0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #40 -: Януари 06, 2016, 13:39:43 pm »
охоо, ние 3а местене в друга стая не си и мечтаем даже. Ние големия батко от нашето легло не можем да го и3селим още :) Няк'ва психотерапевтка ли, психиатърка ли, беше писала статия - колко е вредно, едипов комплекс, объркване на детето, съсипване на съпружеските в3аимоотношения - страхотии такива. Ама съветче как да го убедим да си спи в неговото легло - нъц, нито дума! Т.е. идете на лична среща с нея, платете си и тогава ще ви помогне - бе3 пари е само плашенето ;) Та който е успял, да се похвали.
Синеочка, благодаря 3а Монтесори идеята. Сега се 3абавлява доста с ря3ане с ножичка - давам му лист и ножица и половин час го 3абравям. Кълца си и ми обяснява кое на какво му приличало. Иначе и той обича да си прави кухня и да готви. Мести на беба кошарата, 3астава 3ад нея и прави "3акусвалня" - продава ми хамбургери и кебапчета  :lol: Работи му въображението. Чак ме притеснява, че са му някак "женски" някои 3абавления  :oops:, а имаме в родата момчета с, как да го кажа, объркани наклонности. Не че имам против тях нещо, но не ми се струват много щастливи в то3и свят, а нали всички искаме децата ни да са щастливи :heartbeat:
Сиянка пък с едни яки сополи и днес и и3писаха капки. Дано се оправя, че много я мъчат душичката малка. Иначе е 5500 гр на 3м. Пак малко е качила сякаш - само 600 гр, ама според доктора е Ок. Нали на 3м трябваше да са удвоили рожденното тегло - тя си го е удвоила.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #41 -: Януари 06, 2016, 13:58:15 pm »
Ние вчера бяхме на ДК и ваксини. Добре, че не се уплаших от снега и отидох. За разлика от друг път минахме изключително бързо, защото освен мен имаше само още една мама с бебе. Ако бях оставила за другата седмица щях да съм на опашката със супарнайсе бебета и мами.
 Ние този месец само 350 г и 2 см. Вече е 6500 и 62 см. Малко се бях притеснила с това качване. Но за бебе родено 3400 и хранено изцяло на АМ си е супер. Пием двойна доза вит Д, заради интензивния растеж.
Ваксините този път не понесв мъжки, като предните рева, като магаре и аз с нея. Еми не мога да ги понеса тия игли забити в малките ѝ нежни краченца. Иначе не вдига температура и си е жизненка, което за мен е по-важното.
 Тия дни започваме захранване със зеленчуково пюре, та ме очаквайте в най-скоро време в Темата за захранването, ще задавам и аз въпроси. Сега се образовам по въпроса,  чета разни статии по темата, че това чудо ми се вижда, като сложна математическа задача ( пък мен хич ме няма по Математика), ама щом всички се справят и аз ще го направя, няма къде да ходя.
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 14:00:25 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #42 -: Януари 06, 2016, 15:07:23 pm »
..психиатърка ли, беше писала статия - колко е вредно, едипов комплекс, объркване на детето, съсипване на съпружеските в3аимоотношения - страхотии такива....

Чак ме притеснява, че са му някак "женски" някои 3абавления  :oops:,

не чети психиатърката и готово  - аз се  разбрах едно - нещата се получават  много лесно и  без никакви драми , когато  детето  е  готово и поиска . Jbrul е писала и памперса как махнаха , и как нейния  Дани реши да спи сам  от раз ...
Аз опитах -получи се  относително лесно   преместването в друга стая  , и сега понякога иска да легне  при нас -ляга  , но сам става и се мести  в неговото легло ...


А за готвенето - у нас това е все още любимо занимание ! Получи голяма кухня с много аксесоари като беше  на 2г и  все още я експлоатира :) . Тогава точно и  кукли пожела - получи ги -бебета да ги храни , и количка за кукли имаше  . Сега вече не играе с тях   .

