвалентната. До сега по една или друга причина  не сме я сложили. След днешния скандал съм силно разколебана. От педиатърката знам, че е френска. От медиите чувам че става дума за турска ваксина. Но последно са казали, че в същност е френска ваксина закупена от Турция...... Въобще само един вид ваксина ли има в България и същата ли е обект на споровете и забраната. Утре ще звъня на педиатърката , но вече на никой нямам вяра. Тъкмо Нора изкара едно боледуване и нарочно я задържах няколко дни да не ходи на ясла за да съм сигурна, че е здрава, xзащото в това болно време не се знае дали не е глътнала някой вирус и преди да са се появили симптомите да й боднем ваксината. Предния път на консултацията аз отказах, а й бяха приготвили инжекцията ... Нещо ме спря  ... И точно след два дни се разболя. Педи още ме гледа на кръв, тя не разбра, че се разболя защото не стигнахме до нея да ме преглежда. После ходихме за зачервено дупе, тя беше категорична че е памперс дерматит, aз пък бях сигурна че ще й растат зъби и казах че за ваксина няма да мисля докато АЗ не съм сигурна - е права бях  4те кучешки зъба наведъж никнаха то не бяха сополи, не бяха кашлици 3 седмици,  на моменти ми идеше да се гръмна, а баща й как издържа не знам, понеже той е по цял ден с нея когато е болна .   Та така, утре ако пак откажа сигурно ще станем на кълбета. Има ли няякой коректно и достоверно инфо, че журналистите са еднииии.
Стоека, човек( мъж или жена) не може да бъде променен от друг човек по никакъв начин от друг човек ако той самия не го пожелае истински ... И пак не е сигурно. Идеални хора/  мъже няма, ние преценяме дали можем и дали искаме да живеем с тях.  Ти си жена и майка и ние всички тук(вярвам) ще те подкрепим както и да решиш да живееш живота , но си отговорна пред Мария. Ако някой ми беше казал само до преди 7 месеца че мъж ми ще гледа малката дни седмици, до цял месец сам - нееееее , нямаше да повярвам, при положение, че от как се е родила Нора 1,5г не знаеше памперса как изглежда . Пожела, почуства, че го иска и го прави. Справя се перфектно , нищо че се възстановява от тежко здравословно премеждие пупупу. Всичко е до желание и чувство.  Нищичко не съм изисквала и налагала.Сега се чудя какво ли трябва да се случи, че да вземе да получи видение да пере,чисти  и готви с мерак хахах.
П.С. току що казаха ако правилно съм разбрала, че забраняват тези ваксини не заради фактора вредност, а заради начина по който са внесени ... Да вярвам ли?!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #157 -: Януари 21, 2016, 07:55:40 am »

avallon, без да имам претенции, че притежавам повече информация от тази, която се изнесе в медиите, моите мисли по повод истерията с ваксините са подобни на тези, описани в тази статия:

"В държавата на врачките и нумероложките - средният българин не просто вярва на пълните абсурди, че министърът на здравеопазването го трови умишлено, а си представя, че няма нито един нормален човек в МЗ, който да го спре." (http://www.webcafe.bg/webcafe/da-go-weba/id_1941836360_V_darjavata_na_vrachkite_i_numerolozite_)



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #158 -: Януари 21, 2016, 09:20:17 am »
. Проблемите с разводите не идват от самата раздяла, а от това КАК се случва тя.
Едно  по-малко дете    далеч няма да разбере така ясно   нещата  , както по-голямото. И  според мен по-естествено   и не  травматизиращо  , растейки ще приеме мисълта и  ситуацията , че мама и тати са разделени .

Ама както наскоро Стеф написа-цена нямаме да даваме мнения :)  .



И сега малко въпрос на зъбна тематика. Кажете моля ви се с какво да мажа венците на Слънчогледка. Снощи и днес беше адски крива. За 24 часа е спала не повече от 5 часа. И гризе каквото набара, главно ръцете си.
За мен ето това гелче помахаше  най- много .

Може да охладиш   във фризера от гумените гризалки , който са вътре с гел  - те са точно за тази цел и  изстудени  облекчават  болката  .



« Последна редакция: Януари 21, 2016, 09:28:08 am от nimika »


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #159 -: Януари 21, 2016, 09:22:08 am »
Здравейте, ние не се включваме, но то няма нищо интересно при нас /и Слава Богу/. Никнат зъбки, но нашият не показва признаци на раздразнение и истински съчувствам на неспящите мами. До този момент не сме имали този проблем - спи по 10-12 часа почти винаги в един и същи час ляга и става, но подобно на Hope преди около 2 месеца имаше събуждания с рев и истерия и трудно се успокояваше- става в леглото си и със стиснати очи пищи. Ей, 2-3 нощи бях на ръба и в чуденка къде да го водя. Но мина от само себе си.
Смайли, на нас ни беше изписан такъв калций, давах го, но неврохирургът каза, че е било грешка, особено в нашия случай, защото фонтанелата ни беше затворена и този калций се натрупва точно там, където не трябва.
Авалон, аз имам информация почти от кухнята, относно ваксините и то от 2 места,едното от мъжа ми - каза, че това е поръчков материал и т.н. Пак казвам, че е почти сигурно, но за мен вече сигурни неща няма. Може и "там" да лъжат и замазват. Какво да ти кажа - нормално е да се притесняваш и да ти настръхва косата при такива писания и репортажи. На нас само 6-валентна са ни били досега  :?
Бебе, аз давах сок от 4-5 месец и то по препоръка от педиатърката, не че е настоявала, но каза, че не е проблем и че е готов. Но той беше на АМ, не знам дали има значение :)
Синеочка, на мен ми препоръчаха  за мазане Пансорал, но така и не го използвах повече от 2 пъти и то да го пробвам, защото до момента растат зъбаците, но чесането , лигавенето и гризането на всичко продължава с пълна сила.
Стоека, много те преграъщам... И аз имах такъв, с когото живеех, преди настоящия ми мъж... Няма такъв психически, че и физически тормоз, трябваха ми 4 години, за да си повярвам и да не се подавам на манипулациите му и да избягам от него. Беше кошмар! За щастие, мъжът ми сега е коренно различен и много ми помага и няма нищо общо с оня. Ти ще вземеш правилното решение  :wink:
На всички останали мами, бебета и Рачо - здраве и спокойни нощи
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #160 -: Януари 21, 2016, 10:04:03 am »
Бебе, аз докато кърмех, нито бобови храни ядях, нито зеле под каквато и да е форма. По едно време бях минала на макаронена диета и овесени ядки :lol: :lol:, особено като ми намаля кърмата.

Синеочка, аз ползвам три вида гелчета за венците - бочко, пансорал и дентинокс, който мажа в краен случай, защото има лидокаин. Но, не мога да кажа кой е най-добрият. По принцип бебка най-сихаресва бочкото, но не казвам, че той е най-ефикасен. Аз почнах да я мажа точно някъде като беше на четри месеца и половина. Първото й зъбче изби на в края на седмия месец.

Относно Пентаксим-а  - ние имаме три приема с Пентаксим и един с тази другата шествалентната ваксина. Според мен, тук става въпрос за сериозни политически и икономически интриги. Прилагам интервюто на министър Москов от вчера в БНТ - от 4-та минута нататък на видеоматериала: http://bnt.bg/predavanyia/oshte-ot-denya/lechenie-za-zdraveopazvaneto-minista-r-peta-r-moskov
Имам пълно доверие на министъра.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 10:14:31 am от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #161 -: Януари 21, 2016, 13:16:22 pm »
Еее дойде и моя ред да се оплача в темата :) .
От около 10 дни гледам, че под мишничките на бебка се събира мъх от бодитата и кожата става червена и явно я боли, защото плаче като я мия там. Иначе я мия всяка вечер и промивам със смрадлика, но няма ефект, слагах една седмица и крем "здраве", но и това не помага. Същото зачервено и като ожулено стои и на гънките между слабините и крачетата. Вече не знам какво да преварявам и да слагам щом тетрата не помага. Днес мисля да пробвам с една бебешка турска пудра да видя дали ще има ефект. Дали е от топло не знам, защото проблемът е на места където не диша кожата и може би се спарва?! Но в стаята поддържам температура от 24-25 градуса. Обличам я с боди и блузка отгоре, а надолу е с ританки. Помагайте със съвет какво да мажем, моля ви. Иначе и ние се записваме в отбора с трудно заспиващите деца, благодарение на което днес вече съм със силно главоболие.

