0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Честита Нова 2016 година!  xmas-smiley-010 xmas-smiley-027

Заповядайте в новата тема :D
Нека да сме здрави, спокойни, щастливи и изпълнени с много настроение през Новата година!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #1 -: Януари 02, 2016, 12:31:43 pm »
Честита Нова Година! Да сме здрави и щастливи, ние и нашите семейства!

 :wave:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #2 -: Януари 02, 2016, 12:42:24 pm »
  :pink_dust_1: Нека Новата Година донесе много здраве, мир и любов!  :pink_dust_1:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #3 -: Януари 02, 2016, 12:43:25 pm »
Честита нова година! Много здраве и много усмивки на всички ни!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #4 -: Януари 02, 2016, 13:54:58 pm »
Честита 2016 Година!
Да сме здрави и много детски смях във всеки дом!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #5 -: Януари 02, 2016, 16:36:23 pm »
Честита Нова година и от нас! Нека във всеки дом цари здраве, щастие и благополучие. И разбира се много детски усмивки.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #6 -: Януари 02, 2016, 17:13:35 pm »
Честита Новата 2016 година! Много здраве, щастие, любов и благополучие на семействата ви! Да имаме хубава и успешна година!

Какви забавления измисляте за децата си в дните, в които не е подходящо да се излиза? Досега не са ни се събирали два поредни дни, без да сме били навън, но тепърва може да има такива.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #7 -: Януари 02, 2016, 17:55:32 pm »
За много години! Нека бъдем здрави,щастливи и доволни,да има мир и любов и детски смях във всеки дом!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #8 -: Януари 02, 2016, 23:09:22 pm »

Какви забавления измисляте за децата си в дните, в които не е подходящо да се излиза? Досега не са ни се събирали два поредни дни, без да сме били навън, но тепърва може да има такива.

Днес се наложи майка ми да стои у нас с Иво, че аз бях дежурна. Повече от час са се забавлявали с "Тука има, тука няма". Крие се една коркова тапа под чашка (кофичка от млечен десерт), нареждат се останалите чашки (кофички), разбъркват се и малкият търси къде е тапата. Отваря кофичките подред, докато я открие, падало голям смях. Вместо тапа може да се ползва нещо друго.

Един ден измъкнах една кутия от обувки и я целихме с меки топки, целта беше да ги вкарваме в кутията. Е, аз ги вкарвах отдалеч, а Иво ги носеше и ги пускаше в кутията.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #9 -: Януари 03, 2016, 09:30:02 am »
Конструктор, редене на пъзел мога да добавя, закачане на щипки (у нас на покривката на масата), подреждането им по цветове в някакъв момент. Моят вече е по-голям, правим и сладки с формички, обича и да ги украсява.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #10 -: Януари 03, 2016, 09:47:03 am »
Честита новата 2016 година! :D Много,много здраве за всички семейства и най-вече "малчовци". Повече да се смеем в тази тема,от колкото да споделяме за болести!! :D :D
Четамза гърнета споделяте... :wink: И ние вече се сдобихме с едно,обикновено и даже имахме "моментна победа". :lol: :lol: Но не мисля ,че тя е в основата на траен навик. :wink: Малък е още,макар и да не е проблем да се запознава с гърнето от сега,но не възлагаме големи надежди. :lol: Зор отново ни е спиране на нощното кърмене! 8O Бяхте писали в предишната тема,но не видях изпитан метод.явно всичко е строго индивидуално. Опитваме се да даваме биберон с айран/той много обича  домашно кисело мляко/ с частичен успех./е ние от скоро ,де/. Снощи ,обаче,беше голяма битка и рев.... :( Вярно ли е,че майките се местели в друга стая да спят за известно време,да не ги усещат децата  и цялата "битка" се оставя на татковци и баби??? :? Баби ние нямаме,но не мога да си представя да ми плаче сърцераздирателно в ръцете,да се извива като скоба и аз да му тикам айранен биберон в устата! 8O А и това неговото не е точно нощно хранене,а по скоро се успокоява... Време му е ,май,а и не искам да се излагаме като тия от Лече лигата..... :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #11 -: Януари 03, 2016, 11:45:02 am »
М-и, Иво на ртф не е достатъчно голям за пъзел. Мисля, че няма и две години или е някъде там. Отделно, че е дете, което кипи от енергия (имах честта да се запозная с него).

Ртф, не знам дали може да го държи човек детето само у дома. То има нужда да изразходва енергия. Моите уж са сравнително кротки, но на ден гледам поне веднъж, най-добре два пъти да ги изкарвам. Дори и да е студено, ги обличам добре. Иначе вкъщи пощуряваме дружно.
Интересува ли се вече от Лего или влакчета? Има някои, които обичат да готвят.

