0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #80 -: Февруари 14, 2016, 20:59:48 pm »
Кати, Арника за синини ... Олеее, кога пораснахте, че вече ходите. Браво :)

Ох, момичета, много искам да знам кое ще помогне и направо него да давам.
Сега е едно лутане при всяко разболяване.
С инхалатора днес имаше малък напредък. Даваше да му слагаме за 3-4 секунди маската. Аз засега само с физиологичен разтвор пробвам. На Вентолина пише, че е за деца над 4 г или аз нещо не съм разбрала ...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #81 -: Февруари 14, 2016, 21:34:02 pm »


Ох, момичета, много искам да знам кое ще помогне и направо него да давам.
Сега е едно лутане при всяко разболяване.
С инхалатора днес имаше малък напредък. Даваше да му слагаме за 3-4 секунди маската. Аз засега само с физиологичен разтвор пробвам. На Вентолина пише, че е за деца над 4 г или аз нещо не съм разбрала ...

Ами...нищо няма да помогне трайно. То сега се почва за жалост. Едно пребориш (уж), хайде няколко дни ясла/градина и новото и те така до училище. Не, че в училище приключва напълно, ама се разрежда поне. Вентолин съм давала и на година и три месеца, при това сироп, не инхалаторен, предписан и дозиран от лекар разбира се. Заради бронхоспазъм де. После още няколко пъти се е налагало, но аз не се разправям с инхалатори (макар, че е по-добре така да се поема и действа по-бързо). Желая ви успех и късмет Смайли!

За синките от удари и падания - си имах винаги бебешко олио - от тези мини мострените опаковки, дето ги дават в бебешките магазини. По всички чанти, колички и пр. Важното е да се мацне с нещо мазно - дали зехтин, дали готварско олио, дали мас и невен, дали Арника, дали проста мас...абе мазно!  :lol: Да, действа и то вълшебно и е логично да действа. Казвам за малките шишенса бебешко олио, защото са по-удобни за носене навсякъде и ако вземе да ви се разлее някъде - после се пере. Зехтинеца - йок.

Маги, честита рожденичка и тук! Само да сте здрави всички пожелавам, другото се постига някак :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #82 -: Февруари 14, 2016, 22:13:07 pm »
Смайли,вентолина е за над 2 г. което ще рече,че не е правено изпитание как действа на деца под 2 години ( друго си е да си студент и да учиш лекарствена политика :lol:) инак и аз съм давала на Вера а сега и на Алек и няма проблем...за сиропа говоря...
Синки и аз с мазно лекувам :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #83 -: Февруари 14, 2016, 22:43:37 pm »
Смайли,вентолина е за над 2 г. което ще рече,че не е правено изпитание как действа на деца под 2 години ( друго си е да си студент и да учиш лекарствена политика :lol:) инак и аз съм давала на Вера а сега и на Алек и няма проблем...за сиропа говоря...
Синки и аз с мазно лекувам :lol:

Алекс, да им пратим данни в "Глаксо" как действа и за деца под 2, пък барем дадат някой лев за услугата. Или поне безплатен Вентолин, Панадол, Аугментинче..., че бая се харчат у нас поне  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #84 -: Февруари 14, 2016, 23:42:14 pm »
Вече трета зима не оставям хладилника без черна ряпа.
Далеч съм от мисълта, че е вълшебно и може да замени сериозни лекарства при сериозни състояния. Ползвам винаги за лечение на кашлица, предизвикана от вирус, без усложнения.
Доволна съм много, а и детето си пие сокчето с удоволствие.



Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #85 -: Февруари 14, 2016, 23:48:35 pm »
Може Jbrul може :lol: не е лошо като идея
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #86 -: Февруари 15, 2016, 00:51:18 am »
Неда, след "онези кайсии" - ползвам храната само за храна.  :lol: Знам, че съм предубедена разбира се, ама не го крия никога, за да не подвеждам неволно четящите ме. В цялата тази "тенденция" да се лекуваме "природно", хеле пък малки деца - ме притесняват две неща. Първото е, че всъщност - твърде малко родители имат някакви относително прилични компетенции, да преценят кога състоянието на детето им е "само...", или си е "бЕгай в спешното". От всичко, което съм видяла досега (не само тук) - повечето не са в състояние да правят подобни адекватни преценки. Второто е, че дори когато не са, ако не е "ряпа" - ще е друга "магия" и така седмица, докато извъртим всичко по всички форуми, за да се стигне до момента на "шок и ужас" и ходене на лекар и купуване и даване на каквото е казал онзи с бялата престилка.
Ти си "гърмян заек" дето се вика, ама доста майки не са. И като им кажеш "ряпа", ама да не е сироп и да не дава Господ - АБ - ще е ряпа до момента с венозния АБ. Не искам да обидя никого от пишещите и четящи тук с този си пост, не е персонално насочен. Ама да не сме ги гледали такива случки - да си премълча.