Стоека, прегръдки и от мен и дано скоро животът ти се подреди и получите нужното спокойствие, само трябва да си силна. С бившият ми съпруг бях подложена на всекидневен психически тормоз, включително и колко зле изглеждам физически. Борехме се за дете 6 години, накрая май само аз се борех. По-късно разбрах защо Бог не ни дари с дете с този човек...един ден не издържах и просто му поисках развод...то не бяха сълзи, сополи, но връщане назад няма. Развода не беше лесен, минах през унижения и много обиди, но се стегнах и минах през всичко. Сега се радвам на дъщеричката си и на уважение от настоящият ми партньор. Вярвам, че нещата ще се оправят при теб, просто трябва да си силна и да вярваш и ти!  :bighug:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #162 -: Януари 21, 2016, 13:28:44 pm »
Синеочка това е етапа на опознаване на света.Сега ще лапа юмруци, после определени пръсти.Помня как точно в тези месеци се бях побъркала, че си смуче пръстите и видиш ли как ще я отучвам.Луда работа.Детето просто опознаваше себе си, света около него.

За глеове аз съм ползвала Калгел и Пансорал, но ги слагах след като имах ясно доказателство че са кризи от зъби т.е. рев и мрънкане целодневно.А и аз ги мажех вечер да я успокои и заспи, толкова, през деня не съм мазала.

Едит и на Моника така и се събираха мъхчета.Мажех на сгъвките с крема за подсичане.Гледах да я обличам с по-меки дрешки който не дразнят.Нормално е това, а и честото миене в тези моменти засилва още повече прежуленото и дава обратен ефект.И да кажа аз съм студенлива, но в къщи над 23 градуса не съм държала, а миналата година когато Мони нямаше и годинка е било 21 градуса навсякъде и я обличах като теб.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #163 -: Януари 21, 2016, 13:38:36 pm »
Едит и на Моника така и се събираха мъхчета.Мажех на сгъвките с крема за подсичане.Гледах да я обличам с по-меки дрешки който не дразнят.Нормално е това, а и честото миене в тези моменти засилва още повече прежуленото и дава обратен ефект.И да кажа аз съм студенлива, но в къщи над 23 градуса не съм държала, а миналата година когато Мони нямаше и годинка е било 21 градуса навсякъде и я обличах като теб.

Да, аз точно с крема за подсичане мажа. Ще намаля топлото в стаята, ще пробвам както казваш, дано да има ефект. Благодаря!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #164 -: Януари 21, 2016, 13:50:21 pm »
Едит, то няма как да не се спарва там кожичката им, като е постоянно притисната. Опитай се добре да подсушаваш след миене. Ние мием всяка вечер, но само веднъж на 4-5 дни с шампоанче, а другите дни - само водичка. Сияна както повръща, няма как да пропуснем банята, но поне гледам добре да подсушавам всички гънки. С Божидар пак беше така и много се притеснявах, но се оправи положението,като му се и3дължи вратлето и 3апочна да диша кожата. Не 3нам ма3ането помага ли, или, особено ако е с по-дебел слой, не 3адушава допълнително. Сега госпожицата преди хранене я слагам 10тина мин по корем и като вдига главичка, кожата може да диша. Питай все пак педиатъра до колко 3ачервяването е нормално и дали да мажеш наистина с нещо. С пудрата внимавай да не я вдиша, особено ако ще слагаш на вратлето. Ти в Истанбул ли беше? така ми се ходи поне до Одрин, ама да видим на пролет дали ще успеем с двете деца да отскочим :)
3а 3ъбките и а3 не се бях 3амисляла, че това гри3ане на юмручето може да е с цел опо3наване. А лигавенето било, 3ащото сега им се ра3вивали точно слюнчените жле3и - не е 3адълже да е от 3ъби. на Божидарчето чак на 7м му и3би първят 3ъб, а от 3-4м се лигавеше ;) не съм ма3ала нищо - давах само дентокинд и то дали помагаше, или ми беше успокоение, че нещо правя. Скъсаха се да ме съветват да го мажа с лидокаинови кремчета, да не се мъчело детето, ама сученето също му помагаше, та 3а мен беше по-добрият вариант. Макар, че имаше моменти дето ми идваше в повече висенето му на гърда  :P Сега ще видим принцесата как ще е - не се 3аричам, че няма да я мажа, ако видя че много я мъчи.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #165 -: Януари 21, 2016, 13:50:59 pm »
bebe_13+15, аз докато кърмех, не съм се лишавала от никакъв вид храни. Ядях даже люто, че много обичам и кофеиново кафе пиех по 1 на ден. На Явор не му се отрази по никакъв негативен начин. Коликите му бяха в рамките на не повече от 2 седмици. С дъщеря ми, на която изцеждах кърма докато имаше, бях стигнала дотам, че не ядях почти нищо, да не би аз да й предизвиквам коликите. Ами нищо подобно, каквото и да ядах или да не ядях, си имаше свирепи колики. Така, че сега с Явор не съм спазвла никакви ограничения.
За зъбките и при двете ми деца действаха хомеопатичните свещички вибуркол -по 1 сутрин и вечер. С изключение на кътниците, при тях нищо не действаше.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #166 -: Януари 21, 2016, 14:31:10 pm »
Еее дойде и моя ред да се оплача в темата :) .
От около 10 дни гледам, че под мишничките на бебка се събира мъх от бодитата и кожата става червена и явно я боли, защото плаче като я мия там. Иначе я мия всяка вечер и промивам със смрадлика, но няма ефект, слагах една седмица и крем "здраве", но и това не помага. Същото зачервено и като ожулено стои и на гънките между слабините и крачетата. Вече не знам какво да преварявам и да слагам щом тетрата не помага. Днес мисля да пробвам с една бебешка турска пудра да видя дали ще има ефект. Дали е от топло не знам, защото проблемът е на места където не диша кожата и може би се спарва?! Но в стаята поддържам температура от 24-25 градуса. Обличам я с боди и блузка отгоре, а надолу е с ританки. Помагайте със съвет какво да мажем, моля ви. Иначе и ние се записваме в отбора с трудно заспиващите деца, благодарение на което днес вече съм със силно главоболие.

Eдит, освен ако не повръща много, бих ти препоръчала да не я къпеш всеки ден. Не знам водата в Истамбул варовита ли е? Питам, защото варовитата вода допълнително изсушава кожата. След къпане не я ли мажеш с някакъв емолиент, или олио? Аз ползвах олиото на Биодерма - мажех София веднъж на ден, независимо дали я къпя, или не. Сега минахме на емолиент за атопична кожа на същата марка, защото ни поставиха наскоро диагноза атопичен дерматит. :-(
 При моето бебе кожата изглеждаше като протъркана, когато й поставиха тази диагноза. Преди да отидем на лекар за това протъркване я мажех с крем Здраве 4 дни, но не помогна.
Консултирай се с педиатърът ви и ако няма подобрение отидете на кожен лекар.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #167 -: Януари 21, 2016, 14:43:54 pm »
Еее дойде и моя ред да се оплача в темата :) .
От около 10 дни гледам, че под мишничките на бебка се събира мъх от бодитата и кожата става червена и явно я боли, защото плаче като я мия там. Иначе я мия всяка вечер и промивам със смрадлика, но няма ефект, слагах една седмица и крем "здраве", но и това не помага. Същото зачервено и като ожулено стои и на гънките между слабините и крачетата. Вече не знам какво да преварявам и да слагам щом тетрата не помага. Днес мисля да пробвам с една бебешка турска пудра да видя дали ще има ефект. Дали е от топло не знам, защото проблемът е на места където не диша кожата и може би се спарва?! Но в стаята поддържам температура от 24-25 градуса. Обличам я с боди и блузка отгоре, а надолу е с ританки. Помагайте със съвет какво да мажем, моля ви. Иначе и ние се записваме в отбора с трудно заспиващите деца, благодарение на което днес вече съм със силно главоболие.



И Габи беше с такива подсичания. Много ме беше страх като гледах как се лющи кожичката. Аз не къпя и до сега всеки ден и двамата, само през лятото. Тогава след къпане подсушавах добре и пудрех, за да обере пудрата и останалата влага. Ние сме пролетно бебе и затоплянето на времето помогна поне под мишниците, защото остана с много малко дрехи. В зоната на памперса трая доста време, защото там е по-влажно.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #168 -: Януари 21, 2016, 16:29:21 pm »
Здравейте, момичета!

Бях решила вчера да се включа по последните теми, които дискутирате, и сладурите се събудиха  :D. Сега пак не знам колко ще успея да се изкажа, ама пък искам да се изокам и аз  :).
Авалон, доколкото разбрах за ваксината, проблемът не е медицински, а правен, търговски и всякакъв друг. Питай педиатърката, но мисля, че можеш да се съгласиш да поставят ваксината на Нора. Все пак няма да й е първи прием, съставките са същите, детето е по-голямо вече. Струва ми се, че рискът е малък.

Темата за неспането е безкрайна, както са много и причините за него. Понякога наистина е въпрос на емоционалност на детето. Тогава консултация с психолог би помогнала. Хубавото е, че са периоди, които преминават. Ако продължи прекалено дълго, тогава може да се търси по-сериозна причина. Иначе зъбките са обичайният заподозрян. Колкото и кърменето да не е решение, си е един доста ефикасен начин за успокояване. И аз не съм мислила да кърмя до първи клас (и още не мисля, де :)), но в момента не съм намерила друг начин да се успокояваме нощем.

Диетата на майка не се отразява чак толкова на кърменото бебе, по мои наблюдения. Аз избягвах само силен чай, пикантни храни и мухлясали сирена. Това обаче беше само през първите месеци. Коликите не се влияеха от това, което ям, нито от препарати против колики. При нас просто си ги проревахме  :).

Не ми се ще и аз да сипвам сол в раната на Стоека, но просто искам да дам кураж. Момиче, света си обърнала, за да имаш това дете, значи си силна и за двете ви. Нямаш нужда от патерица!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #169 -: Януари 21, 2016, 16:37:16 pm »
След къпане попивам доста добре с памучна и тензухена пелена, не търкам просто попивам водата, след което мажа обилно с олио. След като видях проблема мажех и с детския крем за подсичане "здраве"...
 Кати , тук водата не е хубава за пиене, варовита е. Проблемните зони ми изглеждат влажни постоянно, затова днес ще пробвам и с пудра.
А за къпането на мен ми казаха, че мога да я къпя всеки ден, но главата да я мием по-рядко. А проблемните зони ги промивам с преварена минерална вода, а не чешмяна.
Ще се консултирам и с педиатъра, може да предпише нещо медицинско да ползваме. Благодаря за съветите!
Бебе, ако идвате към Истанбул пиши да се видим ;)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #170 -: Януари 21, 2016, 17:10:26 pm »
edit, ти сама споменаваш една от причините за проблема: слабините често остават влажни. Изсушавай добре след миене и къпане, а при смяна на памперса, изчаквай 5 минути след избърсване с мокра кърпа, или подсушавай със суха.

Малките бебета са трудни в началото, защото ставите им сякаш не позволяват да "разгънеш" ръцете и краката, но не се отказвай. Ако подсушаваш редовно и добре с мека суха кърпа, проблемът ще отшуми. При силно зачервяване, изсушавай и мажи с крем против подсичане. Знай, че ако мажеш върху влажна кожа, само влошаваш нещата.

avalon, на твое място бих помолила лекарката или сестрата да ми покаже опаковката на ваксината. Ти си интелигентен човек и ще установиш веднага дали става дума за ваксината на Рош и дали етикетът е легитимен. Аз разбирам защо Турция е направила този бартер, но не проумявам интригата с ваксините в България. За жалост потърпевши са децата и косвено родителите им. Грозна работа.  :x
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #171 -: Януари 21, 2016, 17:12:46 pm »
edit, ти сама споменаваш една от причините за проблема: слабините често остават влажни. Изсушавай добре след миене и къпане, а при смяна на памперса, изчаквай 5 минути след избърсване с мокра кърпа, или подсушавай със суха.

Малките бебета са трудни в началото, защото ставите им сякаш не позволяват да "разгънеш" ръцете и краката, но не се отказвай. Ако подсушаваш редовно и добре с мека суха кърпа, проблемът ще отшуми. При силно зачервяване, изсушавай и мажи с крем против подсичане. Знай, че ако мажеш върху влажна кожа, само влошаваш нещата. Всички тези съвети ги давам от собствен опит, имах същите проблеми до към 7-8 месечна възраст на момиченцето ми.

avallon, на твое място бих помолила лекарката или сестрата да ми покаже опаковката на ваксината. Ти си интелигентен човек и ще установиш веднага дали става дума за ваксината на Рош и дали етикетът е легитимен. Аз разбирам защо Турция е направила този бартер, но не проумявам интригата с ваксините в България. За жалост потърпевши са децата и косвено родителите им. Грозна работа.  :x
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #172 -: Януари 21, 2016, 17:30:00 pm »
След къпане попивам доста добре с памучна и тензухена пелена, не търкам просто попивам водата, след което мажа обилно с олио. След като видях проблема мажех и с детския крем за подсичане "здраве"...
 
Бебе, ако идвате към Истанбул пиши да се видим ;)
Не мажи с олио - ма3нината пречи на кожата да диша и се влошава ситуацията. Това го научих от лекаря ни, след като баткото се беше яко подсякъл след един "дрислив" летен вирус. Хем а3 мажех с мехлем с невен - уж да помогне.
Непременно ще пиша, ако ме огрее да дойдем да Истанбул :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #173 -: Януари 21, 2016, 17:36:36 pm »
Аз бях на диета като кърмех, не по мое желание.Моника и до сега е с много проблемен стомах и всичко бобово и се отразява зле.И тогава много внимавах какво ядях.До дете е.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #174 -: Януари 21, 2016, 17:50:15 pm »
Стоека, знам, че ще намериш сили и ще вземеш най-правилното решение!
С теб съм  :bighug:

Хопче, писала съм не веднъж, Митака на вашата възраст имаше много болезнено
зъбоникнене, дори бяхме насочени за цепене на венеца, но аз не позволих.
Пукна се сам, но беше тежко и за него и за нас!
Да, давала съм и панадол, и нурофен, и от чудо и Дентокинд.
Да, хомеопатичен е, но помага, дори и сега на Калина пробиваха четири
кътника едновременно и много я болеше, и не спеше по цели нощи, и обикаляше къщата, и пак давах!
Хайде, нашата лична залита по хомеопатия, но последния път с Калина зъболекарката ме подсети.
Плюс гелчето, което Нимика е сложила на предната страница!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #175 -: Януари 21, 2016, 17:53:55 pm »
След къпане попивам доста добре с памучна и тензухена пелена, не търкам просто попивам водата, след което мажа обилно с олио. След като видях проблема мажех и с детския крем за подсичане "здраве"...
 