Рачо, когато майката спи до него, детето усеща миризмата на мляко. Може би е време да си има собствена стая.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 11:47:03 am от blue_sky »

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #12 -: Януари 03, 2016, 11:49:29 am »
Рачо, наистина си е индивидуално, дори това дали да се направиш на по-коравосърдечен от мама е ваше решение  :D При всички работят различни неща в различни моменти, ние само с идеи можем да помогнем :) Аз бих тикала биберон ако не е глад това нощно будене, "файда" от айрян не виждам, но със сигурност е до дете и това.

Блу, има и с малко части пъзели 6/9 то въпросът е да има интерес. Моят син също е много енергичен и като сме двамата предлагам "тихи" занимания предимно, мога да предложа и игри на топка и игра на конче, много вървежни у нас, но съм сигурна, че мама първа ще се измори  :D оставям ги на дядо тия ;)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #13 -: Януари 03, 2016, 11:59:48 am »
Бях ги забравила тези с малкото части. Дъщеря ми отдавна ги подрежда и съм ги прибрала съответно. За по-големите май й липсва търпение. Брат й редеше пъзели на 2,5 г. А тя за момента на проявява интерес.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #14 -: Януари 03, 2016, 12:59:04 pm »
Честита Нова Година на всички бебенца, малки дечица и родителите им :P
Да е здрава и много късметлийска за всички 2016 г.!

Добре дошла на Нелка в темичката!  :P

Данюш направо е пристрастен към играта с писти и малки колички. Голям фен е на Hot Wheels. Играе си с тези на братовчед си, а и на него му подариха две писти. Първият път си игра два часа без да спре и дори не искаше да излезнем навън. Другите подаръци останаха на заден план.  :(
Също любима игра му е да вади предмети от разни кутии, торби, несесери.
Например давам му една кутия със запечатани пакетчета с подправки и ги вади и ги разглежда. Или един несесер с лакове. Или направо му вадя едно цяло чекмедже от шкафа и го слагам на земята и той с интерес запова да вади и разглежда какво има вътре. С прибирането сме "малко" скарани  :lol:
Напоследък се заиграва с един пъзел от 5 части, но въобще не може да го реди, макар да има желание. Подариха му и дървен пъзел с дръжки с животни, който издава звука на животното като улучиш формичката. Въобще не го хареса  :(
Имаме и една нова игра. Казваме "три, четири" и тичаме от единия край на стаята до другия. Много е смешен, защото казва цифрите, които са му лесни. Например "седем" и хуква да бяга, или "пет"  :lol:

Аз слагам Дани на гърне откакто е на 9 месеца и си признавам, че за мен е по-добре да се изака в гърнето, отколкото в памперса (при нас в частност в многократната пелена).
Много е горд от себе си като види какво е свършил в гърнето и сочи с пръст и казва "ако", "пиш". Но като си има друго занимание и не иска да сяда на него. Затова в момента само сутрин има желание да сяда, като още му се спи и съответно седи  :lol:
Сега бяхме по гости по време на празниците и не сме го слагали на гърне и хич не ми харесваше да забърсвам и мия размазаното на дупето. Иначе по време на пътуването бяхме с еднократни пелени.
Гърнето го мия с гъба и сапун и ми е по-лесно. На седалка не иска да стои, плаши се, въпреки че знае за какво е, защото и той влиза с мен и с баща си в тоалетната.
Но не ми изглежда като да наближава времето, в което да махаме пелената за съжаление.  :(

Ние ще го записваме на нова ясла след провала с първата. 
Към биберона е пристрастен повече от всякога. И се чудя кога да започвам борбата с него, преди или след новата ясла, че там поне да има нещо, с което да се успокоява.
Другата ни борба ще е с АМ. Непрекъснато иска да пие. Застава на кухненския плот и започва да вика "како", т.е. "мляко". Правя му айрян в шишето и въобще не го пие.

