0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #180 -: Януари 21, 2016, 22:22:23 pm »
Бебе, на неговата възраст 15-20 мин е максимума на внимание, затова и ситуациите(заниманията) в I гр в детската градина са точно 15-20 мин, колкото трае концентрацията на децата.
  Мисля, че не е нужно да му купуваш някакви специални играчки за играта на магазин, то неговото въображение си работи.
Друго, което се сетих е играта на куклен театър с кукли от стари чорапи. Голяма забава е, особено като почнат да си преправят гласа и да се вживяват в ролята.

 Отделно, ако ви се занимава с изработването на разни нещица от подръчни материали в сайта на Крокотак има страхотни идеии и за по-мънички деца.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 22:28:36 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #181 -: Януари 21, 2016, 22:27:14 pm »
Усмивки да оздравява бързо Дани.Ох няма късмет горкия.Защо не пробваш да му направиш компрес с извара?Аз много и слагам на гърлото на Моника като и се зачерви.Стига да дава де.

Аз се мъча да разбера от какво ми се е изприщила за пореден път.Че е много нежна знам, но не ми го побира акъла този път от какво е.Шоколад ясно няма да яде скоро, ядки също, последно яде едни стафиди и се съмнявам че е от тях.Вече съм в шах с нея, честно.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #182 -: Януари 21, 2016, 23:07:10 pm »
Момичета, благодаря за съветите! Синеочка, благодаря и за разбирането :)
Вече намалих малко температурата, но ще го правя постепенно, както сте писали. Намерих и няколко бодита с по-тесни ръкавчета и тях отделих да не ги носим, напудрихме се тази вечер, та да видим как ще е.
Кати, една седмица след секциото ни викаха на контролен преглед и педиатъра каза да я мажа с обилно олио, защото кожата й се лющеше. Но сега е добре и не знам да намаля ли олиото. В сряда сме на консултация, ще й бият и втората ваксина, тогава ще питам доктора за доста неща, които не са ми ясни.
Бързо оздравяване на болничките и на изприщилите се дечица :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #183 -: Януари 21, 2016, 23:13:07 pm »
Кати, на Запад казват да не се къпят всеки ден бебетата, че е много варовита водата. За мазането не споменават нищо. Моите все още се къпят ежедневно, малко им е суха кожата. Веднъж дъщеря ми имаше проблем, но тогава докторът, който пишеше тук, ми даде адекватен съвет. После я заведох и на лекар в София (тъкмо бяхме на гости на майка ми), но тя вече беше започнала да се оправя.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #184 -: Януари 22, 2016, 08:57:56 am »
мда, Бърди беше от голяма помощ. Дано е жив и 3драв.
Синеочка, ще пробвам кукления театър ;) Сега съм му поръчала от Али-то едни кукли 3а пръсти с червената шапчица, а имахме и още подобни - трябва да ги намеря.
Маги, това с и3варата 3а 3ачервено гърло ли е, или 3а кашлица? Само на гърлото, или и на гърдите?


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #185 -: Януари 22, 2016, 10:21:11 am »
Аз го правя и за гърло и за кашлица.Слагала съм и на гърлото и на гърдите.Не е щастлива малката ама според мен помага и я мъча.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #186 -: Януари 22, 2016, 11:12:44 am »
Като заговорихте за домашен куклен театър - и за много съм запалена, но си мисля, че бебка е още малка. За рождения ден съм решила да й купя един такъв комплект кукли:
http://mousetoys.eu/product/207/goki-kukli-za-prasti-za-kuklen-teatar-chervenata-shapchitsa.html

Смайли, бързо оздравяване на Дани!