Ако ставало с ряпа - да няма фармация и съвременна медицина. Ако ряпата толкУ помага - 100% я има на таблетки в концентрация - 1 таблетка = 100 репи (черни, бели, не им разбирам, не съм яла такова никога). Иначе да, може ряпа, сок от бъз, крилца от комар и нокти от прилеп + нормални лекарства. Първите не пречат на усвояването на вторите :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #87 -: Февруари 15, 2016, 05:47:50 am »
с тоя номер с ряпата си докарах антибиотик миналата зима, че кашлях и нали да не пия нищо вредно, първо ряпа три дни, после прахчета още 5 и накрая вече като посетих лекар си бях за антибиотик. Ники мина на антибиотик след третата ряпа.
Ряпата за мъжът ми. Сега Катерина е с вирусен конюктивит (сега, да не помислите, че някой спира децата за такива неща от градина или училище тук?), та почнах аз днес Унифлокс, чист антибиотик, да не е Тобрадекс, който е с кортикостероид. и си викам, чакай да сваря лайка, да мия очите, че утре е на градина, а да не развие по-тежко нещо. И мия, аз, мия аз, мия аз и това лапе като зачерви едни бузи, аз не се светнах какво е, мъжът ми каза, че направи алергия от лайката.  Пак продължавам, че секрета намаля чувствително вечерта, че само бузите се зачервиха. Та има си нещо по-псецифично в народната медицина.
И за да бъда съвсем безхаберна майка я оставих да открадне парче портокал на брат си и да го изяде :)


Понеже нагоре прочетох за неядящо бебе и детегледачка. Всъщност, от опит казвам, едно бебе като не иска да яде, не можеш да го накраш. Вероятно не е свикнало с жената, може и нова фаза да е, но това им харесвам на тукашната система. Не иска да яде - живи, здрави, няма да умре гладно. Свалят от стола да си играе, докато другите се нахранят. Сополи, кашлици, варицели, освен треска и живото застрашаващи състояния тук си ходят навсякъде болни, кошмарът на всяка майка в Бг! ама едни сополи зелениии, ужас!

И за близо две години и едно лапе не чух да има бронхиални проблеми, тук на мода са отитите, алергията от лактоза е рядко срещано явление, за съжаление диабета е.

П.С. Ако има значение, тук всеки дом има овлажнител за въздух, ние капем масло от евкалипт като сме болни, отваря повече горните дихателни съдове, а влагата помага на сопола да тече в правилната посока.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #88 -: Февруари 15, 2016, 09:37:15 am »
Благодаря за всички пожелания за малката госпожица.

Усмивки, защо му слагате маската, на нас ни казаха самия маркуч под лицето, така че изпаренията да минават пред него, не съм и слагала маска.Като бяхме в болницата, по-големи деца от нея бяха без маска.Предполагам си пробвала да му пуснеш любимо филмче плюс инхалации в този момент.
Рецептата за ряпата я знам, но не съм я правила.Аз давам сок от бъз, помага при кашлица, чай от липа и лайка.Последния път пихме сироп Вентолин имаше хрип Моника и всичко тръгна точно от задна хрема.Дано уздравее бързо!

Арника ползвам за синини, Арника гел.Нося го в чантата на количката и цяло лято ни е спасявал, че беше като матрьошка Моника.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #89 -: Февруари 15, 2016, 10:27:31 am »
Благодаря за информацията!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2016, 12:08:58 pm »
Маги, честита ти рожденичка и от мен, да е здравичка и много да слушка :)
Бързо оздравяване на всички дечица!
Аз пък се боря с друг проблем. Миналата седмица след 5 дневно НЕакане, на 6-тия бебка се изака, но ако знаете през какво минах. Пробвах с варена тиква, пих и сока от тиквата, киви, круши, овесени ядки, един ден бях само на тези храни. Накрая сварих няколко сушени сини сливи и й дадох малко от сокчето и мисля, че това й помогна да се изходи, но количеството, което си беше "старателно"събирала беше огромно.Беше станала неспокойна. Не помагаха нито масажите, нито термометъра, който използвах веднъж (понеже можело да се прилага само в краен случай, то и аз предпочитам да не го ползвам, ама накрая и до това прибягнах). И сега вече чтвърти ден историята се повтаря...от вчера съм пак на същото "меню" като дори и си глътнах лъжица олио, ефект никакъв! Сушени кайсии включих в "менюто" и това не помага. Изцяло е само на кърма и четох, а и мои познати ми казваха, че дори до 7 дни било нормално да не се изходи,но според мен не е нормално. Питахме в аптеката за свещички, но тук за бебета и бременни закупуването на каквото и да е без рецепта е "мисията невъзможна". Утре сутринта ще ходим при педиатъра, за да ни предпише нещо. Междувременно ако някой е минал през това и може да даде съвет с удоволствие ще го приема :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2016, 12:49:16 pm »
Edit, нямам опит със запека при кърмено бебе. Дано бързо да се оправи.