Много започна да бърбори. Къде се разбира, къде не... Казва някои сложни думи, а други съвсем простички са тотално различни  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #15 -: Януари 03, 2016, 13:43:48 pm »
Ясно е,че няма рецепта! :lol: Ще пробваме различно ,дано се получи. Отделната му стая" за сега е "мираж" :wink:. А и мисля,че му е рано още. "Тъпчем"всички беберони ,но плюе и хвърля! Иска си другото, явно..! Айран му сложихме,защото той не пие въобще вода и така се надяваме поне малко течности да поема. Ама веднъж става,друг път-не! :? Трябва да сме упорити!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #16 -: Януари 03, 2016, 15:03:07 pm »
Вчера сух студ и гаден вярър, днес сняг и студ. Стоим вкъщи и Мария побеснява. Днес я пуснах на двора за малко, пипна снега (отдавна не бях виждала сняг и аз дори) уплаши се и бегом вкъщи.  Играе с конструктор, с влакче (добре че се оказа менте Томас и върви навсякъде, освен по релсите) и го гони по коридора. Танцува непрекъснато, чете книжки (бърбори нещо си и показва картинките)  И рисувА по стени, врати, шкафове и дори по прозореца успя с един маркер. Само да види нещо за писане и се почва. Хазяйката я предупредихме, че всико е надраскала и добре, че е разбрана жена :)  И тича, не стои и пет минути на едно място. Та два дни удържаме фронта,  но.... А да и тя пълни и изпразва кутии с бадеми и орехи. И два балона същи пере постоянно в пералнята :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #17 -: Януари 03, 2016, 15:38:43 pm »
Смайлс, не бързайте да махате биберона! Няма закъде. А и по-важно е да се адаптира в новата ясла.

Стоека, и моята е голяма художничка. Колко пъти обяснявам, че се рисува на хартия само. Някой й подарил пластелин и флумастери за рд. Докато се усетя, пластелинът беше на килима (добре, че е от Икея и не е скъп), а с един флумастер взе да рисува по стената, та всичките й ги взех. Да си дращи с цветните моливи! Те поне се махат от всякакви повърхности.

Рачо, не е малък за собствена стая, ако е въпросът в това дали е малък или голям. На теб ти се вижда малък. Въпрос на гледна точка, на която всеки има право. :-) Моите са били по-малки, когато ги отделихме, но аз не ги и кърмих дълго.

Тук са -8 градуса и духа леден вятър. :-) Мъжът ми ходи с двамата на басейн, при това с градския транспорт, че на колата й излиза някакво съобщение и не смея да я карам, за да не й се прецака двигателят. Студено си е, де. Две мнения по въпроса няма. Да видим дали следобяд ще искат да излязат малко в двора!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #18 -: Януари 03, 2016, 16:36:55 pm »
Благодаря ви за идеите, момичета. Ние също си имаме предпочитани игри, но и аз търся разнообразие  :). Конструкторът им е много любим, но не винаги строят кули. Често изсипват всичко от кофата и я ползват като стъпало, за да достигат забранени места. А аз не винаги съм наоколо. И ние имаме дървен пъзел с дръжчици за частите. Бях го скрила, защото не се заиграха с него, но ще опитам дали не му е дошло времето. Понякога правят нещо заедно (обикновено бели), но все още се забавляват самостоятелно. Ани много обича да "чете" книжки, а Пепи да се скрие някъде и да си чопли нещо.

Ние днес излизахме да се порадваме на снега и беше голяма забава. Но с този сух сняг не можахме да направим дори една топка.

Рачо, аз така и не стигнах до принудително отбиване. При Ани си дойде естествено, а Пепи все още се буди нощем и само кърменето го успокоява. И на мен ми се иска всички да спим по цяла нощ, но засега това е най-лекият вариант. Ще си имат и детска стая. Дотогава се надявам той сам да се откаже :).
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 16:41:08 pm от beata »
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #19 -: Януари 03, 2016, 18:02:25 pm »
Честита нова година! Бъдете здрави, изпълнени с много любов и позитивно мислене!
Рачо, когато спирахме с кърменето, първо спрях дневните, започнах да давам АМ, после когато бяха останали само вечерното и нощните кърмения, които бяха поне 2-3 на нощ, оставих само вечерното и нощем давах АМ. В една друга тема съм го описала подробно. При нас нямаше драми, стана постепенно и без сътресения. Това, че спряхме кърменето не доведе до спиране на нощните събуждания. Все още спим в една стая аз и той, защото продължава да се буди нощем, не всяка нощ, но доста често.
Смайли успех с новата ясла. Защо те притеснява пиенето на АМ? Все пак пие нещо полезно. Моят син отказа АМ преди 2-3 месеца. Дотогава си пиеше или нощем или денем по веднъж. Дъщеря ми пък до 2,3 год. закусваше само АМ, нищо друго не приемаше за закуска. Нека си го пие колкото иска. Относно заниманията вкъщи, Явор е от супер енергичните и на третия ден направо издивява в буквалния смисъл. Иначе си играе с всякакви видове коли, камиони, влакчета, реди си пъзели на таблета, играе с коли и на компютъра, гледа си филмчета и тича при всеки удобен случай из целия апартамент :D
<br />[link=http: