0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #20 -: Януари 03, 2016, 20:28:39 pm »
Блу, за съжаление майка ми няма физическата възможност да го разхожда, тя едвам себе си разхожда. Та затова тя му измисля разни такива занимания. Като съм с него в почивните дни гледам да го изкарам навън сутрин и следобяд поне за 40-50 минути или по обедно време повечко. Като е на ясла не знам дали ги изкарват, но поне учат танци, че откакто е тръгнал на ясла 3-и танц ми показва вече.
Смайли, успех с новата ясла. За думите и Иво е така - някои по-сложни ги казва хубаво, а други, по-лесни изобщо не се разбират,  :wink: та се налага да превеждам. А тичането при него от единия край на стаята до другия е свързано с командата "Пистааааааааааа!"
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 20:30:10 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #21 -: Януари 03, 2016, 21:01:33 pm »
По повод игрите, гледах днес в една група за Монтесори как се пълнят неща с различна форма в балони и детето открива еднаквите, като в началото се започва с коренно различни неща като боб и брашно. Всякакви игри за сортиране мисля, че могат да задържат вниманието за известно време.

Блу ,колата да не изписва "Студено ми е!"  :lol:

Рачо, нашият син е почти на 5 и продължава да спи при нас, защото баща му смята, че е малък, а реално имаме стая и детето много искаше да спи там :) та често родителите ограничаваме децата си с наши си страхове и притеснения :)

Смайл, аз биберона го взех като го отхапа и то и тогава не го взех, изчаках сам да го откаже, като видя че не става за смукане ми даде да го измия и накрая го изхвърли  :D АМ някъде между 2 и 3г го сменихме с прясно мляко, това за през деня де, вечер и през нощта не пишеше вече мляко. И сега си пие прясно мляко като поиска, но вече е с обикновена чаша.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #22 -: Януари 03, 2016, 21:20:08 pm »
Смайли успех с новата ясла. Защо те притеснява пиенето на АМ? Все пак пие нещо полезно.
Притесняваме, че пие по 4 пъти на ден и не яде разнообразна храна. Ще съм ОК, ако пие само сутрин и вечер, но той иска и през деня и после почти не яде друга храна или яде някакви сухи храни само.
Между другото като беше болен с температура и докторката каза, че трябва да приема много течности, но каза, че млякото не се брои. Трябвало вода или чай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #23 -: Януари 03, 2016, 21:28:08 pm »
М-и, как ще й е студено? Тя е немска. Остава и на -8 да вземе да мръзне! Не знам каква течност трябвало да се долива (не вода за чистачките, де). Мъжът ми е инженер, но от коли се интересува колкото аз от физика. Чете в упътването и каза, че трябвало да се долее течност, за да се охлажда двигателят. И затова да не я караме сега. Във вторник имам час за сервиз, но може и утре да намина, че баш в тия студове хич не ме блазни да се влача по градския транспорт.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #24 -: Януари 03, 2016, 21:34:10 pm »
ЧНГ и от нас :) Мноооого да сте-сме 3драви всички пре3 новата година, бе3 оплаквния, а само да си хвалим децата (и мъжете  :lol: - 3а Рачо - жената).
Между другото като беше болен с температура и докторката каза, че трябва да приема много течности, но каза, че млякото не се брои. Трябвало вода или чай.
Тъй е - млякото е храна. Моят голям батко пък яде всичко, ама само като е на градина. От две седмици е удома и са едни лиготийки - "искам да яме НЕЩО". И какво е това нещо - "не 3нам - крем, торта" и т.н. :) Днес обаче след следобедния сън поиграха на снега с баща си и после с такъв апетит яде ябълки, ядки и чай! Продължи на кюфтенца и картофи и след това 3аслужено го почерпихме с парче домашна тортичка :) И голяма радост със снега - с рев го прибрахме по3амръ3нал. Утре обаче, като съм сама с двамата, няма да мога да ги и3карам сигурно и ще си търсим и ние домашни 3анимания  :?


