0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #60 -: Януари 08, 2016, 19:15:13 pm »
Здравейте, момичета  :) . Прехвърлям се в тази темичка и аз, но ви чета отдавна. Моята бебка е на 17 дни, миналата седмица на контролния преглед доктора каза, че малката е качила за седмица 280гр и в перфектно общо състояние. Изцяло сме на кърма и за момента всичко изглежда много добре. Иние имахме проблем с памперсите, но ги сменихме, промивах и със смрадлика и крачетата й се оправиха. За момента   коликите ни мъчат, но капките, които ни изписа док ще можем да й ги даваме след 15-ти януари, тогава малката ще е на 24 дни, можеби има някакъв период на изчакване след раждането?! Между другото й давам водичка от копър и аз пия и като че ли има някакво облекчение.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #61 -: Януари 08, 2016, 19:31:29 pm »
Синеочка, бяхме с Molfix, сега ползваме Хелън Харпър.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #62 -: Януари 08, 2016, 19:32:07 pm »
Здравейте. Вчера бяхме на ДК - пораснали сме с цели 4 см и 850 гр. (тоест сме 54 см/ 4200 гр). Докторката каза че за дете, което е изцяло на кърма е много добре. Андрея се държа прилично - спа почти през цялото време. Поплака малко само докато й дадат капките вит. К. Изписаха ни Джин Джира, че сме с памперс екзема... дано мине бързо.
Нелка, радвам се, че бебка се развива добре. Ако с тази Джин Джира не се оправи до 5 дни, не си харчете парите за нея. И на нас лятото педиатърката ни изписа това чудо, което уж трябваше да помогне за проблемите на нашата бебка, но не се получиха нещата, а дадохме една камара пари за него. Вървете направо на кожен лекар. Най-вероятно първо трябва да я понамажете известно време с някакъв кортикостероиден крем. Въздържам се да давам съвети, защото и преди бях писала, по повод обрива на твоето бебе, че не съм лекар и не мога да ти давам указания, макар че натрупах дооста опит по въпроса. Сигурно сме сменили над 13 мазила за дупето на нашето бебе.
Успех в лечението!
От вчера следобяд пръскаме Джин Джира и вече дупето е розово (а не червено като преди) и по-спокойно. Продължавам да оставям без пелена когато може, както и да мия със смрадлика. Дано не се наложи да водим на кожен, че по инфо от познати в нашия град такова животно няма :(
Дано да се повлияе. Не искам да те отчайвам, но и при нас отначало подейства и после пак се влоши положението. А имате ли някаква възможност да дойдете до Варна? До колкото знам си от Шумен. Ако не се оправят нещата мога да ти кажа ние при кой кожен ходим, ако решите да отидете при него в най-краен случай. Също са важни и памперсите. Ние  от раждането бяхме с Pampers Premium Care и след като  започнаха проблемите с дупето пробвахме няколко марки, но най-добре ни се отразява Libero.  И сега е с тях.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #63 -: Януари 08, 2016, 19:41:16 pm »
Едит, добре дошла! Колко е хубаво да има нови попълнения  :bighug:

Нелка, памперсите както казва Кати също са от значение, но всяко дете е различно и в общи линии ще трябва да нацелиш вашите. Аз съм най-доволна от Пуфис Фешън Кълекшън.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #64 -: Януари 08, 2016, 19:52:01 pm »
Нелка и Моника ми се изприщи от Молфикс.Целия и задник беше червен и я болеше.Аз и купувам или Пуфис или Памперс като беше толкова малка.Сега вече съм и взимала Тожур на Лидл и Клевър на Била и на Кауфланд техните.
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 21:23:41 pm от magi_st »

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #65 -: Януари 08, 2016, 20:20:55 pm »
Ехе, колко хубаво стана в темата с малки бебчета  :P
Искам и аз пак такова едно малко  :oops:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #66 -: Януари 08, 2016, 21:22:14 pm »
Едит, добре дошла!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #67 -: Януари 08, 2016, 21:43:41 pm »
Ехе, колко хубаво стана в темата с малки бебчета  :P
Искам и аз пак такова едно малко  :oops:
Smile, нека твоето желание е мое пожелание ;)
Едит, добре дошла :)
И аз оставям бебка по голо дупе поне 10тина мин при смяна на памперс и ако има само пишкано, не бърша с мокри кърпи. В началото бършех и се позачервяваше кожата, та трябваше и да мацна няколко пъти Судокрем. Като спрях мокрите кърпи, а при наакано - направо я мия, спря да се зачервява.
Много ги хвалят тези Тожур, ама май не бяха нещо по-евтини от Памперс. А ние като сме Ок с Памперс, няма смисъл да сменям.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #68 -: Януари 08, 2016, 21:47:27 pm »
момичета, тъй като моето малко момиченце е с бъбречен проблем не съм ползвала нито мокри кърпички нито кремове за мазане, защото задържат бактериите и не се изчистват добре, та, при всяка смяна на памперса просто миех на чешмата само с вода, при наакано дупе с бебешки сапун. Никога не се е подсичала и зачервявала. На 1.5г. махнахме памперса, т.е. сама си го махна де и не е имала никакви проблеми. Така че според мен няма нужда да мацате безразборно с козметика, а просто измивайте с водичка.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #69 -: Януари 09, 2016, 00:01:30 am »
Ехе, колко хубаво стана в темата с малки бебчета  :P
Искам и аз пак такова едно малко  :oops:

47 Smiles, и аз ти пожелавам от сърце в най-скоро време да ни зарадваш. Долу-горе Марти беше на възрастта на Дани като забременях отново.

Добре дошли на новите мами и от мен!

Аз пък само с мокри кърпи бърша и при напишано и наакано и децата почти не са се обривали. Мажа с крем замо ако има нужда. Нашата лекарка пък казва че прекомерното миене води до гъбичките по дупето. Марти беше до първата си година с Pampers, докато не открих двойно по-евтини и със същото качество пелени. Габи от самото начало е с тези евтините.

Тази вечер така ни изплаши, като падна от дивана по гръб. Но си удари жестоко главичката. Докато си легна я наблюдавахме и сега ходя да я надниквам как спи.

Моето майчинство свърши и от понеделник почвам работа. От сега ми е едно такова притеснение, че при предното ми завръщане беше доста шоково.

Приятна вечер на всички!


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #70 -: Януари 09, 2016, 08:34:32 am »
Бебе, Тужур са доста по-евтини от Памперс. Например размер 4, който е с 50 пелени вътре е 16 лв., а като го пуснат на промоция е малко под 13 лв.

Ра4ко, успех със завръщането на работа!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #71 -: Януари 09, 2016, 09:42:47 am »
Едит,добре дошла  :) аз съм най-доволна от памперс и пуфис...Алек не ми се е зачервявал и обривал,ама Вера...при нея само с памперс и миене при всяка смяна...
Рачко успех с връщането на работа...като се сетя,че и аз наесен трябва да се върна и ми става зле...
Смайл,дано скоро се сбъдне желанието ти :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #72 -: Януари 10, 2016, 09:41:41 am »
Здравейте момичета и Рачо. Днес нашето момичe става на 1 месец - почерпете се :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #73 -: Януари 10, 2016, 11:10:58 am »
Нелка,да ви е жива и здрава Андрея :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #74 -: Януари 10, 2016, 11:24:58 am »
Нелка да ви е жива и здрава принцесата :)

Алексче, видях ви в онази най-сладката темичка, много сте хубави :), а Верчето е цяла мамичка :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #75 -: Януари 10, 2016, 12:17:00 pm »
Нелка, да е жива и здрава малката!  :balk_7:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #76 -: Януари 10, 2016, 12:23:34 pm »
Благодаря :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #77 -: Януари 10, 2016, 12:53:44 pm »
Нелка, честита ви първа месечинка  :P
Алекс, мнооого сте сладки всички на снимките :P
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #78 -: Януари 10, 2016, 14:36:00 pm »
Благодаря ви момичета и Рачо :lol:
Синеочка,имаш предвид,че Верче прилича на мен или че е като майка на Алек? :) всички казват,че и двамата много приличат на баща им та за туй питам :lol: надявам се поне едното да е на мен,че ще взема трето да родя... :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #79 -: Януари 10, 2016, 14:54:23 pm »
Алекс, имам предвид, че ми прилича изцяло на теб, но то е може би, защото не съм виждала ТМ.
Иначе за възрастта си Верка изглежда все още дечко, както си и трябва. Че те сегашните гУспоици бързат все да пораснат и да стават кифляци.


Всеки миг е още един шанс...