Усмивки, защо му слагате маската, на нас ни казаха самия маркуч под лицето, така че изпаренията да минават пред него, не съм и слагала маска
Ами не знаех, че може и без маска  :lol: И така ще пробваме.

Добре че ми напомняте за сока от бъз. Голяма съм му фенка. Нашите само една година правиха и гърлото ми минаваше от него като с магическа пръчка.
От изварата също съм доволна. Снощи сложих и на Дани след като заспа.

Jbrul, не става въпрос, че някой ще замени АБ, ако вече се е стигнало до него, с нещо друго, става въпрос как да не стигаме изобщо до АБ, да предотвратим усложняването на боледуването.
Не го намирам това за наормално, да чакам вирусната инфекция да се превърне в бактериална и нищо да не давам през това време.
Ето миналата седмица Дани започна с тази кашлица още от понеделник. Във вторник го заведахме на лекар и нищо друго му нямаше - нито гърло, нито Т, гърди чисти и т.н. Предписаха му сироп за кашлицата, калциев глюконат и ериус.
Да ама аз като знам, че всяко боледуване му е с гърло, трябваше още тогава да почна да давам нещо, а не да чакам да дойде четвъртък и пак да отидем на лекар и вече да сме за АБ.
Знам какво ще ми кажеш, да не го пращам на ясла. Нямам избор вече.... Започнах с работата и добре, че засега е от вкъщи, че да успявам. Но когато и той е у нас, нищо не мога да направя.
А ти с тези таблетки, ще ме умориш  :lol: Направо и уискито на таблетки, ако може да го вземаме  :lol:

Алекс, сега видях, че Вентолин на сироп наистина е за над 2 г., а този за инхалации за над 4 г.
Ще продължавам само с физиологичен разтвор да се опитвам да правя. Така или иначе не ни е предписан от лекар и не е хубаво на своя глава да го вземаме.

Иначе гърлото му вече е по-добре, но той днес е 5-ти ден на АБ, така че сигурно е подействал (не като предния път на 8-ми ден АБ, още беше с червено гърло).

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2016, 12:55:14 pm »
Едит, аз чаках до 6 дни запек при изцяло кърмено дете и ни изписаха Дуфалак.и аз като теб ядох какво ли не.В последствие си направих режим на хранене пълен със супи и манджи и махнах всичко запичащо.Така се получи добре и за мен и за нея.

Усмивки, питай за инхалациите лекар, защото ако е много течен секрета на кашлицата те не помагат а вредят, така че трябва и там да се действа внимателно.Аз почвам инхалациите само като я чуя че гъгне, вече пресякох така една болест.Аз също давам лекарства щом трябва, чичо ми е лекар и съм достатъчно добре информирана за ползите и вредите от АБ и ваксини, но помощната медицина никога не е отричана и при положение, че може да помогне за лекуването или укрепването на един организъм защо не?!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2016, 13:30:21 pm »
edit, писала съм неведнъж по този повод - точно на вашата възраст Коко ми правеше "паузи" от по 7 дни с акането. След преглед от педиатър, който установи, че коремчето е спокойно и не е подуто, и имайки предвид, че беше само на кърма - нищо не направих. Просто го изчаках.
Същото се повтори и с Тео. Отново нищо не предприех. След 7 дни си се изака без никакъв проблем.
Повтарям - става въпрос за изкл. кърмени деца и след преглед от педиатър :)



*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2016, 13:49:06 pm »

Jbrul, не става въпрос, че някой ще замени АБ, ако вече се е стигнало до него, с нещо друго, става въпрос как да не стигаме изобщо до АБ, да предотвратим усложняването на боледуването.
Не го намирам това за наормално, да чакам вирусната инфекция да се превърне в бактериална и нищо да не давам през това време.
Ето миналата седмица Дани започна с тази кашлица още от понеделник. Във вторник го заведахме на лекар и нищо друго му нямаше - нито гърло, нито Т, гърди чисти и т.н. Предписаха му сироп за кашлицата, калциев глюконат и ериус.
Да ама аз като знам, че всяко боледуване му е с гърло, трябваше още тогава да почна да давам нещо, а не да чакам да дойде четвъртък и пак да отидем на лекар и вече да сме за АБ.
Знам какво ще ми кажеш, да не го пращам на ясла. Нямам избор вече.... Започнах с работата и добре, че засега е от вкъщи, че да успявам. Но когато и той е у нас, нищо не мога да направя.
А ти с тези таблетки, ще ме умориш  :lol: Направо и уискито на таблетки, ако може да го вземаме  :lol:


Аз идеално те разбирам за какво става въпрос Смайли, както и Неда и другите писали. И аз НЕ отричам спомагателната роля на билките и пр. природни методи, чак толкУ малоумна не съм.  :lol: Казвам само, че "предържането" с опити "природно" да се пресече дадено състояние, та да няма АБ - за жалост, хеле при малки деца - най-често води до прием на два и то за 10 дни. Съседката ми е от вчера в болница с малката, щото то било мед с вестници, хардал, сок от н'ам какво, "хомеопатия" - една неделя. При изписан АБ, ама не - няма да го даде, че детето пак пило АБ декември. Ми найс - сега не го пие - през абокат е в болницата + други "екстри" вкл. и "Вентолин".
Разбирам те, ама как те разбирам по тези въпроси като майка - идея си нямаш. "Хапала съм се отзад" от яд и безсилие, че на всичкото ми старание, живеене на село за огромни периоди, хранене с каквото трябва, възможности да го държа изолиран в пикови за болести периоди - твърде често (според мен) опираме до АБ, като единствено възможно и адекватно решение накрая (не като застраховка). Едва ли ма "имуностимулатор" - от аптеката, "народен", който да не пробвах - файда йок. А го полази вирус - тръгва задния ринит. Тръгне ли...СЕДМИЦИ съм драпала да се оправи с консервативни методи - капчици, нещо откашлящо... Еми и месец така се е влачил и накрая набримчи темепературите и айде АБ пак. И за к'во го мъча месец - не е ясно.

В случая на моя Дани - поне имам отговор защо става така и то отдавна. Веднъж проблемът го реших - насладих се на резултата - година здраво дете (без ряпа, бъз и пр.), вирусите "на крак" за два дни и пей сърце. При него всичкото е от третата сливица. Сега като пак прорастна - пак стана мазало. Ама поне знам как да реша проблема - както миналия път ще е, а вече на 5г. - тя не е толкова активен орган и няма пак да никне пущината.  :x В случая - може да се каже, че "имам късмет", защото знам причината и мога да я отстраня. И да, наясно съм, че при твоето дете - причината може да е съвсем друга. Просто споделям, че не е ли ясен източника - на челна стойка да застанем - ситуацията е повтаряема, за жалост - с години повтаряема.  :?

Аз Смайли съм последният човек, който ще ти каже "да не го пращаш на ясла". Не защото това не е малко от малко помощ при разклатеното му здраве, а защото знам добре каква е "цената" да можеш да не го пратиш детето си на ясла/градина в подобни ситуации. ;) Повярвай ми - отстрани сигурно изглежда, да съм "голяма късметлийка", че можах да си седя 5 години в къщи, но всъщност - бих дала какво ли не, за да го нямам точно "този късмет" и да имам друга по-добра опция. Нямам я засега. Силно се надявам до края на тази година нещата по въпроса да са други, стискай ми палци.  :D

П.П. Има "уиски на таблетки" бре! Просто търговските наименования са му други и се купува със зелена рецепта, не е да няма  :lol: Ама аз съм старомодна и засега го джуркам в оригинал. Като заместител на ряпата - спиртоса вирусите, или поне ги опиянява до степен - да забравят за какво са дошли.  :lol:

Хубав ден момичета и да сте здрави - вие и децата!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #95 -: Февруари 15, 2016, 16:36:59 pm »
Момичета, и аз на принципа "парен каша духа" никак не се суетя, преди да хукна към педиатърката. Просто се убедих, че малкото сополи много бързо могат да станат бронхит, бронхиолит или пневмония. И не просто да не ходим на ясла и да пием антибиотик, а да се лекуваме в болница. Слава Богу не при всички деца е така, но при нас е. И за да ви е мирна главата, досаждайте на личната, питайте и давайте лекарствата колкото и както ви е предписано. Не пречи да се прилагат и билки, витамини, природни продукти, но с ум и разум, както е писала и Jbrul. И не само тя. То нали затова сме тук - да питаме патило :).
Вентолинът може и да не се препоръчва за деца под 2 години, но той така или иначе се предписва от лекар и в подходящи дози. Не си го пием като сок. Е, аз съм правила инхалации с вентолин, преди да стигнем до докторката, но вече усещам хриповете на Пепи и не чакам да се съдере от кашлица и едвам да диша. Когато при първото ни влизане в болница ми казаха, че е най-добре да си го гледам вкъщи през цялата зима, си мислех, че се презастраховат и че точно ние няма да излезем най-болнави. Е, не сме болнави :), но имаме проблем и търсим начини да го решим. За съжаление причините не са ясни. Не само в конкретния случай, но и въобще. Все ще се изяснят по някакъв начин, но междувременно правим това, което можем. Все пак да кажа, че от края на ноември не сме боледували  :D.

