0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #80 -: Януари 10, 2016, 15:37:58 pm »
Синеочка,права си...хич не е кифла още...далеч е от това за сега :lol: да са живи и здрави пък все тая на кого приличат :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #81 -: Януари 10, 2016, 23:33:21 pm »
Алекс, на мен ми се стори, че малкото на теб прилича. Голямото - категорично не.
Те и моите не приличат на майка си особено. Може би щерката има мааалко повече от брат си, но като цяло са деца на баща си, особено големият.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #82 -: Януари 11, 2016, 07:39:03 am »
Здравейте, момичета. Незнам дали въпроса ми е за тук, ако не ме поправете и извинете. Имам нужда от съвет. Гледам за колички за бебо. Искам да е комбинирана 3в1 и да е около 500 лв. Бихте ли ми препоръчали нещо от вашия опит. Ще съм благодарна ако ме насочите какво да купя.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #83 -: Януари 11, 2016, 08:49:30 am »
Galina,имаме си тема "колички"  :lol: там ще прочетеш подробно кой какво предпочита...инак аз съм с куини спиди триколка и съм много доволна от нея :)
Блу, и някои по-близки колеги смятат,че малкото е на мен.. :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #84 -: Януари 11, 2016, 09:49:22 am »
Здравейте, момичета. Незнам дали въпроса ми е за тук, ако не ме поправете и извинете. Имам нужда от съвет. Гледам за колички за бебо. Искам да е комбинирана 3в1 и да е около 500 лв. Бихте ли ми препоръчали нещо от вашия опит. Ще съм благодарна ако ме насочите какво да купя.
Ето темичката, за която говори Алекс
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48566.0
Помисли си добре дали ще имаш нужда от такава количка 3 в 1 и то на такава ниска цена.
От моите наблюдения все едната част от количката не се ползва или се ползва слабо, а накрая повечето си купуват и лятна количка  :P
Аз от сегашна гледна точка бих си купила количка, на която кошът да има легнало и седнало положение и отделно бих си купила столче/кошче за кола, което да е по-качествено и да се ползва по-дълго време.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #85 -: Януари 11, 2016, 10:34:10 am »

От моите наблюдения все едната част от количката не се ползва или се ползва слабо, а накрая повечето си купуват и лятна количка  :P
Аз от сегашна гледна точка бих си купила количка, на която кошът да има легнало и седнало положение и отделно бих си купила столче/кошче за кола, което да е по-качествено и да се ползва по-дълго време.

Добър вариант, но няма да се побере в тая сума с хубав стол.
Галина, има добри оферти и втора употреба. Аз бих купила нещо качествено и ползвано отколкото ново и евтино. Иначе има полски колички, които изглеждат добре и може би биха се вместили в бюджета ти, но имам съмнения, че се бутат тежко(не съм виждала на живо).
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #86 -: Януари 11, 2016, 10:34:43 am »
Гале, писах ти на лични, за да не спамя темата :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #87 -: Януари 12, 2016, 23:35:09 pm »
Относно количката - аз бих потърсила втора употреба.
И двете ми деца са изгледани точно с такава количка. Ужасно удобно ми беше това, че столчето за кола се монтира върху рамата с едно щракване.



*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #88 -: Януари 13, 2016, 09:23:01 am »
Вие за кошницата за кола ли говорите? :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #89 -: Януари 13, 2016, 09:34:33 am »
Вие за кошницата за кола ли говорите? :?
Ра4о, тези колички, които са 3 в 1, нали включват: зимен кош, летен кош и кошче за кола до 13 кг (това е столче за кола група 0+), та затова Nimika ги споменава.