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #25 -: Януари 04, 2016, 10:09:43 am »
За много години!!! Да сте здрави мами, татковци и най-вече малки сладурковци  :D
Ние сме добре,чудя се далида не изведа малкия навън на снега, че има една полянка пред нас и още кучетата не са минали през нея...
Иначе по празниците изкарахме много добре, мама беше в нас и се занимаваше само са малкия, а ние с мъжа ми изгледахме всички филми, които вървят по кината, обиколихме много приятели,излизахме, че и Нова година изкарахме на заведенеие с близки приятели  :D Сега едва влизам в релси.
При нас с много зор изпива по 100-150мл сутрин адаптирано мляко и защото вечер вечене иска АМ, му даваме каша или супичка. По наше измерване , на домашен кантар е вече 13кг , по метъра на стената - около 84см  8O И се чудя защо ми тежи така като го вдигна  8O И вода почти не пие - преди пиеше много повече,а сега - почти - не - как събира толкова в памперсите като не пие вода, не мога да си обясня  :?
Иначе на 30.12 майка ми се втурна в спалнята и ме буди с думите, че мечето има голямо топче на главата... Направо подскочих до тавана, бях решила - пак операции, упойки и много се отчаях. Педиатърката не вдига телефона, а мъжът ми на магия записа час в Сити клиник при д-р Масларски. Тъкмо тръгваме към клиниката и педиатърката звъни и каза да ходим при нея. Отидохме и каза, че е от ваксината /тази за шарките/ и дори откри още едно топче на главата. Обясни, че се надували лимфите там и тъкмо сега е в периода на изграждане на антитела... Гледа го, провери гърлото, каза, че е леко червено, успокои ме , че поне подутините не са опасни и сега даже са намалели...
Той продължава да си се занимава сам и като тръгна да му показвам картинки и други неща, хич не ми обръща внимание. Мяукам, пискам, кудкудякам, ама, тц... не приема нищо. Здраве да е - все ще отговори и ще се научи кой какъв звук издава и кое какво е  :wink:
Абе като гледам времето - студено, но не духа - май ще го изведа, как ли ще реагира на снега  :D
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #26 -: Януари 04, 2016, 11:08:26 am »
Блу,мъж ти да долее антифриз на колата,да не я мъчи... :lol:
Смайл,успех с новата ясла :)
Ех,аз съм сама Алек е при мама,за да уча на спокойствие...утре ми е първия изпит,мъчно ми е за него звъня по няколко пъти инак той е добре,но и там е доста студено и ветровито и от 4 дни не е излизал и се е побъркал горкия,но пък мама цял живот е работила в ясла и умее да го занимава :lol: инак и той получи конструктор,но не се много занимава с него,с пистата повече,сестра му много играеше с конструктор и пъзели,но той или няма да е така или му е рано още... :)
Рачо,успех в битката с отбиването :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #27 -: Януари 04, 2016, 11:30:43 am »
Бонболини, браво на мечето, много е порасло. Да ви е жив и здрав. А на вас с ТМ браво за хубаво прекараното време по празниците. Имали сте време да си обърнете внимание.
Алекс, стискам палчета да вземеш с 6 всички изпити :)

За феновете на Монтесори ще препоръчам в зимните дни да си направите такъв кът у дома. Не е никак сложно, просто трябва мебелите да са пригодени за мирогледа на детето малка масичка и столче и или шарено килимче/одеалце. Едно интересно занимание е да напълните кана с ориз, боб или леща и детето да я "налива" в чаша. Постепенно това упражнение се усложнява, като се смени съдържанието в каната с течност.
Друго занимание е така нареченото "за пипане"  - в платнена торба се поставят различни предмети и детето бъркайки и само по допир трябва да познае какъв е предмета. За по-големи деца се използват дърфени фигури с различна геометрична форма.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #28 -: Януари 04, 2016, 11:51:59 am »
Блу,мъж ти да долее антифриз на колата....

