0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2016, 19:15:04 pm »
Честито на батко Мони и от мен, с малко закъснение, както и на Яворчо на Мешко. Да са живи и здрави и двамата.

Сол, по-малките пъпни хернийки могат да се приберат със специални лепенки за пъпче. Можеш да се консултираш с вашия лекар за тях. Друго, което можеш да направиш е да не ѝ даваш да плаче много и да се за запича, защото от напъването също се разраства хернийката.

Напоследък не пиша много тук, но то няма и много какво. Освен, че вървим много добре със захранването и вече заменихме и следобедното хранене. Та, така..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2016, 19:58:49 pm »
Хайде и аз със закъснение да честитя на порасналите рожденници! Да са ви живи и здрави и много да ви слушат!
Сол,за пръв път чувам да се държи бебето по корем заради херния...и двамата ми имаха пъпна херния и с лепенки ги оправихме,нищо страшно няма :)
И при нас нищо ново..Алек е хремав за ваксина не става,аз съм сама с двамата,но се справям :lol: нещото което ме притеснява е,че два пъти виках гледачката и двата пъти не е успяла да го нахрани и го е оставила гладен...а,мен това ме побърква,защото от понеделник съм на лекции и не знам дали няма да ми се наложи спешно да си търся нова гледачка,ако тя продължи така да не си дава зор да го нахрани...офф,оплаках ви се :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #62 -: Февруари 13, 2016, 13:18:20 pm »
Ами значи трябва с лепенки да пробваме, а лекарката изобщо не ми спомена за тях.
Алекс 77, в продължение на какъв период слагахте лепенките и на колко време се сменят, и могат ли да се мокрят?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #63 -: Февруари 13, 2016, 14:41:36 pm »
Да Sol, и моето дете беше с лепенка. Педиатърът и зави пъпчето (ако мога така да се изразя), сложи едно плоско копче и лепенка. После аз всяка седмица сменях лепенката и дезинфекцирах копчето. За един месец се оправи пъпчето. При всяка смяна мажех и с дефламол. Има хубаво вдлъбнато пъпче. А друг лекар ми говореше даже за операция за пъпна херния. Стискам палци,  бързо да се оправите. Моето дете имаше ужасни колики и плачеше много.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #64 -: Февруари 13, 2016, 14:52:20 pm »
 Ние също бяхме с лепенка, не сме слагали копче, доки ни показа как да поставяме лепенката със специално завиване, както е пояснила Стоека. Сменях лепенката веднъж на 10 дни, почиствах със спирта за пъпчета. След втората имаше видим прогрес, поставихме само още една и това беше.
Най-добре говори с педиатъра ви. Ако не е казал/а нищо, то е защото най-вероятно пъпчето още секретира.
На нас ни сложи лепенката на 2 месец и до 3 вече всичко беше наред.
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 14:55:03 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #65 -: Февруари 13, 2016, 14:57:31 pm »
Сол,може да се къпе с тях..общо взето я сменях като се разлепи аз сама се справях с това,не е сложно,но трябва да ти се покаже...Вера много време бе с лепенка май до към 11 месеца,докато Алек май само 2 месеца и се оправи..
Алек зазля с бронхоспасъм е и от днес е на Вентолин да видим в понеделник като отидем на лекар какво ще е положението...инак няма температура,но нощем кашля много и не спим и е мъка с храненето..

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #66 -: Февруари 14, 2016, 00:33:23 am »
Здравейте момичета и се извинявам отново не съм се вясвала отдавна.... Нямам време да ви прочета, само виждам че Алекс е писала, че са с бронхоспазъм - явно сме в една група :(
Аз съм меко казано бясна/в безисходица, защото малкия вече месец и половина е със задна хрема и нищо не помага. Само противоалергично донякъде спасява, ама не тотално. И след триста зора и лекари и лекарства да не му слезне в дробовете, не знам сега вирус ли е какво ли е но сме десети ден ту по-добре ту по-зле, втори антибиотик, вентолин, пулмикорт,.... Лошото е, че бяхме на много различни лекари и всички се фокусират сега върху вируса и че ще му мине а никой не иска да обърне внимание че той е със задна хрема от повече от месец и така той само да спра противоалергичното пак се влошава :( Вече взех да се тревожа да не е нещо алергия или знам ли....
Препоръчайте ми моля ви добър детски УНГ, евентуално ако може да е и алерголог или нещо такова да направя консултация, защото така определено не ми харесват нещата както я караме - хем обикаляме лекари и даваме пари, хем го натрових с лекарства, хем три дена е по-добре и на четвъртия пак и температура и спазъм а дори не съм спряла лечението.... :? И всичко от проклетия нос (моя е взел очевидно!).... той досега хрема никога не е имал - явно всичко си му се стича отзад :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #67 -: Февруари 14, 2016, 12:38:42 pm »
Моус, а инхалации правите ли?Предполагам че да ама аз да питам.Моника така беше дълго време със задна хрема и слезе в гърдите, инхалациите я спасиха от усложнения.И сега само да я усетя че има хрема почвам с инхалациите.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #68 -: Февруари 14, 2016, 12:46:02 pm »
Благодаря ви, момичета за отговорите! Ще се консултирам с докторката.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #69 -: Февруари 14, 2016, 12:53:35 pm »
Момичета и Дани е болен отново с всички екстри - Т, разстройство, гърло, кашлица....
Не е някакъв отпаднал, но не е и здрав.
Всичко започна с една кашлица. Водихме го на лекар и нищо друго нямаше.
Да, ама след два дни кашлицаа вече стана невъзможна - на 3-4 мин кашля. Пак го заведохме. Вече имаше и много червено гърло и подути сливици. Вдигна и Т. Започна да му тече и носът.
Аз пробвах с инхалации, но е такова пищене и го държим на сила и ми става много жал за него....  :(
Мисля довечера да му направя и компреса с извара, че е 3-ти ден на АБ и няма подобрение.