Едит, с Ани сме стигали до 10 дни без акане при изцяло кърмено бебе. През това време калпазанката си беше бодра и усмихната, докато аз се чудех какво да правя :). Лично аз не съм яла разхлабващи храни, но на нея давах сок от сини сливи. Без резултат. В един момент просто памперсът преливаше  :lol:. Но ако детето е неспокойно и се мъчи, педиатърът трябва да даде съвет.
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 16:49:17 pm от beata »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #96 -: Февруари 15, 2016, 19:02:16 pm »
Момичета, благодаря за отговорите! Принципно пия много течности и след раждането гледам да не ям храни, предизвикващи колики и запек. Именно, защото малката е неспокойна и нервна, ми се ще да я погледне и педиатър. Дори снощи след масажчето, което й направих се разплака, а изобщо не съм я натискала, просто с бебешко олио леко масажирах по часовниковата стрелка, вероятно нещо не й е ок.
 Благодаря отново и желая на всички спокойна вечер :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2016, 11:50:39 am »
Здравейтеее, не съм писала отдавна ... Нашият пак беше хремав преди 10ина дни, Слава Богу се оправи само с Виброцил и Биозин за деца и Витамин С. Все това му изпизва педиатърката  :? Но като цяло засега съм забелязала, че вирусите го удрят в носа и се сополиви много. Неприятно е, но е много по-лесно в сравнение като беше малък - сега поне и през устата диша, дава да му слагаме лекарството. Много ми се иска да се разминаваме с пустите болести, ама няма как.
Иначе ни предстои очен лекар, защото педиатърката каза, че на деца с операция като нашата има вероятност да има проблем със зрението и да се види отсега дали е така. Чакаме обаче час за Александровска болница за д-р Оскар, не знам защо, но мъжът ми само за там държи да идем. Някой има ли отзиви за този доктор?
Имаме и 8 зъба, като и 2 кътника вече пробиват венеца, но не му мия редовно зъбите, защото не дава и се чудя как да я правя въпросната процедура. Някакъв съвет?
Не мога да дам съвет за кърмените деца и акането при тях, но като ходих на курсовете за бременни изрично подчертаха, че до 7-8 дни неакане било нормално...
Иначе за зачервено гърло, педиатърката ни препоръча да стриваме Хомеожен по 1 таблетка 3-4 пъти на ден и да оваляме биберона в стритото,че идеята е да изсмуче хапчето, макар и стрито. Пробвах веднъж, че ми се стори червено гърлото му, а и педиатърката го потвърди, ама той като усети парченцата и плюе биберона  :? След това процедирах като мазах по езика, колкото и неприятно да му беше.
Дано всички сте здрави!
Много поздрави и прегръдки от нас!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2016, 12:35:26 pm »
Здравейте, консултирах се с док и каза, че всъщност е в съвсем начална фаза образуването на пъпната херния и затова ми е казала да я обръщам по корем, защото така има шанс да се оправи без лепенки. А, за лепенките каза, че преди имало много хубави лепенки, а сега нещо ги развалили и кожата се възпалявала от тях. Така, че ако се разминем без лепенки ще е по-добре.
edit-че, дано да се разреши бързо проблема ви и да не е нищо сериозно! Иначе е много хубаво, че сте изцяло на кърма. При нас за съжаление не се получи, от самото начало сме на смесено хранене. Пробвах да минем само на кърма като намалях дозата АМ, но се разбра, че кърмата ми не й стига и тя беше супер гладна и плачкаше много. Сега някой път й идва много АМ и не го изпива, а някой път не й стига.
Всички болни дечица да оздравяват бързо! Спокоен ден на всички!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2016, 12:58:18 pm »
Сетих се още нещо, искам да попитам момичетата раждали секцио кога ви се прибра корема? Разбрах, че при секцио по-късно се прибирал, от колкото при естествено раждане. Моя си е все още големичък, като че, още съм малко бременна и направо ми се струва, че няма прибиране.