Бебе, ако идвате към Истанбул пиши да се видим ;)
Не мажи с олио - ма3нината пречи на кожата да диша и се влошава ситуацията. Това го научих от лекаря ни, след като баткото се беше яко подсякъл след един "дрислив" летен вирус. Хем а3 мажех с мехлем с невен - уж да помогне.
Непременно ще пиша, ако ме огрее да дойдем да Истанбул :)
Много ме забавляват разнопосочните мнения на педиатрите в БГ. Чудя се, дали и в чужбина е така? Нашата педиатърка още при първото посещение вкъщи ме посъветва да мажа бебето с олио, защото било по-подходящо, ако кожата е суха, каквато е в нашия случай.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 17:56:53 pm от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #176 -: Януари 21, 2016, 21:07:04 pm »
Момичета, не искам да бъда груба, но edit на няколко пъти казва, че подсушава добре детето, а вие малко като, че ли ѝ вменявате, че не го прави. Поне на мен така ми се струва.
Понеже при нас беше нещо подобно съвсем в началото, ще я посъветвам просто да слага една идея по-големи бодита, за да не се протрива кожата. За зоната около и под пелените бих посъветвала да вземе по-широки памперси, за да не пристягат на детето, забелязала съм, че 3-ка Прима (турските памперси) и 3-ка Памперс или Пуфис имата разлика, както и 3-ка Тужур. На Прима са по-тесни, а на Тужур по-широки. А уж всички са един размер.
Кати, ние също сме с атопична кожа и нашата педи ни е препоръчала да слагаме във водата по една капачка Линола ойл , върши чудесна работа и не се налага да пропускаме къпане. Мажа малката с крем на Авен за АД или с преварена мас и невен. Обривите изчезнаха ( да чукна на дърво).

Бебе, понеже Божидар е във възраст,в която най-любимата игра е имитирането, може да играе на различни професии. Моите малки ученичета в 1 група много обичаха играта магазин. По цял ден можеха да продават и купуват. Особено, ако има "продукти", които има и в магазините на големите.
Друго, което ти предлагам е играта "Прахосмукачка" -пръскаш играчките на килима и го караш да ги подрежда по големина или по цвят, или по това от какво са направени. След това му казваш, че трябва възможно най-бързо да прибере всички играчки в коша и му засичаш време. Можеш да едно листче да записваш липните му рекорди.
 Ще се поровя и за някои дидактични игри за развитие на речта и пространствената ориентация, които са подходящи за неговата възраст.
П.П. Благодаря ви за мнението за зъбните кремчета, аз също си мислех, че е още рано, но знае ли човек..
Ще почакам още малко и ще я наблюдавам.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 21:16:49 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #177 -: Януари 21, 2016, 21:26:07 pm »
Привет на всички  :P
Много сте активни, не мога да насмогна да ви изчета  :oops:

Ние няма с какво да се похвалим освен с влошаване и започване на АБ. Снощи цяла нощ се мъчи - стена, въртя се, мрънка, плака. Дадох му Нурофен и поспа малко по-дълго - 3-4 часа. И пак се събуди такъв кисел. Посочи, че го боли ушето и гърлото. Видях едни огромни сливици. Звъннах на ЛЛ и тя направо по телефона ни каза какъв АБ да вземем (нали вторник бяхме там и вече му знаеше състоянието). Дадохме го още сутринта. През деня вдигна и температура. Не яде, само иска гушкане. Спа само 1 час през деня и сега преди малко го приспахме. Дано АБ по-скоро да подейства и най-вече да е правилният!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #178 -: Януари 21, 2016, 21:48:00 pm »
Edit,  опитай без олиото.  Също ако ще намаляш темпратурата го направи постепенно на 2-3 дни с градус надолу. Аз също ъм на мнение че не са добри високите температури при отглеждане на дете. У дома държа на 20-21 градуса, боди с къс ръкав и блузка отгоре, чорапки и клин или трикотажно панталонче. Д о сега чораогащник под панталон по никакъв повод не съм слагала. Вечер спим на студено. Така отглеждана ,  у дома не  ми е настивала. Е яслите са тежката артилерия на болестите.
Цигу,  опаковките не се различават. Разбрах какъв е проблема. Боднахме се вече.
Смайли, бързо да оздравявате. Не бери грижа за ден два неядене.  Дано е точния АБ.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #179 -: Януари 21, 2016, 22:04:17 pm »
Смайл, дано подейства бър3о АБ да не се мъчи детенце  :(
Ще се пребвам да ям вече га3ообра3уващи храни и да видя как ще и подействат. Тая ве1ер бях на гости и си хапнах 3елеви сърмички + руска салатка с грах, че да видим как ще спи госпоЙцата. То внимавам все уж какво ям, а има дни с яки га3ове от нищо.
От днес баткото тръгна на градина и ми е едно пусто в къщи - хем имам нужда от малко почивка, хем ми е криво. До сега си говорихме какво е правил, какво е ял. Много ме дра3ни, че не ги и3карват - днес си беше доста слънчево и топло. Със Сияна бяхме поне час навън.
Синеочка, благодаря 3а идеите 3а домашни 3абавления! Мислех да му в3емам ра3ни "мага3ински" неща, ама го гледам, че си играе с неща дето са наужким банан, кебапче, хляб, мляко. И предполагам това е по-добро 3а ра3работване на въображението? Трябва да пробвам това с подреждането на играчки, но само по ра3мер, че цветовете още не ги 3нае. Имаме и едни карти на клевър бук - не всичко става 3а него и повече от 15-20 мин не мога да го 3адържа на тях, ама пак решаваме някои от 3адачките.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #180 -: Януари 21, 2016, 22:22:23 pm »
Бебе, на неговата възраст 15-20 мин е максимума на внимание, затова и ситуациите(заниманията) в I гр в детската градина са точно 15-20 мин, колкото трае концентрацията на децата.
  Мисля, че не е нужно да му купуваш някакви специални играчки за играта на магазин, то неговото въображение си работи.
Друго, което се сетих е играта на куклен театър с кукли от стари чорапи. Голяма забава е, особено като почнат да си преправят гласа и да се вживяват в ролята.

 Отделно, ако ви се занимава с изработването на разни нещица от подръчни материали в сайта на Крокотак има страхотни идеии и за по-мънички деца.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 22:28:36 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #181 -: Януари 21, 2016, 22:27:14 pm »
Усмивки да оздравява бързо Дани.Ох няма късмет горкия.Защо не пробваш да му направиш компрес с извара?Аз много и слагам на гърлото на Моника като и се зачерви.Стига да дава де.

Аз се мъча да разбера от какво ми се е изприщила за пореден път.Че е много нежна знам, но не ми го побира акъла този път от какво е.Шоколад ясно няма да яде скоро, ядки също, последно яде едни стафиди и се съмнявам че е от тях.Вече съм в шах с нея, честно.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #182 -: Януари 21, 2016, 23:07:10 pm »
Момичета, благодаря за съветите! Синеочка, благодаря и за разбирането :)
Вече намалих малко температурата, но ще го правя постепенно, както сте писали. Намерих и няколко бодита с по-тесни ръкавчета и тях отделих да не ги носим, напудрихме се тази вечер, та да видим как ще е.
Кати, една седмица след секциото ни викаха на контролен преглед и педиатъра каза да я мажа с обилно олио, защото кожата й се лющеше. Но сега е добре и не знам да намаля ли олиото. В сряда сме на консултация, ще й бият и втората ваксина, тогава ще питам доктора за доста неща, които не са ми ясни.
Бързо оздравяване на болничките и на изприщилите се дечица :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #183 -: Януари 21, 2016, 23:13:07 pm »
Кати, на Запад казват да не се къпят всеки ден бебетата, че е много варовита водата. За мазането не споменават нищо. Моите все още се къпят ежедневно, малко им е суха кожата. Веднъж дъщеря ми имаше проблем, но тогава докторът, който пишеше тук, ми даде адекватен съвет. После я заведох и на лекар в София (тъкмо бяхме на гости на майка ми), но тя вече беше започнала да се оправя.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #184 -: Януари 22, 2016, 08:57:56 am »
мда, Бърди беше от голяма помощ. Дано е жив и 3драв.
Синеочка, ще пробвам кукления театър ;) Сега съм му поръчала от Али-то едни кукли 3а пръсти с червената шапчица, а имахме и още подобни - трябва да ги намеря.
Маги, това с и3варата 3а 3ачервено гърло ли е, или 3а кашлица? Само на гърлото, или и на гърдите?