В България и жените разбират вече от коли  :lol:

Смайл, моят син е карал на литри мляко, нещо като не му е ок или примерно никне зъб.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #29 -: Януари 04, 2016, 12:24:59 pm »
Да м-и :lol: защото мъж ми е гадняр в това отношение...като му звънна и кажа свети ми еди какво на таблото и той направи това и това,а не го върши той,защото какво съм щяла да правя,ако остана без мъж..след като съм имала кола,трябвало поне с  основните неща сама да се оправям... :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #30 -: Януари 04, 2016, 12:36:07 pm »
47 Smiles напълно разбирам притесненията ти, но от друга страна като е на ясла, нали си хапва каквото има? Ако само вкъщи прави така, не е страшно. От опит се убедих, че липсата на разнообразна храна не е толкова страшна. Както повечето тук знаят моят син от година и половина насам спря да яде плодове, зеленчуци, месо и всичко, което е вид ястие от много компоненти. Практически продължава да яде само хляб, сухари, качамак, кус-кус или попара, кекс и шоколад и сирене. Преди пиеше АМ, като го спря почна да яде кисело от време на време. Вчера е закусил филия със сирене, на обяд качамак, следобед изяде 1 парче кекс и вечерята бяха 4-5 сухара. И въпреки това последните му изследвания бяха по-добри отвсякога, с хемоглобин на горна граница, което не го бях виждала никога преди. Естествено през цялото време давам мултивитамини на сироп и продължавам да се надявам, че все някога отново ще прояде...
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #31 -: Януари 04, 2016, 16:56:26 pm »
Да м-и :lol: защото мъж ми е гадняр в това отношение...като му звънна и кажа свети ми еди какво на таблото и той направи това и това,а не го върши той,защото какво съм щяла да правя,ако остана без мъж..след като съм имала кола,трябвало поне с  основните неща сама да се оправям... :lol:
Това ми припомни за един виц, дето мъжът отговарял, че не е водопроводчик, че не е електротехник, ама не е за бебешката тема май  :lol: моят нали не се стяга да оставам без мъж и всичко ми прави  :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #32 -: Януари 04, 2016, 17:39:35 pm »
А и моят не мисли да ме изоставя,ама все говори ако нещо се случи с него аз да знам това и онова.... :lol:  ама виж като му кажа да смени някой памперс,че ако с мен се случи нещо не чува :lol: мъжка му работа...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #33 -: Януари 04, 2016, 22:02:21 pm »
Моят гледа децата сам. Дори е доволен, че има вече еднократни памперси, че някога и пелени е прал и гладил.  :lol:
Колата е оправена. Учещите в МУ много ги разбират тези работи. И Джей ми обясни за антифриза. А аз съм блондинка по отношение на колите. Иначе сервизът от какво ще живее?!

Днес в градината изкараха децата на -10 навън. Бяха ги опаковали като мумии.  :lol: За малко, ми казаха. Да подишали малко чист въздух.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #34 -: Януари 04, 2016, 22:13:19 pm »
Първи стъпки в снега (миналата година още не беше проходил по снежното време).
Първо си вдигаше краката и не искаше да стъпи. После стоеше само на едно място и мрънкаше и искаше да го вдигна  :lol: Накрая се престраши... Много беше смешен  :lol:
За "награда" го заведох на фризьор  8)

Мешко, да, спомням си за Явор и неяденето. Дано все така да са му добре изследванията. Това е важното наистина! Да е здравичък!
На яслата Дани не пие мляко и даже казват, че яде с апетит. Стига да не са ме лъгали, че вече не им вярвам. Иначе Дани е непрекъснато в някакви периоди. В момента от няколко дни яде само крутони, кашу и домашна наденица. Не иска манджи, супи и плодове, а само до преди десетина дни изяждаше по 7-8 мандарини на ден.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #35 -: Януари 04, 2016, 22:27:51 pm »
Свате, Мария и тя днес стъпи за първи на сняг. Ама веднага се затича, вика с глас няг, няг. Гребна а ръце от снега и о ужас рев. Защото майка й ръкавици не беше сложила :)  Но после трудно я прибрах вкъщи,  списъци.
Синеочка, аз без да съм чела Монтесори съм улучила в десетката. Имам столче сгъваема от Джъмбо за плажа, разтворих го, сложих масичкаор тези за шезлонг и от три дни на нея се готви!!!!!  И понежв е госпожица, седи на столчето, после вдига крака на една пластмасова табуретка. ( 3 лв. От дом. Потреби пак малка)  и мята орехи и бадеми от една купичка в друга.
А тя гризе ябълки по 2-3 на ден. Беля и давам цяла, иначе не я иска.
У домашна луканка гризе и без аз да разреша баща й й дал шоколад от шоколадово яйце. Война стана вкъщи, но нищо й няма
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 22:31:49 pm от stoeka71 »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #36 -: Януари 05, 2016, 15:14:56 pm »
За много години  момичета !  Хубава  , здрава и щастлива 2016 за малки и  големи!