Блу, аз имах предвид, дали педиатрите за с различни мнения за всяко нещо на запад.  Аз, колкото майки познавам с различни педиатри, толкова са им различни мненията за ваксините, за захранването, ето сега виждам, че има и различни препоръки за мазането на бебетата с олио.
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 11:17:26 am от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #187 -: Януари 22, 2016, 13:07:43 pm »
Кати и на годинка ще е малка.Аз имам от Икеа взети такива за театър, чак от скоро започнах да и правя театър и тя да се впечатлява.Иначе преди това ги разнасяше из цялата къща и ни ги слагаше по пръстите.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #188 -: Януари 22, 2016, 13:35:15 pm »
Скоро ми казаха за компрес от извара за болно гърло. Действало и на децата и на възрастните в едно семейство. Слагала майката за цяла нощ. Малко мрънкали децата, ама ако се съгласяли да изтраят, имало много добър  бърз ефект.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #189 -: Януари 23, 2016, 23:50:34 pm »
Привет на всички дано не сте ни забравили :oops:
Ако щете вярвайте, но всеки ден се заканвах че точно днес ще седна и ще прочета и пиша, но уви така и не стигам :x Преди майчинството четях и пишех доста и в почивките от работа, но сега не мога и единственото свободно време ми е вечер когато заспи малкия, но тогава точно компютъра грам не ми се отваря.... Не съм ви чела назад, надявам се всички да са здрави в това време. Ние сме зациклили в режим - аз на работа, дребчо на ясла и чат пак боледуваме за разкош! Не се оплаквам, като за възрастта му и сезона не боледува много, да чукна на дърво и сериозно не е боледувал досега, но в общи линии той е болен три дни, после заразява мен, а аз се влача две седмици и после отначало... Като за капак нали си оставам с него вкъщи да го гледам като е болен, често се налага да изляза или закъснея, та не мога да си позволя да си взема болничен/отпуска и за мен си да почина или да се възстановя, защото на практика няма да мога да си свършвам работата...
Матей расте добре, много добро и послушно дете е (не знам иначе как бих се справила сама!), и в яслата е любимец и мен много ме слуша. Много е палав и буен и за секунда не застава на едно място, все нещо прави, но аз се извъдих доста строг и безпардонен родител и всеки опит за налагане и тръшкане бива веднага отрязван, така че той като цяло си знае реда вкъщи и като се скарам слуша. Е бабите поразвалят нещата, но това им е работата...
По Коледа бяхме на гости на тати в чужбина и беше много хубаво, само че с всеки ден ми става все по-трудна тази ситуация и да видим. И да повтарям и да не повтарям че не мога повече така, засега смислено решение нямам, така че гледам да избягвам да го мисля доколкото мога. За Коледа получихме и голям подарък от Матей - първото зъбче (на 1г и 5м!), а сега след кратка "почивка" в рамките на два дни му избиха два по два още 4 зъба... едва ли може да се опишат нервите и лигите вкъщи, но само мога да предполагам колко го боли милото на тази вече втвърдена кост да избиват :( Сега пак е леко хремав и кашлящ и понеже се комбинира и със зъбките сме вкъщи от петък, надявам се да се стабилизира, иначе ще трябва баба му да си вземе болничен нещо знам ли, аз ако отсъствам още някой ден ще стане вече проблем :? Те от яслата не ми го връщат, много случихме на лели и да го гледат и да са търпеливи, но детето не е в кондиция и не е редно да го водя. А той вкъщи пощурява милия, нали е доста дейно дете :lol:
Сега си лягам, че сън все не ми достига, и дано намирам повече време да пиша и да чета :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #190 -: Януари 24, 2016, 10:33:38 am »
Кати, а3 съм поръчала:
http://www.aliexpress.com/item/Delicate-4PCS-lot-Little-Red-Riding-Hood-Christmas-Animal-Finger-Puppet-Story-Toys-Hot-Selling/2040711457.html
Цената е символична, само дето се чака от китайците малко по-дълго. Имаме и още някакви подарени подобни куклички - не са от прика3ка и а3 му и3мислям такива, а и той вече може да си и3мисля.
Вчера бяхме на РД - само момиченца и нашият господинчо. След 15тина мин срамуване, като се ра3игра, че и момите ра3игра, хем беше най-малкият. Целува ги, търси ги да играят - мнооо оправен с жените е 3а сега  :lol:
Моусит, милото - наистина доста къснично и3биват 3ъбките, а 3нам, че така е по-трудно 3а детенце. Но пък уж били по-3драви, късно и3билите 3ъби. Дано ти е 3драв и да си ходи редовно на ясла, пък ти -на работа. Предполагам, че поне на работа не ти остава време да тъгуваш много 3а любимия мъж. Ние бяхме преди години така ра3делени 3а няколко месеца - 3нам какво е :( Дано намерите скоро вариант да сте си 3аедно!


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #191 -: Януари 24, 2016, 12:43:53 pm »
Да се покажем - нали сме вече големи ;)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #192 -: Януари 24, 2016, 12:46:52 pm »
Нелка, много е сладичка  :), красавица пу-пу  :), бъдете здрави! :)

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #193 -: Януари 24, 2016, 12:56:44 pm »
Благодая,  marsi
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #194 -: Януари 24, 2016, 13:05:14 pm »
Нелка, много е хубавка, синеока и май ще е русокоса ;) Пу пу!

Момичета, днес замених обяда. Не беше умишлено. Просто отказа да яде мляко, мрънкаше, че е още гладна и.. дадох другата половина от тиквеното пюре. Отказа, чак когато останаха 2-3 л. Дано, не съм ѝ претоварила стомахчето. Сега ще я наблюдавам..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #195 -: Януари 24, 2016, 13:17:05 pm »
Засега е русичка, дори леко рижавее. Предвид родата и от моя и от на ММ страната, ще остане руса и синеока.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #196 -: Януари 24, 2016, 13:25:46 pm »
И ние рижавеем, но новата коса отдолу е руса, като моята. Нелка и двамата ли сте синеоки?
При нас шансът беше едва 25%, т.к. в семейството на мм единствено дядо му по майчина линия е синеок. Макар да ѝ се избистриха очите и да си седят сини като моите, все още не вярвам, че ще останат такива. С каквито и очи да е само искам да е здрава и да стане добър човек :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #197 -: Януари 24, 2016, 16:19:23 pm »
Нелка, много е сладка! Да е жива и здрава!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #198 -: Януари 24, 2016, 17:09:59 pm »
Нелка,много е сладка пу-пу
Моусит,радвам се,че писа  и че расте и щурее Мати :lol:
Офф,аз по спешност си взех Алек в четвъртък,защото майка ми се разболя и да не го зарази и него,оказа се,че той сериозно си е боледувал през цялото време там,а тя е криела от мен...отнесъл е и първия си АБ с ларингит е бил...сега е по-добре,кашля от време на време,а аз се чудя кога и как да чета,че във вторник ми е последния изпит,но каквото такова важното е да е здрав... :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #199 -: Януари 24, 2016, 17:28:41 pm »
Благодаря, момичета.
Синеочка, от моята страна само майка ми и нейните родители са синеоки, а баща ми беше тъмен с кафеви очи. От страната на ММ всички, които познавам са синеоки. Прадядо му е бил германец. Рижото е от мен - аз като бебе съм била морковено рижа.
« Последна редакция: Януари 24, 2016, 17:30:23 pm от Нелка »