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #185 -: Януари 22, 2016, 10:21:11 am »
Аз го правя и за гърло и за кашлица.Слагала съм и на гърлото и на гърдите.Не е щастлива малката ама според мен помага и я мъча.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #186 -: Януари 22, 2016, 11:12:44 am »
Като заговорихте за домашен куклен театър - и за много съм запалена, но си мисля, че бебка е още малка. За рождения ден съм решила да й купя един такъв комплект кукли:
http://mousetoys.eu/product/207/goki-kukli-za-prasti-za-kuklen-teatar-chervenata-shapchitsa.html

Смайли, бързо оздравяване на Дани!

Блу, аз имах предвид, дали педиатрите за с различни мнения за всяко нещо на запад.  Аз, колкото майки познавам с различни педиатри, толкова са им различни мненията за ваксините, за захранването, ето сега виждам, че има и различни препоръки за мазането на бебетата с олио.
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 11:17:26 am от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #187 -: Януари 22, 2016, 13:07:43 pm »
Кати и на годинка ще е малка.Аз имам от Икеа взети такива за театър, чак от скоро започнах да и правя театър и тя да се впечатлява.Иначе преди това ги разнасяше из цялата къща и ни ги слагаше по пръстите.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #188 -: Януари 22, 2016, 13:35:15 pm »
Скоро ми казаха за компрес от извара за болно гърло. Действало и на децата и на възрастните в едно семейство. Слагала майката за цяла нощ. Малко мрънкали децата, ама ако се съгласяли да изтраят, имало много добър  бърз ефект.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #189 -: Януари 23, 2016, 23:50:34 pm »
Привет на всички дано не сте ни забравили :oops:
Ако щете вярвайте, но всеки ден се заканвах че точно днес ще седна и ще прочета и пиша, но уви така и не стигам :x Преди майчинството четях и пишех доста и в почивките от работа, но сега не мога и единственото свободно време ми е вечер когато заспи малкия, но тогава точно компютъра грам не ми се отваря.... Не съм ви чела назад, надявам се всички да са здрави в това време. Ние сме зациклили в режим - аз на работа, дребчо на ясла и чат пак боледуваме за разкош! Не се оплаквам, като за възрастта му и сезона не боледува много, да чукна на дърво и сериозно не е боледувал досега, но в общи линии той е болен три дни, после заразява мен, а аз се влача две седмици и после отначало... Като за капак нали си оставам с него вкъщи да го гледам като е болен, често се налага да изляза или закъснея, та не мога да си позволя да си взема болничен/отпуска и за мен си да почина или да се възстановя, защото на практика няма да мога да си свършвам работата...
Матей расте добре, много добро и послушно дете е (не знам иначе как бих се справила сама!), и в яслата е любимец и мен много ме слуша. Много е палав и буен и за секунда не застава на едно място, все нещо прави, но аз се извъдих доста строг и безпардонен родител и всеки опит за налагане и тръшкане бива веднага отрязван, така че той като цяло си знае реда вкъщи и като се скарам слуша. Е бабите поразвалят нещата, но това им е работата...
По Коледа бяхме на гости на тати в чужбина и беше много хубаво, само че с всеки ден ми става все по-трудна тази ситуация и да видим. И да повтарям и да не повтарям че не мога повече така, засега смислено решение нямам, така че гледам да избягвам да го мисля доколкото мога. За Коледа получихме и голям подарък от Матей - първото зъбче (на 1г и 5м!), а сега след кратка "почивка" в рамките на два дни му избиха два по два още 4 зъба... едва ли може да се опишат нервите и лигите вкъщи, но само мога да предполагам колко го боли милото на тази вече втвърдена кост да избиват :( Сега пак е леко хремав и кашлящ и понеже се комбинира и със зъбките сме вкъщи от петък, надявам се да се стабилизира, иначе ще трябва баба му да си вземе болничен нещо знам ли, аз ако отсъствам още някой ден ще стане вече проблем :? Те от яслата не ми го връщат, много случихме на лели и да го гледат и да са търпеливи, но детето не е в кондиция и не е редно да го водя. А той вкъщи пощурява милия, нали е доста дейно дете :lol:
Сега си лягам, че сън все не ми достига, и дано намирам повече време да пиша и да чета :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #190 -: Януари 24, 2016, 10:33:38 am »
Кати, а3 съм поръчала:
http://www.aliexpress.com/item/Delicate-4PCS-lot-Little-Red-Riding-Hood-Christmas-Animal-Finger-Puppet-Story-Toys-Hot-Selling/2040711457.html
Цената е символична, само дето се чака от китайците малко по-дълго. Имаме и още някакви подарени подобни куклички - не са от прика3ка и а3 му и3мислям такива, а и той вече може да си и3мисля.
Вчера бяхме на РД - само момиченца и нашият господинчо. След 15тина мин срамуване, като се ра3игра, че и момите ра3игра, хем беше най-малкият. Целува ги, търси ги да играят - мнооо оправен с жените е 3а сега  :lol:
Моусит, милото - наистина доста къснично и3биват 3ъбките, а 3нам, че така е по-трудно 3а детенце. Но пък уж били по-3драви, късно и3билите 3ъби. Дано ти е 3драв и да си ходи редовно на ясла, пък ти -на работа. Предполагам, че поне на работа не ти остава време да тъгуваш много 3а любимия мъж. Ние бяхме преди години така ра3делени 3а няколко месеца - 3нам какво е :( Дано намерите скоро вариант да сте си 3аедно!


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #191 -: Януари 24, 2016, 12:43:53 pm »
Да се покажем - нали сме вече големи ;)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #192 -: Януари 24, 2016, 12:46:52 pm »
Нелка, много е сладичка  :), красавица пу-пу  :), бъдете здрави! :)

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #193 -: Януари 24, 2016, 12:56:44 pm »
Благодая,  marsi
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #194 -: Януари 24, 2016, 13:05:14 pm »
Нелка, много е хубавка, синеока и май ще е русокоса ;) Пу пу!