Пак в тази възраст около 2г.- ходеше всеки ден на яслата с  един мой гердан на врата и гривна на ръката -да е като мама . бяха безопасни -големи пластмасови топчета на ластик , така че лесно ги слагаше  и сваляше  сам.Обяснявах , че  само момичетата носят такива украшения -е, не-рев ,  тръшкане и  си  ги иска. Ами оставих го накичен да ходи  ден след ден  , омръзна му   в един момент  -сега даже му е смешно  , ако му предложа да ги сложи . Но  и сега като види въпросния гердан и гривна   ,  казва че са неговите .
И червило  , и лак   искаше  :lol:  Отказа се . Сега  пък иска да се пръска с мъжкия дезодорант на баща си   - в никакъв случай с женски  :)

Синеочка , захранването       като започнеш    , няма да  ти е така  астрономически сложно  .Ще видиш .  Без да целя да давам съвети , ама  не вие  ли рано да  започвате захранване ? Разбира се  всеки  решава и преценя според детето и лекарските насоки .
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 15:09:47 pm от nimika »


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #43 -: Януари 06, 2016, 15:22:00 pm »
Нимика, Александра е изцяло на АМ, няма смисъл да го бавя до 6 месец. Тя е готова - проявява интерес към нашата храна и дори ни имитира, почти е удвоила теглото от раждането, рефлексът за изтласкване с език изчезна , целенасочено хваща предмети и ги набутва в устата.Освен това се притеснявах, че качва много ( за щастие този месец е добре). Решила съм го, така или иначе. Но ще я карам бавно и полека, на седмица по една нова храна, като всеки ден давам +1 лъжичка.

Дописвам: Прикачвам една снимка на малката, за да видите как сладичко си похапва навън , даже и в студеното време :)
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 16:14:53 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #44 -: Януари 06, 2016, 16:22:39 pm »
Синеочка, голяма е сладурка...И ние се захранихме от 4ти месец, имахме успех още в началото - моркови, тиква и т.н. После го оперираха и спрях за малко, но след това, като се прибрахме от болницата, плюскаше много  :D Естествено всичко беше като при вас - и ние на АМ, интерес към храната, нямаше избутване с езиче и педиатърката ни даде схема за захранване и препоръка да започваме след 4ти месец /не бих казала, че е от старомодните/. Успех, че в началото винаги е сложно и едни чуденки и схеми, но после всичко си влиза в релси  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #45 -: Януари 06, 2016, 18:35:16 pm »
Нимика, Александра е изцяло на АМ, няма смисъл да го бавя до 6 месец. Тя е готова - проявява интерес към нашата храна и дори ни имитира, почти е удвоила теглото от раждането, рефлексът за изтласкване с език изчезна , целенасочено хваща предмети и ги набутва в устата.Освен това се притеснявах, че качва много ( за щастие този месец е добре). Решила съм го, така или иначе. Но ще я карам бавно и полека, на седмица по една нова храна, като всеки ден давам +1 лъжичка.

Дописвам: Прикачвам една снимка на малката, за да видите как сладичко си похапва навън , даже и в студеното време :)
Здравей Синеочка, много е сладка малката! Да е жива и здрава! Много хубаво си решила със захранването и ние така направихме - бавно и славно. :-)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #46 -: Януари 06, 2016, 18:50:24 pm »
Синеочка,много е сладка Алекс пу-пу :) правилно си решила да я захранваш като е изцяло на АМ какво да я бавиш...питай ние ще отговаряме и ще видиш,че никак не е сложно :lol:
А,това за психотерапевта дано не се налага на никой,но на мен с Вера много ми помогна...сънуваше кошмари и не искаше да си спи в стаята и всяка нощ бе между нас в продължение на години и то като бе на 6 та до 10годишна....общо взето откак се роди Алек от тогава спря да идва при нас...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #47 -: Януари 06, 2016, 19:28:13 pm »
Ех, тази слънчогледка, колко е сладка само... пу пу  :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #48 -: Януари 06, 2016, 20:25:12 pm »
Според мен захранване на 4м. също е доста рано. Дори и само на АМ, аз лично бих изчакала поне до 5 навършени месеца. Имам близка съседка, педиатър гастро-ентеролог в Пирогов, която категорично ми беше казала "забрави" по повод ранното захранване. Но всеки сам си преценява, де.
По повод въпроса на Рачо за отбиването - аз лично не успях да се справя с това до сега. Първият път с Константин беше много лесно и безпроблемно, сега обаче... Избрах най-лесния за мен начин - оставих го при майка ми. Три нощи до сега е бил там. На първата се е будил, както и при мен - почти през час, два. Втората нощ е промрънкал на сън в 2 и 6, третата само веднъж в 3ч. Без да се буди и да се налага да го вдигат от леглото...
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 20:29:25 pm от Nedda »



Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #49 -: Януари 07, 2016, 05:30:35 am »
Синеочка, пропускаш важен физиологичен фактор - да седи сама стабилно. я си представи ти, че си като кашкавал, или гръбчето те заболява ако седиш повечко време седнала, ще ли да искаш пюре и нещо ново или ще го асоциираш с нещо, което те напряга чисто физически?
С Ники започнах на вашата възраст, не послушах тукашните съвети и беше ад. С Катерина изчаках, докато седне сама и може повече от 3 минути да седи сама без опора и се получи лесно и без нерви.

Относно схемите - започнахме с каша, минахме през пюре тиква, изплю го, започнах да й давам неща по захранване водено по бебето, в градината да й дават от общата супа и до 7 месец си ядеше вече обща кухня в градината :lol: Тук лекарите препоръчват първо меса след кашата за въвеждане, източници на протеини. Аз се забавих с яйцето и давам от дъжд на вятър. Но пилешка супа и кашкавал яде всеки ден.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #50 -: Януари 07, 2016, 07:35:03 am »
Бебе, просто му правите стаята красива, слагате му играчките и той започва да се тръшка да спи там  :lol: Ей тоя момент не го пропускаш ами му вкарваш леглото още същият ден. Такива мисли като на мъжа ми "Ама няма да му хареса, Ама ще реве, Ще дойде при нас" хич да не те притесняват, то сега нали е така, няма да стане по-лошо, просто ще си опитала  :D И яко облъчване колко е хубава тази стая  :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #51 -: Януари 07, 2016, 14:24:46 pm »
точно - стаята  ни беше цялата в мики   маус  и украси  , всички играчки вътре  . И една вечер  сам посочи врата и каза -тук ще спя !
И аз изумена възкликнах- ама ще падне от голямото легло , няма преграда  , да местим кошарата ...
Баща му  мъдро заяви-НЕ!  Давай да не изпускаме момента  , на следващата вечер кошарата беше прибрана  от нашата спалня  да я няма  пред погледа му  и  така.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #52 -: Януари 07, 2016, 22:20:25 pm »
Алексче, наистина да не опираме до психотерапевт, а и до какъвто и да било лекар! Подра3ни ме тая просто - само ти вкарва страхотиите в главата, като се основава на и бе3 туй сдуханата мамешка психика, ама един примерен съвет поне да даде - не ;) А Божидар не се и3несе от спалнята - и бременна ме подритваше и беба като се роди. Леглото му с играчки, с красиви чаршафчета... иска си да се гушка, че и нощем в просъница проверява има ли някой до него. Дано наистина и3веднъж сам да си поиска леглото. С памперса така стана - ревах тука, че не иска да си ка3ва и се отка3ах да се ра3правям. И и3веднъж 3апочна да си ка3ва, махнахме следобедния, остана само нощем с памперс и само веднъж ми се е напишкал от около месец насам. Ама когато беше готов, тогава стана раУтата.
Нимика, благодаря 3а успокоението 3а "женските" 3анимания - дан' се се психясвам 3начи и3лишно. Дано и при нас е период някакъв. Играе си и с коли, камиони и пушки  :P
Синеочка, до колкото 3нам и3чакването със 3ахранване до 6 месеца не е само 3аради кърмата, а 3ащото нещо са не3рели червата на бебе - пропускливи били и може някои вещества, протеини и т.н. да бъдат пропуснати от чревцата. Не го обясних май много ясно  :oops: Но пък гледам в нета, че доста често при бебета на АМ 3апочват 3ахранване след 4м. Каквото и да решиш-успех. Моята госпожица от сега гледа с интерес като се храним и чак гледам да не ядем пред нея, че ми става кофти. Как ще устиска до 6м, не 3нам :)
Иначе пък, като гледам състава на АМ, то си е направо 3ахранване с неща, ра3лични от мляко: "...растителни масла (палмово масло, канолово масло, масло от палмови ядки, слънчогледово масло, масло от едноклетъчни),...рибено масло, ...соев лецитин, лимонена киселина... кокосово масло...". Така че, който както прецени да си храни и гледа детето - сигурна съм, че всяка от нас права най-доброто по силите си 3а децата си :heartbeat:


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #53 -: Януари 08, 2016, 08:17:52 am »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #54 -: Януари 08, 2016, 09:47:39 am »
Нелка, идеално си растете вие, браво на вас.

Ние сме сега със зачервено гърло и температура от тези ниските 37,3-37,5.Пръскам разни гадости в гърлото, правя и компрес и я наблюдавам.От 28.12 на сам, само пие разни гадости детето, направо и на двете ни писна.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #55 -: Януари 08, 2016, 09:56:59 am »
Маги,бързо да оздравявате...
Нелка,браво на малката,расте си чудесно :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #56 -: Януари 08, 2016, 13:26:46 pm »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
Нелка, радвам се, че бебка се развива добре. Ако с тази Джин Джира не се оправи до 5 дни, не си харчете парите за нея. И на нас лятото педиатърката ни изписа това чудо, което уж трябваше да помогне за проблемите на нашата бебка, но не се получиха нещата, а дадохме една камара пари за него. Вървете направо на кожен лекар. Най-вероятно първо трябва да я понамажете известно време с някакъв кортикостероиден крем. Въздържам се да давам съвети, защото и преди бях писала, по повод обрива на твоето бебе, че не съм лекар и не мога да ти давам указания, макар че натрупах дооста опит по въпроса. Сигурно сме сменили над 13 мазила за дупето на нашето бебе.
Успех в лечението!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #57 -: Януари 08, 2016, 13:32:38 pm »

Ние сме сега със зачервено гърло и температура от тези ниските 37,3-37,5.Пръскам разни гадости в гърлото, правя и компрес и я наблюдавам.От 28.12 на сам, само пие разни гадости детето, направо и на двете ни писна.

Маги, бързо оздравяване на малката!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #58 -: Януари 08, 2016, 18:30:30 pm »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
Нелка, радвам се, че бебка се развива добре. Ако с тази Джин Джира не се оправи до 5 дни, не си харчете парите за нея. И на нас лятото педиатърката ни изписа това чудо, което уж трябваше да помогне за проблемите на нашата бебка, но не се получиха нещата, а дадохме една камара пари за него. Вървете направо на кожен лекар. Най-вероятно първо трябва да я понамажете известно време с някакъв кортикостероиден крем. Въздържам се да давам съвети, защото и преди бях писала, по повод обрива на твоето бебе, че не съм лекар и не мога да ти давам указания, макар че натрупах дооста опит по въпроса. Сигурно сме сменили над 13 мазила за дупето на нашето бебе.
Успех в лечението!
От вчера следобяд пръскаме Джин Джира и вече дупето е розово (а не червено като преди) и по-спокойно. Продължавам да оставям без пелена когато може, както и да мия със смрадлика. Дано не се наложи да водим на кожен, че по инфо от познати в нашия град такова животно няма :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #59 -: Януари 08, 2016, 18:35:27 pm »
Нелка, с какви памперси сте? Пробвахте ли да ги смените?
Както казва Кати най-добре се консултирайте с кожен.
Иначе сте с прекрасни размери, ще чакам да ни я покажеш малката сладурка :)
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 18:38:43 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...