0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
В очакване на годината на маймуната нека февруари бъде здрав за всички бебенца и малки дечица!  :P Да са жизнерадостни и любопитни като маймунката!




Линк към старата тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51413.0
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2016, 14:10:47 pm »
Записче.
Rtfrtf  - много хубави пожелания и много хубава картинка. :-)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2016, 14:49:40 pm »
 :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2016, 14:54:44 pm »
 Запис. Ние се връщаме от ДК и заседнахме в парка :)
Този месец сме надали 500 гр и 2 см. Доки много я хареса, че бърбори и е жизнена. А нашата мадама я погали по лицето и ѝ се смя. А от ортопеда мин месец рева, като магаре.

От утре почваме с кашите. Взех безмлечна на Хумана, дано да ѝ допадне.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2016, 16:38:04 pm »
Вчера и ние бяхме на ДК. Наддали сме 750 гр и 3 см (вече сме 5 кг/57 см). Направиха ваксината против хепатит В. Не знам дали от нея, но цяла нощ беше неспокойна и плака. Успокой се чак днес, като я изведох на разходка. 3 часа кръстосвахме центъра, останах без крака, но пък Андрея поспа добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2016, 19:14:25 pm »
Вчера и ние бяхме на ДК. Наддали сме 750 гр и 3 см (вече сме 5 кг/57 см). Направиха ваксината против хепатит В. Не знам дали от нея, но цяла нощ беше неспокойна и плака. Успокой се чак днес, като я изведох на разходка. 3 часа кръстосвахме центъра, останах без крака, но пък Андрея поспа добре.
Здравей, възможно е да е била неспокойна от ваксината. На моята бебка й понесе добре, но й я поставиха, когато беше на почти осем месеца.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2016, 09:09:13 am »
Rtfrtf, много мерси за темичката! Самата аз съм маймуна по китайския календар и се надявам тази година да е наистина моята  :P

Браво на Слънчогледка и Андрея! Растат и хубавеят! И аз си мисля, че Андрея е била неспокойна от ваксината.

Дани оздравя и от понеделник е отново на ясла.
Сега започнах да давам Имунобор. Коластрата мисля, че нямаше голям ефект, след като пак стигна до АБ. Ще продължа да я давам докато свърши обаче.
Дано се позакрепи този път за по-дълго.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2016, 09:52:04 am »
Rtfrtf, колко хубаво си го написала и маймунчето е сладурско :D . И аз пожелавам на всички бебенца и дечица да са здравички и да ни дарявст с повече усмивки.
Синеочка, Нелка, браво на вашите госпожици, да продължават в същия дух и занапред! :)
Моята Грейси снощи е спала от 00.30 до 5.40 ч. , това за пръв път се случва и колко пъти ставах да я проверявам, че голям сън удари. Ние спряхме и втория вид капки, които ни изписаха за коликите, че и от тях голямо повръщане беше, докато я вдигна да се уригне и ми пълнеше пазвата с всичкото изядено мляко. Сега се гушкаме и люлеем като я заболи коремчето и минава по-леко, както казахте преди, явно ще си го израстем този период и без капки, само с гушкане и много любов.  :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2016, 11:03:30 am »
Добре се развиват всички бебета гледам, все така да е!  :D
Аз като дърта свекърва да си припея обичайния рефрен за това време на годината, а именно внимавайте с вирусите и взимайте съответните превантивни мерки, кой в каквато степен може да си ги позволи. За работещите майки, с деца посещаващи детски заведения - няма кой знае колко опции, наясно съм. За другите, които са в майчинство и могат да си позволят по-изолиран начин на живот - направете го.