Сега наваксвам  да ви изчета с най-голямо удоволствие .


Рачо, нашият син е почти на 5 и продължава да спи при нас, защото баща му смята, че е малък, а реално имаме стая и детето много искаше да спи там :) та често родителите ограничаваме децата си с наши си страхове и притеснения :)
Обикновено майките не искаме да  си отделим децата от нас , вашият татко наопаки :) .Детето искало и  не сте  се възползвали !  Ами като  се появят принцесите ?

Рачо , време е да се видим  най-накрая  - лятото горещо , сега студено  - май0няма подходящо време :)

По повод отбиването -както мешко е  описала - плавно  поетапно  премахвах кърменията , но моето дете  приемаше и Ам от шише. Даже като се има в предвид  , че според всички беше пристрастен   :lol: , аз даже се почуствах обидена , колко бързо след отбиването забрави и  не се сети  да си поиска повече  :lol:
Аз кърмих до  над 1.6г   , като  спеше в нашата стая  , но в собствено легло кошара   . Махнах първо дневните кърмения , после  нощното кърмене - плачеше   , будеше се  , аз гушках и така . Последно  останаха сутрешно и вечерно  кърмене . Тогава бях при родителите ми и за вечерното  кърмене те го  вземаха и разнасяха , разсейваха , когато се сетеше да си  иска .
 Не помня  -май на около 2г    започна да спи в неговата стая сам директно на голямото си легло . Преди това там спеше следобеден сън , за да свиква. Всичко се получи  плавно и лесно  .

До 2г.  бях много стриктна  по отношение на храната , полудявах направо  при мисълта за рафинирани , преработени  магазински боклуци. Месото беше само домашно ...

По отношение на храната забелязвам , че има периоди , когато решават , че  няма да ядат нещо или не им харесва ,а преди или след това го обожават. Не се впрягайте и не карайте насила     -всичко отминава :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #37 -: Януари 05, 2016, 21:53:31 pm »
За много години  момичета !  Хубава  , здрава и щастлива 2016 за малки и  големи!

Сега наваксвам  да ви изчета с най-голямо удоволствие .


Рачо, нашият син е почти на 5 и продължава да спи при нас, защото баща му смята, че е малък, а реално имаме стая и детето много искаше да спи там :) та често родителите ограничаваме децата си с наши си страхове и притеснения :)
Обикновено майките не искаме да  си отделим децата от нас , вашият татко наопаки :) .Детето искало и  не сте  се възползвали !  Ами като  се появят принцесите ?

Честита нова година и на теб!
Ще сме легло до легло в спалнята явно  :lol: или понеже сме в къща на пролет ще избием стената(към двора де) хахаха
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #38 -: Януари 05, 2016, 21:59:41 pm »
М-и, според мен баткото доброволно ще се оттегли в друга стая като дойдат девойките ... (заедно с таткото вероятно). Я колко по-хубаво е да си спиш цяяяла нощ  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #39 -: Януари 06, 2016, 00:05:16 am »
М-и, според мен баткото доброволно ще се оттегли в друга стая като дойдат девойките ... (заедно с таткото вероятно). Я колко по-хубаво е да си спиш цяяяла нощ  :lol:
Ако е като нашият батко и не чува дори и с тъпани да бият на главата му, едва ли ще се трогне от рева на бебетата. :lol: В нашата къща и аз съм против спането на децата в нашето легло, но татко им е по-благосклонен. :oops:
И ние днес опитахме първия сняг, че то може и това да ни е за тази година. Децата много се кефиха, Габи не искаше да се прибира. А си беше около - 5 градуса.