Mousyt, Алекс, не знам за лекар УНГ, но аз от вчера започнах да правя и да давам ето това:
http://purvite7.bg/chernata-ryapa-chudoto-pri-lechenieto-n/
Не знам дали действа.
Кашлицата намаля, но тя от преди това беше започнала да намалява.
Сега трябва да преборим гърлото.


Маги, честит рожден ден на Мони!!! Да е многооо здрава и много щастливо детство й желая! Да ви прави винаги толкова щастливи, както и в момента!

« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 12:55:16 pm от 47 Smiles »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #70 -: Февруари 14, 2016, 14:31:35 pm »
Маги, честит втори рожден ден на Мони и от мен!  :cheerleader:

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #71 -: Февруари 14, 2016, 15:06:39 pm »
Моусит,др Кюлев от Токуда е УНГ работила съм с него :) имай предвид,че задната хрема е често явление при децата и често води и до бронхоспазъм...Вера бе такава до петгодишна като почнеше да кашля от март спираше есента за кратко и зимата отново...естествено нон стоп на противоалергично инак оправия нямаше съмнявахме се за най-различни алергии - домашен прах,сенна хрема и какво ли не...ама преди да стане на 4 г. не се тестуват и после пък спря да боледува и така и не разбрахме от какво беше дано Алек не е така,че ще откача...гледай да махнеш всички плюшени играчки,килими,мокети и всякакви други неща дето задържат прах и ежедневно почистване...
Маги,да ти е жива и здрава Мони и много да ви радва :hbirth:
Смайли,чувала съм,че наистина помага черната ряпа,но не съм пробвала никога,дано се оправи бързо Дани...а гърлен секрет взеха ли му? Много често е със зачервено гърло той...офф,голяма мъка е с тия ясли..

« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 16:18:18 pm от Алекс 77 »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #72 -: Февруари 14, 2016, 15:22:04 pm »
magi_st, Честит Рожден ден на Моника! Да ви е жива и здрава, прекрасно детсво и безгрижни игри. :ballons:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #73 -: Февруари 14, 2016, 16:05:54 pm »
Маги, честит рожден ден на прекрасното ти момиченце,
бъдете здрави и много щастливи!  :)
Прегръдка за теб и Мони!  :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #74 -: Февруари 14, 2016, 17:54:21 pm »
Честит рожден ден на Мони! Да е много здрава!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #75 -: Февруари 14, 2016, 18:06:33 pm »
Честит рожден ден на Моника! Да е жива и здрава и все повече да ви радва, Маги!

Момичета, доколкото се ориентирах за месеците, през които ние с Пепи обикаляхме по болници и лекари, бронхоспазъмът се третира с инхалации с вентолин (основно) и пулмикорт. Ако има бактериална инфекция, се дават и антибиотици. При нас проблемът е, че белите дробове не са добре развити и просто трябва "да го израсте". Което може да стане на 5, на 3, на 12 години - когато му дойде времето. И на нас ни казаха, че е твърде малък за кръвен тест за алергия, защото нямало да покаже нищо. Сега правим инхалации с пулмикорт всеки ден.
Смайлс, и Пепи ревеше сърцераздирателно при всяка инхалация, а ние правехме по 4-6 на денонощие. Но лека-полека разбра, че не е страшно и сега сам си включва инхалатора и си намества маската. Не, че съм искала точно това да научи, ама... Опитай се да го превърнеш в игра. Пробвахме това с черната ряпа, но при нас не помогна.

Мауси, ние ходим при д-р Кралимаркова, алерголог в Александровска. Ако те интересува, мога да те насоча и към пулмолог.
« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 18:09:05 pm от beata »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #76 -: Февруари 14, 2016, 18:18:16 pm »
Маги, да ви е жива и здрава Мони! Много да ви радва и в най-скоро време да я направите кака ;)



Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #77 -: Февруари 14, 2016, 18:42:06 pm »
Маги, честит Рожден Ден на Мони!  :balk_19: Да е жива и здрава, и много щастлива!
 Момичета, да попитам какви кремчета използвате за синини? Знам, че въпросът е обсъждан, но не ми се рови назад в темите. Ние вече ходим с помощ, падаме от време на време и ми се иска да купя  някое мазило против синини за всеки случай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #78 -: Февруари 14, 2016, 19:24:28 pm »
Маги, много здрава и щастлива да е Моника. Честит Рожден Ден !!!
Смайли, по едно време  черната ряпа беше най-постоянното нещо в хладилника. Дълго упорствах с нея и за мен и за малката, но тц - никакъв ефект.
Кати от личен опит бих препоръчала веднага след произшествие мазане с олио. До сега две брутални премятания след намазване с олио на другия ден и следа няма, ни червено, ни синьо, ни джонга. На дребните произшествия не им се втелявам,  дребно за мен - снощи бяга напред гледа назад и бум в креслото.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #79 -: Февруари 14, 2016, 20:37:30 pm »
Маги, честит да е вторият рожден ден на Мони! :)
Да ви е жива, здрава и много щастлива! Весел празник :)

Всички дечица бързо да оздравяват!