Нашето столче също се щракваше за шасито, но не сме го ползвали по този начин. Стоеше си непрекъснато в колата, за да не го сваляме и махаме. Затова казвам, че сега не бих си купила такава конфигурация. Бих взела столче за кола от 0 до 18 кг отделно. Те са по-широки и удобни.
И зимният кош на количката спокойно може да се прескочи :) Т.е. сега бих взела количка 1 в 1  :lol: Иначе пак бих си взела моя модел на количка. Просто с по-малко джаджи.
Но мненията за количките от момента на забременяване до сега съм си ги сменила около 100 пъти. И на всеки са му удобни различни неща според навиците и ежедневието му.
Аз и лятна количка тип чадър не бих купила, но това се дължи на факта, че активно ползваме ергономичната раница. Ето сега се водим и взимаме на ясла с нея.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #90 -: Януари 13, 2016, 10:23:57 am »
Почти на 100% мнението ми се доближава до това на Смайли, с тази разлика, че ние не взехме раница и бих предпочела да имам количка тип чадър, за да мога по лесно да я слагам в багажника, тъй като до парка, в който се разхождаме използваме автомобил.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #91 -: Януари 13, 2016, 12:53:33 pm »
Ние сме болнички. ММ от няколко дни е с хрема, която не лекува. При бебка е само с маска, но постоянно я гушка, целува... Резултатът - Андрея е със запушен нос, дави се постоянно и не може да се храни :( Чух се с педиатърката, каза да промивам с физ. р-р и да надигна матрачето. Това което не ми е ясно... колко трябва да е надигнато?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #92 -: Януари 13, 2016, 13:13:21 pm »
Нелка, много неприятно. Вземи си Стеримар, на мен лично ми е много по-удобно и върши повече работа от ФР. За надигането на креватчето, трябва да е под ъгъл от 30 до 45 градуса, т.е. съвсем леко. Може просто да пъхнеш една хавлиена кърпа сгъната на 4 отдолу под матрачето.
Колкото до маските да ти кажа файда от тях май няма, по-добре ТМ да спи отделно от вас и да избягва контактите с малката .А маската трябва да се сменя на всеки 2 часа, защото иначе се обезсмисля употребата ѝ.
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 13:15:28 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #93 -: Януари 13, 2016, 13:33:37 pm »
Синеочка, благодаря. Още днес ще взема Стеримар (гледам в нета, че има вариант Бебе). Дано бързо си заминава гадната хрема.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #94 -: Януари 13, 2016, 13:52:07 pm »
Нелка, може да не е болно детенцето. При бебета много често се получава хрема, защото каналчетата на носа са още малки и се натрупва секрет. С израстването на детето, отминава и запушеният нос (освен ако наистина не се отнася за болест). Поне на мен това ми обясни педиатърът.
Вземете си, ако нямате, и аспиратор за нос. Ние имаме Бейби Вак. Дори и сега продължавам да го ползвам. Изглежда малко зловещо, че се включва към прахосмукачката, но всъщност е напълно безопасен и изключително ефикасен. Стискам палци да не е болно детето.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #95 -: Януари 13, 2016, 14:19:21 pm »
Аспиратор имаме, но педиатърката каза да не го ползвам много, тъй като наранявал лигавицата. По-чести промивки и сами щели да потекат.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #96 -: Януари 13, 2016, 14:21:03 pm »
С маска, бе3 маска - ако ще го лепне вируса, не можеш я предпа3и. Както ка3ва нашият доктор - в момента, в който вле3е болният вкъщи, вирусът е "посят". Това са "минусите" на 3имните бебета. И Сияна кара втори път вече хрема, а баткото чак на 1г някъде ми се ра3боля и то от грип. Ама пък той, като лятно бебе, хвана се3онния "дрислив" вирус на 3м. Няма как да ги опа3им от всичко и с него по се опитвах да правя някаква и3олация, но няма файда. Сега малко по-спокойно понасям уж нещата, ама дано само такива леки нера3положения да са.
И нашият педиатър е против аспиратора по същите причини, ама поне веднъж на ден капя ФР и и3дърпвам да се причисти нослето.
Сияна от няколко дни си гри3е бясно ръчичката - не е ли рано още 3а 3ъби :? И 3ор с не-акането. След 5 дни чакане да свърши работата и сложихме свещичка и снощи и олекна на душичката мила. Дават ми тука акъли да съм давала сокове, че 3апочвало да ака, ама нещо не съм навита. Само се чудя кое е по-малкото 3ло - свещички, или сокчета :( Вече трети път се налага да слагам свещичка...


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #97 -: Януари 13, 2016, 14:31:01 pm »
Бебе, ние бясно си гризем ръката от около месец и нещо. Нямаме зъби, ама явно си я сърби. Купихме ѝ няколко гризинки та има полза и не е нон стоп с ръката в устата.
 За акането , ние нямаме проблем, всеки ден произвеждаме доволно количество слънчогледов  тахан :lol: Обаче едната колежка на детската площадка имаше подобен проблем с нейната дъщеричка. Тяхната педиатърка препоръчала да яде разхлабващи плодове като тиква и круша, понеже детето е изцяло на кърма. Както и да избягва ориз и други храни, които запичат. Може да опиташ, ако не помогне поне няма да навреди.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #98 -: Януари 13, 2016, 15:35:35 pm »
Нелка, не съм медицинско лице, но не съм и убедена, че аспираторът разранява лигавицата. Или поне аз нямам впечатления, че на детето му се причинява някакъв дискомфорт. Но знам, че без него си беше страшно мъчение. Само с физиологичен разтвор нищо не ставаше. Не искам да звучи, че те убеждавам в нещо. Действай, както ти прецениш, че е правилно.:)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #99 -: Януари 13, 2016, 21:14:31 pm »
Бебе, нали малката е само на кърма? Тогава 5 дена без изхождане не са толкова много. Следи да има достатъчно напишкани памперси - 5-6 на ден май бяха! И да наддава, разбира се. Значи, че всичко си усвоява. Също така се увери, че количеството кърма й е достатъчно!

И според мен без помпа не става. И аз имам и обикновена, и за прахосмукачката. Последната първо я пробвах на себе си, за да видя какво ще причиня на детето.  :lol:
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 21:16:49 pm от blue_sky »