Хубав ден на всички и да сте здрави!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2016, 11:12:05 am »
Записвам се и аз в "Маймунската" тема. :lol: Дано годината на "маймуната" да донесе здраве на всички малки и пораснали маймунчета. :wink: С косата и ние имаме проблеми още,ама ,честно казано хич и не съм се заглеждал с какво я третира съпругата. И понеже не съм писал тук отдавна,да рапортувам,все пак. Ние се развиваме добре. 11 кг сме и апетита не ни оставя въобще  :lol:. редовно на масата сме трима,макар и най-малкия да е ял само минути преди това. Но така май е по-добре ,отколкото да се молим с лъжицата в ръка. :D Хапва всичко от кухнята,ама и те готвят вкусно. Вече не се събужда нощем и бързо свикна да се кърми само сутрин.Гушкахме се с него само за около седмица.До като се отучи да търси майка си. Не беше лесно,ама се получи. И ние гледаме да не го водим по много оживени места,че като ви чета как се борите с тия вируси и ми настръхва костата, за жалост,и времето от колкото и да е хубаво,не работи за редуциране на заразите.
Нека е хубав февруари за всички!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2016, 13:44:03 pm »
Радвам се, че "маймунската" тема се хареса,  :P
То и аз съм от маймуните, да вземем да се преброим ли? Дотук със Смайли сме 2 броя.
Сега да питам - Иво ми твърди, че го боли гърлото, ама ми сочи ту гърлото, ту врата, ту показва в устата. А предния път си посочи гърлото и каза "Боли тук". И сега не мога да разбера дали има проблем или си упражнява научените думи. Иначе е жизнен и изглежда добре, не кашля и няма Т. По тъмно гледах (тази сутрин), пък съм и теоретик. Та на какво да обръщам внимание като му гледам в гърлото?
« Последна редакция: Февруари 03, 2016, 14:00:52 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2016, 14:31:14 pm »
Rtfrtf и мен точно този въпрос ме интересува - как се разбира, че гърлото е червено, кое точно се гледа...
Дани от миналата седмица дава да му гледам гърлото, само че аз нищо не разбирам  :(
На сливиците има едни много червени кръвоносни съдове или нещо подобно. Не знам това червено гърло ли е или трябва да е червено извън тези кръвоносни съдове....
Някой ако намери някаква хубава картинка в нета, на която да е обяснено образно да я показва  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2016, 15:45:17 pm »
В гърлото трябва да се свети с фенерче, но това на малко дете не си го представям как ще стане, освен на игра. Иначе гледайте дали езикът е обложен, т.е. много по-бял от обикновено.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2016, 15:57:19 pm »
Блу, моето дете в момента ми дава да му гледам гърлото, защото толкова често го преглеждат докторите, че той свикна. Но съм си взела от тези шпатулки или както там се казват, с които се натиска езика.
Само с тях дава  :lol: Поне засега. Ако реши може и да спре да дава (Нали е овне.  :lol:)
И светя с фенерчето на телефона.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2016, 16:08:45 pm »
Ртф,благодаря за темата :) нека са здрави всички деца и родители
Днес го водих за ваксина не съм му сложила Синфлорикс 3 прием,гърлото му било червено...та го оставихме за другата седмица,нито кашля,нито киха...инак и той е като Теди на Рачо 11кг. 81 см. храни се с нас на масата,изяжда си неговото и продължава да иска да яде от нашите чинии :lol: има дни в които спи спокойно и други в които се буди доста,зъби ли е нещо друго ли е,не знам :lol:
Смайли,не знам как да ти го обясня просто е по-червено от обикновено,не е до кръвоносни съдове на сливиците,дъгите на стената на гърлото са червени...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2016, 16:41:45 pm »
Да се запишем и ние в новата тема. Дано да ни върви по живо, по здраво в нея!

Ние не сме от годината на маймуната, но така маймунясваме вече, че трудно ги опазвам :). Иначе са здрави, но то е основно защото сме си у дома. След месец мисля вече да ги пусна на ясла и ще видя как ще им се отрази.

Браво на бебоците, че така добре растат! За коликите няма универсален лек. Ако някакви капки помагат - добре дошло! Ако въобще няма колики, си е чист късмет. В повечето случаи май просто си отминават с рев, гушкане и недоспиване.

Рачо, прав си. По-добре ящно дете, отколкото злоядо :). Радвам се, че сте намерили решение за нощното кърмене и будене. И при нас има признаци за отбиване, ама то си е време  :lol:.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2016, 18:17:00 pm »
rtfrtf, когато не могат да конкретизират къде точно боли и не е категорично гърлото - опипай лимфните възли на вратлето. Често оттам е болката и е признак за инфекция и не, не е нищо страшно!  :D
За това колко е червено гърлото...кадърните педиатри казват: "Всяка майка най-добре си знае гърлото на детето (като цвят)". И до ден днешен, ако зяпна пред лекар който ме вижда за първи път - би ми предписал венозен АБ заради огромните ми сливици и доста наситено червения им цвят, както и на околните тъкани.  :lol: Така, ама в целия ми живот гърло да ме е приболяло два-три пъти ;) Цветът е белег - да, ама когато има болка, дразнене, когато човек познаващ добре детето (родител, роднина) може да каже, че настоящият цвят е различен от обичайния (в здраво състояние). Цвят на гърло сам по себе си - не е белег за болест. Полипи - бяло по езика и сливиците - определено са. Те се виждат и без шпатулка и фенерче даже, само да благоволи да зяпне детето.

Докато пиша привиках Дани да зяпа за сверка на писанията ми. Ми червено си му е гърлото, като запалката ми хахахах. Обаче сега е здрав. Когато е болен - цветът е същия. Когато е много болен и има полипи - гнойна ангинка, два пъти е било и така. Алекс, педиатърката му е пробвала да отлагаме ваксина, заради "червено гърло", веднъж и заради някакви бистри сопорляци, ама не й се получи. Разбирам, че се презастраховат при цялата тази "ваксини-истерия", ама аз не страдам от нея та съм "мерси" на м'найсе излишни разкарвачки до кабинета й.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2016, 23:29:26 pm »
Привет и от нас в новата тема!

Само здрави дечица и родители през този месец. :lol:


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2016, 03:47:56 am »
На фарингит ми мяза това. Влачиш го седмица-две, понаболява и накрая ако си идиот като мен усещаш че не е баш настинка щом и чая не може да преглътнеш. Боли много. Няма налепи, обаче сливиците бухват кйто казаплъшки поники със сладко от малини.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2016, 10:01:49 am »
Здравейте, да се запиша и аз в хубавата нова темичка, много сладко маймунче, само здрави и щастливи дечица, и родители!
Аз писах и в темата на бременните, че имаше екшън около раждането на Лорена, беше се завъртяла от седалищна надолу и имаше увита пъпна връв около вратленцето, проплакала е след аспирация, а мъжа ми е видял като бягат с нея и не е била проплакала, и е откачил. Но, въпреки всичко, слава Богу, мина благополучно и се прибрахме живи и здрави и двечките вкъщи. Мина и жълтеничката, която я хвана след като се прибрахме. А, тъй като е много мъничка, педиатърката ни извика след една седмица да я изтегли, беше наддала 90 гр и порастнала с още 1 см. Сега на 12.02. ще сме на ДК.
Хубав ден на малки и големи!