0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #220 -: Януари 27, 2016, 18:04:03 pm »
Ох, откакто тръгнах на работа и сварвам само да ви чета, но не и да пиша.  :lol:

magi_st, навремето Марти като беше с изострен АД детската лекарка ни даде списък с какво да се храним: месо - само говеждо, телешко, пуешко и пилешко; риба - само сладководни; въглехидратните - картофи, ориз, макарони безяйчни, хляб, брашно, нишесте; зеленчици - всички без домати, целина, бобови, грах, соя, царевица; плодове - всички без цитросови, ягоди, сушени плодове; да се внимава с ядките; мазнини - масло, студено пресовани олио или зехтин; мляко, сирене, кашкавал; напитки - чай без плодов цитросов чай, вода, плодов сок без консерванти смесен с вода, без цитросов сок; подправки - сол, без тези, които могат да доведат до алергия като червен пипер, целина и къри; да се внимава с яйцата, ако се понасят печени или добре сварени. Ние не сме имали проблем с храните, при нас влияние оказваше времето. Най ни мъчеше зимният сезон, и сега е с доста изсъхнала кожа през зимата и използваме козметиката на А-Дерма. През студените месеци АД се изостря, а лятото се успокоява - въздуха в къщи не трябва да е много сух и температурите високи, децата да се оличат само с дрехи от памук, никакви поларени дрехи и шапки. И до днес на Марти внимавам какво му обличам. Но явно при всяко дете се влияе от различни фактори. Ние с годините имаме напредък и само през зимата имаме суха кожа, но не чак с рани като в началото.
47 Smiles, кураж и търпение с болестите. С възрастта става по-добре. И Марти беше през почивните дни с температура та се наложи баща му да го гледа в понеделник предиобед докато се върна от работа. Тази нощ и Габи беше със запушен нос и кашлица, та я чакам и нея.  :(
edit, освен за температура и то ако е по-висока от 38,5, няма за друго за какво да следиш. Добре е днес да не се къпите и да не мокрите мястото на ваксината.Браво на малката бубка, добре се е хранила!

На всички мами, татковци и дечица желая приятен ден!  И дано всички да са здрави.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #221 -: Януари 29, 2016, 11:48:44 am »
А пробиотик колко дълго давате след АБ? Тези, които са давали разбира се...
Десетина дни. Не е необходимо пробиотика да стартира заедно с АБ, важно е да продължи след него. И се дава поне два часа преди или след приема на АБ.

Мерси  :bighug:

Нещо не се подобряват нещата и даже започна да кашля отново от днес  :? И гърлото е все така. Явно ще трябва да ходим на доктор отново, въпреки че и вчера ходихме и пак това казват - продължавайте си антибиотика, повлиява се..... Ми че то днес е 9-ти ден... За кога да се повлияе повече .... Мрън...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #222 -: Януари 29, 2016, 12:08:35 pm »
А не е "мрън", Смайлс. То няма как да не се тревожиш. Дано се оправяте по-скоро!
Едит, и Сияна повръщаше яко от едните капки против колики и не 3нам кое и беше по-гадно повръщането, или коликите. Пробвайте другите, но и с двете деца мисля, че носенето, гушкането и люлеенето им помагаха повече от ра3ни капки ;)
Наскоро родилите момичета, как са ви кожата и косата? Яко се скубя, а кожата ми е много суха. То вярно, че от три години насам и3карах 2 бременности и кърмене... По принцип не пия и3куствени витамини, ама ако някой от вас му е помогнало нещо.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #223 -: Януари 29, 2016, 13:08:19 pm »
Рочко, много благодаря, много добре описано всичко.

Усмивки, нормално е да се притесняваш.Не знам какъв съвет да дам.

Бебе, при мен беше много зле положението след като родих Моника.Коса, коса, коса, навсякъде, само не по главата ми.Изпаднах в ужас.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #224 -: Януари 29, 2016, 13:59:08 pm »
За косата аз си правя маски с арганово масло - втривам го в корените. И на мен ми пада косата, сега малко като че поспря, но е много дразнещо - из цялата къща има косми.  :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #225 -: Януари 29, 2016, 14:43:09 pm »
Нормално е да капе коса след раждане, когато започнат да се нормализрат хормоните и падне нивото на естрогена. При мен към третия месец.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #226 -: Януари 29, 2016, 15:47:49 pm »
При мен страшно суха кожа и коса. За сега не се скубя, но пък имам адски много пърхот. Замислям се дали да не си взема някакви витамини.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #227 -: Януари 29, 2016, 15:51:49 pm »
Мазах се с кво ли не, правих си маски естествени разни и нищо, ама едно голямо нищо.Всичко се оправи след 6-тия месец някъде като ми се нормализираха хормоните.Преди това имах чувството че ще оплешивея.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #228 -: Януари 29, 2016, 16:20:24 pm »
Аз нямам проблеми с косата, дори фризьорката ми констатира, че сега е по-жива от всякога.
Обаче кожата ми, която като цяло си е суха сега направо се люспи. Решила съм да опитам Линола ойл ( което слагаме във водата на малката), та да видим дали ще има ефект.
 


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #229 -: Януари 29, 2016, 22:38:16 pm »
Както беше казал моят гинеколог на въпрос на приятелка, която беше бременна за втори път и вече знаеше колко пада косата: "Мога да Ви изпиша витамини, добавки, каквото искате, но е напълно безсмислено. Ще пада известно време и ще спре."
И при мен след двете бременности беше така. Като бременна и кърмачка си взимах чинно витамините.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #230 -: Януари 30, 2016, 08:21:25 am »
Бебе, когато Калина беше на няколко месеца, / повтарям се писала съм и друг път, ще ме извините/
решейки се в банята в ръката ми остана кичур коса с парченце кожа.
Два пъти съм изпитвала такъв силен ужас, тогава и когато ми откриха бучката в гърдата.
Веднага при дерматолог, оказа се себореен дерматит, който освен с косопада се характеризираше
и с омазняване на участъци в скалпа и една особена миризма, което бе пълна противоположност
на моята суха коса. Според него това състояние бе в следствие на хормонален дисбаланс в
следствие на двете бременности и изтощаване на организма.
Кърмех и дерматлога предложи да пробваме с третиране на скалпа с два препарата на BIODERMA,
/ емулся и шампоан / и специални витамини. Може би две години в определени периоди се появяваше,
правех курса както ми бе предписан и не се е появявало повече в такъв тежък вариант.
Сега ползвам един български вариант на лечебен шампоан, който редувам с Бюбхена на децата.

Здрави да сте всички и весели почивни дни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #231 -: Януари 30, 2016, 10:18:05 am »
edit, освен за температура и то ако е по-висока от 38,5, няма за друго за какво да следиш. Добре е днес да не се къпите и да не мокрите мястото на ваксината.Браво на малката бубка, добре се е хранила!

Благодаря за съветите! :) За щастие нямаше никакви последици от ваксината.

Бебе, преди да забременея съм си правила различни домашни маски за коса, а за кожата на лицето съм се мазала само с мед и ставаше чудна. Бременността ми се отрази много добре и на косата и на кожата, дори косата като че ли стана по-гъста, поне така я усещам, а кожата на лицето ми направо сияеше. Не зная дали е от витамините или просто хормоните ми нещо са се стабилизирали  :lol:, но е факт. По препоръка на доктора все още пия витамините и желязото заради кърмата, но нямам никакви проблеми с косата след раждането.

Желая на всички спокойни почивни дни! :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #232 -: Януари 30, 2016, 15:09:05 pm »
Благодаря, че ме успокоихте, че е временно. И с Божидар май ми падаше, ама съм 3абравила. То стоенето 3г удома не се отра3ява добре на умствените способности  :lol:
Мише, пиши ги кои са те3и лечебни биодерми и българския шампоан.
Едит, то и моите коса, кожа, нокти - всичките стават перфектни по време на бременността. Сега към 3тия месец след раждането се влоши положението. Маски преди много правех - яйца, масла, водка, отвари... Сега ме мър3и - при3навам си - когато ми остане и3общо време. По-скоро някакви ампулки мога да в3ема готови, ама предполагам, че както е ка3ала Блу - ще мине само. Дано ;)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #233 -: Януари 30, 2016, 23:06:52 pm »
Да, да, то не става веднага след раждането, а около 3 месеца след него, както и бебе13+15 е написала. Дано да ви подмине всички, но е малко вероятно.

*
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #235 -: Февруари 02, 2016, 14:07:50 pm »
:thankyousign: rtfrtf
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)