Момичета, днес замених обяда. Не беше умишлено. Просто отказа да яде мляко, мрънкаше, че е още гладна и.. дадох другата половина от тиквеното пюре. Отказа, чак когато останаха 2-3 л. Дано, не съм ѝ претоварила стомахчето. Сега ще я наблюдавам..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #195 -: Януари 24, 2016, 13:17:05 pm »
Засега е русичка, дори леко рижавее. Предвид родата и от моя и от на ММ страната, ще остане руса и синеока.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #196 -: Януари 24, 2016, 13:25:46 pm »
И ние рижавеем, но новата коса отдолу е руса, като моята. Нелка и двамата ли сте синеоки?
При нас шансът беше едва 25%, т.к. в семейството на мм единствено дядо му по майчина линия е синеок. Макар да ѝ се избистриха очите и да си седят сини като моите, все още не вярвам, че ще останат такива. С каквито и очи да е само искам да е здрава и да стане добър човек :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #197 -: Януари 24, 2016, 16:19:23 pm »
Нелка, много е сладка! Да е жива и здрава!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #198 -: Януари 24, 2016, 17:09:59 pm »
Нелка,много е сладка пу-пу
Моусит,радвам се,че писа  и че расте и щурее Мати :lol:
Офф,аз по спешност си взех Алек в четвъртък,защото майка ми се разболя и да не го зарази и него,оказа се,че той сериозно си е боледувал през цялото време там,а тя е криела от мен...отнесъл е и първия си АБ с ларингит е бил...сега е по-добре,кашля от време на време,а аз се чудя кога и как да чета,че във вторник ми е последния изпит,но каквото такова важното е да е здрав... :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #199 -: Януари 24, 2016, 17:28:41 pm »
Благодаря, момичета.
Синеочка, от моята страна само майка ми и нейните родители са синеоки, а баща ми беше тъмен с кафеви очи. От страната на ММ всички, които познавам са синеоки. Прадядо му е бил германец. Рижото е от мен - аз като бебе съм била морковено рижа.
« Последна редакция: Януари 24, 2016, 17:30:23 pm от Нелка »
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #200 -: Януари 25, 2016, 10:42:00 am »
Привет и от нас. В 2 от най-студените дни тази зима ние имахме мероприятия. В събота бяхме с Яши на детска опера, а в неделя на прощъпулник на племеницата ми, ама си прекарахме чудесно. Като погледнах в събота сутринта -19 градуса и ми стана лошо, ама кой да знае, че ще е така. Билетите ги купихме като беше слънчево и топло. Оказа се, че не беше чак непоноосимо студено. Като няма вятър, не е страшно и при -19. Яши много се забавлява на концерта, а пък на прошъпулника какво веселие беше, не е истина. Едвам го прибрах.
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #201 -: Януари 25, 2016, 11:29:30 am »
Мешко, завидно сте си прекарали с Яши. Все така да ви е за напред. Той е вече голямо момче, следват забавления и много хубави години напред.
Моусит, така се радвам, че пишеше и се справяте добре с Мати, въпреки трудностите. Той ще вземе да те слуша все повече и повече и ще имаш един прекрасен малък мъж у дома. Ама ти и това си заслужаваш.  :)
Нелка, бебката ти е прекрасна! Толкова ококорена вече. Да расте здрава и щастлива.
Алекс, съжалявам,че боледуват детето и майка ти, ама такъв е сезона и тази година /както и друга/ лоши вируси и пр. Да укрепва момченцето бързо и дано се справиш и с изпитите, да не ги отлагаш заради тези здравословни проблеми.
Синеочка, пюрето от тиква беше любимо и на моите мъници. С него започнахме и вместо плодово, а после и варях домашо от тиква или тиква + нещо друго за захранване на обяд със зеленчуково. Почти веднага махнах млякото на обяд, не съм давала по лъжичка-две -три ..., по-солидни количества от началото, които увеличавах. Дохранвах с мляко, докато достигна около /№-90 гр. пюре, а после- само ако някой не хареса "манджата" и не изяде почти нищо. Е, били са малко по-големи от твоята белка - пет месеца и половина, когато започнах, но ако на детето му е вкусно и му понасят тези храни, не мисля че е проблем да започне да си ги похапва и по-рано.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #202 -: Януари 25, 2016, 12:27:27 pm »
Вли3ам на бър3ичко да ви питам 3а добър очен в София. 3а бебе на 7-8м - мног му съл3и оченцето и се 3ачервява. Чернодрниска я 3нам като най-добра, но 3а нея часовете са след месец, а е добре да иде скоро. Благодаря предварително!


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #203 -: Януари 26, 2016, 11:49:43 am »
Здравейте на всички  :P
Mousyt, много се радвам, че писа... Дано имаш повечко време за нас.
Завиждам благородно, че Мати не боледува често на яслата.
Дани не можем да го закрепим нещо.

В неделя го водих в Токуда да го прегледат и да кажат дали действа този АБ, който пие, че нещо все болнав ми изглежда. Още му беше червено гърлото, но му пуснаха изследвания и казаха, че действал и да продължаваме. Това беше на 4-тия ден от приема на АБ.
Отделно ми казаха, че след спиране на АБ най-добре било да си остане вкъщи още 20 дни, защото организмът е отслабнал от антибиотика и има нужда да се възстанови иначе лесно се разболява пак. Ама как да стане туй чудо като вече имам да работя...

Питах ги за калциевия глюконат. Много се смяха и казаха, че риск от дисбаланс на калция в организма имало само, ако се приема венозно, а не и на сироп. Та и аз не знам вече на какво и на кого да вярвам.

Самите лекари, един с друг нямат едно мнение, а как да им се доверяваме ние не знам.
Едните ми казват, че Биогайата е добър пробиотик например, а другите, че бил много слаб и трябвало да давам друг при приема на АБ. И все такива разнопосочни мнения непрекъснато.  :?
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #204 -: Януари 26, 2016, 11:56:20 am »
Смайлии, дано Дани се оправи бързо-бързо. Много добре те разбирам - с тези разнопосочни мнения , човек  само се обърква. Но на нас точно в Токуда /в Неврохирургията/ ни казаха, че калциев глюконат /ние давахме по половин ампула/ не се дава. И, че се натрупва  8O... Ето, виж ги какви са - всички лекари с различни мнения. Аз Биогайя давах на малкия като се роди, до към 6 месец и ми се струва, че много му помагаше - не е имал запек, коликии т.н., но знам ли вече  8O
Исках днес да излизаме на по-дълга разходка, но като ходих за храната му - то едни локви, падащи снегове от покривите, хлъзгаво и лед едновременно с топенето - краката ми за секунди бяха мокри. Та, май ще ни се размине - най-много пред блока да го изведа за половин час  :(
Прегръдки на всички мами, Рачо и малки бебочета  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #205 -: Януари 26, 2016, 13:40:59 pm »
Усмивки, така е хубаво е след АБ да поседи поне 2 седмици в къщи да заякне.Но като нямаш алтернатива не знам.

Аз съм в един затворен кръг и вече ще се гръмна.Малката за пореден път се изприщи от нещо.Разбирам че има непоносимост, но тъй като от време на време бабите и ми помагат и и дават какво ли не, не мога да разбера какво кога е яла.И съм ограничила много храните, не ме разбирайте че я тъпчат с какво ли не.Последно и даваха стафиди и сушени кайсии.Тя такова не е яла, защото в къщи не ядем сушени плодове.Сега четох, че може от стафиди да се получи реакция, заради някакво вещество.Отделно, че има изприщване по срамните устни.Днес ще тичам до личната.Искам да знам гъбички ли са или просто се е подсякла, но подсичане ако е, е на много странно място.И те тъй с тая нейната кожа.И после ме питат що и даваш толкова малко храни.Ми ей за тва.Щото от нова година насам, само мажа и се боря с някакви петна по кожата и.И при нея е на червени грапави петна, като дерматит, и се възбуждат лесно и остава грапава кожата само червенината отминава.А всеки ден я мажа с Уриаж и я къпя по-рядко по препоръка на дерматоложката.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #206 -: Януари 26, 2016, 14:29:56 pm »
Отделно, че има изприщване по срамните устни.Днес ще тичам до личната.Искам да знам гъбички ли са или просто се е подсякла, но подсичане ако е, е на много странно място
Маги, възможно е да са гъбички. Личната лекарка, или педиатърката ви ще каже най-добре, макар че наща докато сгрее.... Ако краищата на обрива са накъдрени и е леко издут може да са гъбички.
А за кожата ти с продукти на Уриаж за атопична кожа ли я мажеш?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #207 -: Януари 26, 2016, 15:36:48 pm »
Кати, да за А-топична кожа мажа.Иначе е леко подут обрива, но не е накъдрен.Ще се ходи при доктор, то няма начин.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #208 -: Януари 26, 2016, 16:07:07 pm »
Маги, дано не е нищо сериозно и бързо да се оправи Моника.

А пробиотик колко дълго давате след АБ? Тези, които са давали разбира се...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #209 -: Януари 26, 2016, 16:09:38 pm »
Маги, това "изприщване" всеки път различно ли е?
Щото и аз така виках на обривите на Тео, докато дерматолог потвърди диагнозата на педиатърката - АД. Както вече съм писала, в летните месеци нямаше нищо такова, сякаш всичко беше приключило. От есента насам пак започна, с различен интензитет. Колкото и да се опитваха да ми вменят, че е "от някаква храна", "нещо си му дала" и т.н., убедих се, че няма нищо общо с храната. (Не го бях оставяла и за час при някой друг, така че, бях наясно във всеки един момент какво е ял). Та аз набързо приключих с "даването на толкова малко храни"  :). Не се е влошило положението след като спрях да се съобразявам.



*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #210 -: Януари 26, 2016, 16:29:08 pm »
Неда, Мони е с АД, от лятото насам беше затихнал но се засили сега тези месеци и наблюдавам, че при даване на определени храни има пик.За това и ограничавам храните.Например яде малко шоколад, и след два дни беше на петна.Сега след стафидите пак така.Всеки път са еднакви петната, знам че е АД и дерматолог ми го потвърди, като каза че може храните да влияят.Просто всяко човече е различно.

Усмивки не мога да помогна за пробиотика, не помня колко го давах на Мони след болницата, но на нас още тогава ни дадоха Линекс мисля.Беше капсула, която аз отварях и вътрешността я разтварях в нещо и и я давах.Аз си взех и Биогая, но пак казвам тя беше бебенце тогава.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #211 -: Януари 26, 2016, 16:43:18 pm »
Маги, когато диагностицираха бебка с АД, първо мазах засегнатия участък 10  дни с лекарство и после продължих с изписаната козметика за АД. На вас само козметика ли ви изписаха? Може би е хубаво да потърсиш мнение и на друг дерматолог.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #212 -: Януари 26, 2016, 16:58:09 pm »
Маги, щом сама си забелязала пик от определени храни, разбира се, че ще ги ограничиш.
Писах, щото при мен се получи точно обратното. Имам съседка, педиатър (не личната), която всеки път, щом му види петънце, ме подлага на кръстосан разпит - "какво точно яде вчера, някаква нова храна си му дала, батко му да не му е дал нещо "тайно", да не си сменила праха за пране"  :lol:
Ми, не, убедена съм, че няма общо  :)
На този етап не забелязвам и някакъв особен дискомфорт да му създават обривите, така че, леко съм се оставила на течението, в смисъл - "ще го израсте"
Но, както казваш "Просто всяко човече е различно."
Бих допълнила и "всяка майка най-добре си знае за своето"  :)



Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #213 -: Януари 26, 2016, 17:05:01 pm »
С АД и ние страдахме с Гошко много горе-долу на възрастта на Мони. Чувствам се безсилна - мажа, то става по зле. Накрая добър дерматолог в града ни даде правилно лечение. Прилага се закратко време и после се продължава със специализираната козметика за АД. И при него есен-зима се обостряше. Освен мазилата пи и едни капсули ...., а сега, де. Топиелизе - нещо такова, сега не помня как се изписва и на коя марка за медицинска козметика.  То и да помня, няма аз да ви ги изписва де, имах в предвид да попитате дерматолога, с който ще се консултирате, дали не може да се помогне на организма и с някакъв вид добавки от рода на тези, които Гошко пи. Препоръчан ни беше курс два пъти в годината - на есен и на пролет и го правехме две години, докато го израсна. Като продължихме с мед. козметика и при обостряне - лечебните кремове. Маги, лечение има, просто ви трябва подходящия лекар, който да го изпише. Търсете добър дерматолог.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #214 -: Януари 26, 2016, 19:44:05 pm »
ИСтината е че и ние мазахме с кремове лятото и то се скри и сега се засили, но аз не4 знам защо съм решила че ще мине само с козметика, ми не отидох пак на дерматолог.Много ви благодаря, че така ме побутнахте.

Неда, така е, дерматоложката при която ходих каза че може и от храни да е, но не е казано че ще и се отразяват.Просто да я наблюдавам и да преценявам.А иначе на нея никакъв дискомфорт не и причиняват.Нито се чеше, нито я болят.То драмата е в моята глава както е ясно.За гениталите имаме кремче от личната Тридерм, да видим.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #215 -: Януари 27, 2016, 10:50:25 am »
Маги, относно храните, кожният лекар, при който ходихме за АД, каза да се храни детето с биологични чисти храни, също така ни посъветва да се поддържа чисто в дома, където живее, да няма влага и мухъл, детето да няма контакт с домашни животни и да се води на почивка на море и планина поне по веднъж в годината.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #216 -: Януари 27, 2016, 11:14:43 am »
Това с биологично чистите храни ми е много весело, щото аз живея в град, село нямам, съответно няма и гаранция какво купувам от магазина нали?!
Че е чисто чисто е, животни имаме от раждането и, но чистя доста точно заради тях.Влага и мухъл няма, бих казала че сме обратното много сух въздух.Минаха и този път петната.Сега остава и обривчето на гениталите да мине и ще дишам малко по-спокойно.

Предстоят изследвания за ясла и пускането и на същото заведение.Аз като всяка майка се люшкам из между притеснение и мисълта, споко ще оцелее.  :lol:

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #217 -: Януари 27, 2016, 11:36:21 am »
А пробиотик колко дълго давате след АБ? Тези, които са давали разбира се...
Десетина дни. Не е необходимо пробиотика да стартира заедно с АБ, важно е да продължи след него. И се дава поне два часа преди или след приема на АБ.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #218 -: Януари 27, 2016, 14:57:10 pm »
Маги, и ние сме мазали с Тридерм. На нас ни помогна много преди едно зверско подсичане
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #219 -: Януари 27, 2016, 16:47:54 pm »
Здравейте :) Днес бяхме на консултация с бебка и да се похвалим, че е качила 1,045 кг за един месец, също и е пораснала с 4 см. Пъпчето според доктора е добре, въпреки че на мен ми се виждаше леко изпъкнало. А за зачервените места под мишниците и в гънките между крачетата и слабините, доктора каза че било дерматит, но за момента не било необходимо да мажем с нещо, защото местата изглеждали добре. Само да уточня, че продължих да промивам със смрадлика и да слагам пудра и според лекаря пудрата доста е помогнала. Не ми предписа нищо в случай, че се появи пак, дано да не се повтаря де. Но забравих да го питам колко дни още да слагам пудрата или да спра.
Капките, които ни беше изписал за коликите и които бяха скъпички, й предизвикаха повръщане и аз ги бях спряла и днес ни изписа едни евтинки, та да видим от тях как ще сме. Но според него било нормално да предизвикат повръщане, да не се притеснявам от това... :?
Биха на малката и втората ваксина за хепатит Б, като с първата спринцовка счупиха иглата в крачето й, направо ме заболя сърцето. А сега след ваксината искам да питам за какво друго да следя, освен вдигане на температура. За всеки случай ни изписаха Calpol, но ми казаха да го дам само ако бебето се чувства много зле.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #220 -: Януари 27, 2016, 18:04:03 pm »
Ох, откакто тръгнах на работа и сварвам само да ви чета, но не и да пиша.  :lol:

magi_st, навремето Марти като беше с изострен АД детската лекарка ни даде списък с какво да се храним: месо - само говеждо, телешко, пуешко и пилешко; риба - само сладководни; въглехидратните - картофи, ориз, макарони безяйчни, хляб, брашно, нишесте; зеленчици - всички без домати, целина, бобови, грах, соя, царевица; плодове - всички без цитросови, ягоди, сушени плодове; да се внимава с ядките; мазнини - масло, студено пресовани олио или зехтин; мляко, сирене, кашкавал; напитки - чай без плодов цитросов чай, вода, плодов сок без консерванти смесен с вода, без цитросов сок; подправки - сол, без тези, които могат да доведат до алергия като червен пипер, целина и къри; да се внимава с яйцата, ако се понасят печени или добре сварени. Ние не сме имали проблем с храните, при нас влияние оказваше времето. Най ни мъчеше зимният сезон, и сега е с доста изсъхнала кожа през зимата и използваме козметиката на А-Дерма. През студените месеци АД се изостря, а лятото се успокоява - въздуха в къщи не трябва да е много сух и температурите високи, децата да се оличат само с дрехи от памук, никакви поларени дрехи и шапки. И до днес на Марти внимавам какво му обличам. Но явно при всяко дете се влияе от различни фактори. Ние с годините имаме напредък и само през зимата имаме суха кожа, но не чак с рани като в началото.
47 Smiles, кураж и търпение с болестите. С възрастта става по-добре. И Марти беше през почивните дни с температура та се наложи баща му да го гледа в понеделник предиобед докато се върна от работа. Тази нощ и Габи беше със запушен нос и кашлица, та я чакам и нея.  :(
edit, освен за температура и то ако е по-висока от 38,5, няма за друго за какво да следиш. Добре е днес да не се къпите и да не мокрите мястото на ваксината.Браво на малката бубка, добре се е хранила!

На всички мами, татковци и дечица желая приятен ден!  И дано всички да са здрави.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #221 -: Януари 29, 2016, 11:48:44 am »
А пробиотик колко дълго давате след АБ? Тези, които са давали разбира се...
Десетина дни. Не е необходимо пробиотика да стартира заедно с АБ, важно е да продължи след него. И се дава поне два часа преди или след приема на АБ.

Мерси  :bighug:

Нещо не се подобряват нещата и даже започна да кашля отново от днес  :? И гърлото е все така. Явно ще трябва да ходим на доктор отново, въпреки че и вчера ходихме и пак това казват - продължавайте си антибиотика, повлиява се..... Ми че то днес е 9-ти ден... За кога да се повлияе повече .... Мрън...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #222 -: Януари 29, 2016, 12:08:35 pm »
А не е "мрън", Смайлс. То няма как да не се тревожиш. Дано се оправяте по-скоро!
Едит, и Сияна повръщаше яко от едните капки против колики и не 3нам кое и беше по-гадно повръщането, или коликите. Пробвайте другите, но и с двете деца мисля, че носенето, гушкането и люлеенето им помагаха повече от ра3ни капки ;)
Наскоро родилите момичета, как са ви кожата и косата? Яко се скубя, а кожата ми е много суха. То вярно, че от три години насам и3карах 2 бременности и кърмене... По принцип не пия и3куствени витамини, ама ако някой от вас му е помогнало нещо.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #223 -: Януари 29, 2016, 13:08:19 pm »
Рочко, много благодаря, много добре описано всичко.

Усмивки, нормално е да се притесняваш.Не знам какъв съвет да дам.

Бебе, при мен беше много зле положението след като родих Моника.Коса, коса, коса, навсякъде, само не по главата ми.Изпаднах в ужас.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #224 -: Януари 29, 2016, 13:59:08 pm »
За косата аз си правя маски с арганово масло - втривам го в корените. И на мен ми пада косата, сега малко като че поспря, но е много дразнещо - из цялата къща има косми.  :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #225 -: Януари 29, 2016, 14:43:09 pm »
Нормално е да капе коса след раждане, когато започнат да се нормализрат хормоните и падне нивото на естрогена. При мен към третия месец.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #226 -: Януари 29, 2016, 15:47:49 pm »
При мен страшно суха кожа и коса. За сега не се скубя, но пък имам адски много пърхот. Замислям се дали да не си взема някакви витамини.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #227 -: Януари 29, 2016, 15:51:49 pm »
Мазах се с кво ли не, правих си маски естествени разни и нищо, ама едно голямо нищо.Всичко се оправи след 6-тия месец някъде като ми се нормализираха хормоните.Преди това имах чувството че ще оплешивея.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #228 -: Януари 29, 2016, 16:20:24 pm »
Аз нямам проблеми с косата, дори фризьорката ми констатира, че сега е по-жива от всякога.
Обаче кожата ми, която като цяло си е суха сега направо се люспи. Решила съм да опитам Линола ойл ( което слагаме във водата на малката), та да видим дали ще има ефект.
 


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #229 -: Януари 29, 2016, 22:38:16 pm »
Както беше казал моят гинеколог на въпрос на приятелка, която беше бременна за втори път и вече знаеше колко пада косата: "Мога да Ви изпиша витамини, добавки, каквото искате, но е напълно безсмислено. Ще пада известно време и ще спре."
И при мен след двете бременности беше така. Като бременна и кърмачка си взимах чинно витамините.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #230 -: Януари 30, 2016, 08:21:25 am »
Бебе, когато Калина беше на няколко месеца, / повтарям се писала съм и друг път, ще ме извините/
решейки се в банята в ръката ми остана кичур коса с парченце кожа.
Два пъти съм изпитвала такъв силен ужас, тогава и когато ми откриха бучката в гърдата.
Веднага при дерматолог, оказа се себореен дерматит, който освен с косопада се характеризираше
и с омазняване на участъци в скалпа и една особена миризма, което бе пълна противоположност
на моята суха коса. Според него това състояние бе в следствие на хормонален дисбаланс в
следствие на двете бременности и изтощаване на организма.
Кърмех и дерматлога предложи да пробваме с третиране на скалпа с два препарата на BIODERMA,
/ емулся и шампоан / и специални витамини. Може би две години в определени периоди се появяваше,
правех курса както ми бе предписан и не се е появявало повече в такъв тежък вариант.
Сега ползвам един български вариант на лечебен шампоан, който редувам с Бюбхена на децата.

Здрави да сте всички и весели почивни дни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #231 -: Януари 30, 2016, 10:18:05 am »
edit, освен за температура и то ако е по-висока от 38,5, няма за друго за какво да следиш. Добре е днес да не се къпите и да не мокрите мястото на ваксината.Браво на малката бубка, добре се е хранила!

Благодаря за съветите! :) За щастие нямаше никакви последици от ваксината.

Бебе, преди да забременея съм си правила различни домашни маски за коса, а за кожата на лицето съм се мазала само с мед и ставаше чудна. Бременността ми се отрази много добре и на косата и на кожата, дори косата като че ли стана по-гъста, поне така я усещам, а кожата на лицето ми направо сияеше. Не зная дали е от витамините или просто хормоните ми нещо са се стабилизирали  :lol:, но е факт. По препоръка на доктора все още пия витамините и желязото заради кърмата, но нямам никакви проблеми с косата след раждането.

Желая на всички спокойни почивни дни! :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #232 -: Януари 30, 2016, 15:09:05 pm »
Благодаря, че ме успокоихте, че е временно. И с Божидар май ми падаше, ама съм 3абравила. То стоенето 3г удома не се отра3ява добре на умствените способности  :lol:
Мише, пиши ги кои са те3и лечебни биодерми и българския шампоан.
Едит, то и моите коса, кожа, нокти - всичките стават перфектни по време на бременността. Сега към 3тия месец след раждането се влоши положението. Маски преди много правех - яйца, масла, водка, отвари... Сега ме мър3и - при3навам си - когато ми остане и3общо време. По-скоро някакви ампулки мога да в3ема готови, ама предполагам, че както е ка3ала Блу - ще мине само. Дано ;)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #233 -: Януари 30, 2016, 23:06:52 pm »
Да, да, то не става веднага след раждането, а около 3 месеца след него, както и бебе13+15 е написала. Дано да ви подмине всички, но е малко вероятно.

*
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #235 -: Февруари 02, 2016, 14:07:50 pm »
:thankyousign: rtfrtf
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)